Okładka książki O Czym Nigdy Nie Powiedziała Ci Matka

9788324719327
typ
papier
Livre
6,4 (94 ocen i 13 opinii)

Opis książki

Ros, czterdziestopięciolatka, nigdy nie wyzwoliła się spod wpływów swej matki Lilian. Więź, łącząca obie, była tak silna, że nawet teraz, po jej śmierci, Ros wciąż „w głowie” szuka u niej rady. Historia toksycznego związku i tajemnicy matki z młodości, tłumaczącej jej zachowanie. Ten sekret Ros odkrywa, sama będąc na rozdrożu, po odejściu męża i wychowaniu synów. Powieść stawia pytania ważne dla każdej czytelniczki. Kim jestem? Jak wpływ miał na mnie dom rodzinny? Jak znaleźć sobie nowe cele, wchodząc w „wiek średni”?

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
BagatElka | 2014-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2014

Nie wiedziałam czego się spodziewać po książce o tak długim tytule.Myślałam,że będzie nudna i bardzo mile mnie zaskoczyła.
Wielokrotnie wybuchałam śmiechem.
Rose zmierza się z wieloma problemami i musi też poradzić sobie z tajemnicą dotyczącą życia matki ale nie traci przez to poczucia humoru i za to ją podziwiam.Bardzo łatwo zgorzknieć i stracić optymizm gdy się przejdzie to co ona.
Żałowałam,że książka nie jest dłuższa bo chętnie przeczytałabym więcej o młodości matki Rose w Afryce i później.
To piękna opowieść i już od pierwszych stron wiedziałam,że należy do takich,do których chętnie będę wracać.

Nemezis | 2014-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Niezwykła opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie i poszukiwaniu odpowiedzi, które mogą obalić coś, w co wierzyliśmy od urodzenia, przepleciona z perypetiami życiowymi, popełnianiem błędów, ale niejednokrotnie również osiąganiem sukcesu. Wyjątkowo poruszająca i wciągająca, rozwinięta fabuła i wartka akcja, które wciągają czytelnika w swój świat. Nieprzeciętne poczucie humoru autorki bawi i sprawia, że przejście przez historię Ros i jej matki Lilian jest jeszcze wspanialszym przeżyciem. Serdecznie polecam.

Dominika | 2012-09-04

Ta książka ma dla mnie dwa oblicza. Pierwsze, to historia Lilian, która mnie zafascynowała i poruszyła. Niewiele jest książek na temat apartheidu, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałam. Właściwie książka zaczęła się dla mnie od pierwszego rozdziału powieści napisanej przez Lilian, a nie przez autorkę. Miałam ochotę przeskoczyć przerywniki w postaci banalnych dialogów na czacie i dowiedzieć się jak rozwinęła się historia młodej dziewczyny zakochanej w czarnoskórym mężczyźnie. Z drugiej strony mamy córkę Lilian z jej infantylnym zachowaniem. Internetowe poszukiwania miłości, rozmowy z przyjacielem-gejem i przewidywalna fabuła to nie do końca to, czego się oczekiwałam. Momentami miałam wrażenie jakby zestawiono ze sobą skrawki dwóch różnych opowieści, w rezultacie czego piękno przeplata się z banałem. Myślę, że powieść byłaby o wiele bardziej wartościowa, gdyby zamienić proporcję i skupić się na postaci Lilian, bo muszę przyznać, że pozostał mi niedosyt.

Daria | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Książka, która poruszyła mnie do łez. Po za piękną historią bardzo podobały mi się wzmianki dotyczące dziejów Afryki Północnej, można w przyjemny sposób wzbogacić swoją wiedzę.

barbarella | 2012-12-14

Uczta dla oka (przepięknie wydana) i ducha.

Mać | 2013-10-08
Przeczytana: lipiec 2013

Podeszłam do książki w wielkim zapałem i za bardzo się nie rozczarowałam. Zdecydowanie zwraca uwagę na to, czy tak naprawdę znamy swoje matki. Tak naprawdę pojawiamy się w pewnym momencie ich życia. Nie jest to typowo babska książka, co uważam za duży plus.

alinas | 2013-04-01
Przeczytana: 31 marca 2013

Ros po śmierci matki otrzymuje listy, dzięki którym poznaje historię swojej matki. Odkryta tajemnica sprawia, że zaczyna widzieć matkę w innym świetle. Na zakończenie odnajduje swoją siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia.

Claudia | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Jedyną rzeczą której odczułam nadmiar były sytuacje z życia Ross tak na prawde nic nie wnoszące a nawet odciągające od najważniejszego wątku.
Poza tym bardzo piękna opowieść

idzsobiepobiegaj | 2013-10-03

Wzruszajaca, momentami zabawna, niekiedy smutna. W sam raz na długie jesienno-zimowe wieczory. Polecam!

venezuela | 2012-09-11

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku