O włos od śmierci

Okładka książki O włos od śmierci J.D. Robb
Okładka książki O włos od śmierci
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 20) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 20)
Survivor in Death
Prószyński i S-ka
2008-01-29
2008-01-29
Alina Siewior-Kuś
morderstwo świadek śledztwo

Kolejna doskonała odsłona z porucznik Eve Dallas. Sama bohaterka może i jest denerwująca, trochę oschła, trochę zimna, niemniej to mistrzyni w rozwiązywaniu trudnych, zakrojonych na szeroką skalę śledztw. Policjantka do utraty tchu. Nie spocznie, póki nie wywęszy sprawcy i nie wsadzi za kratki.
Pokochałam kryminały Nory Roberts i już zaczęłam kolejny. Autorka pisze bardzo precyzyjnie, nie nadkłada treści(no, może poza zmysłowymi scenami małżeńskiego seksu pani Dallas). Prowadzi nas równolegle z postępami śledztwa, a na koniec nie zostawia żadnych niedomówień. Wszystko zostaje do końca rozwiązane.
Przeczytałam dwa z serii, zostaje 24. Dam radę, z wielką przyjemnością.

Lubię porucznik Eve Dallas - czytając myślę sobie, jak świat rozwija się w zupełnie nieprzewidywalnym kierunku :)

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Sięgając po tę książkę nie miałam ABSOLUTNEGO pojęcia, że jest to jedna z wielu pozycji bardzo ciekawej serii "In Death". Gdy sobie to uświadomiłam czytając opis z tyłu pomyślałam, że chyba od razu zwrócę ją do biblioteki bez czytania. Wydawało mi się, że skoro jest to kolejna część o przygodach dzielnej pani porucznik Eve Dallas, to nic nie zrozumiem nie przeczytwaszy wcześniejszych tomów, a przede wszystkim uważałam, że nie spdoba mi się ze względu na swój charakter SF.

JAKŻE SIĘ MYLIŁAM!

Od razu poczułam sympatię do głównej bohaterki i jej relacji z bliskimi osobami (często przedstawionych w zabawny sposób). Postanowiłam przeczytać całą serię od początku, tom po tomie...i tak doszłam do nr 7, ale o tym kiedy indziej.

nie zwiodłam się na kolejnej książce Nory Roberts pisanej pod pseudonimem, jak zawsze wartka akcja książka trzyma do końca w napięciu brawo. Na pewno nie jest to moje ostatnie spodkanie z panią porucznik :)

Kolejne śledztwo Evy Dallas. Książka bardzo podobna do całej serii, Eve dąży do odkrycia nowej zbrodni więc wszystko jest standardowe. Co bardzo spodobało mi się w tej konkretnej powieści to postać małej dziewczynki- Nixie. Postać chyba najciekawsza w całej książce, bardzo nietypowa w serii In Death. A wyniki śledztwa autorka odsłaniała po małym kawałku aż pokazała cały obraz z motywami i czarnymi charakterami.

Co mi się podoba w porucznik Eve Dallas?!
Niesamowita siła charakteru,instynkt przetrwania to,że złowiła takiego męża,i to nie na bycie miłą panią domu.
Kobieta jest jak przeciwnik wagi ciężkiej,jak automat na miejscu morderstwa,który metodycznie i z precyzją chirurga podąża za tropem zbrodniarza.
Panicznie boi się dzieci(co tylko dodaje uroku jej osobie),czuje się bezradna i pokonana na starcie w zetknięciu z młodą istotą.
Ile z tego przypomina jej,ją samą?!
Przerażoną,zakrwawioną...

Dlatego tym razem sprawa niewyjaśnionego morderstwa prawie całej zwyczajnej rodziny,jest tak trudna.
Jedyny świadek to mała dziewczynka,która pragnie aby sprawcy zostali znalezieni i zabici,aby Eva znalazła ich i zabiła.

Seria o pani porucznik jest the best!!!
Zamieniasz się w detektywa i podążasz za śladami,poszlakami.

Co mi się podoba w porucznik Eve Dallas?!

Przeczytałam tę powieść jako jedyną z całej serii In Death i bardzo chcę sięgnąć po kolejne. Dzięki tej książce bardzo polubiłam kryminały Nory Roberts.

Mała dziewczynka staje się świadkiem bestialskiego zabójstwa swojej rodziny i bliskiej przyjaciółki. Pani porucznik Eve Dallas wraz z mężem Roarkiem oraz swoją partnerką Delią Peabody zrobią wszystko, aby rozwikłać zagadkę tego morderstwa oraz zapewnić ochronę Nixie.

Książka porywająca, trzymająca w napięciu do samego końca. Polecam!

"- Miałem sen, straszny sen." (Prószyński i S-ka)

"- Miałem sen, straszny sen." (Prószyński i S-ka)

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2008
  • Kryminał
  • J.D. Robb

Dodaj cytat z książki O włos od śmierci