Klauzura Wstęp wzbroniony

Tłumaczenie: Jacek Jurczyński
Wydawnictwo: M
Klausur - Eintritt verboten!

Kiedy wielka gwiazda Hollywood zamyka się za drzwiami ciężkiego klauzurowego klasztoru, wywołuje to poruszenie w całej Ameryce. Wszyscy zastanawiają się nad motywami decyzji aktorki. Reporterka jednego z najpoczytniejszych dzienników z Chicago dostaje zlecenie od szefa – ma incognito przeniknąć do klasztoru jako nowicjuszka i starać się dowiedzieć wszystkiego o decyzji gwiazdy i jej obecnym życiu. Redakcja czeka na sensacyjny materiał prasowy, a dziennikarka zaczyna wielką przygodę o nieprzewidzianych konsekwencjach.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

grażyna | 2014-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Można powiedzieć - uff no nareszcie przeczytałam. Wiedziona wspaniałymi niejednokrotnie opiniami o tej książce zabrałam się do czytania i...
Początek owszem, owszem ale czym dalej tym bardziej nudno.
Powiem tak - zamysł może i ciekawy ale tej książce brakuje tego czegoś by mnie dogłębnie zainteresować. Same opisy życia klasztornego i ciągłe poszukiwanie wśród zakonnic znanej aktorki mogłoby być nawet interesujące gdyby nie ciągnęło się przez całą książkę.

ula | 2012-07-08
Przeczytana: czerwiec 2008

"Klauzura wstęp wzbroniony" to lektura na jeden wieczór. To książka wciągająca i pełna humoru.
Młoda dziewczyna,Eileen , pracująca dotychczas w redakcji poczytnego czasopisma, wstępuje do zakonu Dominikanek - na polecenie służbowe swego szefa... Czytelnik zostaje wciągnięty w intrygę i przeżywa rozterki dotyczące wiary razem z główną bohaterką, poznając przy okazji klasztorne życie nowicjuszek od podszewki.
Pełno tu sytuacji śmiesznych i dowcipnych, opisanych w taki sposób, że od lektury nie sposób się oderwać.
Zachęcam do przeczytania tej książki.

EwelinaEm | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Ciekawa opowieść o krętych ścieżkach, jakimi chadza powołanie.
Warto przeczytać.

Malini | 2015-09-16
Przeczytana: 13 września 2015

Książkę przeczytałam dość szybko, ponieważ jest to raczej lekka lektura. Na samym początku zapowiadało się ciekawie. Spodziewałam się, że głowna bohaterka odkryje jakąś tajemnicę albo skandal związany z aktorką, która wstąpiła do klasztoru. Niestety tu się zawiodłam.
W książce pełno jest natomiast informacji na temat życia w zakonie sióstr dominikanek oraz rozważań na temat Boga.
Zakończenie, chociaż dość przewidywalne, rozczarowało mnie.

Katarzyna Meres | 2014-12-21

Eileen jest redaktorką w pewnej bardzo popularnej gazecie. Sławna aktorka nagle i niespodziewanie wstępuje do klasztoru. Eileen, aby wpłynąć na swoją karierę razem z szefem decyduje, iż również wstąpi do klasztoru Dominikanek, aby sprawdzić, czy znajdzie tam Clarę Nell. Życie w klasztorze jednak nie jest takie łatwe, obowiązują pewne zasady, a także stopnie zakonnic - postulantki, nowicjuszki, profeski, etc. Eileen poznaje tajniki życia zakonnego i zapisuje je w swoim dzienniku, a także odkrywa, jaka naprawdę jest sławna gwiazda.

Fabuła tej książki bardzo mnie zaintrygowała. Autorka wprowadza czytelnika w zakonny świat, który jest niezwykle ciekawy. Siostry zakonne nie są sztywne, momentami zdarzały się zabawne fragmenty, przy których się uśmiechałam. Fabuła oparta jest na dochodzeniu do tajemnicy. Bardzo łatwo można by ją zepsuć, jednak nie w przypadku Lakotty. Ona gra z czytelnikiem, dopiero na końcu okazuje się, kim naprawdę jest Clara Nell i czy znajdziemy ją właśnie w tym...

katherina | 2012-04-09
Przeczytana: czerwiec 2010

Okładka zaciekawiła mnie- choć na pierwszy rzut oka nic w niej nadzwyczajnego.
Kupiłam ją bez zastanowienia i nie żałuje. Tytuł, który niejako zauroczył mnie od pierwszego dostrzeżenia i opis z tyłu zachęciły i obiecały miłą przygodę.
Reporterka wkracza do klasztoru aby przeprowadzić wywiad z wschodząca gwiazdą Hollywood... Ciekawe jak to się skończy? Hm... Tak pomyślałam i już nie mogłam odłożyć książki z powrotem. Przeczytałam ją jeszcze tego samego wieczoru przeżywałam dokładnie to samo co bohaterka, śmiałam się i płakałam razem z nią. Każda postać w tej książce jest... ciekawa. Dodaje powieści komizmu, prawdziwości. Najbardziej ujął mnie Ojciec Donatus- niesamowity Dominikanin. Prawdziwy Tatuś zgromadzenia (czasem niesfornej gromadki sióstr) :)
Pani Lakotta napisała książkę, którą warto przeczytać, do której fajnie czasem wrócić, której temat, niecodzienny i obcy pozwala nam dostrzec więcej w świecie.

Agatia | 2012-07-19
Przeczytana: 17 lipca 2012

Niecodzienny temat - oto, co pierwsze nasuwa się na myśl o tej książce. Wzruszająca, subtelna, a momentami nawet zabarwiona szczyptą humoru. Pokazuje różnice światów i charakterów ludzi - od przebiegłego szefa redakcji, poprzez snobistyczną Mary Clara, aż po histeryczną Ritę. Nie ma idealizacji i perfekcjonizmu, za co daję wielki plus.

Pistacia_Vera | 2016-06-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2016

zupełnie sielankowy obraz życia w klasztorze, jakże rożny od znanego z powieści "Zakonnica" Diderota. kobieta o nieczystych intencjach wstępuje do klasztoru i tam odkrywa swoje prawdziwe powołanie.

Travisx85 | 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 maja 2014

Jak ktoś chce zobaczyć prawdziwe życie zakonne szczególnie polecam. NIe jest nudno, nie ma zbytnio długich opisów czy monologów, a szczerze opisuje życie zakonne.
Pozwala zmienić myślenie i ocenę.
Napisana z humorem, polecam gorąco

Magdalena | 2012-08-20
Przeczytana: sierpień 2012

Książka, którą czyta się z zapartym tchem! Mądra, refleksyjna i z humorem. Powoli odkrywa przed czytelnikiem nowy świat, uchyla rąbka tajemnicy klasztornej, nie naruszając przy tym żadnych praw, delikatnie wyważona. Nie sposób się od niej oderwać, dopóki nie dotrze się do ostatnich zdań. Bardzo dobra pozycja, szczerze i gorąco polecam!