Unieważnienie

Cykl: The Legal Briefs (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Overruled
prawo
Ag2S

Waszyngtoński obrońca Stanton Shaw jest dumy, ambitny, zadaje błyskotliwe pytania i zasypuje wszystkich niepodważalnymi argumentami. Nieprzypadkowo nazywany jest Uwodzicielem Przysięgłych – ma południowy akcent, rozbrajający uśmiech i zniewalające zielone oczy – ciężko mu się oprzeć. Mężczyźni chcą być tacy jak on, kobiety pragną być przez niego szczegółowo przesłuchane. Stanton ma plan na...

Stanton ma plan na życie. Przez jakiś czas wszystko przebiega według ustalonego scenariusza.
Jednak pewnego dnia mężczyzna dostaje zaproszenie na ślub swojej licealnej miłości i jednocześnie matki jego ukochanej dziesięcioletniej córeczki. Jenny wychodzi za mąż – za kogoś innego.
Tego definitywnie nie było w planie.
***
Wychowana w mieście Sofia Santos jest nieugiętą prawniczką, planującą karierę najbardziej cenionego obrońcy w sprawach karnych w kraju. Nie ma czasu na związki czy inne tego typu rozpraszające rzeczy.
Jednak gdy Stanton, jej niesamowity „przyjaciel do łóżka” błaga o pomoc, kobieta zostaje wytrącona z równowagi, zepchnięta z obranej ścieżki, a jej świat wywrócony do góry nogami. Sofia zgadza się pojechać do zabitej dechami mieściny w stanie Missisipi, by pomóc Stantonowi odzyskać ukochaną.
Umysł podpowiada jej, że zwariowała… serce twierdzi jednak coś zupełnie innego.
***
Co się stanie, gdy doprowadzimy do spotkania mieszkańców niewielkiej mieściny, dwóch profesjonalistów wyćwiczonych w sporach, lokalną miss, czterech wielkich braci, Parówkę oraz Bunię z dubeltówką?
Poleje się burbon, wybuchnie namiętność, a pragnienia serca sprawią, że nawet najmisterniej ułożone plany zostaną unieważnione.

źródło opisu: www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Fragment książki

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 789

Życiowa niespodzianka z wywrotką

Czasami zanim zacznę czytać jakąś książkę już czuję, co ona ze mną zrobi. Jakby przez okładkę przenikają emocje, a bohaterowie krzyczą Czytaj! No zacznij w końcu czytać. Dokładnie tak potraktowała mnie Emma Chase i jej najnowsza książka „Unieważnienie”.

Nie jestem w stanie jednoznacznie określić uczuć, emocji jakie we mnie wzbudziła, ale jestem pewna, że jest ich sporo. Nie jestem w stanie ocenić tej historii w żadnej skali, ponieważ nie potrafię potraktować bohaterów jako całości. Dziwnie się czuję pisząc tę recenzję, bo ta opowieść jest dla mnie dziwnie niesamowicie fajna.

Stanton Shaw – bohater. Facet w 100%. Mądry, przystojny, bogaty. Żadna kobieta nie oprze się jego urokowi i inteligencji. Jego życie to bajka, którą sobie sam zaplanował. Wszystko układa się znakomicie. W pracy błyszczy i wygrywa, w życiu prywatnym robi, co chce a na dodatek spędza cudowne chwile w ramionach przyjaciółki z pracy, oczywiście bez zobowiązań. I takie życie sprawia mu sporo radości i satysfakcji do czasu, gdy ma dojść do wydarzenia, którego on nie miał w planach. Matka jego córeczki, kobieta, którą kocha postanawia wyjść za mąż, bez jego zgody! Wyobrażacie sobie uczucia i emocje tego faceta w tym momencie? Zawsze wszystko układało się po jego myśli, to on zwyciężał i planował życie, a tu nagle taka niespodzianka!

Nie trudno zgadnąć, że Stanton nie chce dopuścić do ślubu. Jest w stanie wywrócić świat do góry nogami, dlatego prosi o pomoc swoją łóżkową przyjaciółkę Sofię. W sumie mało go interesuje co ta kobieta przeżywa i jakie emocje nią targają, najważniejszy dla niego jest cel – nie dopuścić do ślubu!

Drodzy czytelnicy, główny bohater dostał zimny prysznic od życia. Śmiem twierdzić, że wielu z nas w podobny sposób potraktowało życie. Stanton zapomniał, że władza, pieniądze i wygląd nie gwarantują doskonałego życia. On miał prawo budować swoje szczęście, ale takie samo prawo mają osoby, które go otaczały. Dla niego było to zbyt trudne do zaakceptowania, a dla nas?

Fajnie Emma Chase kreuje swoich bohaterów. Buduje nastrój i klimat. Świetnie bawi się emocjami naszymi i postaci, które stają się nam bliskie. Zaczynamy traktować Stantona i Sofię jak swoich przyjaciół. Bardzo szybko wchodzimy z butami w życie całej opowieści i stajemy się uczestnikami mimo woli.

Bardzo lubię tego typu historie. Bardzo cenię sobie huśtawkę emocjonalną, którą funduje autorka. Sprzeczne emocje, niesamowity klimat i ciekawość, czym mnie jeszcze zaskoczy. W jaki sposób pokieruje wydarzeniami, czy będę na tyle przebiegła, aby odgadnąć cały zamysł?

Drogie Panie „Unieważnienie” to książka przede wszystkim dla nas. Budzi emocje, pobudza motylki w brzuchu i nie pozwala przestać się czytać. Czy potrzebujecie więcej argumentów?

Chyba nie...

Iwona Migowska

gabriella | 2019-09-27
Przeczytana: 27 września 2019

Z początku książka wydawała się trochę dziwna jednak w miarę czytania zaczęła robić się ciekawa.Postawa głównego bohatera i jego dziwny układ był dla mnie osobiście drażniące.Jednak ratuje ją zakończenie.Szybko się czyta.

Nataszix | 2019-09-20
Przeczytana: 20 września 2019

Kolejna książka tej autorki, która przeczytałam w 2 dni. Podobało mi się, że była inna niż seria Tangled, bardziej romantyczna i dojrzalsza, ale Drew (którego kocham całym sercem) pojawił sie również w tej części, co było super, nawet jako epizod ;)

Klaudia | 2019-08-17

Ciekawa książka, wciągająca ;) Sofia i Stanton... Stanton wraca, aby odzyskać swoją pierwszą miłość, jednak czy mu się to uda? A może zyska coś innego? ;)
Musicie koniecznie przeczytać! :D

mooonia-1990 | 2019-07-24
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Lekka i przyjemna na jeden wieczór ;)

jako_taka_matka | 2019-05-24
Przeczytana: 15 maja 2019

Coś wewnętrznie podpowiadało mi,że książki Emmy Chase będą warte przeczytania i bardzo mnie do nich ciągnęło :-) Gdy zaczełam czytać "Unieważnienie" z każdą kartką robiło się coraz ciekawiej. Książka jest inna niż wszystkie dotychczasowe romanse, które czytałam. Jest pełna humoru, nieprzewidywalnych zwrotów akcji, emocji. Nie zabrakło też pikantnych scen. Polecam!

pati17053 | 2019-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

bardzo mi to przypomina 50 twarzy greya, rozumiem ze byl na ta ksiazke szal , ale pewnie tylko wsrod kobiet ktore nie maja sie z kim kochac i krzyczec jak to im ,, dobrze".

Jagusia | 2019-03-10

Powieść obfituje w humor właściwy dla komedii romantycznych, nie brakuje w niej porywów serca, słodkich i uroczych scen między kochankami, a także epizodów erotycznych. Staton Shaw to bardzo przystojny prawnik , pożądany przez kobiety, podziwiany przez mężczyzn. On jest aroganckim i szalenie upartym „Uwodzicielem Przysięgłych”. Zawsze gra w otwarte karty i niczego nie udaje. Poznajemy go w wieku 17 lat gdy okazje się, że zostanie ojcem. Wspólne z Jenny (matką dziecka) ustalają, że On pójdzie na studia, aby zapewnić im lepszy byt, Ona zajmie się dzieckiem i spokojnie z córką poczeka na jego powrót.Tak też się staje. Dziewczyna zostaje z rodzicami, a Shaw przez kolejne dziesięć lat pnie się po szczeblach kariery jako prawnik.Utrzymują stały kontakt prowadzą otwarty związek, gdzie taki układ wydaje się być satysfakcjonujący ,a mężczyzna korzysta z życia. Pomaga mu w tym Sofia, która zna facetów od podszewki i nie chce się angażować. Problemy pojawiają się, gdy Jenna przysyła mu...

Melania1987 | 2019-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 08 marca 2019

Stanton chciał mieć ciasto i zjeść ciastko, ale tak się nie da. Co wybrało dowiecie się czytając książkę.

Sofia dziewczyna mocno stąpająca po ziemi, która wie czego chce.

Książka jest pisana z dwóch perspektyw to jest duży plus, śmieszna, uśmiałam się momentami przy niej.

kumiko989 | 2019-02-14
Przeczytana: 05 lutego 2019

Książkę kupiłam chcąc ratować księgarnię,ale muszę się jej jak najszybciej pozbyć.Historia nie jest tragiczna,jednak delikatnie się ciągnęła.Wpadka młodych ludzi,następnie on robi karierę,ona wychowuje dziecko.I tak ich drogi się rozchodzą.Po kilkunastu latach on dostaje zaproszenie na ślub "swojej ukochanej" i wtedy zaczyna o nią walczyć,jednak nie widzi obok siebie prawdziwej miłości.

werka_books | 2019-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2019

💕"Jeśli coś kochasz, uwolnij to, jeśli do ciebie wróci, jest twoje."
Emma Chase znalazła się w gronie moich ulubionych autorek po przeczytaniu przeze mnie niezwykle zabawnych serii "Zaplątani" i "Royally". "Unieważnienie" to pierwsza część nowego cyklu pt. "The Legal Briefs". Opowiada o losach kolegi Drew Evansa, którego mieliśmy okazję poznać w innych książkach pani Chase. Ja w tej części jestem zakochana. To przezabawna i urocza historia a podczas jej czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy.
Stanton Shaw jest nazywany "Uwodzicielem Przysięgłych", potrafi oczarować każdego. Jest przystojny a co się z tym wiąże ma powodzenie u kobiet. Jednak nie ma czasu na związki. Posiada za to "przyjaciółkę do łóżka" jaką jest Sofia- jego piękna współpracowniczka. Obiecali sobie wygodny dla nich obojga układ, oczywiście w którym nie ma miejsca na miłość. Waszyngtoński obrońca ciągle zakochany jest w swojej licealnej miłości z którą ma już 11- letnią córkę. A dzień, w którym dostaje od...