Mroczna przeszłość

Cykl: Haker (tom 4)
Wydawnictwo: Burda Książki
Hard limit
karollllllla

Blake Landon to mężczyzna, który ma wszystko – pieniądze, urodę i miłość Eriki Hathaway. Ta para zakochanych przeżyła istne piekło, ale kiedy życie ich rozdzielało, zawsze wracali do siebie, jeszcze silniejsi i jeszcze bardziej w sobie rozkochani. Erica wreszcie jest gotowa wypowiedzieć słowo „Tak”. Tuż przed podjęciem tej szalenie ważnej decyzji odkrywa jednak niepokojący sekret z przeszłości...

Erica wreszcie jest gotowa wypowiedzieć słowo „Tak”. Tuż przed podjęciem tej szalenie ważnej decyzji odkrywa jednak niepokojący sekret z przeszłości Blake’a. Pogodziła się z własną przeszłością i rodziną, która ją porzuciła, a teraz postanawia obalić ostatni mur, jaki ją odgradza od ukochanego. Zdecydowana dowiedzieć się, jakim mężczyzną był kiedyś, otwiera drzwi do świata, o jakim nigdy nie śniła – świata, który każe się jej zastanowić nad granicami jej własnych pragnień.
Tuż za rogiem czai się niebezpieczeństwo, mroczne sekrety wychodzą na światło dzienne. Czy przeszłość zniszczy wspólną przyszłość Eriki i Blake’a?

źródło opisu: www.burdaksiążki.pl

źródło okładki: www.burdaksiążki.pl

Pinina_Paulina | 2016-06-23
Na półkach: Przeczytane, 2016 rok ✔

Ilość intryg w tej książce przechodzi ludzkie pojęcie. Już zaczęłam tej parze współczuć, bo cholibka, mają pod górkę non stop.
Dobrze, że to już przedostatnia część, bo mogłoby się zrobić nudno.

Czy od każdego dna można się odbić?
,,Mroczna przeszłość" to już czwarty a zarazem przedostatni tom serii Haker. Z każdą kolejną książką martwię się że autorka zacznie podawać tzw: ,,odgrzewane kotlety" a w fabule powieje nudą. Nic takiego nie miało jednak miejsca.
Blake i Erika mierzą się z kolejnymi trudnościami. Los ich nie oszczędza. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie że uwziął się na zakochanych. Poważne problemy z firmą, mroczna przeszłość narzeczonego oraz prześladowca, który posunie się do ostateczności to tylko wierzchołek góry lodowej problemów Eriki. Dziewczyna jednak nie poddaje się, pomimo błędów i potknięć ostro prze na przód. Za to zdecydowanie otrzymuje ogromny plus. Bo wcześniej uważałam że nie ma własnego mózgu i jest jedynie marionetką Blake, wykonującą wszystkie polecenia i oczekiwania. Tutaj nareszcie zaczęła pokazywać że ma prawo do własnego zdania i mimo że to dopiero sam zalążek to mam nadzieję że rozwinie się to w ostatniej części.
Po raz pierwszy w...

Kasia | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 12 września 2016

Polecam.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Opowieść o Blake`u i Erice - parze, która w swoim życiu przeżyła istne piekło. Gdy los rozdzielał te parę, ona wracała do siebie ze zdwojoną siłą w myśl powiedzenia "co nas nie zabije, to nas wzmocni".

Główną bohaterką jest Erica Hathaway. Dziewczyna ma za sobą trudną przeszłość przez co chce zacząć nowe życie, życie na własny rachunek. Po ukończeniu szkoły bierze udział w panelu dla inwestorów. Tam poznaje Blake`a, który chce ją zbić z tropu.

Blake Landon jest typem faceta, który ma wszystko czego zapragnie. Dorobił się majątku na softwarze. Jest zauroczony urodą Erici i chce ją jak najszybciej zdobyć. Musi zdobyć jej zaufanie. Odkrywa on jej tajemnicę z przeszłości i sprawy zaczynają się komplikować.

Erica wkracza do świata, o jakim nigdy nie śniła. Zaczyna zastanawiać się nad granicami swoich pragnień, jednocześnie czyha na nią niebezpieczeństwo. Tajemnice z przeszłości ujrzą światło dnia. W tym momencie rodzi się pytanie... czy przeszłość jest w stanie zniszczyć miłość Erici...

HiddenHope | 2016-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2016

Pamiętam jak zaczynałam czytać tą serię. Pierwsza część była naprawdę dobra, niestety z kolejnymi częściami była coraz słabsza. Przyciągnęła mnie nazwa Haker. Szkoda, że nie ma nic wspólnego z Hakerem, oprócz tego, że Blake był byłym.
Cała akcja, która powinna rozwijać się w przeciągu wszystkich rozdziałów, zawarta jest dopiero to w tych ostatnich. Powinnam dodać, że wszystko dzieje się bardzo szybko oraz są przeskoki w czasie. Nie wspominając, że nieliczne rozdziały są BEZ scen erotycznych.
„Dla tych, którzy uwielbiają Pięćdziesiąt twarzy Greya – i ta seria genialna.” Zacznijmy od tego, że ta seria nie jest genialna. Jest serią książek, w której powtarza się schemat, czyli nic nowego. Ostatnią część przeczytam tylko dlatego, że nie zakańczam czytać serii w połowie.

ZaczytanyIntrowertyk | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

W czwartym tomie serii "Haker" mamy coraz większe zagęszczenie... wszystkiego. Coraz bardziej intensywny seks i sekrety przeszłości, które aż ociekają perwersją. Mroczne zatargi, zazdrość, bezlitośni biznesmeni, czy w końcu strzelaniny - jest tu tego naprawdę dużo.
Nie pochłonęła mnie ta książka jakoś szczególnie, ale akcja była wartka, bohaterowie już dobrze znani, więc ich niekiedy denerwujące zachowania stały się normalne, takie typowe dla nich. I oczywiście, po całym mroku fabuły, szczęśliwe zakończenie, które sprawia, że zastanawiamy się, co też może pójść nie tak w ostatnim tomie.

MissShy | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 września 2016

Jak jednego człowieka może spotkać tyle nieszczęść tylko dlatego, że kogoś kocha? Pani Wild i w tej części nie zawodzi, wymyślając coraz to nowe tragedie, które spotykają naszych bohaterów. Do tej pory najbardziej podobała mi się ta część, chociaż nie zasługuje na lepszą ocenę od reszty, mimo że konsekfencje strzelaniny mnie mocno poruszyły. Może ostatni tom przyniesie coś, co zapadnie mi na długo w pamięć.

Marta | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Rozpoczynając Mroczną przeszłość ogarnęły mnie obawy, ponieważ nie miałam jeszcze okazji spotkać się z bohaterami oraz historią spod pióra Wild, a nie chciałam, żeby mimo wszystko. autorka zdradziła dużą ilość wydarzeń z trzech poprzednich tomów. I udało się, jeszcze nigdy nie byłam tak zadowolona z otrzymanego rezultatu, chociaż ogarnia mnie żal, że wcześniej nie wiedziałam nic o serii Haker, co jest dla mnie ogromnym ciosem.

Chociaż w książce widać dużo nawiązać do Grey'a czy innych powieści z gatunku, co wcale mnie nie dziwi i nie oczekiwałam dużej oryginalności, to coś w historii Eriki i Blake'a mnie zauroczyło i wciągnęło. Nie jest to kolejna wulgarna, schematyczna powieść, gdzie od scen erotycznych usta wykrzywiają się z niesmakiem, a chociaż nie znam przeszłości bohaterów, to uważam, że jest to powieść, która najbardziej ze wszystkich dotąd mi poznanych z gatunku, zasługuje na miano powieści...

Natalia | 2016-09-14
Przeczytana: 13 września 2016

ERIKA JEST KOBIETĄ NIEZALEŻNĄ, STARAJĄCĄ SIĘ DOJRZALE PATRZEĆ NA ŚWIAT. POMIMO SWOICH 22 LAT, KOBIETA MA NA SWOIM KONCIE WIELE SUKCESÓW. JEDNYM Z NICH JEST JEJ DOBRZE PROSPERUJĄCA FIRMA, KOLEJNYM ZAŚ UKOCHANY MĘŻCZYZNA, BLAKE.
ERIKA POMIMO DOMINUJĄCEJ NATURY, DAJE SIĘ OKIEŁZNAĆ BLAKOWI. PLANUJĄC WSPÓLNĄ PRZYSZŁOŚĆ, BLAKE OŚWIADCZA SIĘ ERICE. ZBLIŻAJĄCY SIĘ ŚLUB, DOSTARCZA PARZE NOWYCH WYZWAŃ. PRZESZŁOŚĆ BLAKA NIE DAJE O SOBIE ZAPOMNIEĆ, ZAŚ DEMONY ERIKI, ZAGRAŻAJĄ JEJ ŻYCIU.
CZY TYCH DWOJGA ZDOBĘDZIE W SOBIE SIŁĘ ABY WALCZYĆ O SWOJE UCZUCIE?
Chociaż już od samego początku zdawałam sobie sprawę, że ta lektura jest kolejną częścią cyklu Haker, to mimo wszystko zapragnęłam ją przeczytać. Nie wiem co odbywało się we wcześniejszych tomach, lecz jestem pewna, że duża część mnie domyśla się co nieco, na temat przeszłości bohaterów. Autorka powieści w tym tomie umieściła wiele powiązań z przeszłością. Dzięki temu wiem, co spotkało Erikę i Blaka we wcześniejszych wydarzeniach. Pisarka...

Anielka | 2019-01-17

Muszę się przyznać, że ta seria leżała już jakiś czas na mojej półce i grzecznie czekała aż zdecyduje się po nią sięgnąć. Mówiąc „jakiś czas” mam na myśli rok! I to równy. Te książki dostałam pod choinkę w 2017 roku, a zaczęłam je czytać po świętach 2018. Powiem Wam szczerze, że cieszę się, iż w końcu po nie sięgnęłam, ponieważ spędziłam przy nich miło czas. Mam kilka zastrzeżeń, ale ogólnie mi się podobała.

Już na okładce widnieje blurb, iż książka jest idealna dla fanek „Pięćdziesiąt twarzy Greya". Osobiście uważam, że dla niektórych może być to odstraszająca informacja. Gdyby nie polecenie pewnej osoby możliwe, że i ja bym ją zostawiła. Takie dopiski mnie nie zachęcają i żałuję, że takie coś zostaje dopisywane do książek. Ja nie czytałam serii z „Greyem” jedynie oglądałam filmy, więc pewnie nie dla mnie to oceniać, ale mimo wszystko uważam, że takie dopiski są kompletnie niepotrzebne.

Seria „Haker” okazała się nieco tajemniczym i mrocznym erotykiem. Absolutnie nie mówię, że...