Okładka książki O Czym Nigdy Nie Powiedziała Ci Matka

9788324719327
typ
papier
Livre
6,45 (85 ocen i 13 opinii)

Opis książki

Ros, czterdziestopięciolatka, nigdy nie wyzwoliła się spod wpływów swej matki Lilian. Więź, łącząca obie, była tak silna, że nawet teraz, po jej śmierci, Ros wciąż „w głowie” szuka u niej rady. Historia toksycznego związku i tajemnicy matki z młodości, tłumaczącej jej zachowanie. Ten sekret Ros odkrywa, sama będąc na rozdrożu, po odejściu męża i wychowaniu synów. Powieść stawia pytania ważne dla każdej czytelniczki. Kim jestem? Jak wpływ miał na mnie dom rodzinny? Jak znaleźć sobie nowe cele, wchodząc w „wiek średni”?

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
BagatElka | 2014-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2014

Nie wiedziałam czego się spodziewać po książce o tak długim tytule.Myślałam,że będzie nudna i bardzo mile mnie zaskoczyła.
Wielokrotnie wybuchałam śmiechem.
Rose zmierza się z wieloma problemami i musi też poradzić sobie z tajemnicą dotyczącą życia matki ale nie traci przez to poczucia humoru i za to ją podziwiam.Bardzo łatwo zgorzknieć i stracić optymizm gdy się przejdzie to co ona.
Żałowałam,że książka nie jest dłuższa bo chętnie przeczytałabym więcej o młodości matki Rose w Afryce i później.
To piękna opowieść i już od pierwszych stron wiedziałam,że należy do takich,do których chętnie będę wracać.

Nemezis | 2014-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Niezwykła opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie i poszukiwaniu odpowiedzi, które mogą obalić coś, w co wierzyliśmy od urodzenia, przepleciona z perypetiami życiowymi, popełnianiem błędów, ale niejednokrotnie również osiąganiem sukcesu. Wyjątkowo poruszająca i wciągająca, rozwinięta fabuła i wartka akcja, które wciągają czytelnika w swój świat. Nieprzeciętne poczucie humoru autorki bawi i sprawia, że przejście przez historię Ros i jej matki Lilian jest jeszcze wspanialszym przeżyciem. Serdecznie polecam.

Dominika | 2012-09-04

Ta książka ma dla mnie dwa oblicza. Pierwsze, to historia Lilian, która mnie zafascynowała i poruszyła. Niewiele jest książek na temat apartheidu, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałam. Właściwie książka zaczęła się dla mnie od pierwszego rozdziału powieści napisanej przez Lilian, a nie przez autorkę. Miałam ochotę przeskoczyć przerywniki w postaci banalnych dialogów na czacie i dowiedzieć się jak rozwinęła się historia młodej dziewczyny zakochanej w czarnoskórym mężczyźnie. Z drugiej strony mamy córkę Lilian z jej infantylnym zachowaniem. Internetowe poszukiwania miłości, rozmowy z przyjacielem-gejem i przewidywalna fabuła to nie do końca to, czego się oczekiwałam. Momentami miałam wrażenie jakby zestawiono ze sobą skrawki dwóch różnych opowieści, w rezultacie czego piękno przeplata się z banałem. Myślę, że powieść byłaby o wiele bardziej wartościowa, gdyby zamienić proporcję i skupić się na postaci Lilian, bo muszę przyznać, że pozostał mi niedosyt.

Daria | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Książka, która poruszyła mnie do łez. Po za piękną historią bardzo podobały mi się wzmianki dotyczące dziejów Afryki Północnej, można w przyjemny sposób wzbogacić swoją wiedzę.

barbarella | 2012-12-14

Uczta dla oka (przepięknie wydana) i ducha.

Mać | 2013-10-08
Przeczytana: lipiec 2013

Podeszłam do książki w wielkim zapałem i za bardzo się nie rozczarowałam. Zdecydowanie zwraca uwagę na to, czy tak naprawdę znamy swoje matki. Tak naprawdę pojawiamy się w pewnym momencie ich życia. Nie jest to typowo babska książka, co uważam za duży plus.

alinas | 2013-04-01
Przeczytana: 31 marca 2013

Ros po śmierci matki otrzymuje listy, dzięki którym poznaje historię swojej matki. Odkryta tajemnica sprawia, że zaczyna widzieć matkę w innym świetle. Na zakończenie odnajduje swoją siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia.

Claudia | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Jedyną rzeczą której odczułam nadmiar były sytuacje z życia Ross tak na prawde nic nie wnoszące a nawet odciągające od najważniejszego wątku.
Poza tym bardzo piękna opowieść

idzsobiepobiegaj | 2013-10-03

Wzruszajaca, momentami zabawna, niekiedy smutna. W sam raz na długie jesienno-zimowe wieczory. Polecam!

venezuela | 2012-09-11

Kalendarium literackie
  • Licia Troisi
    34. rocznica
    urodzin
    A z pustką, którą w sobie nosisz, gdzie do tej pory zaszłaś?
  • Witold Jabłoński
    57. rocznica
    urodzin
    Śmierć jest bramą do ukojenia [...] a życie jeziorem, które topi nas w bólu.
  • Charlaine Harris
    63. rocznica
    urodzin
    O rany! - sapnęłam. - Wyglądasz dla mnie lepiej niż Happy Meal dla trzylatka.
  • Arturo Pérez-Reverte
    63. rocznica
    urodzin
    Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność,... pokaż więcej
  • Poul Anderson
    88. rocznica
    urodzin
    W świecie istnieją trzy Moce, którym nie mogą przeciwstawić się ani bogowie, ani demony, ani ludzie. Moce, których nie zwyciężą czary, których nie pokona żadna potęga: Biały Chrystus, Czas i Miłość.
  • Francis Durbridge
    102. rocznica
  • Giorgio Faletti
    64. rocznica
    urodzin
    Kiedy coś odmienia twoje życie, bardzo trudno to zamaskować.
  • Rudolf Hoss
    99. rocznica
  • Izabela Kuna
    44. rocznica
    -Ciągle bierzesz xanax?
    -No pewnie. Nawet mój kot bierze xanax.
  • J.A. Redmerski
    39. rocznica
    urodzin
    Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć.
  • Anthony Burgess
    21. rocznica
    śmierci
    Człowiek niezdolny wybierać to już nie człowiek.
  • Yukio Mishima
    44. rocznica
    śmierci
    Ponieważ moim jedynym powodem do dumy był fakt, że ludzie mnie nie rozumieją, nigdy nie czułem potrzeby, by próbować innym wytłumaczyć, co czuję. Myślałem, że los odmówił mi zdolności widzenia tego, co widzieli inni. Moja samotność rosła i przybierała z dnia na dzień, jak tucznik.
  • Antoine François Prévost d'Exiles
    251. rocznica
    śmierci
    Ogół ludzi wrażliwy jest jedynie na kilka namiętności, w których trawi się ich życie i do których sprowadza się cała ich istota. Odejmijcie im miłość i nienawiść, rozkosz i cierpienie, nadzieję i obawę, nie będą czuli nic.

Znajdź nas na Facebooku