Wściekłość

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Alex Delaware (tom 19)
Wydawnictwo: Amber
Rage

"W nudną, zimną grudniową sobotę, niedługo po tym, jak Lakersi nadrobili szesnastopunktowy deficyt z pierwszej połowy i pokonali New Jersey, zadzwonił do mnie morderca. Morderca dziecka". Rand Duchay sam był jeszcze dzieckiem, kiedy zabił. Odsiedział osiem lat. Teraz koniecznie chce się spotkać z doktorem Delaware, który wtedy oceniał jego poczytalność, musi coś wyznać o tamtej zbrodni. Ale...

Rand Duchay sam był jeszcze dzieckiem, kiedy zabił. Odsiedział osiem lat. Teraz koniecznie chce się spotkać z doktorem Delaware, który wtedy oceniał jego poczytalność, musi coś wyznać o tamtej zbrodni. Ale nie dociera na umówione spotkanie, ktoś ucisza go na zawsze strzałem w skroń. Wściekła zemsta czy zimno wykalkulowane morderstwo? Dla porucznika Sturgisa z wydziału zabójstw jedno i drugie wydaje się możliwe, ale podejrzenia Delaware'a sięgają głębiej i są o wiele bardziej mroczne.

Jonathan Kellerman, który przykuł uwagę milionów czytelników trzymającymi w napięciu dochodzeniami psychologa dziecięcego, doktora Aleksa Delaware'a, stawia przed swoim bohaterem nową zagadkę zbrodni, która będzie miała ciąg dalszy. Rozwiązanie kryje się w ciemnych zaułkach Los Angeles i w logicznym umyśle detektywa-psychologa, który składa w całość fragmenty przerażającej układanki.

źródło opisu: [Amber, 2006]

Paco | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Średnio na jeża:)
Budowanie napięcia jest obce tej pozycji.
Ciąg nie kończących się rozmów i dywagacji ma świadczyć o mocy tej książki...ale nie świadczy.
Fabuła owszem,dość zawiła, lecz podciąganie wątków z prywatnego życia bohatera jest jakby robione na siłę, li tylko po to , by była dłuższa.
Można po nią sięgnąć, pod warunkiem, że lubujemy się w psychoanalitycznym rozgarnianiu ziaren od plew.... :)

Roland | 2013-02-11
Przeczytana: 07 lutego 2013

Kolejna powieść Kellermana. Tym razem nie co słabsza w porównaniu do innych powieści. Niestety , dosyć szybko poznajemy głównego podejrzanego , jedynym zaskoczeniem jest nie do końca rozwiązana pewna sprawa.
Oczywiście czytelnicy tego autora powinni ją przeczytać

mięta | 2015-06-29
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Wykorzystam tu fragment z notatki na moim blogu .
"Wściekłość" Jest to powieść kryminalna, gdzie głównym bohaterem jest doktor Delaware, psycholog dziecięcy. Rand Duchay był jeszcze dzieckiem, kiedy zabił.....odsiedział 8 lat w poprawczaku,wyszedł i zadzwonił do Delawara chcąc się spotkać, coś z tamtej sprawy go męczyło... Psycholog przed laty oceniał jego poczytalność, chłopiec miał wtedy 13 lat,tak samo jak drugi oskarżony...Jednak nie przyszedł na spotkanie, drugiego dnia zostaje znaleziony martwy z przestrzeloną głową.Czy ktoś się mści po latach za śmierć Kristal ? Akcja cały czas trzyma w napięciu, trwajace dochodzenie ujawnia zaskakujące rzeczy, które łaczą się jednak ze sobą jak w kalejdoskopie wyjawiając przerażajacą prawdę.
Mi się ta książka podobała, mimo wielu niepochlebnych opini. Może dlatego, że jest to pierwsza ksiażka J.Kellermana, którą przeczytałam. Jest dobra na nudny dzień.I jak znajdę w bibliotece inne pozycje z doktorem Delawarem to sobie pożyczę:)

kwiatek29 | 2011-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Bardzo fajna książka.Kellerman świetnie buduje napięcie.

J_Xavier_B | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

"Wściekłość" przeczytałem na raty - zacząłem w nieco niefortunnym momencie, gdy jedna po drugiej przybyły do mojej domowej biblioteczki nowości moich literackich ulubieńców: Becketta, Chattama i MacDonalda i siłą rzeczy najpierw rozprawiłem się z dokonaniami owej trójcy ;). Tuż po tym, powróciłem więc do prozy Kellermana z nowym zapałem, bo rozpoczęte przezeń śledztwo duetu doktor Delaware & porucznik Sturgis mocno mnie zaciekawiło :).

We "Wściekłości" pod przykrywką prawych obywateli, mamy do czynienia z całym kalejdoskopem brudnych moralnie ludzi z ich mrocznymi grzeszkami, które w miarę upływu dochodzenia wychodzą na światło dzienne. Autor bardzo przejmująco nakreśla obraz - zepsutej karierowiczostwem i chciwością oraz pogonią za pieniądzem i wyuzdanym seksem - aglomeracji Miasta Aniołów! Przez to bagno tajemnic brną nieugięcie Delaware wraz ze Sturgisem i choć ich poczynania mogą wydawać się mozolne, to jednak przynoszą efekty. Rozwiązując sprawę obecnego morderstwa, odkrywają...

margoz | 2017-02-09

"Wściekłość" to historia policyjnego dochodzenia, widziana oczyma doktora Alexa Delaware - psychologa dziecięcego, współpracującego z wymiarem sprawiedliwości. Wszystko zaczyna się od morderstwa malutkiej Kristal Malley, do którego przyznają się młodzi chłopcy - zdegenerowany Troy i lekko opóźniony w rozwoju Rand. Doktor Delaware poprzez swoja pracę ma wykazać, czy w trakcie popełniania zbrodni chłopcy myśleli i postępowali jeszcze jak nieświadome dzieci, czy już kalkulowali chłodno okoliczności jak dorośli przestępcy.
Sprawa wydaje się być oczywista, a rozwiązanie nasuwa się samo. Jednak z biegiem czasu, u boku Alexa i jego przyjaciela - porucznika Milo Sturgisa, odkrywamy coraz to nowe okoliczności, które podważają wszystkie postawione dotychczas tezy i zbudowane teorie. Im dalej na przód, tym bardziej wszystko się komplikuje. Wkrótce do pierwszego morderstwa dochodzą kolejne, wydają się ze sobą łączyć. Przyjaciele prowadzą śledztwo na własną rękę i nie wszystko co robią jest...

Salander | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Książka z ciekawą historią, zaskakującymi zwrotami akcji. Niestety czyta się ją dziwnie spokojnie, bez napięcia. Czegoś mi w niej brakuje...

pandora | 2015-01-13
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Kompletnie nie wiem o czym była ta książka. Bez ładu i składu, może byłam za mało skupiona podczas czytania..

ataga | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Alex Delaware kolejny raz uwikłany zostaje w zagadkę zbrodni młodocianego zabójcy. I niby wszystko zapowiadało że "Wściekłość" będzie przynajmniej dobrą powieścią w wykonaniu Kellermana - a tu takie rozczarowanie. Powieść jest nudnawa brakuje w niej napięcia i im dalej tym gorzej. Główni bohaterowie wymyślają coraz to bardziej nieprawdopodobne teorie na temat zbrodni i niestety Kellerman na siłę próbuje je wszystkie udowodnić ze szkodą dla powieści. A same zakończenie? - rozczarowujące. "Wściekłość" to nie jest powieść przy której warto spędzić zimowe wieczory

rafinho84 | 2017-03-15
Przeczytana: 14 marca 2017

hm ksiazka noc dosc ciekawa watek tego taki ze jest wrazenie jak by sie duzo filmow amrykanskich z takim udzialem ogladalo,do samego konca ksiazka trzyma niby tam podejrzenia sa jakies ale podejrzenia w zasadzie konczy sie podejrzeniami tylko bo jaka pewnosc ze to był drew? czy te zakonczenie sugeruje ze bedzie dalsza seria tej powiesci? a w rzeczywistosci pewnie mordercami okaze sie ta uciekaja dwojka zakochanych