Okładka książki O Czym Nigdy Nie Powiedziała Ci Matka

9788324719327
typ
papier
Livre
6,45 (84 ocen i 13 opinii)

Opis książki

Ros, czterdziestopięciolatka, nigdy nie wyzwoliła się spod wpływów swej matki Lilian. Więź, łącząca obie, była tak silna, że nawet teraz, po jej śmierci, Ros wciąż „w głowie” szuka u niej rady. Historia toksycznego związku i tajemnicy matki z młodości, tłumaczącej jej zachowanie. Ten sekret Ros odkrywa, sama będąc na rozdrożu, po odejściu męża i wychowaniu synów. Powieść stawia pytania ważne dla każdej czytelniczki. Kim jestem? Jak wpływ miał na mnie dom rodzinny? Jak znaleźć sobie nowe cele, wchodząc w „wiek średni”?

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
BagatElka | 2014-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2014

Nie wiedziałam czego się spodziewać po książce o tak długim tytule.Myślałam,że będzie nudna i bardzo mile mnie zaskoczyła.
Wielokrotnie wybuchałam śmiechem.
Rose zmierza się z wieloma problemami i musi też poradzić sobie z tajemnicą dotyczącą życia matki ale nie traci przez to poczucia humoru i za to ją podziwiam.Bardzo łatwo zgorzknieć i stracić optymizm gdy się przejdzie to co ona.
Żałowałam,że książka nie jest dłuższa bo chętnie przeczytałabym więcej o młodości matki Rose w Afryce i później.
To piękna opowieść i już od pierwszych stron wiedziałam,że należy do takich,do których chętnie będę wracać.

Nemezis | 2014-01-24
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Niezwykła opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie i poszukiwaniu odpowiedzi, które mogą obalić coś, w co wierzyliśmy od urodzenia, przepleciona z perypetiami życiowymi, popełnianiem błędów, ale niejednokrotnie również osiąganiem sukcesu. Wyjątkowo poruszająca i wciągająca, rozwinięta fabuła i wartka akcja, które wciągają czytelnika w swój świat. Nieprzeciętne poczucie humoru autorki bawi i sprawia, że przejście przez historię Ros i jej matki Lilian jest jeszcze wspanialszym przeżyciem. Serdecznie polecam.

Dominika | 2012-09-04

Ta książka ma dla mnie dwa oblicza. Pierwsze, to historia Lilian, która mnie zafascynowała i poruszyła. Niewiele jest książek na temat apartheidu, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałam. Właściwie książka zaczęła się dla mnie od pierwszego rozdziału powieści napisanej przez Lilian, a nie przez autorkę. Miałam ochotę przeskoczyć przerywniki w postaci banalnych dialogów na czacie i dowiedzieć się jak rozwinęła się historia młodej dziewczyny zakochanej w czarnoskórym mężczyźnie. Z drugiej strony mamy córkę Lilian z jej infantylnym zachowaniem. Internetowe poszukiwania miłości, rozmowy z przyjacielem-gejem i przewidywalna fabuła to nie do końca to, czego się oczekiwałam. Momentami miałam wrażenie jakby zestawiono ze sobą skrawki dwóch różnych opowieści, w rezultacie czego piękno przeplata się z banałem. Myślę, że powieść byłaby o wiele bardziej wartościowa, gdyby zamienić proporcję i skupić się na postaci Lilian, bo muszę przyznać, że pozostał mi niedosyt.

Daria | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Książka, która poruszyła mnie do łez. Po za piękną historią bardzo podobały mi się wzmianki dotyczące dziejów Afryki Północnej, można w przyjemny sposób wzbogacić swoją wiedzę.

barbarella | 2012-12-14

Uczta dla oka (przepięknie wydana) i ducha.

Mać | 2013-10-08
Przeczytana: lipiec 2013

Podeszłam do książki w wielkim zapałem i za bardzo się nie rozczarowałam. Zdecydowanie zwraca uwagę na to, czy tak naprawdę znamy swoje matki. Tak naprawdę pojawiamy się w pewnym momencie ich życia. Nie jest to typowo babska książka, co uważam za duży plus.

alinas | 2013-04-01
Przeczytana: 31 marca 2013

Ros po śmierci matki otrzymuje listy, dzięki którym poznaje historię swojej matki. Odkryta tajemnica sprawia, że zaczyna widzieć matkę w innym świetle. Na zakończenie odnajduje swoją siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia.

Claudia | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Jedyną rzeczą której odczułam nadmiar były sytuacje z życia Ross tak na prawde nic nie wnoszące a nawet odciągające od najważniejszego wątku.
Poza tym bardzo piękna opowieść

idzsobiepobiegaj | 2013-10-03

Wzruszajaca, momentami zabawna, niekiedy smutna. W sam raz na długie jesienno-zimowe wieczory. Polecam!

venezuela | 2012-09-11

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku