Zemsta Skulliona

Tomasz Bieroń

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Jedna z wielu książek z mojej kupki wstydu. Zmęczona dopiero przy trzecim podejściu. I powiem tyle - nie było warto.

W przeciwieństwie do "Nieprzystojnego obnażenia" i do cyklu o Wilcie, "Zemstę Skulliona" trudno brać za powieść humorystyczną. Owszem, jest to w miarę celna satyra na angielskie tradycyjne szkolnictwo wyższe, na sposób rekrutacji oraz zarządzanie uczelnią, ale tak do serdecznego pośmiania się - do czego Sharpe przyzwyczaił nas w innych swoich powieściach - jest tu literalnie jedna sekwencja w okolicach setnej strony, obejmująca chaos spowodowany wymknięciem się spod kontroli dwóch setek napompowanych gazem prezerwatyw. I tyle.

Cała reszta to błaha, prowadząca donikąd - a w zasadzie do punktu wyjściowego - fabuła, w której chodzi o przepychanki dążącego do wprowadzenia szeregu zmian rektora z konserwatywnym gronem kolegium. Absurdu tu niewiele, humor występuje w dawkach homeopatycznych (nie licząc hecy z prezerwatywami),za to po uszy jest nudnawych dialogów i nieciekawych przemyśleń. Książka do natychmiastowego zapomnienia.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Chcę w prezencie
  • 2013