Alternatywa według Wilta

Cykl: Wilt (tom 2) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Wilt Alternative

Inne wydania

Niezwykły humor, kontynuacja życiowych perypetii bohatera powieści Wilt, znanego z poprzedniej powieści jako wykładowca uczelniany, a poza tym mąż pantoflarz, którego policja podejrzewa w sprawie domniemanego morderstwa żony. Wilt oczyszczony już z zarzutów i po awansie w pracy jest teraz ojcem czworaczków i nadal nie traci talentu do wplątywania się w kłopoty. Okładka: miękka; Rok wydania: 1999;

anitus | 2015-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2015

Drugi tom śmiesznych perypetii Wilta- nauczyciela, nieudacznika, pantoflarza.
Tym razem wraz ze swoją rodziną zaplątuje się w siatkę światowych terrorystów, a to nie wróży nic dobrego dla tych ostatnich. Książka lekka, śmieszna i przyjemna. Taka właśnie na lato.

almos | 2014-10-10
Przeczytana: 06 października 2014

W tej książce, drugiej z cyklu o Wilcie, nasz bohater wreszcie awansował, jest kierownikiem sekcji w koledżu i szczęśliwym(?) ojcem czworaczków, ale różnych problemów mu nie ubywa. W szkole musi znosić wybryki podopiecznych, zaś żona pasjonuje się ekologicznym trybem życia: stosuje recykling gdzie może, pija wino z pokrzyw i w ogóle żyje zgodnie z naturą. Przy okazji autor daje zjadliwą krytykę ekologizmu, vide świetna dyskusja Wilta z żoną o toalecie organicznej (czyli takiej w której nic się nie marnuje, można w kuchni gotować na gazie z gó..a). Wilt, zmęczony swoim małżeństwem, zakochuje się w swojej niemieckiej lokatorce a potem jak zwykle wpada w potężne kłopoty i znowu zachowując zimną krew wywikłuje się, przy okazji sporo się dzieje.

W tej powieści dobry smak autora trochę go zawiódł, poza tym pewne sceny rażą nieautentycznością i teatralnością. Usiłuje autor wyśmiać poglądy skrajne, czy to lewicowe, czy prawicowe, ale nie bardzo mu to wychodzi. W pewnym momencie...

Tomek | 2013-06-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Druga cześć przygód Henrego Wilta i jego wspaniałej rodziny, nie ma już takiej siły rażenia śmiechem jak jej poprzedniczka. Nie zmienia to jednak faktu, że czyta się tę książkę przyjemnie, szybko i z uśmiechem na twarzy. To pozycja, przy której można dobrze odpocząć i zmierzyć się ze spiętrzającymi się absurdami, które spotykają Wiltów oraz wszelkie osoby, które mają szczęście, lub właściwie nieszczęście z nimi obcować.
Ocena: 4/6

Cyfranek | 2012-05-13
Przeczytana: 13 maja 2012

Po raz kolejny nie mogłem się oderwać od lawiny wydarzeń, które dotknęły Henry'ego Wilta. Tym razem bohater staje w obliczu własnych dzieci i międzynarodowego terroryzmu. Autorowi udało się po raz kolejny wygenerować zaskakujący i pełen humoru świat "przeciętnego" wykładowcy i przy najbliższej okazji sięgnę po następny tom.

ilo99 | 2016-04-20
Na półkach: Polecane, Przeczytane

Wilt czyli ludzki wirus zakaźnego obłędu, piastuje kierownicze stanowisko w sekcji przedmiotów ogólnokształcących. Musi zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami. Jest wśród nich pornograficzny film z krokodylem w roli głównej, napastliwa dzika róża potrafiąca bezlitośnie podrapać przyrodzenie czy też urocze czworaczki, same dziewczynki, które wychowuje wraz z żoną opętaną wizją ekologicznego życia. Wydaje Salomonowe werdykty, miota się pracowicie niczym mrówka i zupełnie przypadkiem, a także wbrew sobie, wplątuje się w romans z lokatorką. Niezawodna książka na poprawę humoru. Jeszcze lepsza niż pierwsza część, co nie zdarza się często. Absurdalne przygody, które przytrafiają się głównemu bohaterowi potrafią rozśmieszyć do łez.

Magdalena | 2013-10-31
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 30 października 2013

Rozczarowanie. Chwilami zabawne,ale w dużym dawkach nużące.

Marta_De | 2016-08-05

Jako fanka wszelkiego rodzaju absurdów, czarnego humoru i irracjonalnych bzdur, jestem szczerze zachwycona całą serią o Wilcie.
Jasne, że bywają momenty, w których akcja trochę siada, a żart robi się mniej wysublimowany lub po prostu mało śmieszny, jednak polecam gorąco wszystkim, którzy szukają trochę wytchnienia od codziennych zmagań - nasze kłopoty stają się niczym w obliczu trosk Wilta...

Piotruszka | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Dam sześć, bo nie ma sześć i pół. Na siedem zasługuje pierwsza część Wilta. Zwiększono surrealizm, humoru zostawiono ile było. Jako rozrywka polecę, jak wtedy gdy jesteś głodny i kupujesz na pewniaka schabowego. Gwiazdek Michelin nie będzie, ale głodny nie wyjdziesz.

ira | 2011-10-25

I już kiedy myślałam, że drugiej takiej nie ma... pojawiła się "Alternatywa według Wilta". Czy może być coś gorszego niż Eva Wilt...? Owszem. Eva Wilt, czworaczki i organiczna toaleta. :)))

Ewusia221 | 2014-06-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Znowu powinnam napisać : przesłuchane. Ciekawie kiedy dodana zostanie ta kategoria ? Lektor nie najlepszy. Tekst dobry chwilami świetny : jednak nie dorownuję " Stulatek, który wyskoczył przez okno i znikął" Jednak polecam z całego roześmianego serca.