Rewizja

Oficjalne recenzje i

Punkt bez powrotu

Link do recenzji

65 63 61

Niestety ,,Rewizja" była dla mnie ogromnym rozczarowaniem . Nie da się ukryć widocznego spadku poziomu , w porównaniu do dwóch poprzednich i moim zdaniem świetnych tomach.

Sama sprawa prowadzona przez bohaterów jest całkiem ciekawa , lecz przeszkadzał mi aspekt rasizmu , który moim zdaniem był potraktowany ze zbytnim pobłażaniem.
Był wręcz wybielony , ukazany jako zabawny...

Chyłka, która wyleciała z pracy stacza się po równi pochyłej... Tak można pomyśleć. Pije przed pracą, po pracy i w jej trakcie. Film jej się urywa i musi potem składać strzępki w całość. Z kolei żeby móc myśleć - musi strzelić klina.
Mimo, że sama jest uprzedzona, bierze sprawę morderstwa żony i córki Cygana, a właściwie nie tyle chodzi o znalezienie winnych, co o wypłatę...

Po książkę sięgnęłam już jakiś czas temu, ale miałam 2 miesięczną przerwę w czytaniu i szczerze wątpiłam, że wrócę po nią. Los chciał inaczej i odkąd wróciłam do czytania książka mnie pochłonęła do samego końca.
Chyłka ponownie zmaga się z problemami ze świata adwokatów, ale również dochodzą te z życia prywatnego z których ciężko się wyrwać..
Bardzo dobrze napisana...

Ja Mroza po prostu kocham. A miłość bywa męcząca, dlatego między jedną Chyłką a drugą, robię sobie przerwę. Jak zatęsknię - wracam. Wiernie oddana - czytelniczka :)

Uwielbiam bohaterkę. Historie czasem zagmatwane, losy bohaterów naciągane, ale charakter Chyłki nadrabia wszystko

Jak zwykle końcówka przekombinowana.

Serial jest dość wierny książce, jest kilka różnic, wiadomo, nie wszystko da się zrobić tak samo, ale i tak jestem pod wrażeniem, że nie zmieniają za dużo w fabule, co najwyżej kilka szczegółów. Książki czyta się dobrze, chociaż momentami są przestoje w akcji, nic się nie dzieje, są jakieś zbędne moim zdaniem opisy, które nic nie wnoszą. Czytając książki jedna po drugiej...

Świat Joanny Chyłki ponownie mnie wciągnął. Tym razem nasza prawniczka broni człowieka który jest podejrzany o zamordowanie żony i córki.
Chyłka i Oryński stoją po dwóch przeciwnych stronach barykady. Do tego dochodzą jeszcze problemy alkoholowe Joanny i duża kasa z ubezpieczenia. A wszystkim z tylnego siedzenia dyryguje Piotr Langer. Teraz mogę się zabrać za oglądnie 3...

Trzeci tom przygód przebojowej pani mecenas Joanny Chyłki nosi tytuł „Rewizja”. Trzeba przyznać, że już wcześniejsze tytuły mną zawładnęły, ale jak to było tym razem?

Po odejściu z kancelarii Żelazny & McVay Joanna Chyłka pracuje w małym boksie w centrum handlowym, gdzie udziela dosyć tanich porad prawnych. Oczywiście nie jest to praca jej marzeń, ale to w zasadzie...

" - Dobra - orzekła. - Zaczynamy łażenie po sąsiadach.
- Nie ma innej możliwości?
- A co ci nie pasuje? Jehowi chodzą cały dzień i nie narzekają.
- Ale nie nękają Cyganów.
- Może i nie - odparła i zmarszczyła czoło. - Chociaż kto ich tam wie, oni chcą nawracać każdego."

Uprzedzając, nie mam nic do Świadków Jehowy, ale ten fragment mnie rozbawił 🤭

Trzecia część Chyłki za...

18 478
    3 647