Unieważnienie

Okładka książki Unieważnienie Emma Chase
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Unieważnienie
Emma Chase Wydawnictwo: Filia Cykl: The Legal Briefs (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Legal Briefs (tom 1)
Overruled
Filia
2016-04-27
2016-04-27
2015-04-25
prawo

Życiowa niespodzianka z wywrotką

Nie wzbudzająca u mnie żadnych emocji, pusta, nieśmieszna (choć pikantna) komedia romantyczna przedstawiająca absurdalną historyjkę.

Sarkastyczny humor, dający się lubić bohaterowie i płynnie tocząca się akcja. Czego więcej potrzeba do szczęścia?
Dla Stantona od zawsze istnieje tylko Jenny i ich córka Presley. Mieszka jednak w stolicy i na co dzień jest jednym z najlepszych prawników tego miasta. Na sali sądowej nie ma sobie równych. Rodzinę widuje głównie w kamerce internetowej, a w prawdziwy szał wpada, kiedy dostaje od Jenny zaproszenie na ślub.
Sophia jest współpracownicą Stantona, jednak łączą ich też przyjaźń, zawodowy respekt i łóżkowe benefity. Oboje stawiają sprawę jasno - żadnego z nich nie interesuje nic więcej. Kiedy mężczyzna postanawia wrócić do rodzinnej miejscowości, aby odbić swoją dziewczynę z rąk rywala, niespodziewanie zabiera ze sobą Sophię.
Jak potoczą się losy tej przedziwnej konstrukcji emocjonalnej? Jedno jest pewne - wszystko zależy od nich.
Muszę przyznać, że jest to książka, którą czytało mi się znakomicie. Jak rzadko kiedy bohaterów naprawdę da się lubić. Są zabawni, sarkastyczni, z humorem na poziomie. Mają swoje wartości i nimi sie kierują. Spójność postaci też nie pozostawia wątpliwości, a opisana historia jest cudowna. Przez tę książkę się dosłownie płynie.
Oczywiście w mojej opinii w realistycznym podejściu połowa spraw opisanych w książce nie doszłaby do skutku, ale czyż nie jest to właśnie urok tego typu historii? Ja ze swojej strony serdecznie polecam, to jedna z lepszych książek tej kategorii.

Przyjemna, lekka i zabawna lektura, idealna na niedzielne popołudnie. "Unieważnienie" to idealna propozycja dla osób, chcących sięgnąć po coś lekkiego. Duża dawka humoru, świetnie prowadzona narracja zarówno z perspektywy mężczyzny, jak i kobiety pozwala spojrzeć na jedną historię z różnej perspektywy. Duży plus za wybór miejsca, w którym toczy się większość akcji. Malutkie miasteczko, urokliwe miejsca blisko natury oraz wspaniałe przestrzenie potęgują wspomnianą już lekkość. Podoba mi się kreacja głównych bohaterów, fabuła również cały czas utrzymuje poziom, ciekawi i zachęca do sięgania po kolejny rozdział. Dla mojego poczucia estetyki można byłoby zrezygnować ze zdecydowanie zbyt rozległych opisów momentów erotycznych, które potrafią zajmować kilka stron. Nie można stwierdzić, że książka jest erotykiem, ale dużą jej część zajmują właśnie takie opisy. Polecam jako przyjemną lekturę z przymrużeniem oka!

Główny bohater jest bardzo samolubny. Sofia jest naiwna oraz głupia. Zupełnie nie rozumiem jak można chcieć byc dla kogos drugim wyborem. Nie widać tutaj żadnej miłości ze strony bohatera. Jak dla mnie dla niego jego miłością zawsze bedzie Jenny,którą jej niby '' ukochany '' powinien zostawić po tym co zrobiła. Udowodniła ze Stantonem, że nadal darzą się uczuciem, mimo posiadania związków z innymi osobami. Książka jest wielkim rozczarowaniem. Zdecydowanie nie polecam, a 2 gwiazdki są tylko dlatego, ze czytałam gorsze książki od tej.

Prawdę mówiąc mam dość. Przeczytałam 30 procent, a w tym czasie nie stało się nic. No, może główny bohater niesamowicie stracił w moich oczach. Ogólnie uważam, że kreacja jest słaba - nie czuje żadnej więzi ani z Sofią, ani ze Stantonem. Nawet się nie zaśmiałam. Ogromny krok w tył po Zaplątanych.

To moje pierwsze spotkanie z panią Chase i niestety niezbyt udane. Zachęcona opiniami spodziewałam się niezłej komedii romantycznej. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie znalazłam w tej książce nic śmiesznego.
Główny bohater to w mojej opinii samolubny idiota, który nie widzi jak bardzo krzywdzi innych. Sophie jest całkowicie poddana Stantonowi, co by złego nie zrobił ona i tak mu ulegnie, zachowuje się jak niewolnica w haremie.
Pomimo wszystko książkę bardzo szybko się czyta, dlatego sięgnę po drugi tom w nadziei, że tym razem się nie zawiodę.

Zgrabna komedia romantyczna.

Zgrabna komedia romantyczna.

Ciekawe rozpoczęcie od końca historii ale sprawdziło się. Nie był to szczyt pisarski Emmy ale nie czuje też żeby mnie zawiodła.

Uwielbiam dobry humor w książce. Naprawdę. Potrafię go docenić. A kiedy książka sprawia, że nie tylko unoszę kącik ust, ale chichoczę jak głupia albo przez paredziesiąt minut szczerzę się jak mysz do sera (myślę przede wszystkim o sytuacji z udziałem traktorów i o kilku następnych stronach),wspomniana książka nagle staje się bliższa mojemu serduszku.

"Unieważnienie" bardzo mnie zaskoczyło. Pozytywnie. Sposób, w jaki autorka przedstawia nam bohaterów, fakt, że towarzyszymy im od tego a nie innego momentu, że postaci podejmują takie a nie inne wybory, wierzą w taką a nie inną prawdę, sprawia, że lepiej ich poznajemy, rozumiemy ich postępowanie i pozwolę sobie nawet stwierdzić, że "dzielimy" targające nimi uczucia. Kibicujemy im, z chęcią przyjmując urocze ciepełko, które oferują.

Życie Stantona pochłonęło mnie w zadziwiającym tempie. Nim się obejrzałam kończyłam czytać historię zadufanego prawnika, która okazała się opowieścią o przewrotności życia, wielkich ambicjach, wielu rodzajach pięknej miłości, której człowiek może zaznać w różnych chwilach swojej drogi i aroganckim chłopaku z południa USA.

Polecam zaopatrzyć się w kocyk, kominek i czytać.

"Unieważnienie"...

Troszkę mnie tu nie było, miałam mały detoks od czytania romansów 😂 "Unieważnienie" zaczęłam czytać na początku stycznia. Uwielbiam serię "Zaplątani" tej autorki, więc z pozytywnym nastawieniem sięgnałam po kolejną serię. Jeśli mam być szczera, na samym początku nie polubiłam głównych bohaterów, stąd może ta przerwa w czytaniu (ponownie sięgnałam po książkę po 3 tygodniach przerwy). Stanton - taki typowy pies ogrodnika. Jenny została w rodzinnym miasteczku, wychowując ich córkę. On wyjechał na studia, żeby zapewnić im kiedyś lepsze życie. A tam nie był wcale grzeczny... Kiedy powracał na łono rodzinne, wtedy obracał Jenny, co mnie niezmiernie irytowało. Sophia - z pozoru silna kobieta, prawniczka, współpracownica Stantona, a jednocześnie kumpela Stantona od łóżka, podkochująca się w nim skrycie. Stanton zachowywał się jak pan życia, w wielkim mieście obracał panienki jak mu się żywnie podołało, wiedząc że w tym samym czasie czeka na niego rodzina - Jenny i córka Presley. Do czasu.. Aż okazuje się, że Jenny wychodzi za mąż. I nie za Stantona. Ten nagle budzi się i postanawia do tego nie dopuścić. W czym ma pomóc mu jego przyjaciółka z bonusami. Wkurzało mnie to jak Sophia mogła pozwolić sobie na takie traktowanie...
Jestem fanką pióra Emmy Chase i z początku po tym nie wiedziałam co sądzić. Jednak po powrocie do tej historii, jakoś to poszło. Czyta się dość szybko. Jej pióro jest lekkie i nie męczy. Finał historii jest zadowalający. Uważam, że tak to miało się właśnie skończyć. Szkoda tylko, że Stanton tak późno wyjął głowę z tyłka. 😂

• 2016
  • Romans