Mała baletnica

Wydawnictwo: Initium
Marczewek

WSTRZĄSAJĄCA − OPARTA NA FAKTACH − OPOWIEŚĆ O MIĘDZYNARODOWYM SKANDALU PEDOFILSKIM. Współczesna Rosja. Kulisy tzw. child porn industry i spraw związanych z nadużyciami w stosunku do dzieci. Głośny skandal obejmujący międzynarodowe powiązania biznesowe, wielką politykę, a także emerytowanych agentów KGB. Akcja Małej baletnicy toczy się dwutorowo. Z jednej strony autor przedstawia pracę grupy...

Akcja Małej baletnicy toczy się dwutorowo. Z jednej strony autor przedstawia pracę grupy śledczej, z drugiej – środowisko ludzi zamieszanych w pornograficzny biznes. Mrok w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje mechanizmy, które doprowadziły do tego, że kilka osób, począwszy od 1997 roku, wyprodukowało na masową skalę dziecięcą pornografię z udziałem ponad półtora tysiąca dziewczynek w wieku od pięciu do szesnastu lat. Do 2004 roku, kiedy przerwano proceder, przestępcy wprowadzili do internetowej sprzedaży terabajty materiałów.

W ręce czytelnika trafia szczegółowy zapis śledztwa prowadzonego dzień po dniu przez specjalną ekipę moskiewskiej policji. Czytelnik pozna cały mechanizm rozkręcania tego biznesu, a także szczegóły jego zakończenia. Zakończenia, które pomimo trudnego i długiego procesu sądowego nikogo nie usatysfakcjonowało. Ta opowieść, która niestety nie jest fikcją, sprawi, że na wiele spraw już nigdy nie spojrzysz tak samo.

źródło opisu: http://www.initium.pl/zapowiedzi/szczegoly/mala-baletnica

źródło okładki: http://www.initium.pl/zapowiedzi/szczegoly/mala-baletnica

Niko | 2018-06-07
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 czerwca 2018

"Życie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne, a jednocześnie najbardziej dramatyczne scenariusze." Słowa Wisławy Szymborskiej wydają się idealnie odnosić do nowej powieści Wiktora Mroka, która zaczerpnęła z ludzkiej egzystencji to co najgorsze. Mała baletnica obnaży mroczny świat dziecięcej pornografii, po którego odkryciu na wiele spraw już nie spojrzy się tak samo.

Współczesna Rosja. Do brutalnego zabójstwa kobiety zostaje przydzielona ekipa moskiewskiej policji pod dowództwem major Alony. Grupa śledcza stopniowo łącząc fakty odkrywa powiązanie zamordowanej z produkcją dziecięcej pornografii. Coraz dalsze zagłębianie się w temat ujawni związki ze zdarzeniami z przeszłości, których początki sięgają lat 90-tych. Śledztwo z dnia na dzień utrudnia się. Zamieszanie polityków i byłych agentów KGB, zwiastuje głośny skandal, jednak pojawia się tajemniczy mściciel, który nie pozwoli, aby sprawa wypłynęła na światło dzienne.

Mała baletnica to nic innego jak kryminał, w...

Oczytana | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Rok 2017, Rosja w luksusowym domu, ginie utalentowana baletnica, i jednocześnie właścicielka szkoły baletowej Anastazja Selezniewa . W jej domu rosyjska policja odnajduje małoletnią Elenę, okoliczności odnalezienia dziewczynki wskazują, że brała ona udział w sesji BDSM*¹, w której także uczestniczyła denatka. Zespół Alony rozpoczyna śledztwo,w którego trakcie okazję się, że denatka brała udział w handlu pornografią dziecięcą. Prowadzący śledztwo odkrywają także przerażającą przeszłość zamordowanej Anastazji. Międzyczasie zaczynają ginąć kolejne osoby zamieszane w aferę pedofilską.

„Urodziła się tuż po południu..
Nikt nie oczekiwał z niecierpliwością jej przyjęcia na świat.
Nikt się z tego nie cieszył.
Nikt się nie zachwycił, gdy po raz pierwszy otworzyła oczy.
Nikt nie zwrócił uwagi, gdy po raz pierwszy się uśmiechnęła.
Nikt jej nie chciał.
Anastazja - takie imię miała.
Ona dała początek tej historii. "(*³)

AKCJA I FABUŁA
„Mała baletnica" toczy się dwutorowo,...

Ewelinka5 | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Moskiewska policja zostaje wezwana na miejsce morderstwa nauczycielki baletu Anastazji Selezniewej. Tam poza denatką z przestrzeloną głową funkcjonariusze odkrywają uwięzioną dziewczynkę. Od tego momentu zwyczajne z pozoru morderstwo staje się początkiem większej afery, a zwykła szkoła baletowa okazuje się przykrywką i jednym ze sposobów rekrutacji dzieci do produkcji pedofilskich zdjęć i filmów upowszechnianych później w internecie.

Nie czytałam 1 książki Wiktora Mroka .
Ale na pewno ona miała skrajne opinie , przeczytałam drugą jego książkę „Małą baletnice „ i jestem wstrząśnięta tą książką .

Opowiada o małej dziewczynce która jest tak strasznie dotknięta krzywdą ludzką .
Lecz zacznijmy od początku , książka jest napisana na faktach autentycznych .
Opowiada o losach pewnej małej dziewczynki która trafiła w krąg dziewczynek które były wykorzystywane do pornografii i pedofilii dziecięcej w szkole baletowej .
Trafia ona pod ręce kobiety która wykorzystuje te dziewczynki w takcie nauki baletu .
Dziewczynki są wykorzystywane do zdjęć w różnej bieliźnie i różnych akcesorii dodatkowych . Tańczą nago w sali baletowej , całują się dotykają w miejscach intymnych .
Do tej szkoły baletowej przychodzą dzieci z różnych kręgów społecznych .

Na samym szczycie tek piramidy , stoją ludzie którzy chronili prawo . Przeleli cały biznes pornograficzny , i narkotykowy i z biegiem czasu pozbywają się w bardzo brutalny sposób osób...

Alex | 2018-06-10
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Dzieciństwo wydaje się nam czasem sielankowych oraz beztroskich zabaw, poznawania świata pod ochroną dorosłych. Jednak ten obraz zbyt często bywa iluzją lub nierealnym marzeniem, za którymi kryje się poniżenie, ból i zwyrodnienie. Jedno i drugie istnieje tuż obok siebie, bywa aż nazbyt często niezauważane lub ignorowane, a skrzywdzone dzieci w końcu stają się dorosłymi … mającymi w sercu i umyśle niezabliźnione rany …

Major Alona Nikiszina na co dzień zajmuje się przestępstwami, nie są one czymś nadzwyczajnym, taka sprawa jak ta do, której została wezwana nie jest czymś nadzwyczajnym dla niej i jej zespołu. Jednak tym razem już na samym początku wiadomo, że dochodzenie będzie o wiele bardziej skomplikowane niż by się wydawało. To co kryje się za drzwiami luksusowej rezydencji przekracza wyobrażenia pani major. Tym razem dochodzenie będzie trudne i pewnie wzbudzi aż zbyt wielkie zainteresowanie. Wykorzystywanie dzieci, a raczej jego najcięższa forma nigdy nie pozostawia obojętnym...

Aniaczyanka | 2018-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Bardzo trudny i ciężki temat-molestowanie dzieci i dziecięca pornografia. Jednak przedstawiony w dość przystępny sposób, w dość łagodnej formie. Historia oparta na faktach. Bałam się jej, naprawdę się bałam. Ale warto było. Bardzo dobrze i ciekawie mi się ją czytało. Jeszcze lepiej niż "Czerwony parasol". Choć przyznaję, że chwilami musiałam się pilnować, żeby nie stracić wątku od nadmiaru informacji :)

Bardzo trudny, ciężki, bolesny temat molestowania małych dziewczynek i pornografii dziecięcej, wstrząsająca,bardzo przerażająca, prawdziwa historia dziejąca się w Rosji.
Dużo cierpienia i krzywd przeszły te dziewczynki z rąk tych zwyrodnialców, piekło zgotowali im na ziemi, została dziewczynkom trauma na całe życie, zniszczoną psychikę mają.
Oparta książka na faktach prawdziwych, pełna bólu, cierpienia,smutku to dramatyczna, emocjonująca, wzruszająca i ciekawa książka poruszyła moje serce.

Pistacia_Vera | 2018-11-03
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 listopada 2018

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. tytułowa baletnica będąc dzieckiem została niespodziewanie wciągnięta w świat ludzi dorosłych i będąc już dorosłą osobą powielała schemat i w ten sam sposób traktowała dzieci. książka jest kryminałem opartym na prawdziwych wydarzeniach. autor odsłania przed czytelnikiem proceder przestępczy opisując śledztwo prowadzone przez rosyjskich śledczych. sprawa zaczyna się od morderstwa a kończy na aferze dużo większych rozmiarów.

Gośka | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Mała baletnica - Anastazja, dziewczynka, której nikt nie chciał. Przez krótką chwilę zerkamy na jej przeszłość, by poznać motyw, jakim się kierowała w dorosłym życiu. Kiedy następnym razem się z nią spotykamy, leży martwa na łóżku w swojej willi, a w tajemnym pokoiku policja znajduje młodą dziewczynkę uwięzioną w perwersyjnej pozie. Kim była Anastazja, dlaczego zginęła i co sprawiło, że stała się kobietą wykorzystującą małe dzieci zarówno do swych wypaczonych potrzeb, jak i w celach zarobkowych? Na te pytania będzie próbowała odpowiedzieć ekipa major Alony Nikisziny.

Temat molestowania dzieci, wykorzystywania ich w pornografii, zawsze budzi silne emocje i nie pozostawia obojętnym. Nie inaczej jest z książką Pana Mroka, która w sposób chłodny i bezstronny ukazuje kulisy pornobiznesu prowadzonego przez byłych pracowników KGB. To, co przeraża najbardziej to łatwość, z jaką można małe dziecko namówić do zrobienia złych rzeczy. Duże wrażenie robiły na mnie również momenty, w których...

Kate1404 | 2018-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Książka napisana na faktach, wpisałabym ją w gatunek: kryminał obyczajowy. Akcja dzieje się we współczesnej Rosji.

Kijów, 1991 r. Jedną z głównych bohaterek jest Anastazja, którą poznajemy na samym początku jako małą dziewczynkę. Anastazja nie ma szczęścia w życiu, ojciec pijak, matka się nią nie interesuje, a dziewczynka ma jedno marzenie - chce zostać baletnicą. Trafia pod skrzydła nauczycielki baletu Larisy Aleksandrowej, która chce z niej zrobić małą baletnicę. Mamy z jednej strony biedne dziecko, mieszkające w trudnych warunkach, w biedzie, w jednym pokoju, a z drugiej bogatą panią, która chce dziecku "pomóc" w karierze. Dziewczynka zostaje wciągnięta w tzw. mroczny świat child porn industry.

Większość książki dotyczy opisania pracy grupy śledczej (2017 r.), która kartka po kartce odkrywa pornograficzny biznes. Zaczęło się od tego, że pewnego wieczoru major Alona Nikiszina zostaje wezwana pod pewien adres. Na miejscu zastaje zwłoki nagiej kobiety rozpostartej na łóżku, z...