Mroczny układ

Okładka książki Mroczny układ Dawid Waszak Patronat LC
Okładka książki Mroczny układ
Dawid Waszak Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Jarocin (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jarocin (tom 2)
Novae Res
2018-02-19
2018-02-19
układy literatura polska powrót do kraju Jarocin

Pierwszej części nie czytalam,nie było w bibliotece ,więc nie mogę odnieść się do całości historii 😅
Powiem tyle ,że nie mam poczucia że coś mnie ominęło ,fabuła była spójna więc dla mnie na plus.
Tematyka całkiem fajna, momentami było trochę zagmatwania ale nie rzutuje to na całość. Czyta się szybko, najbardziej podobały mi się wspomnienia z sierocińca ,to trzymało...

To moje pierwsze spotkanie z autorem i muszę przyznać że nie żałuję.Super książka.Do samego końca trzyma w napięciu.
Bardzo chętnie poznam pozostałe dzieła autora.
Polecam

"MROCZNY UKŁAD" DAWID WASZAK

Druga część świetnego kryminalnego cyklu "Jarocin".

Rewelacyjnie czytało się tę powieść. Klimat , fabuła , język, styl i to coś co nie pozwoliło odłożyć książki, póki jej nie przeczytasz do końca.Dużo zaskoczeń i zwrotów akcji.
Niespodziewane zakończenie. Uwielbiam takie książki.

Nasz główny bohater to Kacper Zborowski.
Przeszedł w życiu...

"Idzie nocka, ciemność zła,
Oczy zamknij, idź już spać.
Nie uciekaj, kładź się już,
I tak Cię znajdę, no chodź już...

-A ta piosenka? Dlaczego akurat ją śpiewa morderca?...Co ona może mieć wspólnego z morderstwami?"

Moje pierwsze spotkanie z Dawidem Waszakiem oraz z cyklem: Jarocin. Pomimo, że nie czytałam "Czerwieni obłedu", wcale nie przeszkadzało mi to w zapoznaniu...

Cykl Jarocin, część 2.
Kontynuacja " Czerwieni obłędu".

Kacper Zborowski miał kochających rodziców i ciepły dom, ale jego szczęśliwy dziecięcy świat rozpadł się, kiedy będąc sześcioletnim chłopcem trafił do domu dziecka.

Jako dorosły mężczyzna mieszka i pracuje w Niemczech, ale przeszłość nie daje mu spokoju, więc postanawia wrócić do Jarocina.
Poznaje Amandę, zakochuje...

Czytając opis tej książki bardzo się zachwyciłam, zapragnęłam ją przeczytać. Po tym, jak o mnie dotarła i zaczęłam ją czytać nie czułam, że jest świetna.
,,Mroczny układ'' jest thrillerem, ale pewne elementy książki mnie śmieszyły, a tak nie powinno być, prawda?
Do tego dochodzi jeszcze to, że autor prawdopodobnie zapominał, co w pewnym momencie napisał. Skąd takie...

Na półkach: , , , ,

Jeśli zdecydujecie się przeczytać tę książkę ,to raczej niczego nie planujcie ….
Tak się wciągnęłam w fabułę , że gdyby nie to że jednak spanie mnie zmogło ,to ranek by mnie zastał z książką w ręku .
Z czystym serduchem polecam ,bo cały czas coś się dzieje ,pojawiają się nowe wątki w sprawie i wypływają mroczne tajemnice z przeszłości...
Cieszę się że sięgnęłam po drugą...

To już druga z cyklu o Jarocinie książka Dawida Waszaka, którą pochłonęłam w 72 godziny.
Jeden z moich ulubionych autorów i moje miasto w tle książki, sprawiły, że czytając przebiegałam myślami po ulicach razem z bohaterami. By dobrze zrozumieć Mroczny układ, najlepiej wcześniej przeczytać pierwszą z cyklu o Jarocinie książkę Dawida Czerwień obłędu.
Główny bohater Kacper...

Zapraszam na bloga -> https://witchmargoczyta.blogspot.com
Nie jestem zbytnią fanką gatunków literackich, jak thriller czy też kryminał. Rzadko znajdziecie tutaj recenzje dotyczącą książek, tego gatunku. Jednakże, coś mnie podkusiło! Zainteresowała mnie koleżanka, która mówiła: "Ten thriller na pewno Ci się spodoba i go przeczytasz w całości!" I musiałam jej przyznać...

1923

Kołysanka będzie za mną długo chodzić 😉📚📖

• Recenzenckie
  • Przeczytane w 2018