Klątwa burz

Okładka książki Klątwa burz Angel Payne, Meredith Wild
Okładka książki Klątwa burz
Angel PayneMeredith Wild Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Saga Przeklęci (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga Przeklęci (tom 3)
Fate of Storms
Niegrzeczne książki
2022-02-23
2022-02-23
2021-05-04
Edyta Świerczyńska

Okładka książki Serce ognia Angel Payne, Meredith Wild
Serce ognia Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Krew Zeusa Angel Payne, Meredith Wild
Krew Zeusa Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Zmysłowa przygoda z superbohaterem Angel Payne, Meredith Wild
Zmysłowa przyg... Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Zmysłowa córka prezydenta Mia Michelle, Meredith Wild
Zmysłowa córka... Mia Michelle, Mered...

Nie macie pojęcia jak długo i z jakim zapartym tchem czekałam na trzeci tom Sagi Przeklęci! Lubię taką literaturę, kiedy byłam młodsza bardzo często się w niej zaczytywałam. Kiedy po raz pierwszy w „Krwi Zeusa” spotkałam Maximusa wiedziałam, że będzie materiałem na książkowe zauroczenie, silny, solidny wykształcony. Bardzo polubiłam jego postać, tak samo jak Kary. Kiedy czytasz historię, która jest współczesnym, mitologicznym, paranormalnym romansem skupionym wokół, tak ciekawych postaci to należy wręcz zwracać uwagę na szczegóły. Wiedziałam, że muszę przez ten calutki czas być czujna i uważna, w przeciwnym razie może mi umknąć coś bardzo ważnego. Meredith Wild i Angel Payne stworzyły nie tylko ciekawą historię, ale także genialny pisarski duet, udowodniając, że obie panie mają niesamowitą wyobraźnię. „Klątwa burz” przedstawia historię magiczną, ekscytującą i intrygującą, wszystko za sprawą mitologii, którą tak pięknie udało im się wpleść doprawiając wszystko zwrotami akcji.
Główną bohaterką książki „Klątwa burz” jest Kara Valari, demonica, która była od zawsze zafascynowana starożytnością, dzięki tej pasji na jednym z uniwersytetów w Los Angeles poznała Maximusa Kane’a profesora, cudownego mężczyznę, który wzbudził w niej prawdziwą miłość. Jej pochodzenie jest przeszkodą ku temu, aby mogła się ziścić, powinna połączyć się z demonem, aby umocnić swoje geny i rodzinę. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić prawda? Za coś takiego czeka ją kara, piekło zamierza upomnieć się o swoje. Maximus szuka Kary, dziewczyna została porwana przez Wadca Zaświatów – Hadesa. Nie pozostaje mu nic innego, jak udać się w Zaświaty, jednak potrzebuje pomocy. Zwraca się z prośbą do istoty, która sama opuściła piekło do dziadka Kary – Giovanniego. przedzierają się przez Zaświaty i walczą, jako sojusznicy w tej samej misji i po drodze tworzą wyjątkową przyjaźń. Napotykają niekończące się przeszkody, wszystko po to, aby stawić czoła Hadesowi i jego gniewowi, a także ocalić duszę Kary. Czy kobieta długo będzie się opierać? Czy Władca Zaświatów dostanie to, czego pragnie?
„Klątwa burz” jest powieścią, która jak już wspominałam łączy mitologię greckich bogów ze współczesnym romansem. ” Meredith Wild i Angel Payne wciągają czytelnika w intrygującą i energiczną podróż przepełnioną nie tylko desperacją, ale także miłością. W książce znajdziecie także poczucie zdrady, chęć zemsty, posiadanie ogromnej władzy i kontroli. Mie widziane tutaj będzie odświeżenie informacji na temat Piekła Dantego, to z pewnością pomoże mieć wiedzę na temat kręgów piekła, ale także i postaci, które Maximus i Giovani spotykają podczas swojej wizyty w podziemiach. Maximus dosłownie przechodzi przez piekło, aby ocalić swoją miłość. Kara jest dla niego wszystkim, podążyłam za nim w tą podróż czując całą jego udrękę i agonię, cały ból. Opis tej sytuacji był dla mnie tak poruszający, że poczułam wszystkie emocje na własnej skórze. „Klątwa burz” trzyma czytelnika w napięciu aż do końca, przez cały czas zastanawiałam się, czy Maximusowi uda się uratować Karę, czy będzie w stanie zapewnić jej bezpieczeństwo. Czy para w końcu będzie mogła żyć w spokoju?

Trochę nie wiem, co mam o niej myśleć. Czekałam bardzo niecierpliwie, choć niezbyt długo, bo pierwsze dwa tomy słuchałam ledwie w styczniu. I może na tych moich wygórowanych oczekiwaniach polega problem, bo mimo że tom bardzo mi się podobał, to jednak czuję się rozczarowana.

I jak myślę o tym po czasie, to w sumie nie mam o nim za wiele do powiedzenia, bo o wiele lepiej pamiętam dwa pierwsze tomy, ten jakoś nie chce zakotwiczyć się w mojej pamięci. Mimo to chcę więcej i mam nadzieję, że będą kolejne tomy.

W skrócie: było dobrze, ale to chyba nie to. Nie wiem, coś nie zagrało.

Mocna 6 , wymeczylam ten tom.

Mocna 6 , wymeczylam ten tom.

Drogi Czytelniku...

Na wstępie chcę zaznaczyć, iż jest to lektura skierowana raczej do pełnoletnich miłośników literatury, ponieważ zawiera między innymi treści erotyczne (chociaż bardzo delikatne).

Zakazane uczucie? Niezmiennie.
Podróż do piekła? Tak.
Demony i półdemony? Będą.
Bogowie i półbogowie? Jasne.
Emocje? Jasne.
Magia? Będzie.
Nadprzyrodzone zdolności? Tak.
Walka z przeznaczeniem? Będzie.
Problemy? Pewnie.
Niespodzianki? Obecne.
Pożądanie? Jasne.
Między innymi właśnie to znajdziemy w najnowszej książce Angel Payne i Meredith Wild pod tytułem „Klątwa burz”.
Jaki osiągnęły efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, niezmiennie odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest tom trzeci tom cyklu Przeklęci.

Miło było po raz trzeci przenieść się do świata Kary, Maximusa, Jessego, Kell, Reginy, Giovanniego, Nancy, Hadesa, Zeusa, Charona, Minosa, Cerbera, Hekate, Złego Chwosta, Megiery, Erin, Charleny i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Po raz trzeci są dobrze wykreowani, zróżnicowani i interesujący.
Muszę przyznać, że i tym razem lubię Karę, jej siostrę Kell, samego Maximusa i Jessego. Nie zdradzę jednak nic więcej.
Niestety nie mogę tego samego napisać o Hadesie czy Charlenie. Ich miałam ochotę zesłać na zawsze pod pewien lód...

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że niestety nie jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie (chociaż tym razem niewiele brakowało). Akcja rozkręca się dość szybko, rozpędza się jeszcze bardziej mniej więcej w połowie. Autorki nie serwują nam emocji zbyt dużymi porcjami. Troszkę brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji, lecz nie wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony.

Po trzecie, styl. Książka, tak jak tom pierwszy i drugi, napisana jest lekko i przyjemnie dla oka, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko, łatwo i przyjemnie. Leci za to plusa.

Po czwarte, układ. Historię, tak jak poprzednie, poznajemy z dwóch perspektyw, Kary i Maximusa. Ponownie nie wyobrażam sobie tu innej narracji. Nie może być inaczej, przyznaję za to plusika.

Po piąte, sama podróż do piekła i samo piekło. Niestety muszę przyznać, że czegoś mi w tej kwestii zdecydowanie brakowało. Daję za to małego minusika.

Powieść jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że czasami to właśnie miłość może wskazać nam drogę, chociaż często nie jest łatwa do przejścia i pełna przykrych niespodzianek.

Książka praktycznie czyta się sama, historia mnie wciągała, chociaż nie do końca sprawiła, że chciałam być częścią życia naszych bohaterów (z chyba zrozumiałych względów).

Autorkom dziękuję za następną przygodę. :)

Jestem troszkę zaskoczona, że nie jest to jeszcze ostatni tom.
Sięgnę po kolejny tom, jestem ciekawa jak dalej potoczy się ta historia.

Ogólna ocena - 8/10. :)
POLECAM, POLECAM.
Warto po nią sięgnąć.

Pozdrawiam, Iza.

Drogi Czytelniku...

Zakazane uczucie? Niezmiennie.
Podróż do piekła? Tak.
Demony i półdemony? Będą.
Bogowie i półbogowie? Jasne.
Emocje? Jasne.
Magia? Będzie.
Nadprzyrodzone zdolności? Tak.
Walka...

• Niegrzeczne
  • Romans
  • Chce kontynuację 😯

Dodaj cytat z książki Klątwa burz