Kiedy zapomnisz

2014-05-19
Maria Borzobohata-Sawicka

Bardzo przyjemna książka, w sam raz na wiosenny wypoczynek przy książce

Bardzo przyjemna książka, w sam raz na wiosenny wypoczynek przy książce

Zapewne nie jeden raz, jak każda kobieta, wyobrażałaś sobie jak pięknie układa się Twoje życie. Masz przystojnego narzeczonego, wspólny dom i plany. Wasze wesele coraz bliżej, dopinacie wszystko na ostatni guzik. Goście potwierdzili swoje przybycie, suknia i garnitur czekają na swój wielki dzień. Nie ma w tej bajce miejsca na niepowodzenie prawda? A jednak. Pewnego dnia znajdują Cię, stojącą po kostki w lodowatej wodzie Zatoki San Francisco. Co tam robisz? Jakim cudem znalazłaś się tyle kilometrów od domu? Skąd wszystkie siniaki, zadrapania? Tego nie wiesz. Jedyne co odczuwasz, to wielka pustka i całkowita amnezja. Nie wiesz kim jesteś, skąd jesteś ani co się z Tobą działo.

Kiedy zapomnisz, to historia Lucy, bardzo szczęśliwej dziewczyny, w której życiu wydarzyło się coś, co spowodowało całkowitą utratę pamięci. Nie wie kim jest, skąd pochodzi, nie pamięta swojej rodziny, narzeczonego, o planowanym miesiącami ślubie nie wspominając. Na brzegu Zatoki San Francisco odnajdują ją surferzy. Lucy najpierw trafia do szpitala, później na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego. Dzięki nagłośnieniu tej sprawy w telewizji zaczynają pojawiać się osoby, które ją znają. Jednak dziewczyna jest przerażona - nie pamięta żadnej z tych osób.

Muszę przyznać, że lubię tego typu książki, lekkie, na jeden, góra dwa wieczory. Nie wymagające dużego skupienia, ponieważ najczęściej czytam w kolejkach, autobusach czy innych środkach transportu. Najbardziej podoba mi się jednak to, że łatwo się wczuć w emocje bohaterów. Pojawia się jednak coraz więcej książek i filmów tego typu, dlatego dla niektórych czytelników może ona być schematyczna i momentami nudnawa. Spotkałam się też z opinią, że jest to książka pozbawiona emocji i napisana dla pieniędzy - nie mogę się z tym zgodzić! Dla mnie cała ta historia, to ogrom emocji. Od szczęścia, spełnienia, po strach, niepewność, walkę o bliską osobę, próbę odbudowania życia.

Jest to książka idealna dla fanów dramatu przeplatanego romansem i tajemnicami. Może być miłym dodatkiem do chłodnych jesiennych wieczorów. Polecam.

Główna bohaterka to Lucy, która kilka dni przed swoim ślubem zniknęła z domu.Została odnaleziona na plaży stała w lodowatej wodzie całkowicie straciła pamięć cierpi na amnezję. Nie pamiętała kim jest co się stało i nie mogła odnaleźć powrotnej drogi do domu, nie rozpoznała twarzy narzeczonego.
Stopniowo małymi krokami musiała poskładać w części swoje życie i poukładać na nowo,żeby odzyskać swoje życie,swe wspomnienia.

Po traumatycznych przeżyciach chce by powróciła jej całkiem pamięć, którą utraciła dowiedzieć się kim była, jak ma na imię, na początku nie jest to takie łatwe.

"Kiedy zapomnisz" to wzruszająca, mądra i bardzo dobra opowieść o pamięci,miłości, tożsamości.....natomiast jest historią o poznawaniu siebie oraz zakochiwaniu się na nowo.
To mądra, prawdziwa i wciągająca książka, wzruszyłam się przy niej,przyjemnie i super się mi ją czytało.
Sama autorka napisała świetnie swą książkę,w prostym, dobrym stylu.
Zostałam wciągnięta w tę historię, przeżywałam razem z bohaterką dobre i złe chwile chciałam by jej życie wróciło na dobry tor. Ta książka poruszająca jest.

Bardzo miłe zaskoczenie. Spodziewałam się kiepskiego, ckliwego czytadła, a książka jest całkiem dobra. Utrata pamięci jest dosyc oklepanym motywem, ale w końcu może się przydarzyć każdemu z nas. Ta akurat powieść nie spłyca problemu, stara się ukazać nie tylko to. co przezywa Lucie, która tę pamięć straciła, ale także odczucia jej bliskich. Narracja jest prowadzona z punktu widzenia głównej bohaterki, jej narzeczonego oraz ciotki Lucie - Helen. Bohaterka powoli odkrywa przyczyny utraty wspomnień, a jej droga do normalności nie jest wcale taka prosta. Trochę tu może za wiele osób z trudnymi przeżyciami w dzieciństwie, na które to przeżycia można wszystko zwalić, ale zakończenie mi się podoba.
Na dokładkę znowu mamy troszkę o jedzeniu - można śmiało usmażyć omlet wg zaleceń Susan - najbliższej sąsiadki Lucie. Za to właśnie jest 7. gwiazdka, bo tak pewnie skończyłoby się na sześciu.

Lekka przyjemna lektura o losach dziewczyny Lucie, która straciła pamięć na skutek traumatycznych przeżyć.Przedstawiona sytuacja, opisane doznania pokazują jak strasznie czuje się osoba pozbawiona swojego dotychczasowego życia,jest jak czysta nie zapisana księga,a zarazem zagubiona i nic nierozumiejąca.Krok po kroczku musi składać swoje życie od nowa, walczy o każde wspomnienie.
Historia o miłości, pamięci, poznawaniu siebie na nowo i zakochiwaniu się stopniowo w tych samych ciałach, ale już innych osobach...POLECAM

Swietna!!! ja z niej wyciagnelam wniosek ,ze nie warto gonic za kariera mimo wszystko,ze markowe ciuchy nic nam nie daja oprocz wydanej kasy,ze otaczamy sie za duza iloscia przedmiotow ,ze czasami zapominamy o milosci...i duze brawa dla Gradego za wyrozumialosc... przeczytalam ja w odpowiednim momencie mojego zycia!
Polecam.

Polecam.

Piękna opowieść o poznawaniu siebie, poznawaniu swojej przeszłości i teraźniejszości w momencie, kiedy straci się pamięć. Pięknie napisana, super bohaterowie, wszystko zdecydowanie ok. Minusy? Ja tu takich nie widzę :) Lubię takie książki od których trudno się oderwać.

Dobra. Tylko dobra. Ciekawa historia, ale czegoś mi brakowało. Czytałam, bo nie zostawiam książek nieprzeczytanych. Nie była słaba, ale nie porwało mnie. Poza tym trochę "trącało" komedią romantyczną. Może dlatego słabiej ją oceniłam.

Przyjemna książka, bardzo wciąga, rozczula i wzrusza :) Polecam

Przyjemna książka, bardzo wciąga, rozczula i wzrusza :) Polecam

Dość dziwna. Obyczajowa, ale jak trochę brakuje ładu.

Dość dziwna. Obyczajowa, ale jak trochę brakuje ładu.

• 2015
  • Domowa biblioteczka