Wielkie i te nieco mniejsze pytania psychologii

Seria: Mistrzowie Psychologii
Wydawnictwo: Smak Słowa
psychologia, nauka
Tamaryszek

„Gdy brakuje pytań nie ma potrzeby poszukiwania odpowiedzi. Pytania otwierają drogę do poznania, odpowiedzi - drogi tej nie zamykają.” Wiesław Łukaszewski Fascynującą cechą człowieka jest jego ciekawość. Dociekanie istoty rzeczy. Umiejętność zadawania pytań. I poszukiwanie odpowiedzi. Ta książka przypomina o wielkich pytaniach stawianych w psychologii. Wielkich, a także tych nieco...

Ta książka przypomina o wielkich pytaniach stawianych w psychologii. Wielkich, a także tych nieco mniejszych. Pytaniach, na temat człowieka i świata, w którym ten człowiek żyje.

Pytania nieraz przez lata pozostają te same, lecz odpowiedzi ulegają nieuchronnym zmianom. Zmienia się świat, który nas otacza, zmieniają się również metody badawcze i sposób myślenia badaczy, a ich najważniejsze ustalenia dotyczące tego, kim jesteśmy i jacy jesteśmy, znajdują się właśnie tu – w tym tomie.

Wśród wielkich i małych pytań psychologii można by zadać i takie: Kto mógłby napisać książkę o ludzkich zachowaniach, która byłaby niebanalna dla psychologów akademickich, a zarazem całkowicie zrozumiała dla czytelnika nieobeznanego z psychologicznymi teoriami i naukową terminologią ? Wiesław Łukaszewski zdecydowanie to potrafi. I choć nie wiem kim jesteś potencjalny Czytelniku, wiem, że to książka dla Ciebie!

prof. Dariusz Doliński

źródło opisu: http://www.smakslowa.pl

źródło okładki: http://www.smakslowa.pl

Z_błyskiem_w_oku | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Ciekawy przegląd badań nt. psychologii człowieka, wartki język i teorii w sam raz:) Badania klasyczne i te całkiem współczesne. Dla zainteresowanych psychologią i ciekawych świata.

Aldona Lip | 2017-08-06

Po tytule spodziewałam się nacisku na braki w teoriach i badaniach - swoistą inspiracje do poszukiwań. Książka zawiera pytania typu "czy można poznać człowieka" i na nie odpowiada. Poziom I roku Psychologii. Dobra dla laików, dla znających podstawy psychologii w większości nudna. 1/3 książki to cytowania - Cialdiniego, Wojciszke, Strelau, Dolinskiego oraz autocytowania!!!

Waldek | 2017-06-10
Przeczytana: maj 2017

niestety bardzo słaba pozycja. Można zerknąć, ale nie warto czytać od deski do deski.

AngryMonkey | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Książka napisana przystępnym językiem dla studenta psychologii, jak i dla każdej innej osoby. Odpowiada na wiele pytań, które nurtują wielu z nas. Polecam osobom, którzy chcą się trochę zagłębić w psychologię oraz poznać prawdziwą naturę człowieka.

Ola Rzążewska | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Bardzo dobra książka zarówno dla laików, jak i dla tych, którzy chcą uporządkować wiedzę.

st_ark | 2017-01-01
Na półkach: Przeczytane, Podręczniki
Przeczytana: styczeń 2017

oj, książka ciężka do 'hobbystycznego' użytku. Zbiór mnóstwa informacji nt. wielu dziedzin psychologii. Kopalnia wiedzy o badaniach przeprowadzonych przez autora oraz innych badaczy. Często ukazane zmiany w rozumienie na przestrzeni czasu. Najlepiej czytać po jednym rozdziale, omawiającym dane zagadnienie. Nagromadzenie faktów powoduje, że bez notatek trudno się obyć.
Wg. niepotrzebne wstawki z literatury (beletrystyki) służące unaocznieniu jakiejś kwestii.

| 2016-07-14

"Wielkie pytania psychologii" to zdecydowanie dobra książka dla osób zainteresowanych psychologią. Jest przejrzyście i solidnie napisana. Dodatkowo co rusz pojawiają się w niej teksty literackie, co zapewne ucieszy miłośników literatury pięknej, a tych wśród psychologów lub osób pretendujących do tego miana pewnie nie mało (ja np. stanowię przykład kogoś takiego :)). Pojawiają się tutaj omówienia podstawowych dylematów, z którymi stykają się w swojej pracy psycholodzy: czy można poznać człowieka? Czy można poznać siebie samego? Świadomość czy nieświadomość? Soma czy psyche? Jaką rolę w życiu człowieka gra estetyka (zwłaszcza współczesnego)? Dlaczego wszyscy chcą być inteligentni? Rozum czy emocje? Odpowiedzi na te i inne pytania ułatwia nam uzyskać podręcznik Wiesława Łukaszewskiego.

Naprawdę dobre kompendium wiedzy. Polecam studentom psychologii jak i ciekawskim . PS.: Wyjątkowo dobrze pracowało mi się z nią przy egzaminach u Profesora :).