O włos od śmierci

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 20)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Survivor in Death
morderstwo, świadek, śledztwo

Członkowie rodziny Swisherów zostają brutalnie zabici we własnych łóżkach. Sprawcy łamią najnowocześniejszy system bezpieczeństwa i korzystają z noktowizorów, by w przytulnym domu zamożnej rodziny odnaleźć śpiące ofiary. Nie ulega wątpliwości, że to wyszkoleni militarnie zawodowcy, którzy popełnili tylko jeden błąd: nie dostrzegli kryjącej się w ciemnej kuchni dziewczynki. Teraz Nixie Swisher...

Teraz Nixie Swisher jest jedynym świadkiem tej zbrodni bez wyraźnego motywu. Radzenie sobie z dziećmi nigdy nie było najsilniejszą stroną pani porucznik, ale Nixie potrzebuje bezpiecznego schronienia, a Eve musi rozwiązać zagadkę. Ze swą partnerką Peabody i mężem Roarkiem, oferującym im pomoc, jakiej nikt inny nie potrafiłby udzielić, porucznik Dallas rusza w pogoń za cieniami, zdecydowana za wszelką cenę odkryć ich tożsamość.

gwiazdka | 2013-07-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 21 lipca 2013

Kolejne śledztwo Evy Dallas. Książka bardzo podobna do całej serii, Eve dąży do odkrycia nowej zbrodni więc wszystko jest standardowe. Co bardzo spodobało mi się w tej konkretnej powieści to postać małej dziewczynki- Nixie. Postać chyba najciekawsza w całej książce, bardzo nietypowa w serii In Death. A wyniki śledztwa autorka odsłaniała po małym kawałku aż pokazała cały obraz z motywami i czarnymi charakterami.

myślnik | 2013-06-02
Przeczytana: 2012 rok

Co mi się podoba w porucznik Eve Dallas?!
Niesamowita siła charakteru,instynkt przetrwania to,że złowiła takiego męża,i to nie na bycie miłą panią domu.
Kobieta jest jak przeciwnik wagi ciężkiej,jak automat na miejscu morderstwa,który metodycznie i z precyzją chirurga podąża za tropem zbrodniarza.
Panicznie boi się dzieci(co tylko dodaje uroku jej osobie),czuje się bezradna i pokonana na starcie w zetknięciu z młodą istotą.
Ile z tego przypomina jej,ją samą?!
Przerażoną,zakrwawioną...

Dlatego tym razem sprawa niewyjaśnionego morderstwa prawie całej zwyczajnej rodziny,jest tak trudna.
Jedyny świadek to mała dziewczynka,która pragnie aby sprawcy zostali znalezieni i zabici,aby Eva znalazła ich i zabiła.

Seria o pani porucznik jest the best!!!
Zamieniasz się w detektywa i podążasz za śladami,poszlakami.

Marysieńka | 2011-11-28
Przeczytana: 2006 rok

Mała dziewczynka z bardzo zamożnej rodziny jest jedynym świadkiem zbrodni popełnionej na jej bliskich. Porucznik Eve Dallas musi nie tylko zapewnić ochronę i bezpieczeństwo świadkowi ale także wraz ze swą partnerką Delią Peabody i mężem Roarkiem stara się wytropić zabójców...Czy jej się to uda??? Wszystkie powieści Nory Roberts mają charakterystyczny dla tej pisarki klimat. Polecam.

figlarna24 | 2011-09-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 22 września 2011

To kolejna książka z serii "Śmierć" autorstwa Nory Roberts. Obiecałam sobie ,że przeczytam wszystkie jej książki , które wpadną w moje0 ręce .Chciałam cała serię czytać od pierwszej części , ale jakoś się nie dało. Jestem zachwycona każdą koleją książką z przygodami porucznik Dallas. Bardzo dobry kryminał z elementami psychologii. Polecam

MariaMR | 2013-01-27
Przeczytana: listopad 2012

Przeczytałam tę powieść jako jedyną z całej serii In Death i bardzo chcę sięgnąć po kolejne. Dzięki tej książce bardzo polubiłam kryminały Nory Roberts.

Mała dziewczynka staje się świadkiem bestialskiego zabójstwa swojej rodziny i bliskiej przyjaciółki. Pani porucznik Eve Dallas wraz z mężem Roarkiem oraz swoją partnerką Delią Peabody zrobią wszystko, aby rozwikłać zagadkę tego morderstwa oraz zapewnić ochronę Nixie.

Książka porywająca, trzymająca w napięciu do samego końca. Polecam!

wiola | 2014-10-02

nie zwiodłam się na kolejnej książce Nory Roberts pisanej pod pseudonimem, jak zawsze wartka akcja książka trzyma do końca w napięciu brawo. Na pewno nie jest to moje ostatnie spodkanie z panią porucznik :)

axi_1099 | 2011-12-09

Daje do myślenia. Dzięki niej zaczynamy doceniać rodzinę...

Claire | 2015-02-22
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Sięgając po tę książkę nie miałam ABSOLUTNEGO pojęcia, że jest to jedna z wielu pozycji bardzo ciekawej serii "In Death". Gdy sobie to uświadomiłam czytając opis z tyłu pomyślałam, że chyba od razu zwrócę ją do biblioteki bez czytania. Wydawało mi się, że skoro jest to kolejna część o przygodach dzielnej pani porucznik Eve Dallas, to nic nie zrozumiem nie przeczytwaszy wcześniejszych tomów, a przede wszystkim uważałam, że nie spdoba mi się ze względu na swój charakter SF.

JAKŻE SIĘ MYLIŁAM!

Od razu poczułam sympatię do głównej bohaterki i jej relacji z bliskimi osobami (często przedstawionych w zabawny sposób). Postanowiłam przeczytać całą serię od początku, tom po tomie...i tak doszłam do nr 7, ale o tym kiedy indziej.

rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 07 listopada 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie. Dzięki tym książkom przeżywamy cały wachlarz uczuć.. przeżywamy radości, smutki, odczuwamy, pragnienia, nienawiść.