Hard Limit

Okładka książki Hard Limit Meredith Wild
Okładka książki Hard Limit
Meredith Wild Wydawnictwo: Forever Cykl: Haker (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Haker (tom 4)
Hard Limit
Forever
2015-05-12
2015-05-12

Okładka książki Klątwa burz Angel Payne, Meredith Wild
Klątwa burz Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Serce ognia Angel Payne, Meredith Wild
Serce ognia Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Krew Zeusa Angel Payne, Meredith Wild
Krew Zeusa Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Zmysłowa przygoda z superbohaterem Angel Payne, Meredith Wild
Zmysłowa przyg... Angel Payne, Meredi...

Dalsze losy głównych bohaterów i dalszy rozwój wydarzeń. Jak dla mnie czytało się lekko, szybko, przyjemnie. Cała historia była spójna i nie było możliwości, żeby nie sięgnąć po kolejną część ... :)

Czwarta część serii HAKER zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Oprócz cukierkowych scen można się zmierzyć z nutką sensacji. Szkoda tylko, że jest tego tak niewiele. Po tytule książki spodziewałam się poznać naprawdę mroczną przeszłość bohatera, a znalazłam ją tylko w jednym z dwudziestu rozdziałów.

Muszę się przyznać, że ta seria leżała już jakiś czas na mojej półce i grzecznie czekała aż zdecyduje się po nią sięgnąć. Mówiąc „jakiś czas” mam na myśli rok! I to równy. Te książki dostałam pod choinkę w 2017 roku, a zaczęłam je czytać po świętach 2018. Powiem Wam szczerze, że cieszę się, iż w końcu po nie sięgnęłam, ponieważ spędziłam przy nich miło czas. Mam kilka zastrzeżeń, ale ogólnie mi się podobała.

Już na okładce widnieje blurb, iż książka jest idealna dla fanek „Pięćdziesiąt twarzy Greya". Osobiście uważam, że dla niektórych może być to odstraszająca informacja. Gdyby nie polecenie pewnej osoby możliwe, że i ja bym ją zostawiła. Takie dopiski mnie nie zachęcają i żałuję, że takie coś zostaje dopisywane do książek. Ja nie czytałam serii z „Greyem” jedynie oglądałam filmy, więc pewnie nie dla mnie to oceniać, ale mimo wszystko uważam, że takie dopiski są kompletnie niepotrzebne.

Seria „Haker” okazała się nieco tajemniczym i mrocznym erotykiem. Absolutnie nie mówię, że było to coś wybitnego, ale uważam, że autorka naprawdę się postarała i stworzyła całkiem dobrą serię. Książki, mimo iż czasami były schematyczne i przewidywalne czytało się bardzo dobrze i szybko. Okazały się wciągające. Myślę, że ta seria spodoba się wszystkim, którzy lubią tego typu literaturę.

Pełna opinia znajduje się na moim blogu! Zapraszam!
www.zaczytanaanielka.blogspot.com
~Zaczytana Anielka~

Szczerze mówiąc to, czytają opinie, spodziewałam się na prawdę niezłej akcji w tym tomie, ale było wręcz nudno. No dobrze jedna strzelanina... ale tak poza tym to cukierowo i mdło.
Na samym początku autorka wystawiła cukierek w postaci przemyśleń Blake'a i już myślałam, że w tym tomie wprowadzi właśnie taki kontrapunkt dla rozważań Erici, ale niestety, to był tylko jeden rozdział, a szkoda.
Dużym plusem jest to, że faktycznie Blake stonował swoje zapędy doma i traktuje Erikę jako partnerkę, chociaż oczywiście jakaś namiastka tego typu relacji została, ale na akceptowalnym dla mnie poziomie, więc nie raziło mnie to tak bardzo jak w poprzednim tomie.
Zaskoczył mnie wątek Alexa, podejrzewałam że coś się będzie działo, ale jednak nie spodziewałam się kolejnych członków tej sytuacji, a już tym bardziej tego co zadziało się na koniec tomu. W zasadzie sięgnę po 5 tom głównie po to aby zobaczyć jak zakończy się ten wątek, bo nie sądzę aby w relacjach naszych bohaterów było jakieś trzęsienie ziemi, obstawiam że zdarzy się na koniec cud (nie chce spoilerować,ale Ci którzy czyli tę część będą wiedzieć o co chodzi)

miłość tych dwojga jest nie do pokonania.

miłość tych dwojga jest nie do pokonania.

Hakera można opisać jednym słowem - Super!!! Bardzo fajnie napisana, bardzo fajnie się czyta :) polecam :)

ERIKA JEST KOBIETĄ NIEZALEŻNĄ, STARAJĄCĄ SIĘ DOJRZALE PATRZEĆ NA ŚWIAT. POMIMO SWOICH 22 LAT, KOBIETA MA NA SWOIM KONCIE WIELE SUKCESÓW. JEDNYM Z NICH JEST JEJ DOBRZE PROSPERUJĄCA FIRMA, KOLEJNYM ZAŚ UKOCHANY MĘŻCZYZNA, BLAKE.
ERIKA POMIMO DOMINUJĄCEJ NATURY, DAJE SIĘ OKIEŁZNAĆ BLAKOWI. PLANUJĄC WSPÓLNĄ PRZYSZŁOŚĆ, BLAKE OŚWIADCZA SIĘ ERICE. ZBLIŻAJĄCY SIĘ ŚLUB, DOSTARCZA PARZE NOWYCH WYZWAŃ. PRZESZŁOŚĆ BLAKA NIE DAJE O SOBIE ZAPOMNIEĆ, ZAŚ DEMONY ERIKI, ZAGRAŻAJĄ JEJ ŻYCIU.
CZY TYCH DWOJGA ZDOBĘDZIE W SOBIE SIŁĘ ABY WALCZYĆ O SWOJE UCZUCIE?
Chociaż już od samego początku zdawałam sobie sprawę, że ta lektura jest kolejną częścią cyklu Haker, to mimo wszystko zapragnęłam ją przeczytać. Nie wiem co odbywało się we wcześniejszych tomach, lecz jestem pewna, że duża część mnie domyśla się co nieco, na temat przeszłości bohaterów. Autorka powieści w tym tomie umieściła wiele powiązań z przeszłością. Dzięki temu wiem, co spotkało Erikę i Blaka we wcześniejszych wydarzeniach. Pisarka zdradza wiele z wydarzeń poprzedzających ten tom, dlatego myślę, że nikt nie pogubi się w tej części. Dla mnie była ona jasna i mało skomplikowana.

Nie powiem jednak, że ta powieść jest dla mnie czymś lekkim. Wydaje mi się, że książkę czytało mi się długo, ponieważ takich historii znam już wiele. Miałam wielkie deja vu podczas poznawania losów Eriki i Blaka. Pomimo ciekawej historii, jak dla mnie książka była nudna. Wiele mamy podobnych lektur. Ja, czytam ich całą masę, i mam już dość tak samo okrojonych historii. Spodziewałam się czegoś odmiennego, być może obraz erotyka z innej perspektywy? Niestety, ale dostałam bardzo podobny scenariusz jak w innych, tego gatunku pozycjach.
"Rozluźniłem dłonie zaciśnięte na kierownicy i z drżeniem wypuściłem powietrze. Przesunąłem kciukiem po startej skórze paska do spodni. Serce waliło mi jak młot. Kiedy światło zmieniło się na zielone, popędziłem ku swojemu celowi. Poczułem przypływ zniecierpliwienia, kiedy nowa fala krwi dopłynęła do mojego twardego jak kamień członka. Po wszystkim z radością ją ukarzę"
Jeżeli miałabym opowiedzieć słów kilka o bohaterach, to przede wszystkim wspomnę o tym, że są oni dobrymi postaciami. Ich charaktery są różne, niekiedy dominujące, lecz nie da się ich nie lubić. Erika pomimo swojego młodego wieku, staje się bohaterką dojrzałą, bardzo emocjonalną i uczciwą. Blake jest zaś mężczyzną z pokroju "tych bogatych" i "tych przystojnych". Te dwa określenia idealnie oddadzą Wam naturę tej osoby. Nie zauroczyłam się nim, ani nie pałam do niego miłością, lecz mimo wszystko okazał się bardzo porządnym facetem. Książka dzięki tej dwójce jest ciekawa lecz traci swój urok przez brak pomysłu na ciekawszą fabułę.

Jak dla mnie ta lektura nie zdziałała cudów, i raczej nie mam ochoty sięgnąć po wcześniejsze tomy. Seria ma potencjał i spodoba się licznym osobom, pod warunkiem, że te osoby dopiero zaczynają swoją ścieżkę w erotykach. Mnie już mdli od tych samych schematów i mało zwrotnej akcji. Co prawda znajduje się w tej pozycji wiele intryg, ale są one raczej przedłużeniem akcji na siłę.
Czy polecam tę lekturę? Myślę, że seria ma grono swoich odbiorców i jeżeli ktoś chce zobaczyć czy jest się w jego środku, to śmiało należy poświęcić chwilę tej serii. Tym razem nie jestem z niej wybitnie zadowolona.

Jak jednego człowieka może spotkać tyle nieszczęść tylko dlatego, że kogoś kocha? Pani Wild i w tej części nie zawodzi, wymyślając coraz to nowe tragedie, które spotykają naszych bohaterów. Do tej pory najbardziej podobała mi się ta część, chociaż nie zasługuje na lepszą ocenę od reszty, mimo że konsekfencje strzelaniny mnie mocno poruszyły. Może ostatni tom przyniesie coś, co zapadnie mi na długo w pamięć.

Polecam.

Polecam.

Pamiętam jak zaczynałam czytać tą serię. Pierwsza część była naprawdę dobra, niestety z kolejnymi częściami była coraz słabsza. Przyciągnęła mnie nazwa Haker. Szkoda, że nie ma nic wspólnego z Hakerem, oprócz tego, że Blake był byłym.
Cała akcja, która powinna rozwijać się w przeciągu wszystkich rozdziałów, zawarta jest dopiero to w tych ostatnich. Powinnam dodać, że wszystko dzieje się bardzo szybko oraz są przeskoki w czasie. Nie wspominając, że nieliczne rozdziały są BEZ scen erotycznych.
„Dla tych, którzy uwielbiają Pięćdziesiąt twarzy Greya – i ta seria genialna.” Zacznijmy od tego, że ta seria nie jest genialna. Jest serią książek, w której powtarza się schemat, czyli nic nowego. Ostatnią część przeczytam tylko dlatego, że nie zakańczam czytać serii w połowie.

• 2016

Dodaj cytat z książki Hard Limit