Mroczny układ

Okładka książki Mroczny układ Dawid Waszak Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Mroczny układ
Dawid Waszak Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Jarocin (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Jarocin (tom 2)
Novae Res
2018-02-19
2018-02-19
układy literatura polska powrót do kraju Jarocin

Pierwszej części nie czytalam,nie było w bibliotece ,więc nie mogę odnieść się do całości historii 😅
Powiem tyle ,że nie mam poczucia że coś mnie ominęło ,fabuła była spójna więc dla mnie na plus.
Tematyka całkiem fajna, momentami było trochę zagmatwania ale nie rzutuje to na całość. Czyta się szybko, najbardziej podobały mi się wspomnienia z sierocińca ,to trzymało najmocniej w napięciu.
Całościowo książka niezła :)

"MROCZNY UKŁAD" DAWID WASZAK

Druga część świetnego kryminalnego cyklu "Jarocin".

Rewelacyjnie czytało się tę powieść. Klimat , fabuła , język, styl i to coś co nie pozwoliło odłożyć książki, póki jej nie przeczytasz do końca.Dużo zaskoczeń i zwrotów akcji.
Niespodziewane zakończenie. Uwielbiam takie książki.

Nasz główny bohater to Kacper Zborowski.
Przeszedł w życiu już wiele złego - jego ojciec znika w niewyjaśnionych okolicznościach, matka popełnia samobójstwo a on mając sześć lat trafia do domu dziecka.To co się wydarzyło w jego życiu mrozi krew w żyłach. Ucieka, po prostu zmienia otoczenie, ludzi, miejsce. Ważne, aby nikt go nie znał i nie oceniał przez pryzmat tego co się o nim mówi. Zamieszkuje w Niemczech, gdzie pracuje.

Po wieloletniej nieobecności mężczyzna jednak wraca do kraju, do swego rodzinnego miasta Jarocina.

Wiele lat temu zdarzyło się tutaj coś o czym Kacper nie chciał pamiętać. Dlatego właśnie wyjechał, aby zapomnieć i zacząć życie na nowo.Postanowił jednak wrócić i zmierzyć się z tym co się wydarzyło, ponieważ nie potrafi o tym zapomnieć.
Stara się po wielu latach dowiedzieć prawdy o tym, co tak naprawdę miało wtedy miejsce.

Poznaje piękną kobietę Amandę, z którą zaczyna się spotykać i którą pewnego dnia znajduje zamordowaną.Czyżby ktoś starał się uwikłać go w morderstwo, którego nie popełnił ?Kim jest tajemnicza osoba, która go śledzi?

Kacper domyśla się, że morderstwo dziewczyny ma ścisły związek z jego powrotem do miasta, jak również z jego historią sprzed lat.O co w tym wszystkim chodzi ? Kto, kogo kryje i dlaczego? Co się stało z jego ojcem?
Mamy skrywane sekrety sprzed lat, które wychodzą na światło dzienne. Niesamowite intrygi i nie wiadomo już kto jest kim i komu można zaufać.Afery polityczne, które są doskonale maskowane przez tych, którzy mają do stracenia właściwie wszystko.

"Mroczny układ" jest idealnym tytułem dla tej części cyklu.
Wiem,że jest tez trzecia część cyklu "Jarocin" , która nosi tytuł "Ciemność zła". Już ją przeczytałam.

Idealna powieść na wciągający wieczór z bardzo intrygującą historią.Polecam cały cykl.
Dla mnie część pierwsza pt. " Czerwień obłędu".była najlepszą.

Cytat :"Idzie nocka, ciemność zła,

"MROCZNY UKŁAD" DAWID WASZAK

Druga część świetnego kryminalnego cyklu "Jarocin".

Niespodziewane zakończenie. Uwielbiam takie książki.

Nasz główny bohater to Kacper Zborowski.
Przeszedł w życiu...

Cykl Jarocin, część 2.
Kontynuacja " Czerwieni obłędu".

Kacper Zborowski miał kochających rodziców i ciepły dom, ale jego szczęśliwy dziecięcy świat rozpadł się, kiedy będąc sześcioletnim chłopcem trafił do domu dziecka.

Jako dorosły mężczyzna mieszka i pracuje w Niemczech, ale przeszłość nie daje mu spokoju, więc postanawia wrócić do Jarocina.
Poznaje Amandę, zakochuje się w niej i ma nadzieję, że spędzą razem całe życie. Niestety pewnego dnia znajduje swoją ukochaną martwą w parku. Jako oskarżony ląduje w więzieniu z nadzieją na szybkie uniewinnienie.

Intryga rośnie a jej macki sięgają daleko i głęboko.
Kacper próbuje się dowiedzieć co stało się z jego ojcem, kto za tym stoi i o co tak naprawdę chodzi? Co z tym wszystkim ma wspólnego sierociniec? Komu może zaufać, czy może liczyć na czyjąkolwiek pomoc?
Kim są Linda i tajemnicza brunetka?

Autor odkrywa powoli kolejne elementy tej mrocznej układanki. Akcja rozpędza się a momentami jest bardzo mrocznie i niebezpiecznie.
Polecam.

Cykl Jarocin, część 2.
Kontynuacja " Czerwieni obłędu".

Poznaje Amandę, zakochuje...

Czytając opis tej książki bardzo się zachwyciłam, zapragnęłam ją przeczytać. Po tym, jak o mnie dotarła i zaczęłam ją czytać nie czułam, że jest świetna.
,,Mroczny układ'' jest thrillerem, ale pewne elementy książki mnie śmieszyły, a tak nie powinno być, prawda?
Do tego dochodzi jeszcze to, że autor prawdopodobnie zapominał, co w pewnym momencie napisał. Skąd takie wnioski? W jednej chwili bohaterowie pytają się o pewną osobę, potem następuje nagła zmiana tematu, a cztery strony później znowu pojawia się pytanie o tą osobę - zresztą takie same, lecz tym razem ten wątek jest rozwinięty. Jako drugi przykład daję to, że w jednej chwili ktoś został postrzelony w głowę - umarł, a kilka, kilkanaście stron później nagle znajduje się w więzieniu. Gdzie w tym logika?
Pomimo wszystko to napięcie jest nadal, ale po śmiesznym fragmencie (czytaj: bohater przedstawia się fałszywym imieniem, następnie myli się i podaje niewłaściwe i znowu wraca do pierwszego, zmyślonego imienia i tu, w sumie już nie o sam ten fakt chodzi, a o to jak zostało to przedstawione.) nie jest ono już tak mocne.
Najbardziej podobało mi się wspominanie dzieciństwa głównego bohatera - Kacpra, wydaje mi się, że było opisane lepiej niż jego obecne życie.
Pomysł na książkę był niezły, ale sposób w jaki to wszystko zostało napisane, sprawił, że nie ocenię jej wysoko, bo nie spodobała mi się i nie będę tego ukrywać. I nie wiem, jak to się stało, że tylko środek ,,Mrocznego układu" był dobry, jest to dla mnie dziwne.
Ta książka jest drugą z cyklu ,,Jarocin" i możemy czekać na kolejną, a ja mimo wszystko chciałabym ją przeczytać, bo jestem ciekawa co zdarzy się dalej i czy kolejna część będzie lepsza (mam taką nadzieję).
Czy polecam?
Nie mam pojęcia.

Jeśli zdecydujecie się przeczytać tę książkę ,to raczej niczego nie planujcie ….
Tak się wciągnęłam w fabułę , że gdyby nie to że jednak spanie mnie zmogło ,to ranek by mnie zastał z książką w ręku .
Z czystym serduchem polecam ,bo cały czas coś się dzieje ,pojawiają się nowe wątki w sprawie i wypływają mroczne tajemnice z przeszłości...
Cieszę się że sięgnęłam po drugą część z cyklu :Jarocin.
Mam nadzieję ze kolejna książka będzie jeszcze lepsza ,bo poprzeczkę Dawid postawił sobie wysoko :-D .

Cieszę się że sięgnęłam po drugą...

To już druga z cyklu o Jarocinie książka Dawida Waszaka, którą pochłonęłam w 72 godziny.
Jeden z moich ulubionych autorów i moje miasto w tle książki, sprawiły, że czytając przebiegałam myślami po ulicach razem z bohaterami. By dobrze zrozumieć Mroczny układ, najlepiej wcześniej przeczytać pierwszą z cyklu o Jarocinie książkę Dawida Czerwień obłędu.
Główny bohater Kacper powraca do rodzinnego miasta już jako dorosły mężczyzna, by nabrać dystansu, spokoju i harmonii, ale czy tylko? Dlaczego Kacper zmienił nazwisko, co stało się z jego zaginionym ojcem, jakie mroczne tajemnice kryją w sierocińcu źli i wpływowi ludzie i co z tym wszystkim ma wspólnego Kacper? Zapraszam do lektury :) ja już czekam na kolejną część z cyklu Jarocin.

Główny bohater Kacper...

Zapraszam na bloga -> https://witchmargoczyta.blogspot.com
Nie jestem zbytnią fanką gatunków literackich, jak thriller czy też kryminał. Rzadko znajdziecie tutaj recenzje dotyczącą książek, tego gatunku. Jednakże, coś mnie podkusiło! Zainteresowała mnie koleżanka, która mówiła: "Ten thriller na pewno Ci się spodoba i go przeczytasz w całości!" I musiałam jej przyznać racje... Przez to musiałam jej kupić obiecaną czekoladę😜 Ale była tego warta!

Kacper Zborowski, kiedyś chłopiec, teraz mężczyzna wraca do swojego rodzinnego miasta Jarocina, gdzie postanawia zacząć wszystko od nowa. Jednak, nie wszystko ułożyło się tak jak planował. Przeszłość postanawia o sobie przypomnieć, zamieniając jego życie w Jarocinie w koszmar. Najpierw zostaje wplątany w poważne bagno, gdzie będzie musiał udowodnić swoją niewinność, oraz tym samym postanawia dowiedzieć się prawdy. O tym, dlaczego ojciec go zostawił, przez co trafił do domu dziecka, i go stamtąd nie wyciągnął? Tyle do wyjaśnienia, a tak mało czasu!

Kiedy sięgłam po tą lekturę, nie spodziewałam się takiej rewelacji, przez co tym bardziej byłam z tego powodu zadowolona. To pierwszy thriller, który od dawna zagrał na mojej wyobraźni oraz pragnieniu zabawienia się w detektywa. Nasz bohater Kacper, zostaje wciągnięty w intrygę, która odbiera mu spokój jaki wybudował przed przyjazdem do Jarocina. I wraca wspomnieniami do czasów jakie spędził w sierocińcu, przez co mamy dokładniejszy obraz na jego życie jako dziecko, oraz teraźniejszego dorosłego człowieka. Akcja skupia się głównie na naszym bohaterze, i tajemnicy, którą starannie próbuje odkryć. W tym będzie pomagać mu pewna osoba, która wraz z nim będzie chciała poznać prawdę. Autor pozwala nam poznać naszego bohatera ze wszystkich stron, jednocześnie wprowadza nas w mroczny klimat powieści, który ani na chwile nie pozwala nam odetchnąć. Na dodatek podobają mi się takie aspekty, jakie autor tam poruszył. Mianowicie samego miejsca Jarocina. Miło było czytać o miejscu, którego nigdy się nie widziało na własne oczy.

Waszak, zdecydowanie ma talent do budowania napięcia i wydarzeń, które potrafią tak wciągnąć, że człowiek nie zdaje sobie sprawy, kiedy zdołał przeczytać połowę książki. Sam bohater moim zdaniem, został tak wykreowany, że nie da się go w żaden sposób znienawidzić. Tak powinno zachować się dziecko będąc w sierocińcu, i tak powinien zachować się dorosły mężczyzna, który został popchnięty na ścianę. Co do samych postaci nie mam co się doczepić, jednakże mały chaos wdał się w tą historię, co odczułam gdy z jednej akcji, rodziła się nowa. Ciągle wychodziły jakieś nowe fakty, mimo iż wcześniejsze nie zostały dokładnie wyjaśnione, ale może właśnie tak ma być? Nie jestem zbytnim specem od tego rodzaju literatury, dlatego nie mnie doszukiwać się jakichś niedociągnięć, ale tak poczułam.

"Mroczny układ" - to zdecydowanie historia, przy której chce się usiąść wieczorem, przy klasycznej muzyce i pysznej herbacie, czy kawie! Idealna książka do snu, by ten klimat nocy wpłynął bardziej na wyobraźnie. Choć wydawało mi się, że książka strasznie pędzi z akcją, jakby autor chciał koniecznie wszystkie swoje pomysły zmieścić w tej jednej historii, to mimo tego mi się nawet podobało. Jestem bardzo ciekawa, w jaką stronę zmierza Jarocin. Czy to będzie wreszcie spokojne miasteczko? Czy raczej, ono nigdy nie zazna spokoju? Zdecydowanie polecam! A jako, że rzadko zdarza się, by thriller był w stanie mnie wciągnąć i nie zanudzić, to chyba coś znaczy, nieprawdaż?👌

Zapraszam na bloga -> https://witchmargoczyta.blogspot.com

Kołysanka będzie za mną długo chodzić 😉📚📖

Kołysanka będzie za mną długo chodzić 😉📚📖

"Idzie nocka, ciemność zła,
I tak Cię znajdę, no chodź już...

-A ta piosenka? Dlaczego akurat ją śpiewa morderca?...Co ona może mieć wspólnego z morderstwami?"

Moje pierwsze spotkanie z Dawidem Waszakiem oraz z cyklem: Jarocin. Pomimo, że nie czytałam "Czerwieni obłedu", wcale nie przeszkadzało mi to w zapoznaniu się z kolejną częścią. I cieszę się, że sięgnęłam po tego autora.

Kacper Zborowski, po dość długiej nieobecności w kraju, wraca do Jarocina i trafia w sam środek kryminalno-politycznej afery. Zostaje wplątany w morderstwo i śledzony przez tajemniczą kobietę. Początkowo myślał, że to przypadek, jednak po złożeniu w całosć kilku elementów, okazało się, że wzięcie go na celownik było dobrze zaplanowaną intrygą.  Wrócił do rodzinnego miasta, by uporać się z trudną przeszłością i ułożyć sobie życie od nowa. Nie spodziewał się jednak, że przeszłość i demony dzieciństwa, z jakimi musiał się zmagać, powrócą do niego z impetem. Nie spodziewał się, że stanie się częścią mrocznego układu, zakrojonego na bardzo szeroką skalę.

Gdzieś tam, w dorosłym już człowieku, ukryte są dobre wspomnienia szczęśliwej rodziny i traumatyczne przeżycia z domu dziecka, do którego Kacper trafił w wieku 6 lat. Wtedy to niespodziewanie zniknął jego ojciec, a mama popełniła samobójstwo. Te właśnie wspomnienia staną się filarem do rozwiązania zagadki i pomogą w prowadzenia przez niego, na własną rękę, śledztwa. Być może pozwolą także odpowiedzieć na pytanie: dlaczego tata zniknął i nie wrócił po niego?

Mega wciągający thriller, od którego nie mogłam się oderwać. Nieustanne akcje, szybkie tempo to coś, co lubię w książkach tego gatunku. Nawet po zamknięciu ksiażki emocje nie opadają.
 I to jeszcze nie koniec sprawy...
Polecam.

"Idzie nocka, ciemność zła,
I tak Cię znajdę, no chodź już...

To moje pierwsze spotkanie z autorem i muszę przyznać że nie żałuję.Super książka.Do samego końca trzyma w napięciu.
Bardzo chętnie poznam pozostałe dzieła autora.
Polecam

Bardzo chętnie poznam pozostałe dzieła autora.
Polecam

• Recenzenckie