Gniada 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-18 13:24:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Już dawno nie czytałam tak dobrej książki. Już dawno żadna książka mnie tak nie zaskoczyła, wzruszyła, zmusiła do rozmyślań. Przeczytałam ją już dwa razy. Za każdym razem wzbudziła we mnie tak samo silne uczucia.
Razem z trzynastoletnim chłopcem Connorem przeżywamy jego spotkania z potworem, ujawniającym się pod postacią cisu. Lecz prawdziwym centrum tej powieśći jest choroba matki chłopca i...
Już dawno nie czytałam tak dobrej książki. Już dawno żadna książka mnie tak nie zaskoczyła, wzruszyła, zmusiła do rozmyślań. Przeczytałam ją już dwa razy. Za każdym razem wzbudziła we mnie tak samo silne uczucia.
Razem z trzynastoletnim chłopcem Connorem przeżywamy jego spotkania z potworem, ujawniającym się pod postacią cisu. Lecz prawdziwym centrum tej powieśći jest choroba matki chłopca i jego próby poradzenia sobie ze swoim własnym życiem. Ta książka wzrusza do łez i długo po zakończeniu ostatniej strony nie pozwala o sobie zapomnieć. Polecam wszystkim! To nie jest książka dla młodzieży, to powieść dla każdego.

pokaż więcej

 
2018-10-11 20:55:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W czasie czytania wiele razy zmieniałam zdanie o bohaterach. Na przemian potrafiłam doskonale rozumieć ich uczucia i postępowanie, w innych sytuacjach zaskakiwali mnie i nie za bardzo za nimi nadążałam. Niektóre postacie uwielbiałam, inne przez całą powieść mnie drażniły ( w połowie książki bardzo musiałam się pilnować, żeby nie ominąć części pisanych z perspektywy Lucyny.) Powieść na... W czasie czytania wiele razy zmieniałam zdanie o bohaterach. Na przemian potrafiłam doskonale rozumieć ich uczucia i postępowanie, w innych sytuacjach zaskakiwali mnie i nie za bardzo za nimi nadążałam. Niektóre postacie uwielbiałam, inne przez całą powieść mnie drażniły ( w połowie książki bardzo musiałam się pilnować, żeby nie ominąć części pisanych z perspektywy Lucyny.) Powieść na początku wydawała mi się banalna, ale z czasem zaczeła poruszać trudniejsze tematy, stała się doroślejsza, bardziej skomplikowana. Bohaterowie stali się dla mnie bardziej autentyczni, oni też wydorośleli. Żałowałam, że nie wszystkie wątki zostały skończone, pare rzeczy zostało niedopowiedzianych. Mimo wszystko z każdą stroną książka podobała mi się coraz bardziej.

pokaż więcej

 
2018-10-02 18:29:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Garstka z Ustki (tom 1)

Z twórczością autorki spotkałam się po raz pierwszy. Muszę przyznać, że książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Nie jest to typowy kryminał, nazwałabym ją raczej opowieścią obyczajową i wymienionym w tytule trupem. Książkę czyta się szybko, lekko, z humorem. Autorka w lekki sposób porusza trudne tematy: stratę bliskiej osoby, problem przemocy rodzinnej, rodzinne tajemnice. Powieść utrzymuję się w... Z twórczością autorki spotkałam się po raz pierwszy. Muszę przyznać, że książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Nie jest to typowy kryminał, nazwałabym ją raczej opowieścią obyczajową i wymienionym w tytule trupem. Książkę czyta się szybko, lekko, z humorem. Autorka w lekki sposób porusza trudne tematy: stratę bliskiej osoby, problem przemocy rodzinnej, rodzinne tajemnice. Powieść utrzymuję się w lekko ironicznym tonie. Przeczytałam ją z przyjemnością, jednak muszę przyznać, że nie zawsze udało się autorce trafić w moje poczucie humoru ( jednorożce zdecydowanie do mnie nie przemówiły ) i nie zawsze byłam w stanie zrozumieć tok postępowania głównej bohaterki. Niestety moim zdaniem nie wszystkie wątki zostały skończone. Mimo wszystko uważam, że książka jest godna polecenia, szczególnie jako przyjemna lektura na urlop ( na przykład w Ustce).

pokaż więcej

 
2018-08-26 15:30:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Lore

mroczna ... bardzo przyjemnie mroczna. Książka ta opowiada o różnych tajemniczych zdarzeniach, niewytłumaczalnych historiach ale również w bardzo rzetelny sposób tłumaczy skąd wzięły się różne wierzenia ludzi jak wiara w wampirizm albo wilkołaki. Książka oparta na wielu faktach historycznych i legendach lecz zachowująca realizm. Powieść ta Utrzymuje się cały czas w przyjemnej lekko... mroczna ... bardzo przyjemnie mroczna. Książka ta opowiada o różnych tajemniczych zdarzeniach, niewytłumaczalnych historiach ale również w bardzo rzetelny sposób tłumaczy skąd wzięły się różne wierzenia ludzi jak wiara w wampirizm albo wilkołaki. Książka oparta na wielu faktach historycznych i legendach lecz zachowująca realizm. Powieść ta Utrzymuje się cały czas w przyjemnej lekko mrocznej i tajemniczej atmosferze. Bardzo polecam wszystkim zastanawiajacym się czasami czy jest na świecie coś więcej niż jesteśmy w stanie pojąć

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
68 16 71
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd