Fotograf śmierci

Wydawnictwo: Amber

zdjęcia Gillian są szokujące. Na wszystkich jest ona a upozowana na zamordowaną. To prowokacja czy zaproszenie dla mordercya Pewnego dnia zostaje zamordowana młoda kobieta. Niebawem następne. Wszystkie pozostawione w identycznych pozach jak na fotografiach Gillian. Ofiary są zupełnie przypadkowe, nie ma żadnych poszlak. Wiadomo tylko jedno: Gillian jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ray Pierce, były policjant, który ma chronić dziewczynę, robi wszystko, by zapewnić jej bezpieczeństwo. Nie wie jednak, że Gillian rozpaczliwe chce stanąć z mordercą twarzą w twarz...

Kasiek | 2015-09-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2015

Po długim czasie postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę Annie Solomon. Jednak, albo przez ten okres, zmieniły się moje oczekiwania względem tego typu literatury, albo ta książka jest słabsza od poprzednich jej autorstwa, które czytałam. Jak na lekki kobiecy kryminał, ten jest chyba za lekki. Nie trzymał w napięciu, nie wciągał, nie spowodował żebym zastanawiała się nad rozwiązaniem głównej zagadki. Wręcz przeciwnie, za każdym razem, gdy wieczorem się do niej zabierałam, zasypiałam po kilku stronach. Dlatego też przeczytanie tych dwustu stron zabrało mi aż pięć dni. Poza tym autorka stworzyła zbyt skąpe portrety psychologiczne bohaterów, zarówno głównych, jak i drugoplanowych, co nie pozwala na domysły w kwestii typowania podejrzanego. Faktycznie osiągnęła efekt zaskoczenia przy zakończeniu, ale to oczywiste skoro rozwiązanie zagadki wydaje się oderwane od całości. Nie mogę uznać czasu poświęconego tej książce za dobrze wykorzystany i zapewne nieprędko sięgnę po kolejną pozycję tej...

Mollinka_90 | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Miałam ochotę na jakąś lżejszą lekturę z odrobiną sensacji i powieść Annie Solomon spełniła to oczekiwanie. To moje pierwsze spotkanie z autorką, czeka na mnie jej kolejna książka i na pewno po nią sięgnę, ponieważ jej styl pisania mi odpowiada. "Fotograf śmierci" to udany romans z uczuciowym byłym gliną w roli głównej. A jego wybranką okazuje się krucha i delikatna kobieta, która nie boi się stanąć oko w oko ze śmiercią. Romans ochroniarza z klientką to częstszy motyw w tego typu powieściach, ale autorce, moim zdaniem, udało się uniknąć powielania schematu.

Książka mogłaby być zapewne nieco dłuższa i bardziej rozbudowana w warstwie thrillera, gdyż ciężko snuć domysły o potencjalnych podejrzanych nie poznając ich zbyt wielu z kart powieści. Zakończenie nietypowe i nie do końca przewidywalne, tutaj jest zaletą. Powieść czyta się szybko, a akcja dostatecznie trzyma w napięciu.

Marzin | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Dobry thriller romantyczny, zakończenie odbiega troche od standardowych zakończeń typowych thrillerów.

betina360 | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 lipca 2013

Ksiazka troche mroczna taki klimat ma lecz wciaga do samego konca i nie zawiodla mnie.To pierwsza tej autorki ale napewno nie ostatnia gdyz podoba mi sie jej styl pisania romantycznych kryminalow.

Jolantino | 2012-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 marca 2012

Nie wiem, co mnie zachęca do czytania takich książek. Może to podniecenie, które się czuję, czytając thriller tak spójnie połączony z romansem. Razem dają mieszankę wybuchową.
Wiem jednak, że gdy skończę, przechodzą mnie dreszcze. Żal miesza się z fascynacją.
Żałuję, że książka się kończy, fascynując się nagłym rozjaśnieniem w umysłach bohaterów powieści. Czasami wynika to z zaistniałych okoliczności, a czasami... po prostu z nagłego olśnienia. No bo jak wytłumaczyć, że nagle cała sprawa się rozwiązała, bo ktoś w końcu dobrze ułożył elementy? I to czasami tak sam z siebie.
No cóż. Najważniejsze, że ta książka należy do pierwszego rodzaju.
Niedopowiedzenia w tej książce intrygowały mnie, z czasem jednak wprowadzając w irytację.
Ciekawość wygrywa. Pierwszy stopień do piekła. Do śmierci. Choć może w tym wypadku śmierć jest niebem słodką obietnicą?
Z początku stwierdziłam, że główna bohaterka nie jest zdrowa na umyśle. Z czasem jednak zaczęłam myśleć jak ona i wszystko zaczęło...

Dominique | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Spodziewałam się czegoś trochę lepszego i zawiodłam się. Zaliczyłabym tę książkę chyba bardziej do romansu niż thriller'u. Zero jakiegokolwiek napięcia, tajemnicy. W ogóle nie interesowało mnie, kto jest mordercą, może dlatego, że autorka nie wprowadziła nas w ten specjalny klimat, który jest w większości takich książek. Ogólnie książka nudna i w końcu jakoś dobrnęłam do końca. Chociaż może po thrillerach romantycznych nie powinnam wiele się spodziewać. Teraz wezmę się chyba za coś bardziej ambitniejszego.

malcem | 2015-05-09
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2015

Całkiem przyjemnie się czytało. Na widok okładki i kategorii "thriller romantyczny" trochę parsknęłam, niemniej przyjemnie się czytało. Nie powiem, żeby akcja jakoś bardzo była zawiła i żeby zdarzały się nieoczekiwane zwroty akcji, ale podoba mi się styl, w jakim Autorka pisze. Z ciekawości sięgnę jeszcze po jakieś jej książki.

Karolina | 2012-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2012

Przeciętna. Głowna bohaterka strasznie irytująca. Ale jak ktoś lubi autorkę, to spokojnie przeczyta. Bo ogólnie książka aż taka zła nie jest.

Domina | 2014-09-01
Przeczytana: sierpień 2014

Książka genialna! Wciąga od początku i trzyma w niepewności do samego końca. Historia młodej dziewczyny, która odtwarza śmierć swojej matki na fotografiach, kiedy to ona jest przedstawiona jako "zamordowana", i jej ochroniarza, którzy zakochują się w sobie. Z czasem w mieście ktoś naśladuje fotografie artystki, jednak mordując naprawdę.. Bohaterka jest w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Raisa | 2012-05-06

Na początku nieco irytujące, ale warto przeczekać i dać się wciągnąć. Pozostaje pewien niedosyt z powodu niewyjaśnienia jednego wątku.