Mroczny układ

Cykl: Jarocin (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
LubimyCzytać

Każdy miewa w swoim życiu momenty, które trwają wiecznie. Sekundy ciągną się godzinami. Doświadczamy wtedy najgorszych uczuć, jakie można sobie wyobrazić. Pragniemy, aby minęły w mgnieniu oka, ale mózg nie pozwala nam zapomnieć o żadnym szczególe. Najgorsze chwile Kacpra Zborowskiego zaczęły się, kiedy miał sześć lat i trafił do domu dziecka. Choć dziś jest dorosły i wyrwał się z tamtego piekła, wspomnienie koszmaru wraca regularnie. Do Jarocina, swojego rodzinnego miasta, przyjeżdża z nadzieją na odzyskanie dawnej harmonii, a tymczasem wpada w szambo pełne dziwnych tajemnic, intryg i niebezpiecznych ludzi. Kacper nie tylko musi udowodnić, że znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, ale także pragnie rozwikłać zagadkę z przeszłości związaną ze zniknięciem jego ojca.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2018

źródło okładki: https://novaeres.pl/

Euka | 2019-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Cykl Jarocin, część 2.
Kontynuacja " Czerwieni obłędu".

Kacper Zborowski miał kochających rodziców i ciepły dom, ale jego szczęśliwy dziecięcy świat rozpadł się, kiedy będąc sześcioletnim chłopcem trafił do domu dziecka.

Jako dorosły mężczyzna mieszka i pracuje w Niemczech, ale przeszłość nie daje mu spokoju, więc postanawia wrócić do Jarocina.
Poznaje Amandę, zakochuje się w niej i ma nadzieję, że spędzą razem całe życie. Niestety pewnego dnia znajduje swoją ukochaną martwą w parku. Jako oskarżony ląduje w więzieniu z nadzieją na szybkie uniewinnienie.

Intryga rośnie a jej macki sięgają daleko i głęboko.
Kacper próbuje się dowiedzieć co stało się z jego ojcem, kto za tym stoi i o co tak naprawdę chodzi? Co z tym wszystkim ma wspólnego sierociniec? Komu może zaufać, czy może liczyć na czyjąkolwiek pomoc?
Kim są Linda i tajemnicza brunetka?

Autor odkrywa powoli kolejne elementy tej mrocznej układanki. Akcja rozpędza się a momentami jest bardzo mrocznie i niebezpiecznie....

laraczyta | 2019-03-16

Czytając opis tej książki bardzo się zachwyciłam, zapragnęłam ją przeczytać. Po tym, jak o mnie dotarła i zaczęłam ją czytać nie czułam, że jest świetna.
,,Mroczny układ'' jest thrillerem, ale pewne elementy książki mnie śmieszyły, a tak nie powinno być, prawda?
Do tego dochodzi jeszcze to, że autor prawdopodobnie zapominał, co w pewnym momencie napisał. Skąd takie wnioski? W jednej chwili bohaterowie pytają się o pewną osobę, potem następuje nagła zmiana tematu, a cztery strony później znowu pojawia się pytanie o tą osobę - zresztą takie same, lecz tym razem ten wątek jest rozwinięty. Jako drugi przykład daję to, że w jednej chwili ktoś został postrzelony w głowę - umarł, a kilka, kilkanaście stron później nagle znajduje się w więzieniu. Gdzie w tym logika?
Pomimo wszystko to napięcie jest nadal, ale po śmiesznym fragmencie (czytaj: bohater przedstawia się fałszywym imieniem, następnie myli się i podaje niewłaściwe i znowu wraca do pierwszego, zmyślonego imienia i tu, w...

Beti | 2019-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2019

Jeśli zdecydujecie się przeczytać tę książkę ,to raczej niczego nie planujcie ….
Tak się wciągnęłam w fabułę , że gdyby nie to że jednak spanie mnie zmogło ,to ranek by mnie zastał z książką w ręku .
Z czystym serduchem polecam ,bo cały czas coś się dzieje ,pojawiają się nowe wątki w sprawie i wypływają mroczne tajemnice z przeszłości...
Cieszę się że sięgnęłam po drugą część z cyklu :Jarocin.
Mam nadzieję ze kolejna książka będzie jeszcze lepsza ,bo poprzeczkę Dawid postawił sobie wysoko :-D .

Kowalik-czyta | 2019-01-02
Przeczytana: 03 czerwca 2018

To już druga z cyklu o Jarocinie książka Dawida Waszaka, którą pochłonęłam w 72 godziny.
Jeden z moich ulubionych autorów i moje miasto w tle książki, sprawiły, że czytając przebiegałam myślami po ulicach razem z bohaterami. By dobrze zrozumieć Mroczny układ, najlepiej wcześniej przeczytać pierwszą z cyklu o Jarocinie książkę Dawida Czerwień obłędu.
Główny bohater Kacper powraca do rodzinnego miasta już jako dorosły mężczyzna, by nabrać dystansu, spokoju i harmonii, ale czy tylko? Dlaczego Kacper zmienił nazwisko, co stało się z jego zaginionym ojcem, jakie mroczne tajemnice kryją w sierocińcu źli i wpływowi ludzie i co z tym wszystkim ma wspólnego Kacper? Zapraszam do lektury :) ja już czekam na kolejną część z cyklu Jarocin.

Melanie | 2018-12-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Zapraszam na bloga -> https://witchmargoczyta.blogspot.com
Nie jestem zbytnią fanką gatunków literackich, jak thriller czy też kryminał. Rzadko znajdziecie tutaj recenzje dotyczącą książek, tego gatunku. Jednakże, coś mnie podkusiło! Zainteresowała mnie koleżanka, która mówiła: "Ten thriller na pewno Ci się spodoba i go przeczytasz w całości!" I musiałam jej przyznać racje... Przez to musiałam jej kupić obiecaną czekoladę😜 Ale była tego warta!

Kacper Zborowski, kiedyś chłopiec, teraz mężczyzna wraca do swojego rodzinnego miasta Jarocina, gdzie postanawia zacząć wszystko od nowa. Jednak, nie wszystko ułożyło się tak jak planował. Przeszłość postanawia o sobie przypomnieć, zamieniając jego życie w Jarocinie w koszmar. Najpierw zostaje wplątany w poważne bagno, gdzie będzie musiał udowodnić swoją niewinność, oraz tym samym postanawia dowiedzieć się prawdy. O tym, dlaczego ojciec go zostawił, przez co trafił do domu dziecka, i go stamtąd nie wyciągnął? Tyle do wyjaśnienia, a tak mało...

zaczytana_zuzka | 2018-10-25
Przeczytana: 25 marca 2019

Kołysanka będzie za mną długo chodzić 😉📚📖

leskik1 | 2018-10-22
Przeczytana: październik 2018

Sama nie wiem co napisać. Dobry pomysł na akcję (choć już spotkałam się z podobnym w innych powieściach, filmach), mroczny sierociniec, Tajemnicze zniknięcie, duża siatka przestępczych powiązań to są elementy, które miały trzymać czytelnika w napięciu. Jednak mnie jakoś denerwowało zachowanie głównego bohatera. Bardzo szybko wyciągał wnioski, po pojawieniu się kolejnego "dowodu" zmieniał je, działał jak dla mnie nielogicznie (choć kto wie jak powinien się zachować człowiek w podobnej sytuacji).
Nie podobała mi się jeszcze jedna rzecz- imiona bohaterów. Jak dla mnie za dużo w jednej powieści imion nie bardzo popularnych w Polsce- Amanda, Linda, Dorian.

coldlily | 2018-10-10
Przeczytana: 10 października 2018

Intrygująca.

Zksiazkawdeszczu | 2018-09-23

Przez pierwsze strony książki tonęłam w przydługawych opisach ubrań, ludzi i rzeczy mało istotnych dla fabuły. Gdyby nie te opisy to książka zmniejszyła by swoją objętość o połowę dając nam klarowne spojrzenie na istotne fakty. Sam zarys historii jest dobry jednak autor nie pokazuje nam niektórych wydarzeń co wprowadza lekki zamęt. Na początku dowiadujemy się o śmierci dziewczyny, która jest blisko związana z Kacprem Zawolskim. Po krótkiej rozmowie telefonicznej bohater znajduje ją w parku, zamordowaną. Jak się później okazuje od rozmowy do spotkania mija około piętnastu minut.
"Dotknąłem jeszcze ciepłej dłoni dziewczyny...Dotknąłem jej policzka jak wtedy, na ostatnim spotkaniu. Jej skóra była chłodna, nieprzyjemna."
To jest ten moment, gdy włączyła mi się czerwona lampka. Jednak w dzisiejszych czasach wystarczy 5-10 minut i google żeby sprawdzić takie informacje. Włączyłam forum dotyczące pracy w prosektorium (wiem, ciary) i przeczytałam krótką wymianę zdań informującą o wpływie...

dopoilcaffe | 2018-09-20

Kacper Borowski jako dziecko żył w domu dziecka, jest to coś, czego nie może zapomnieć. Jako dorosły wyjechał, a teraz powraca do swojego rodzinnego miasta, do Jarocina, chcąc powrócić do spokojnego życia i stabilizacji. Wkrótce poznaje on Amandę, kelnerkę, w której zakochał się podczas wizyty w barze. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Amanda zostaje odnaleziona martwa w parku, a Kacpra oskarżają o jej zabójstwo, ponieważ on ją tam odnalazł. Zagadka z przeszłości i komplikacje które rodzą się wraz z jego powrotem.

Akcja prowadzona jest w bardzo interesujący sposób, z czasem zaczyna coraz bardziej wciągać czytelnika, w pewnym momencie następuje nagły zwrot akcji i od tego momentu przepadamy, jesteśmy bardzo ciekawi tym, czym zaskoczy nas autor. Zaskakuje i to bardzo! Książka ma dość mroczny klimat, tajemniczy, momentami odczuwamy bezradność głównego bohatera, próbujemy znaleźć rozwiązanie dla sytuacji w której się znajduje, ale podawane są nam nowe okoliczności i nic...