Konsekwencje namiętności

Tłumaczenie: Monika Wisniewska
Cykl: Consequences (tom 2)
Wydawnictwo: Pascal
Truth
karollllllla

Czy utracone zaufanie można odbudować? Podziwiał ją coraz bardziej. Wbrew oczekiwaniom, rozkwitała. Wciąż dostosowywała się do jego reguł. To jednak nie wystarczyło… Po kilkunastu miesiącach zamknięcia, Claire Nichols zostaje uwolniona. Przestaje być grzeczną dziewczynką i wprowadza nowe zasady gry. Jej jedynym celem jest zemsta na Anthonym Rawlingsie. Nieoczekiwanie w sprawę angażuje się...

Czy utracone zaufanie można odbudować?
Podziwiał ją coraz bardziej.
Wbrew oczekiwaniom, rozkwitała.
Wciąż dostosowywała się do jego reguł.
To jednak nie wystarczyło…
Po kilkunastu miesiącach zamknięcia, Claire Nichols zostaje uwolniona. Przestaje być grzeczną dziewczynką i wprowadza nowe zasady gry. Jej jedynym celem jest zemsta na Anthonym Rawlingsie. Nieoczekiwanie w sprawę angażuje się także nowo poznany przyjaciel, Harry. Czy tylko przyjaciel?
Anthony chce za wszelką cenę odzyskać miłość Claire. Kobieta musi zadać sobie pytanie – czy zemsta naprawdę ma sens? Co powinna wybtać – bezpieczną przystań w ramionach Harry’ego czy pełną emocji relację z byłym mężem?
Czy i tym razem zwycięży namiętność?

źródło opisu: http://pascal.pl

źródło okładki: http://pascal.pl

mclena | 2016-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

"Nie możesz dwukrotnie popełnić tego samego błędu. Bo kiedy robisz to po raz drugi, to nie jest błąd - to wybór."

Dwójeczka pod względem fabuły i napięcia wypada lepiej niż tom pierwszy - dzieje się dużo, nawet bym powiedziała, że bardzo dużo, nie ma już aż takiej ilości bezsensownych opisów otoczenia, garderoby itp. przez co uwaga nie jest rozproszona. Mimo dość dużej objętościowo książki czyta się ją całkiem szybko, choć w moim przypadku potrzebny był większy odstęp czasowy i jednocześnie czytałam jeszcze inną lekturę, by trochę oderwać sie od tego zakręconego świata Aleathy Romig.

Miałam jednak paskudny problem z Claire i tym jaki kurs obrała. Ja rozumiem zakochanie itp. ale niektóre rzeczy są niewybaczalne (przynajmniej w moim kodeksie) a szczególnie, że między nią a Tony'm zostało wyjaśnione bardzo niewiele. "Sen" również rozłożył mnie na łopatki i tylko przewracałam oczami z absurdu sytuacji. Nie można jednak odebrać autorce pomysłowości - finał drugiego tomu jest...

Przyznaję, że po niesamowitych emocjach, jakie zafundowała mi autorka na zakończenie pierwszej części, natychmiast chciałam wiedzieć, co stanie się dalej - nie było nawet mowy o tym, by móc się czegokolwiek domyślić... Mogłam jedynie spodziewać się dalszych wstrząsów, nieprzewidywalnych zwrotów akcji i jeszcze większej dawki emocji.

Właśnie skończyłam - i siedzę nad ostatnią stroną całkowicie otumaniona, zbaraniała wręcz. Rzadko zdarzają się książki, które aż tak "wykręcają kota ogonem" - wszystko okazuje się zmyłką i wpuszczaniem biednego czytelnika w maliny. Chwilami nie wierzyłam w to, co czytam na tyle, że niektóre fragmenty czytałam jeszcze raz - bo może czegoś nie zrozumiałam?

Ten tom zrobił mi jeszcze większą wodę z mózgu niż poprzedni. Już nie wiadomo, kto jest dobry, a kto zły, lub jakimi motywami się kieruje... Z każdą kolejną stroną coraz więcej zagadek, rozwiązań, a potem kolejnych zagadek... A ja jestem przez to w kompletnej rozsypce.

Ta seria dostarcza emocji,...

Kasiek | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 12 lipca 2016

Ależ zaskoczeniem okazała się dla mnie ta książka! Drugi tom serii, więc jak zawsze w takim przypadku, sceptycznie podeszłam do pozycji. Po zaskakującym zakończeniu pierwszej części, spodziewałam się fabuły opartej na zemście głównej bohaterki za wyrządzone jej krzywdy przez byłego męża, ale się przeliczyłam. To jak autorka poprowadziła główny wątek bardzo mnie zaskoczyło. W ogóle nie wzięłam pod uwagę takiego rozwoju wydarzeń, a przede wszystkim takich motywów, jakimi kierował się Tony w swym postępowaniu wobec Claire. Bardzo mi się podobała przemiana głównej bohaterki. Nigdy nie była naiwną, cichą i nieśmiałą kobietką, ale teraz jej siła, spryt i konsekwencja w działaniu są imponujące.
Fabuła jest stale uzupełniana retrospekcjami z przeszłości głównego bohatera, co pozwala nam ujrzeć go w nieco innym, przychylniejszym świetle. Nie można nie zauważyć też jego przemiany wewnętrznej, a przynajmniej prób przez niego podejmowanych w tym kierunku. Nie sposób go nie polubić, choć nie...

ardnaskela | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook

Druga część serii za mną a moje uczucia są nadal sprzeczne.

Doszłam do wniosku, że książka jest tak dobrze i plastycznie napisana, że nie zwracasz uwagę na rzeczy które normalnie doprowadziłyby mnie do rzucenia książki w kąt po 100 stronach.

Druga część jest przegadana chociaż mniej niż pierwszy tom. Koniec jest bardzo zaskakujący, stanowczo na plus. Chociaż momentami się go domyślałam, wy też możecie.

Okazuje się, że wszystko jest na odwrót niż myśleliśmy przy pierwszej części.

Jedna z tych serii na która psioczysz ale czytasz dalej.

Polecam na własną odpowiedzialność. Nie można się oderwać.

Przebudzona | 2016-08-31
Przeczytana: 11 lipca 2016

Dla laika partyjka szachów może wydawać się czasochłonna i nudna, ALE nie dla prawdziwego gracza - trudna, podstępna i nigdy nie wiadomo tak naprawdę jaki będzie kolejny ruch przeciwnika.

Tak można po krótce streścić związek Tony'ego i Claire - niby to on WYKONYWAŁ i DYKTOWAŁ ruch na szachownicy, ALE tym razem Claire ma też coś do powiedzenia i MOŻE was zaskoczyć ;)

A co by było gdyby byli ONI tylko pionkami TRZECIEGO GRACZA?!

A SZACHOWNICA od początku do końca NIE BYŁA W ICH WŁADANIU? ;)

Chcesz się dowiedzieć czy Cię ZWODZĘ ;)

PRZECZYTAJ i SAM się PRZEKONAJ drogi czytelniku!!!

POLECAM!!!

mania_kch | 2016-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2016

OMG ta cześć to totalny misz- masz uczuć, wpada się ze skrajności w skrajność. Niby coś wiem jednak w miejsce odpowiedzi pojawia się zaraz mnóstwo innych pytań. W dalszym ciagu autorka przynudza, odbiega od tematu, ale mimo to, ta cześć charakteryzuje się większą dynamiką, zdecydowanie więcej się tutaj dzieje.
Na szczęście Claire nieco się wyrabia, pokazuje mały pazurek i widać, że cecha przebiegłości nie jest jej zupełnie obca. Tony pozostaje Tony' m czyli niezrównoważonym psycholem, aczkolwiek autorka próbuje nadać mu cechy człowieczeństwa.
Sporo już się wyjaśnia jednak nie wszystko a zakończenie jak zwykle daje dużo do myślenia.

Kasia | 2017-10-05
Przeczytana: 05 października 2017

Dalsze losy Claire i Anthonego, ludzi od siebie uzależnionych i jednocześnie bardzo toksycznych. Wcześniej on uczył jej posłuszeństwa i uległości teraz ona pokazuje mu jak kochać "mimo wszystko" ale czy to nie tylko pobożne życzenia czytelników? Jak było w rzeczywistości mam nadzieję dowiedzieć się z kolejnych części.
Polecam

Miriam Fraser | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book, 2016
Przeczytana: 13 lipca 2016

Od dłuższego czasu zabierałam się za czytanie tej książki, ale bałam się, że przeczytam ją zbyt szybko i znowu zostanę z pytaniami bez odpowiedzi, ponieważ na następny tom znowu będzie trzeba pewnie trochę poczekać. Nie rozczarowałam się.
Ta powieść jest po prostu niesamowita. Historia Claire i Tony`a zapiera dech w piersiach. Jest wiele momentów nad którymi się wprost rozpływałam. Wiele jest zwrotów akcji, przy których zostałam wbita w fotel. W wielu momentach z niedowierzaniem czytałam jeszcze raz te same akapity nie wierząc, że coś takiego mogło mieć miejsce. Jest to powieść, dzięki której, w moim mózgu ciągle kręciły się trybiki, by połączyć wszystkie fakty. W rezultacie i tak nie spodziewałam się takiego zaskakującego zakończenia.
Gorąco polecam. Naprawdę warto przeczytać tą powieść. Ja z pewnością sięgnę po kolejny tom. Już nie mogę się doczekać :)

Marika | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Po skończeniu pierwszego tomu serii byłam w szoku. Dosłownie, byłam pełna podziwu dla autorki przez stworzenie takiej fabuły, gdzie wszystko było zaledwie małym elementem wielkiej machiny. Zaczynając czytać drugi tom, nie miałam pojęcia, czego się spodziewać. Po ostatnich stronach poprzedniej części, zastanawiałam się, co kombinuje Tony i jakie będą jego następne kroki.
Wcześniej Claire doświadczyła konsekwencji zemsty Anthony’ego i próbuje na nowo poukładać sobie życie. Wychodzi wcześniej z więzienia i zamieszkuje razem z Amber i jej bratem, Harrym. Czy poukładanie wszystkich spraw będzie możliwe, zwłaszcza, kiedy okaże się, że Anthony tak naprawdę nie zniknął z jej życia? Czy może Claire dokona własnej zemsty...?

Wow. Ta część wciągnęła mnie zdecydowanie bardziej niż poprzednia. Teraźniejsze wydarzenia były ciekawsze, nie było tej nudy, która na chwilę zapanowała w pierwszym tomie. Cały czas coś się dzieje, czy to w teraźniejszości, czy to w przeszłości – a momentami nawet...

Ligeria | 2016-06-14

Czy ,,potwora" można nauczyć kochać?
Pierwsza część cyklu Aleathy Romig podobała mi się, aczkolwiek nie zachwyciła mnie. Nie mniej jednak zakończenie sprawiło że musiałam sięgnąć po kolejny tom i poznać dalszą część historii.
Claire była bohaterką która irytowała swoją naiwnością oraz brakiem stanowczości. Jakże więc ogromne było moje zdziwienie gdy w czasie czytania ,,Konsekwencji namiętności" okazało się jak ogromną psychiczną przemianę przeszła. Nie była już cichą dziewczynką wykonującą wszystkie polecenia. Teraz była kobietą, której jedynym celem była zemsta... Czy jednak na pewno?
Anthony... ta postać przyprawia mnie o bóle głowy. Początkowo uważałam go za potwora, który krzywdzi kobietę pod płaszczykiem pseudo miłości. Autorka jednak w taki sposób poprowadziła wątki, że mój stosunek do niego uległ zmianie o 360 stopni. W pewnym momencie było mi go nawet żal, a co jeszcze dziwniejsze zaczęłam mu szczerze kibicować.
Było coś czego bardzo się bałam i co odpychało mnie od...