Rewizja

Okładka książki Rewizja Remigiusz Mróz
Logo plebiscytu Książka Roku Książka Roku 2016
Logo Lubimyczytac Patronat

Punkt bez powrotu

Całkiem niezła. Trochę mnie zaskoczyło, że Chyłka poszła w alko.

Całkiem niezła. Trochę mnie zaskoczyło, że Chyłka poszła w alko.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oezuuu! Ależ to było nudne. Przysięgam, że czytając ksiazke telefoniczną człowiek odczuwa więcej emocji, chociaż tez 0 akcji ale dużo bohaterów.
Fabuła sie ciągnie jak flaki z olejem, główna bohaterka, której nie da się lubić absolutnie za nic i groźby Langera, które pojawiają się na co 3 stronie sprawiają, że naprawde trudno kJ było przebrnąć przez te pozycję. Wiśnia na torcie jest zachowanie chylki, która ma być wielkim obrońca umięśnionych, a koniec końców nie obchodzi jej nic poza swoją kariera. No ok wiśnia na wiśni jest to, ze ksiazka ma być kryminałem a cała fabuła opiera się na problemach alkoholowych głównej bohaterki a rozwiązanie zagadnienia dostajemy w dosłownie 5 zdaniach po zmęczeniu 610 stron.

Przesłuchane szybciutko w audiobooku i ten tom był o wiele lepszy od poprzedniego, powiedziałabym nawet, że trzyma poziom podobnie do pierwszego. Może to dzięki postaci Langera? Pojawił się tu niespodziewanie już nie jako sprawca, osoba zamieszana w morderstwa, którą ciężko uniewinnić, ale jako człowiek wysoko postawiony w firmowej hierarchii. Można się domyślić, że Chyłka nie była zadowolona. W ogóle przez całą książkę obserwujemy tutaj jej downgrade – popadła w alkoholizm i nie myśli, żeby przestać, wręcz przeciwnie. Małe lub duże butelki są jej pomocą w rozwiązywaniu sprawy, czasami nie pamięta niektórych rzeczy i ciężko jej je sobie przypomnieć. Po wydarzeniach w poprzedniego tomu podjęła pracę w innym miejscu i tam napotyka człowieka, któremu zamordowano żonę i córkę. Od tego momentu jest tylko gorzej. Natomiast Zordon, będąc pod okiem nowego patrona, stoi po drugiej stronie barykady, z Chyłką kontakt utrzymuje jak najmniejszy. Tajemnice, intrygi, wątpliwe powiązania, tym jest ta część. Dowiadujemy się też nieco więcej o rodzinie Chyłki, o jej ojcu szczególnie. Sobotnie sprzątanie spędziłam z tym tomem i czas szybko mi upływał, dlatego ocena o jedno oczko wyżej. Mam nadzieję, że kolejny będzie jeszcze lepszy. (⁠ ⁠◜⁠‿⁠◝⁠ ⁠)⁠♡

Rewizja" to 3. tom Chyłki. W 2. Tomie serii niezłomna prawniczka została wyrzucona z kancelarii Żelazny & McVay, co wpłynęło na rozwój nałogu alkoholowego u niej. Aby zarobić na butelki tequili Chyłka udziela porad prawnych w galerii handlowej. Przypadkiem dostaje szansę na odbicie się od dna, ponieważ przyjmuje sprawę obrony Roma, który zostaje oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie żony i córki. Chyłka rozpoczyna batalię sądową z ubezpieczycielem, ponieważ oskarżonemu przysługuje milion złotych z polisy na życie. Jej przeciwnikiem w sądzie zostaje... Zordon.

Mróz ponownie to robi. Mocne dialogi, które doskonale oddają ducha polskości i wyrazista postać Chyłki ponownie wciągają w mroczny świat warszawskich intryg. Momentami co prawda miałam dość zachowania prawniczki, ale dzięki temu jeszcze bardziej intryguje mnie ona jako postać 😃 Sama intryga kryminalna w tej powieści także została świetnie zbudowana, a powrót postaci z I roku dodaje jej pikanterii. Nie domyśliłam się zakończenia, więc tym bardziej doceniam taki kryminał. A i na plus - Chyłka i Zordon jadą na chwilę do Wrocławia. Opis wrocławskich dzielnic dla paroletniej mieszkanki tego miasta to miła niespodzianka w trakcie lektury 💕

Z pewnością sięgnę po kolejne tomy z Chyłką. Jej postać mnie jednocześnie przyciąga i odpycha, jestem ciekawa jej dobrze skrywanej przeszłości i tego, co wydarzy się w przyszłości. Już niedługo kolejne recenzje poszczególnych tomów serii, a "Rewizję" uznaje za bardzo dobrą książkę! 🥰

Mróz dalej trzyma poziom, czyta się rewelacyjnie chociaż w tej części końcówka trochę jakby pisana na siłę bez tak zwanej pompy ale jest dobrze

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W pewną noc, zostają zamordowane dwie kobiety, wszystko wskazuje na to, że także brutalnie zgwałcone. Okazuję się, iż są rodziną, matką i córką. Tym czasem Joanna Chyłka, zaczyna przestawać panować nad swoim nałogiem, alkohol bierze górę. Chyłka parę tygodni temu zostaje zwolniona z pracy, z powodu , nie zjawiania się w niej. Teraz pracuje w budce porad prawnych, na ulicy wracając ze sklepu zauważa, pewnego mężczyznę załamanego, podchodzi do niego chwiejnym krokiem. Postanawia zapytać go co się stało, kiedy ten zaczyna opowiadać ,co spowodowało, że jest zrozpaczony Chyłka zabiera go z sobą do budki, tam mówi mu, co powinien zrobić kasując za swoją poradę czterdzieści zł. Po kilku dniach dowiaduje się oglądając Tv, że ten oto mężczyzna jest Romem, a te zamordowane kobiety. to żona i córka tego człowieka. Joanna postanawia udowodnić swoim dawnym szefom i samej sobie, że wygra te sprawę bez ich pomocy. Cały czas przeszkadza jej były klilent Piotr Langer.
Czy Rom okaże się winny?
Czy Joanna doprowadzi sprawę do końca?
I czy Piotrowi Langerowi uda się jej przeszkodzić?
Książka jest warta przeczytania - zakończenie przeszło moje oczekiwania.
Polecam.

Jak wygląda życie Chyłki i Oryńskiego po głośnym odejściu słynnej adwokatki z kancelarii?
Okazuje się, że nie tak pięknie - Joanna popada w alkoholizm oraz pracuje w jednym z "butików prawnych", natomiast Kordian pracuje nad swoją karierą pod skrzydłami Żelaznego i McVaya.
Już od początku czytania tej serii dałam się wciągnąć - tutaj nie było inaczej. Rozpatrywana jest sprawa niejednoznaczna, wskazująca wielu winowajców, przy czym ciągle na jaw wychodzą kolejne fakty, spajające sprawę. Przyznam, że ciężko było mi się oderwać, natomiast spodziewałam się innego zakończenia - z tego względu dałam powyższą ocenę.

Da się przeczytać

Da się przeczytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bez związku z charakterem dla mnie Chyłka ma twarz młodej sędzi Anny Marii Wesołowskiej (nie mylic z odmłodzoną przez retusz w fotoszopie)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moim zdaniem „Rewizja” jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej części, która strasznie mi sie dluzyla przez milion procesów sądowych i ciągły brak poszlak.

Bardzo spodobało mi sie ukazanie wiecej "rzeczywistosci”, niz pisania 3/4 ksiazki o przepisach prawnych, choc zdaje sobie sprawe z tego ze jest to ksiazka o adwokatach.

Wątek z romami bardzo przypadl mi do gustu i nie spodziewałam sie, że mozna go tak ciekawie poprowadzic. Mialo to swoją tajemniczosc, co wprawia w czytelnika w niesamowity klimat podczas czytania.

Jedyne do czego moge sie przyczepic, to zakończenie, z którego nie jestem do końca usatysfakcjonowana. Spodziewałam się innego obrotu spraw i zaskoczenia ze strony autora, jednak moja reakcja na wyjaśnienie akcji bardziej była jak „Aha, no okej” zamiast „Wow co tu sie stalo”, wiec to akurat na minus dla Mroza. Mimo wszystko „Rewizja” bardzo przypadła mi do gustu :))

Wątek z romami bardzo przypadl mi do gustu i...

• Remigiusz Mróz

Video