Okładka książki Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki Adam Zbyryt
Adam Zbyryt Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: Dzika seria flora i fauna
flora i fauna
Dzika seria
Wydawnictwo Poznańskie
2023-09-06
2023-09-06
fauna awifauna ptaki ornitologia

Okładka książki Bocian. Biografia nieautoryzowana Piotr Tryjanowski, Adam Zbyryt
Bocian. Biogra... Piotr Tryjanowski, ...
Okładka książki Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu Adam Wajrak, Adam Zbyryt
Ptaki Puszczy ... Adam Wajrak, Adam Z...
Okładka książki Magazyn Fantastyczny 10 (1/2007) Michał Cetnarowski, Eugeniusz Dębski, Michał Galczak, Szczepan Grzybowski, Tomasz Kaczmarek, Jerzy A. Kozłowski, Kazimierz Kyrcz jr, Tomasz Jerzy Matczak, Michał Młynarski, Tomasz Orlicz, Łukasz Radecki, Redakcja pisma Magazyn Fantastyczny, Radosław Scheller, Joanna Skalska, Łukasz Śmigiel, Henryk Tur, Roman Wala, Adam Zbyryt, Bartłomiej Zięba
Magazyn Fantas... Michał Cetnarowski,...

Ciekawe opowieści, ale przede wszystkim przykuwa uwagę pasja autora. Czyta się lekko i przyjemnie, czekając na więcej.

Lekka, zabawna, a przy tym naprawdę ciekawa pozycja. Niektórych mogą razić subiektywne oceny autora niezwiazane z ptasimi tematami, ale to nie tylko książka popularnonaukowa, ale subiektywny hołd autora dla tych niezwykłych stworzeń i próba przybliżenia nam podobieństw między światem ptasim a ludzkim. Na pewno sięgnę po więcej.

Bardzo nietuzinkowa i ciekawa pozycja, zarówno dla oczytanych w literaturze przyrodniczej jak i kompletnych laików, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obserwacją ptaków. Autor przedstawia mnóstwo ciekawych faktów z życia ptaków, których trudno szukać w innych książkach. Wynika to najpewniej z tego, że 'Sensacyjne życie ptaków' zostało oparte o najnowsze badania naukowe, których język jest niestety nieprzyswajalny dla kogoś, kto nie jest naukowcem. W moim odczuciu myśl, która najmocniej wybrzmiewa po przeczytaniu tej książki, jest taka, że ptaki niewiele różnią się od nas samych - ludzi. A może inaczej, nie jesteśmy tak wyjątkowi jak nam się wydaje, bo przecież ptaki były pierwsze. Gorąco polecam!

Cała masa ptasich ciekawostek. Myślę, że warto po nią sięgnąć, by na spokojnie przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie. Ptaki są mądre, ptaki są piękne, ptaki są z nami.

Świetna książka, nie tylko o ptakach.

Świetna książka, nie tylko o ptakach.

2081

Na początku chciałam zmienić tytuł książki na: Ptasi jadłospis.
Potem na: Szalone wnioski z dziwnych obserwacji.
Na końcu: Ptasi seks.
Autor przeanalizował masę tekstów popularnonaukowych (Chwała mu za to!) i wyciągnął bardzo mądre wnioski. Brawo!
Cudne fotografie!
Eleganckie wydanie.
Polecam.

Na początku chciałam zmienić tytuł książki na: Ptasi jadłospis.
Potem na: Szalone wnioski z dziwnych obserwacji.
Na końcu: Ptasi seks.
Cudne fotografie!
Eleganckie wydanie.
Polecam.

Fajnie że tematy są szerzej interpretowane i nie dotyczą tylko ornitologii.

Fajnie że tematy są szerzej interpretowane i nie dotyczą tylko ornitologii.

Wiosną wyczekujemy na ich trele, latem towarzyszą nam podczas wakacji i w górach i nad morzem, jesienią żegnamy odlatujące gromady, a zimą cieszymy się ich obecnością w karmnikach. Mowa oczywiście o bardziej lub mniej egzotycznych ptakach. A jest to świat bardzo ciekawy, o czym świadczy choćby ta książka, której autor poświecił sporo czasu, aby poznać choć trochę ptasi swiat.
Po lekturze troche inaczej patrzę na pierzastych przyjaciół, bo nie spodziewałam sie w wielu przypadkach, że to tak wygląda.
Trzeba przyznać, że przedstawione tu informacje są zaskakujące, ale podane w bardzo przystępny sposób i aż chciałoby się powiedzieć czemu tak mało.
Oprócz rozmaitych ciekawostek, jest tu ogrom fachowej wiedzy, popartej dotarciem do badań czy literatury ornitologicznej, no i te przepiękne zdjęcia:)

Czyta się ją jak sok z "Wiedzy i Życia" (to ten miesięcznik popularnonaukowy; uwielbiam!). Wyciśnięte samo gęste!

Mogę się tylko powtórzyć z książek autora bije pasja, w dodatku wiedza autora jest umiejętnie połączona z przepięknymi ilustracjami, książka wspaniała np. na prezent, ale jak już ma się ją w ręku to żal oddawać.

• Popularnonaukowe
  • Przyroda