Okładka książki O Czym Nigdy Nie Powiedziała Ci Matka

9788324719327
typ
papier
Livre
6,45 (84 ocen i 13 opinii)

Opis książki

Ros, czterdziestopięciolatka, nigdy nie wyzwoliła się spod wpływów swej matki Lilian. Więź, łącząca obie, była tak silna, że nawet teraz, po jej śmierci, Ros wciąż „w głowie” szuka u niej rady. Historia toksycznego związku i tajemnicy matki z młodości, tłumaczącej jej zachowanie. Ten sekret Ros odkrywa, sama będąc na rozdrożu, po odejściu męża i wychowaniu synów. Powieść stawia pytania ważne dla każdej czytelniczki. Kim jestem? Jak wpływ miał na mnie dom rodzinny? Jak znaleźć sobie nowe cele, wchodząc w „wiek średni”?

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
BagatElka | 2014-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2014

Nie wiedziałam czego się spodziewać po książce o tak długim tytule.Myślałam,że będzie nudna i bardzo mile mnie zaskoczyła.
Wielokrotnie wybuchałam śmiechem.
Rose zmierza się z wieloma problemami i musi też poradzić sobie z tajemnicą dotyczącą życia matki ale nie traci przez to poczucia humoru i za to ją podziwiam.Bardzo łatwo zgorzknieć i stracić optymizm gdy się przejdzie to co ona.
Żałowałam,że książka nie jest dłuższa bo chętnie przeczytałabym więcej o młodości matki Rose w Afryce i później.
To piękna opowieść i już od pierwszych stron wiedziałam,że należy do takich,do których chętnie będę wracać.

Nemezis | 2014-01-24
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Niezwykła opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie i poszukiwaniu odpowiedzi, które mogą obalić coś, w co wierzyliśmy od urodzenia, przepleciona z perypetiami życiowymi, popełnianiem błędów, ale niejednokrotnie również osiąganiem sukcesu. Wyjątkowo poruszająca i wciągająca, rozwinięta fabuła i wartka akcja, które wciągają czytelnika w swój świat. Nieprzeciętne poczucie humoru autorki bawi i sprawia, że przejście przez historię Ros i jej matki Lilian jest jeszcze wspanialszym przeżyciem. Serdecznie polecam.

Dominika | 2012-09-04

Ta książka ma dla mnie dwa oblicza. Pierwsze, to historia Lilian, która mnie zafascynowała i poruszyła. Niewiele jest książek na temat apartheidu, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałam. Właściwie książka zaczęła się dla mnie od pierwszego rozdziału powieści napisanej przez Lilian, a nie przez autorkę. Miałam ochotę przeskoczyć przerywniki w postaci banalnych dialogów na czacie i dowiedzieć się jak rozwinęła się historia młodej dziewczyny zakochanej w czarnoskórym mężczyźnie. Z drugiej strony mamy córkę Lilian z jej infantylnym zachowaniem. Internetowe poszukiwania miłości, rozmowy z przyjacielem-gejem i przewidywalna fabuła to nie do końca to, czego się oczekiwałam. Momentami miałam wrażenie jakby zestawiono ze sobą skrawki dwóch różnych opowieści, w rezultacie czego piękno przeplata się z banałem. Myślę, że powieść byłaby o wiele bardziej wartościowa, gdyby zamienić proporcję i skupić się na postaci Lilian, bo muszę przyznać, że pozostał mi niedosyt.

Daria | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Książka, która poruszyła mnie do łez. Po za piękną historią bardzo podobały mi się wzmianki dotyczące dziejów Afryki Północnej, można w przyjemny sposób wzbogacić swoją wiedzę.

barbarella | 2012-12-14

Uczta dla oka (przepięknie wydana) i ducha.

Mać | 2013-10-08
Przeczytana: lipiec 2013

Podeszłam do książki w wielkim zapałem i za bardzo się nie rozczarowałam. Zdecydowanie zwraca uwagę na to, czy tak naprawdę znamy swoje matki. Tak naprawdę pojawiamy się w pewnym momencie ich życia. Nie jest to typowo babska książka, co uważam za duży plus.

alinas | 2013-04-01
Przeczytana: 31 marca 2013

Ros po śmierci matki otrzymuje listy, dzięki którym poznaje historię swojej matki. Odkryta tajemnica sprawia, że zaczyna widzieć matkę w innym świetle. Na zakończenie odnajduje swoją siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia.

Claudia | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Jedyną rzeczą której odczułam nadmiar były sytuacje z życia Ross tak na prawde nic nie wnoszące a nawet odciągające od najważniejszego wątku.
Poza tym bardzo piękna opowieść

idzsobiepobiegaj | 2013-10-03

Wzruszajaca, momentami zabawna, niekiedy smutna. W sam raz na długie jesienno-zimowe wieczory. Polecam!

venezuela | 2012-09-11
Przeczytana: sierpień 2012