Małe ssaki terraryjne

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
flora i fauna

Szukasz zwierzaka do domu? W podręcznym leksykonie znajdziesz sylwetki 30 najpopularniejszych małych ssaków domowych dostępnych w Polsce - od badylarki po tchórzofretkę.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bardzo przydatny poradnik dla właścicieli i hodowców gryzoni i innych małych ssaków. W książce opisane są warunki bytowe, sposób żywienia, a także usposobienie wielu gatunków zwierząt do niedawna nieznanych w Polsce- chociażby jeża pigmejskiego czy susła Richardsona. Dotąd informacje o takich gatunkach można było znaleźć jedynie w internecie, a jak wiadomo- nie wszystko, co napisane jest na prywatnych stronach, blogach a nawet forach, sprawdza się w praktyce (szczególnie jeśli zwierzątko jest naprawdę rzadko spotykane i wszyscy tylko znają je "z teorii"). Książka pozwoli także na sprostowanie wielu kontrowersyjnych opinii n.t. już znanych nam powszechnie gatunków- jak choćby różnych gatunków chomików, kawii (nowa nazwa świnki morskiej, choć zwierzątko opisane jest w książce pod starą nazwą- nomenklatura zmieniła się całkiem niedawno i pewnie stara nazwa jeszcze długo będzie w tzw. "użyciu powszechnym"), szczurów czy myszy. Szczególnie na uwage zasługują opisy takich zwierząt jak...