Gniada 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-17 17:36:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Podstawa każdego studenta medycyny weterynaryjnej.

 
2019-01-17 17:35:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Hobby

Bardzo przydatna książka, dla każdego posiadającego tego niezwykłego zwierzaka. Dużo się z niej dowiedziałam

 
2019-01-07 16:58:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Ventura (tom 1)

Książka przedstawia ciekawą dystopijną wizję ludzkości. Garstka ludzi przemierza kosmos na ogromnym statku kosmicznym zwanym Ventura. Celem ich życia jest jedynie przekazać swoje, odpowiednio dopasowane, geny dalej by ich potomkowie u celu podróży mogli, ewentualnie nawiązać kontakt z jakąś formą pozaziemskiego życia.
Sama wizja tej społeczności, kierowanej propagandą i twardymi regułami...
Książka przedstawia ciekawą dystopijną wizję ludzkości. Garstka ludzi przemierza kosmos na ogromnym statku kosmicznym zwanym Ventura. Celem ich życia jest jedynie przekazać swoje, odpowiednio dopasowane, geny dalej by ich potomkowie u celu podróży mogli, ewentualnie nawiązać kontakt z jakąś formą pozaziemskiego życia.
Sama wizja tej społeczności, kierowanej propagandą i twardymi regułami uważam za bardzo udaną.
Wbrew temu co czytałam w wielu innych opiniach, moim zdaniem główna postać, może trochę w przekolorowany sposób, ale bardzo dobrze przedstawia możliwe problemu ludzi na takiej misji. Ale nie tylko. Również uważam, że wizję tą po części można przenieść na ziemie. Bo kim jesteśmy ? Jaki jest cel naszego życia? Czy my też jesteśmy pionkami w większej grze, sterowanymi propagandą?
Fabuła nie jest skomplikowana. Książkę czyta się szybko. Jako znaczny minus uważam brak kulminacyjnego punktu akcji. Cała struktura książki wydaje się trochę nie uporządkowana. No i te literówki... ale to już wina Polskiego tłumaczenia.
Uważam, że fabuła ma bardzo duży potencjał, który jednak został nie do końca wykorzystany. Mimo to z ciekawością sięgnę po kolejny tom powieści.

pokaż więcej

 
2019-01-03 23:33:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

„ Trzy razy miłość”… Czego można się spodziewać? Czyżby kolejne poznali się, pokochali, żyli długo i szczęśliwie? Nic z tych rzeczy! Jolanta Kosowska kolejny raz serwuję nam niesamowitą historię pełną emocji, niespodziewanych zdarzeń i pozostawia nas, kolejny już raz, z głębokimi przemyśleniami. Jolanta Kosowska z każdą książką coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że jest prawdziwą... „ Trzy razy miłość”… Czego można się spodziewać? Czyżby kolejne poznali się, pokochali, żyli długo i szczęśliwie? Nic z tych rzeczy! Jolanta Kosowska kolejny raz serwuję nam niesamowitą historię pełną emocji, niespodziewanych zdarzeń i pozostawia nas, kolejny już raz, z głębokimi przemyśleniami. Jolanta Kosowska z każdą książką coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że jest prawdziwą Królową uczuć.
W pierwszej chwili spodziewałam się powieści w stylu „ Niepamięci”. Jednak „Trzy razy miłość” oczarowała mnie w zupełnie inny, oryginalny sposób. Przeczytałam ją w jeden wieczór, nie przestając czytać aż do ostatnich słów. W ciągu całej lektury znajdowałam się w dziwnym psychicznym stanie, wahającym się między wzruszeniem a zawodem, związanymi z poczynaniami bohaterów. Chwilami kibicowałam im w ich decyzjach i wyborach, a zaraz potem kompletnie ich nie rozumiałam. Gubiłam się w ich emocjach razem z nimi. Ale czy nie właśnie taki są najprawdziwsze postacie? Bardzo zagubione i przez to postępujące, z naszej dalekiej perspektywy, czasami bardzo irracjonalnie? W ten właśnie sposób książka spowodowała, że jeszcze bardziej zaczęłam się zastanawiać jak ja bym się zachowała na miejscu bohaterów.
No właśnie… bohaterowie. Łukasz i Martyna. Nie są idealni, to na pewno nie. Mają swoje wady, czasem bardzo rażące, ale również zalety. Przez tą ich realistyczność bardzo mi się spodobali. Godni uwagi są nie tylko bohaterowie pierwszoplanowi, lecz również bardzo bogate charaktery drugoplanowe. A analizując ich przeżycia można wynieść dużo dla siebie.
Czy jest to książka o miłości? Tak. Czy to książka o pięknej miłości? Zdecydowanie. Czy to książka z przesłaniem? Jak najbardziej.
Reasumując jest to wspaniała książka, za którą zaczęłam już tęsknić po przeczytaniu ostatniego zdania.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
72 20 88
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd