Unik

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Alex Delaware (tom 20)
Wydawnictwo: Amber
Gone

Porwanie dwojga studentów prywatnej szkoły aktorskiej okazuje się oszustwem, ale morderstwo, które następuje potem, jest jak najbardziej prawdziwe - i staje się wyzwaniem dla doktora Delaware, najsłynniejszego bohatera Jonathana Kellermana. Dlaczego młodzi ludzie zniknęli? Dlaczego trzy dni później doszło do tragedii? Kto jest sprawcą serii makabrycznych zabójstw? I co wspólnego ma z nimi...

Dlaczego młodzi ludzie zniknęli? Dlaczego trzy dni później doszło do tragedii? Kto jest sprawcą serii makabrycznych zabójstw? I co wspólnego ma z nimi ekscentryczna właścicielka szkoły? Psycholog Alex Delaware i detektyw Milo Sturgis natrafiają na coraz więcej pytań. Odpowiedzi kryją się w ciemnych zaułkach Los Angeles, wśród wzgórz wokół Malibu i w chorym umyśle sadysty...

źródło opisu: [Amber, 2007]

Paco | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Najpierw gwiazdki...potem wstawić datę... a potem zastanowić się, co by tu napisać :) Chłopisko jest kolejnym Żydem-autorem powieści kryminalnych.
Chłopisko zapewne nie urodziło się by pisać... Ale tak postanowił i kto mu co zrobi ? :) Książka ogólnie dobra, temat makabryczny, fabuła ciekawa, tylko ten zawiły styl! Te podchody, by wyjaśnić prostą sprawę...
Psycholodzy chyba jednak tak mają.

Roland | 2013-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2013

Bardzo dobra powieść Kellermana. Zaskakująca, mająca też w sobie pewien element horroru.
Jedna z mroczniejszych powieści Kellermana. Warto przeczytać

Lily76 | 2014-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2014

Kilka lat temu był to podobno jeden z amerykańskich bestsellerów. Nie najlepiej to wg mnie świadczy o gustach Amerykanów, ale cóż, z tym się podobno nie dyskutuje.
Książka opowiada o śledztwie dotyczącym morderstw na młodych osobach poszukujących sławy w Hollywood. Dochodzenie prowadzą dwaj mężczyźni, z których jeden jest policjantem, a drugi psychologiem. Po długich poszukiwaniach, chwytając się niejasnych tropów i przypuszczeń, odkrywają makabryczną prawdę.
Autor kiepsko dawkuje napięcie, właściwie go nie odczułam. Książka mnie męczyła, choć w zasadzie nie jest napisana jakoś szczególnie kiepsko. Mimo to moim zdaniem nie umywa się do europejskiej, a w szczególności skandynawskiej literatury kryminalnej.

kasia | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Oszustwa, morderstwa, intrygi a także ludzkie tragedie, to wszystko jak zwykle znalazło się w książce Kellermana. Postać doktora Delawere i jego psychologiczne podejście do sprawy przenosi nas w głąb wydarzeń i pozwala na szukanie odpowiedzi na trapiące nas na każdym kroku pytania o przyczynę ludzkich zachowań.
Książka dobra aczkolwiek czytałam lepsze autorstwa Kellermana.

Kakusia92 | 2012-04-04
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

6 na 10, a dlaczego... Po bestsellerze oczekiwałabym więcej niż to co przedstawia nam "Unik". Pomimo tego, że historia jest ciekawa, rozdziały są krótkie, narracja prowadzona w dobry sposób, to czegoś mi brakuję. Coś mnie drażni w tej książce, "coś" bliżej nieokreślone. Podsumowując 6/10 i kończę tę historię. Aczkolwiek chętnie przeczytam inną powieść tego autora i zobaczę czy dalej będę mieć jakieś "ale".

gulinka | 2011-02-20

Książka trafiła do mnie przez brata, który wypożyczył ją z biblioteki.
Bardzo mi się podobała, świetnie się czytało i chętnie sięgnę po kolejną pozycję tego autora.

Henioo | 2013-09-19
Przeczytana: maj 2011

Alex Delaware i Milo Sturgis wyjaśniają zaginięcia, a potem zamordowanie kilku osób powiązanych ze szkołą teatralną w Hollywood.
Za wszystkim stoi właścicielka szkoły i jej adoptowany brat, którzy się mścili za coś tam, coś tam..
Taka dosyć.

Morgana1976 | 2012-11-06