Córka Boga

Wydawnictwo: Philip Wilson
8372362068

Wśród dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów zoe Ridgeway, historyk sztuki, odnajduje ślady drugiego Mesjasza. Czy jest na tropie tajemnicy skrywanej przez Watykan prawie dwa tysiącleciaa Rozwiązanie zagadki wydaje się bliskie, jednak

Marduk | 2016-03-17

Jeszcze lepsza niż "Spadek Leonarda Da Vinci" tego samego autora. Można przeczytać bez jakiegokolwiek "medialnego" nawiązywania i porównywania do twórczości Dana Browna - to dwa zupełnie inne typy literackiego "języka"; a tym bardziej jeśli chodzi o treść. Bez ciśnienia, ale powieść solidna.

Andrew Vysotsky | 2010-10-27
Przeczytana: 07 sierpnia 2010

Kiedy wpadła mi w ręce powieść Córka Boga (Daughter of God) Lewisa Perdue, miałem nadzieję na świetną rozrywkę w stylu co najmniej Kodu Leonarda. Tego się przynajmniej spodziewałem po górnolotnych peanach jakie można było przeczytać w recenzjach i notce o autorze na okładce. Niestety, było to jedno wielkie nieporozumienie.
Książkę popełniło wydawnictwo Philip Wilson Warszawa 2006, przekładu dopuścił się Cezary Murawski, a korekty Małgorzata Pośnik. Tego w ogóle nie da się czytać! Gdy tylko czytelnik zaczyna wpadać w rytm, gdy tylko zacznie mieć nadzieję, że akcja go wciągnie, zaraz wykoleja się na jakimś błędzie, od których aż się roi. Zamiast "za podjazdem" jest "za pojazdem" i miast odczuwać narastające napięcie szukasz tego idiotycznego pojazdu. Jednak napięcie nigdy nie zdąży narosnąć, bo zaraz masz "mieści się potężnym" zamiast "mieści się z potężnym", "na spotka" zamiast "nie spotka", "położył na boku" zamiast "położył się na boku". Nim zaskoczy cię niespodziewany zwrot...

Nancy | 2010-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2010

Bardzo dobra książka. Świetne połączenie faktów historycznych i scen wymyślonych przez autora. Zaskakujące zwroty akcji i niesamowite zakończenie. Doskonała przeplatanka wątków historycznych, artystycznych i religijnych.
,,Córka Boga" zawiera sporo ciekawych przemyśleń dotyczących Boga i samej instytucji Kościoła. Niestety, aż się gotuje w człowieku, kiedy to czyta o przeróżnych przekrętach Kościoła i postawie niektórych duchownych. Dobrze wiedzieć, że większość z tych opisów to fikcja literacka;).
Książka ukazuje też duchowe zmagania głównych bohaterów, przedstawia ich odmienny sposób patrzenia na świat- można by rzec-'okiem specjalisty'. Analizują oni dogłębnie pewne fakty ściśle zwiazane z Kościołem, Bogiem, naturą człowieka. Jednak w książce tej akcja bierze górę i w każdej chwili wydarzyć się może coś nieoczekiwanego:)

Agro | 2013-01-19

Niektórzy twierdzą że podobna jest do "Kodu Leonarda.." Nie jest . Budowana na podobnym wzorcu ale całkiem inna . Dobrze się czyta , parę fajnych pomysłów na fabułę, potrafi zaciekawić.
Na pewno najlepsza pozycja od tego autora. Fatalny przekład trochę psuje przygodę z powieścią ale to tylko parę błędów technicznych. Oceniam na 4+

Izka | 2015-12-10
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Książka interesująca, jest tajemnica, intryga, akcja. Wszystko dobrze i szybko się czyta. Polecam

to3k | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Bardzo dobra książka i na pewno sięgnę po inne pozycje napisane przez tego autora. Osoby, które wypowiadają się, że jest to gorsza wersja książek Dana Browna nie wiedzą co mówią. Po pierwsze powieści Lewisa Perdue zostały opublikowane grubo przed powstaniem bestsellerów Browna (i warto tutaj dodać, że toczy się proces, w którym Brown został posądzony o plagiat, o czym dowiedziałem się dopiero po przeczytaniu tej książki), a po drugie książka jest równie dobra jak wypociny Dana, które z równie wielką przyjemnością czytam.

W skrócie jest to kolejna dobra książka, która zawiera zarówno fikcję jak i fakty, które sprawiają, że jest ona osadzona w konkretnych ramach umożliwiających czytelnikowi osadzenie akcji.

Julcia81 | 2012-09-07
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam
Przeczytana: 07 września 2012

Dla mnie średnia. Podobna do Kodu Leonarda DaVinchi ale mniej w niej akcji i czyta się ciężej.

StichMAN | 2013-07-24

Książka na 5 gwiazdek