Na koniec świata

Cykl: Saga Nowozelandzka - Fakt (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
IM LAND DER WEISSEN WOLKE
saga
literatura piękna
Joana

Barwna saga rodzinna rozgrywająca się na tle malowniczych krajobrazów Nowej Zelandii. Londyn, 1852 rok. Dwie młode kobiety opuszczają na zawsze Anglię i udają się do Nowej Zelandii, by tam poślubić nieznanych im mężczyzn. Gwyneira, córka bogatego i wpływowego lorda, ma zostać żoną jedynego syna bajecznie bogatego owczego barona. Przeznaczeniem Heleny, ubogiej guwernantki, jest małżeństwo z...

Londyn, 1852 rok. Dwie młode kobiety opuszczają na zawsze Anglię i udają się do Nowej Zelandii, by tam poślubić nieznanych im mężczyzn. Gwyneira, córka bogatego i wpływowego lorda, ma zostać żoną jedynego syna bajecznie bogatego owczego barona. Przeznaczeniem Heleny, ubogiej guwernantki, jest małżeństwo z farmerem, którego zna jedynie z anonsu matrymonialnego i dwóch krótkich listów. Obie kobiety rzucają wyzwanie losowi, by udać się na drugi koniec świata, gdzie spodziewają się znaleźć szczęście i miłość.

źródło opisu: www.literia.pl

źródło okładki: www.literia.pl

EdytaS | 2017-05-12

Lekka na jeden wieczór - tak aby się zrelaksować!

Joana | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Uwielbiam sagi rodzinne, więc nie zastanawiałam się ani sekundy, gdy zobaczyłam pierwszy tom Sagi Nowozelandzkiej autorstwa Pani Sarah Lark. Nie przeraziła mnie też ilość tomów, ba nawet zachęciła, bo przecież każda dobra saga opowiada o wielopokoleniowych dziejach członków rodziny.

"Na koniec świata" to pierwsza część gdzie miałam przyjemność poznać dwie główne bohaterki, którymi są Gwyneira i Helen. Pierwsza z nich jest trzecią córką wpływowego Lorda, który stara się zgromadzić kolejny posag, żeby wydać ostatnią dziewczynę dobrze za mąż. Natomiast sama Gwyneira, ku wielkiej rozpaczy rodziców jest szalenie sympatyczną i zwariowaną osobą, która ponad wszystko kocha swojego psa i konia. Niestety ów wizerunek i wątpliwa wysokość posagu niezbyt pozytywnie wypływają na jej ewentualną kandydaturę na żonę. Dlatego, gdy w posiadłości pojawia się bardzo bogaty "owczy baron" i chce kupić zwierzęta do swojego gospodarstwa, Lord dostrzega szansę na zwiększenie posagu dla ostatniej córki....