Allegro - kampania grudzień kat. romans

Szpilki za milion

Wydawnictwo: Burda Książki
komedia pomyłek, kryminał
tree

Zakręcona komedia kryminalna Uczciwy złodziej, perfidna celebrytka i oszukany kochanek – to musi być mieszanka wybuchowa! Jacek Sparowski tego samego dnia traci pracę, dziewczynę i dach nad głową. Kiedy wynajmuje pokój u ciotki przyjaciela i zostaje zatrudniony w nowej firmie, wydaje się, że pech wreszcie przestanie go prześladować. Ale prawdziwe kłopoty dopiero się zaczynają. Lola Marini –...

Zakręcona komedia kryminalna
Lola Marini – polująca na bogatego męża celebrytka, prywatnie była żona Sparowskiego, która kiedyś perfidnie go wykorzystała – planuje szalony przekręt mający jej przynieść fortunę. Na dodatek zabójczo atrakcyjna i wyrachowana Lola chce wrobić w tę aferę przyjaciela Jacka.
Jacek postanawia więc go ratować, a przy okazji wyrównać rachunki ze swoją byłą żoną. Zaczyna się walka z czasem, mnożą się niespodzianki, a zagadek do rozwiązania wciąż przybywa.
Jak przechytrzyć oszustkę, kiedy największym przeciwnikiem jest własna uczciwość? W tym niełatwym zadaniu pomaga bohaterowi jego gospodyni – emerytowana policjantka, dla której przejście na ciemną stronę mocy również staje się życiowym wyzwaniem.
Dość szybko okazuje się, że w tym wyrafinowanym przekręcie bierze udział ktoś jeszcze, a główną rolę w komedii pomyłek odgrywają… drogocenne szpilki.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Gala | 2018-08-26
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Szukałam książki na poprawę humoru, chciałam się oderwać od poważniejszych tytułów i przeczytać coś lekkiego i zabawnego.
Dlaczego mój wybór padł na „ Szpilki za milion „?
Właściwie trudno jednoznacznie odpowiedzieć mi na to pytanie. Prawdopodobnie zaciekawił mnie opis wydawcy, ładna oprawa graficzna, mój wzrok przyciągnęła różowa okładka. Kto powiedział, że kolor różowy jest zarezerwowany tylko dla małych dziewczynek, okazuje się, że duże dziewczynki też widzą w tym kolorze coś pozytywnego, gdyż cieszy oko.

Nie stawiałam tej powieści wygórowanych wymagań, bo nie w tym celu sięgnęłam po tę książkę. Komedia z kryminałem powinna mieć połączenie perfekcyjne i oprócz pomysłu, potrzebne jest oryginalne wykonanie a z tym różnie bywa, o czym przekonałam się już niejednokrotnie. Jak było tym razem ?
Dla Izabeli Szylko dziennikarki, reżyserki, scenarzystki, producentki oraz pisarki odnoszącej sukcesy na polu zawodowym ta powieść to niezły start w tego rodzaju gatunku. Wykreowała...

Wioleta Sadowska | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

"Nie zawsze byłem pechowcem".

Jedne z najdroższych szpilek na świecie, wysadzane 1290 diamentami, obwarowane są 1000 letnią gwarancją ich użytkowania. Ponadczasowe, z pewnością zostaną przekazane kolejnym pokoleniom. Prawdziwe diamenty, warte miliony nie zapewnią jednak szczęścia i powodzenia, a jak pokazuje historia drogocennych szpilek, mogą wpakować w tarapaty. Zabawne tarapaty.

Izabela Szylko to polska reżyserka, producentka, dziennikarka i pisarka. Absolwentka reżyserii w Londynie oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała między innymi w miesięczniku "Kino" oraz w programie "Ekspres Reporterów". Zadebiutowała książką pt. "Madonna z hiacyntem", dla której zdobyła wyróżnienie w konkursie na powieść kryminalną miesięcznika "Detektyw".

Życie Jacka Sparowskiego to pasmo samych porażek. Przedwczesna śmierć rodziców, nieudane małżeństwo, utrata mieszkania i samotność. W kłopotach pomaga mu przyjaciel Misiek, który zapewnia bohaterowi lokum oraz pracę. Gdy w jego...

księgozbiór | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Czasem człowiek ma dość. Dość tych opasłych tomów, poważnych tematów czy krwi płynącej strumieniami. Czasami musi przeczytać coś lekkiego, dowcipnego niezobowiązującego, ale nie głupiego i tu z pomocą przychodzi pozycja „Szpilki za milion”.

Główny bohater Jacek Sparowski to pechowiec jakich mało. Właśnie jednego dnia stracił pracę, dziewczynę oraz dach nad głową. Udaje się do starego znajomego Miśka z nadzieją, że ten go przygarnie pod swój dach. Niestety żona Miśka, Agata, widzi to zupełnie inaczej i Jacek ląduje u jej ciotki Józefiny. Starsza pani to nie pierwsza lepsza emerytka, ale była policjantka posiadająca doprawdy ciekawe znajomości i niemałą wiedzę również w sprawach, które nie do końca są zgodne z prawem. Na domiar wszystkiego Jacek wpada na swoją byłą żonę, Lolę Marini, która jest obecnie celebrytką z pierwszych stron gazet, szczęśliwą posiadaczką szpilek za milion funtów. Tyle, że szpilki leżą w sejfie narzeczonego, co nie do końca jej odpowiada. Lola wolałaby z nich...

KobieceRecenzje365 | 2018-06-12

Pewnie już nie raz pisałam, że bardzo lubię komedie kryminalne, przy których łapię oddech, relaksuję się i przede wszystkim śmieję się jak opętana, a uwierzcie, rozbawić mnie nie jest wcale tak prosto. Z dużymi nadziejami zabrałam się za lekturę „Szpilek za milion” i koniec końców, jestem zadowolona, choć nie wszystko według mnie było, tak jak trzeba. Autorka wymyśliła bardzo fajną fabułę i wykreowała ciekawych bohaterów, ale niestety mnie w tej książce zabrakło humoru, a przynajmniej mnie nic nie śmieszyło. Może z Wami będzie inaczej i książka Was rozbawi, dla mnie sytuacje opisane przez autorkę były naprawdę mało zabawne. Na całe szczęście i tak książkę oceniam dobrze, bo autorka zadbała o to, by mnie mocno zaciekawić.

W książce cały czas coś się działo, dzięki czemu momentalnie zostałam wciągnięta w wir wydarzeń i ani przez chwilę się nie nudziłam. To bardzo fajna historia, taka pozytywnie zakręcona, której głównym atutem są bohaterowie. Oczywiście głównym bohaterem jest...

Caroline Livre | 2018-03-01
Przeczytana: 23 lutego 2018

ODWRÓT O 360 STOPNI

Ostatnio los nie był zbyt łaskawy dla Jacka – tego samego dnia stracił pracę, dziewczynę i dach nad głową. Wydaje się, że dzięki pomocy przyjaciela staje wreszcie na nogi, jednak okazuje się, że to nie koniec problemów. Bowiem była żona mężczyzny, obecnie znana celebrytka – Lola Martini planuje intrygę, w którą chce wrobić niewinne osoby. Trudną do zbagatelizowania rolę odegrają w niej tytułowe szpilki. Czy Jackowi uda się przejrzeć plan Loli i udaremnić jej przekręt?

Do lektury tej książki zachęciła mnie Paula z bloga @ruderecenzuje, na której opiniach często się opieram. Oprócz tego sam opis wydał mi się naprawdę fajny i zapowiadał pozytywną i pełną humoru opowieść.

„Uczciwy złodziej, perfidna celebrytka i oszukany kochanek – to musi być mieszanka wybuchowa!”

I muszę przyznać, że „Szpilki za milion” idealnie spełniły moje oczekiwania. Dawno nie miałam w rękach powieści polskiej autorki i wahałam się, czy się nie rozczaruję. A jednak niepotrzebnie – książka...

Chain | 2018-07-20
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2018

Napis na okładce głosił: zakręcona komedia kryminalna.
Brzmiało zachęcająco, ale nie doszukałam się tu za bardzo kryminału ani wątków komediowych. Nieźle napisana, szybko się czyta, jednak całość wypada dość przeciętnie.

majeczka241 | 2018-03-20

Sięgnęłam po książkę, bo zaciekawiła mnie swoim opisem i ciekawą okładką, która krzyczała ,,weź mnie i przeczytaj!'' Dwa razy nie trzeba mi tego powtarzać. Więc przy najbliższej wolnej okazji zabrałam się za jej czytanie. Jak ją oceniam?

Opowieść zakręcona z nutką absurdu. To mi się spodobało. Facet, który od życia ciągle otrzymuje niezłego kopa, diwa uważająca się za ogromną gwiazdę, starsza pani wcielająca się w prywatnego detektywa i mężczyzna, który planuje wielki przekręt. Do tego wszystkiego dołożyć bardzo cenne szpilki, doskonałą intrygę i mamy gotową historię. Muszę przyznać książka mile mnie zaskoczyła. Dobrze mi się ją czytało, szybko, płynnie. Rozdziały nie są długie, a każdy z bohaterów dokłada do fabuły swoje trzy grosze, dzięki czemu mamy cały ogląd tego, co się dzieje w powieści.

Podoba mi się również to, że Jacek, czyli główny bohater lektury, mówi do nas jakbyśmy siedzieli na wprost niego i z wypiekami na twarzy słuchali o tym, co ma nam do przekazania. Autorka...

rude_recenzuje | 2018-02-08
Na półkach: 2018, Przeczytane, Recenzenckie

Szpilki za milion to przebiegła, zabawna i zaskakująca komedia kryminalna, w której okradająca ostatecznie staje się tą okradzioną. Autorka, mimo zawiłości swojej fabuły i kilku bardzo niebezpiecznych momentów, postawiła na łagodny przebieg spraw i ostatecznie nikomu nie stała się żadna fizyczna krzywda, bo mimo wszystko ucierpieć ktoś musiał.

Wszystko kręci się wokół nieszczęśnika Jacka, który ma takiego życiowego pecha, że szkoda nawet o tym pisać. To jedna z tych postaci, której pierdołowatość sprawiła, że głupkowaty uśmiech może pojawić się na twarzy czytelnika, ale mi osobiście czasami było nawet żal Jacka – zastanawiałam się ile ten biedak może jeszcze znieść.
Izabela Szylko umiejętnie wykazała złożoność ludzkiej natury – w znacznej przewadze pokrętnej logiki kobiet, które całkowicie nieświadomie same sobie potrafią czasami rzucać kłody pod nogi – wytknęła cechy społeczeństwa takie jak chciwość i żądza, pokazała do czego ludzie są zdolni, jeżeli w ich życiu na pierwszy plan...

Dama_Karo | 2018-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2018

Szpilki za milion to wesoła lektura, pełna humoru sytuacyjnego. Naszym głównym bohaterem, który czasem zwraca się bezpośrednio do czytelnika, opowiadając mu swoją historię jest Jacek. Trzeba mu przyznać, że nigdy nie miał w życiu szczęścia… Najpierw stracił miłość swojego życia, która wrednie się na nim odegrała, a teraz dodatkowo stracił nawet pracę i mieszkanie… Nowa praca daje perspektywę do zmian na lepsze, ale… pech jednak upatrzył sobie Jacka i wplątuje go w poważne zamieszenie z diamentowymi szpilkami w tle.
Autorka zadbała tutaj o wszystko: ciekawe i charakterystyczne postaci, wartką akcję, wątki obyczajowe, przyjemny język i przede wszystkim mnóstwo humoru. Szpilki za milion czyta się dzięki temu błyskawicznie, niemalże jednym tchem i to w dodatku z szerokim uśmiechem na ustach.

Książka należy do mojego ukochanego gatunku literackiego (z którego jest znany Aleksander Rogoziński), czyli komedii kryminalnej. Jeżeli zatem lubicie rozwiązywać intrygi i jednocześnie się...

Robert K-ski | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Lekka, łatwa i całkiem przyjemna. Niestety jak na taki rodzaj powieści za mało tu humoru. Ledwie w dwóch momentach lekko się uśmiechnąłem.