Kiedy zapomnisz

Wydawnictwo: Znak Literanova
Love, Water, Memory
literatura piękna
Ag2S

Idealna lektura dla fanów „I że cię nie opuszczę” i „50 pierwszych randek!” Kilka dni przed swoim ślubem Lucy zniknęła z domu. Odnaleziono ją na plaży, stojącą w lodowatej wodzie, z całkowitą amnezją. Nie pamiętała, kim jest, nie potrafiła wrócić do domu. Nie rozpoznała twarzy narzeczonego. Krok po kroku musiała poskładać swoje życie na nowo, walcząc o każdy powracający okruch przeszłości....

Idealna lektura dla fanów „I że cię nie opuszczę” i „50 pierwszych randek!”

Krok po kroku musiała poskładać swoje życie na nowo, walcząc o każdy powracający okruch przeszłości. Ale czy to możliwe, by odbudować związek bez wspólnych wspomnień?

„Kiedy zapomnisz” to wzruszająca opowieść o pamięci, miłości i tożsamości, historia o poznawaniu siebie i zakochiwaniu się na nowo. To książka, której nie sposób zapomnieć!

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2014

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Główna bohaterka to Lucy, która kilka dni przed swoim ślubem zniknęła z domu.Została odnaleziona na plaży stała w lodowatej wodzie całkowicie straciła pamięć cierpi na amnezję. Nie pamiętała kim jest co się stało i nie mogła odnaleźć powrotnej drogi do domu, nie rozpoznała twarzy narzeczonego.
Stopniowo małymi krokami musiała poskładać w części swoje życie i poukładać na nowo,żeby odzyskać swoje życie,swe wspomnienia.

Po traumatycznych przeżyciach chce by powróciła jej całkiem pamięć, którą utraciła dowiedzieć się kim była, jak ma na imię, na początku nie jest to takie łatwe.

"Kiedy zapomnisz" to wzruszająca, mądra i bardzo dobra opowieść o pamięci,miłości, tożsamości.....natomiast jest historią o poznawaniu siebie oraz zakochiwaniu się na nowo.
To mądra, prawdziwa i wciągająca książka, wzruszyłam się przy niej,przyjemnie i super się mi ją czytało.
Sama autorka napisała świetnie swą książkę,w prostym, dobrym stylu.
Zostałam wciągnięta w tę historię, przeżywałam razem z bohaterką...

Kinga | 2014-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Jest to moja pierwsza książka jaką kupiłam. Generalnie jestem zdania, że mogę na coś innego wydać kasę, a książki wypożyczyć z biblioteki, bo są niedaleko. :D Postanowiłam skorzystać z promocji na stronie wydawnictwa znak.pl i nie żałuje swojego wyboru. :P
Z tyłu na opisie piszę, że jest ona idealna dla fanów ,,I że Cię nie opuszczę'' oraz ,,50 pierwszych randek'' no a skoro ja jestem właśnie tym fanem to ją kupiłam i się nie zawiodłam.
Pisałam, że teraz będę pisać dłuższe recenzje, ale nie wiem dlaczego, ale brakuje mi słów... Nie wiem co napisać, a tyle mam tego wszystkiego w głowie i nie chce się jakoś sensownie postawiać, aby wyszły jakieś zdania... Trzeba będzie spróbować jakoś ożywić tą moją mózgownicę. ^^

Tego typu historię jakoś mnie tak pociągają... Mają w sobie to coś, od czego nie można się oderwać... Jest się ciekawym co bd dalej i połyka się ją w całości. Książki, w których są wątki miłośne przyciągają mnie do siebie i sprawiają, że nie mogę się od nich oderwać i...

mnulka | 2014-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Dobra książka. Nawet nie wyobrażam sobie co może czuć mężczyzna, kiedy kobieta którą kocha traci pamięć, zapomina wszystko, zapomina Jego. Okrutne. Ta książka jest właśnie o tym. Polecam.

Annia | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Lekka przyjemna lektura o losach dziewczyny Lucie, która straciła pamięć na skutek traumatycznych przeżyć.Przedstawiona sytuacja, opisane doznania pokazują jak strasznie czuje się osoba pozbawiona swojego dotychczasowego życia,jest jak czysta nie zapisana księga,a zarazem zagubiona i nic nierozumiejąca.Krok po kroczku musi składać swoje życie od nowa, walczy o każde wspomnienie.
Historia o miłości, pamięci, poznawaniu siebie na nowo i zakochiwaniu się stopniowo w tych samych ciałach, ale już innych osobach...POLECAM

Mońcia_POCZYTAJKA | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

"Kiedy zapomnisz" to piąta z kolei powieść Jennie Shortridge, ale pierwsza wydana w polskim przekładzie. Wśród amerykańskich czytelników powieści tej autorki porównywane są do książek Lisy Genovy. Dla mnie jest to przede wszystkim emocjonująca historia o odnajdywaniu samej siebie i poszukiwaniu własnej tożsamości na skutek amnezji wywołanej traumatycznymi przeżyciami z przeszłości.

Już pierwsza scena przedstawiająca kobietę stojącą po kolana w zimnej wodzie Zatoki San Francisco i wpatrującą się w dal daje wiele do myślenia. Tak poznajemy Lucie Walker - czterdziestoletnią kobietę, która nie wie kim jest i gdzie się znajduje. Jedyne co odczuwa to ogromną pustkę... Zaczepiona przez ludzi powraca do rzeczywistości, jednak to co do tej pory przeżyła staje się dla niej zagadką, wielką niewiadomą. Bohaterka trafia do szpitala i tam zostaje u niej zdiagnozowane rzadkie zaburzenie osobowości nazywane "fugą dysocjacyjną". Szybko w szpitalu pojawia się narzeczony Lucie - Grady, który...

Bożena | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Bardzo miłe zaskoczenie. Spodziewałam się kiepskiego, ckliwego czytadła, a książka jest całkiem dobra. Utrata pamięci jest dosyc oklepanym motywem, ale w końcu może się przydarzyć każdemu z nas. Ta akurat powieść nie spłyca problemu, stara się ukazać nie tylko to. co przezywa Lucie, która tę pamięć straciła, ale także odczucia jej bliskich. Narracja jest prowadzona z punktu widzenia głównej bohaterki, jej narzeczonego oraz ciotki Lucie - Helen. Bohaterka powoli odkrywa przyczyny utraty wspomnień, a jej droga do normalności nie jest wcale taka prosta. Trochę tu może za wiele osób z trudnymi przeżyciami w dzieciństwie, na które to przeżycia można wszystko zwalić, ale zakończenie mi się podoba.
Na dokładkę znowu mamy troszkę o jedzeniu - można śmiało usmażyć omlet wg zaleceń Susan - najbliższej sąsiadki Lucie. Za to właśnie jest 7. gwiazdka, bo tak pewnie skończyłoby się na sześciu.

kamyk576 | 2014-07-23

Dla mnie bardzo ciekawa na początku, w pewnym momencie staje się nudne, kiedy Luce poznaje na nowo swojego chłopaka,kiedy poznaje ciotkę Helen(kiedy wcześniej jej nienawidziła).

malwina | 2014-12-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Babskie
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Czy ktokolwiek z nas wyobraza sobie strate pamieci, tak z dnia na dzien. Zapominamy doslownie o wszystkim, rodzinie, pracy, przyjaciolach, a przede wszystkim jakim czlowiekiem bylismy wczesniej. Musimy zaufac ludziom, ktorzy twierdza ze nas znaja. Ta pustka w glowie, nawet nasze odbicie w lustrze wydaje sie nie nasze.
O tym właśnie jest ta ksiazka. Lucie traci pamiec. Od poczatku musi nauczyc sie zyc. Zaufac swojemu narzeczonemu. Z dnia na dzien poznaje coraz wiecej faktow ze swojego zycia. Niektórych z nich nigdy pewnie nie chcialaby poznac jeszcze raz.

Z poczatku troszke nudnawa, ale w miare rozkrecania sie akcji wciaga. Niestety az tak bardzo ze starcza gora na dwa wieczory.

Alisonn | 2015-10-20
Przeczytana: 20 października 2015

Swietna!!! ja z niej wyciagnelam wniosek ,ze nie warto gonic za kariera mimo wszystko,ze markowe ciuchy nic nam nie daja oprocz wydanej kasy,ze otaczamy sie za duza iloscia przedmiotow ,ze czasami zapominamy o milosci...i duze brawa dla Gradego za wyrozumialosc... przeczytalam ja w odpowiednim momencie mojego zycia!
Polecam.

Lenka | 2015-08-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Piękna opowieść o poznawaniu siebie, poznawaniu swojej przeszłości i teraźniejszości w momencie, kiedy straci się pamięć. Pięknie napisana, super bohaterowie, wszystko zdecydowanie ok. Minusy? Ja tu takich nie widzę :) Lubię takie książki od których trudno się oderwać.