Najlepsze dla mężczyzny

Tłumaczenie: Dorota Kaczor
Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Best a Man Can Get

Najlepsze dla mężczyzny to niezwykle dowcipne, zabawne, oparte trafnych obserwacjach spojrzenie na świat kobiet i mężczyzn, na miłość i rodzicielstwo. Bohatera książki Michaela Adamsa można porównać do Bridget Jones ? jemu też wiecznie się coś nie udaje, coś wychodzi na opak.
Świetne studium męskiego charakteru, doskonała rozrywka.

wiech | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Rewelacyjna książka. Potężna dawka humoru. Męska powieść o męskich problemach.
Chcecie poznać męską psychikę? Chcecie wiedzieć co dzieje się z mężczyzną, gdy na świat przychodzą dzieci - jedno po drugim? Jak staje się wtedy bezradny, jak pragnie uciec, zaszyć się w cichym kącie, jak najdalej?
By uwolnić się od opieki nad dziećmi, wystarczy zafundować sobie podwójne życie. Wracać do domu tylko od czasu do czasu… i kłamać, kłamać, kłamać.
Czy taki facet może budzić sympatię?… A jednak… budził. Ze wstydem przyznaję, że mu współczułam :)
Świetna, błyskotliwie napisana. Uśmiech nie schodził mi z ust. Chwilami zaśmiewałam się w głos. Autora z takim poczuciem humoru można „jeść” na śniadanie, obiad i kolację. Polubiłam go już po pierwszej książce.
Zachęcam. I mężczyzn i kobiety. Doskonała zabawa gwarantowana.

Goszarda | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

"Mężczyzna który zapomniał o swojej żonie" duuużo lepszy...
Ale i tu można sobie pochichotać;))

Opowieść traktuje o podejściu mężczyzny do macierzyństwa.

A ja jako że czasy pieluch, ząbkowania, chrupek wtartych w dywan oraz tapicerki uwalanej sokami, jedzeniem, kremami i czym tam jeszcze można uwalać kanapę - mam dawno za sobą, mogę z ręką na sercu przysiąc, że to wszystko co tu napisano to święta prawda!
Zainteresowanym tematem - POLECAM!!!

aleczka | 2016-10-21
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Rzadko tak nisko oceniam książkę, ale też dawno nie zostawiłam jakiejś w połowie! Nudne rozważania i opisy zachowań współczesnego Piotrusia Pana i kolegów-jak się wymigać od zobowiązań i dorosłego życia. Tylko irytacja i często obrzydzenie...nie polecam!

Nimmo | 2015-07-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2015

Choć główny bohater to straszna życiowa łajza, wybuchy śmiechu towarzyszą czytelnikowi do ostatniej strony.
Choć zdarzają się dłużyzny, dla tego jednego fragmentu: "Trzeba spędzać czas z ludźmi, których się kocha. Nie próbuje się ich zmieniać, nie złości się na nich tylko dlatego, że zachowują się nie tak, jak my chcemy, znosi się nudę, awantury i monotonię, po prostu spędza się z nimi czas. Na ich warunkach, słucha się, jak opowiadają o samochodzie kupionym przez znajomego w Belgii i o tym, co robili na placu zabaw. Trzeba mieć cierpliwość i po prostu być z nimi. Ze starszym rodzicem i małym dzieckiem, wszystko jedno. Po prostu trzeba spędzać z nimi czas i wtedy wszyscy są szczęśliwi. Nawet my sami." warto było przeczytać całą książkę.
Choć skończyło się jak się skończyło, to mogło skończyć się ... po niemiecku ;)

Polecam paniom by zrozumiały, i panom bo lepiej uczyć się na cudzych błędach niż własnych.

Ewa | 2015-06-04
Przeczytana: czerwiec 2015

Najkrótsza możliwa opinia o tej pozycji, to stwierdzenie że powieść ta wpisuje się w nurt typowej literatury kobiecej - łatwej, lekkiej i przyjemnej w odbiorze. Teoretycznie przedstawiać ma realia małżeńskie i życie rodzinne z punktu widzenia typowego faceta, jednakże nie wyobrażam sobie swojego męża z nosem w "Najlepsze dla mężczyzny". Czytało się miło, ale sądzę że już raptem za kilka tygodni (najdalej miesięcy) nie będę pamiętała o co właściwie "kaman". Nie żałuję bo mimo wszystko czasem taka odskocznia jest potrzebna :)

Katherina87 | 2012-11-22

Michael Adams wiedzie życie, o jakim wielu mężów i ojców może tylko pomarzyć. Wytłumaczywszy żonie, że jego praca wymaga dość częstych podróży, wynajmuje wraz z trzema innymi mężczyznami niewielkie mieszkanko. Kończą się nieprzespane noce, brudne pieluchy i narzekania żony. Całe dnie spędza, wylegując się w łóżku, grając na komputerze i od czasu do czasu pracując. A kiedy czuje taką potrzebę, wraca na jakiś czas do żony i dzieci. Problemy pojawiają się niestety, gdy żona odkrywa jego oszustwo. Najlepsze dla mężczyzny to niezwykle dowcipne, zabawne, oparte trafnych obserwacjach spojrzenie na świat kobiet i mężczyzn, na miłość i rodzicielstwo. Bohatera książki Michaela Adamsa można porównać do Bridget Jones jemu też wiecznie się coś nie udaje, coś wychodzi na opak. Świetne studium męskiego charakteru, doskonała rozrywka.

CezaryJ | 2012-09-03
Na półkach: Przeczytane, Najlepsze ;-)
Przeczytana: 01 września 2012

Bardzo ciekawa książka, która w podtytule ma "męska powieść", a uważam, że powinna być przeczytana również przez kobiety. Zabawne i ciekawe spojrzenie na relacje damsko-męskie okiem trzydziestoletniego faceta ;-) Polecam serdecznie!

Maciek Zaborowski | 2013-11-15
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

mega komedia, o tym jak rozumuje mężczyzna, a jak kobieta. czyta się ją bardzo lekko. super zakończenie

Marta | 2011-02-16

Dowcipne spojrzenie na życie codzienne kobiet i mężczyzn. Śmieszna.

agaszalik | 2011-08-29

Śmieszna książka. Idealna na wakacyjne wieczory ;) Lekka, prosta i przyjemna.