Skok

Wydawnictwo: Fabryka Słów
The Heist
agentka Kate O’Hare
aspolski

Zespół złożony z Janet Evanovich, autorki książek o Stephanie Plum, najlepiej sprzedającej się serii wszechczasów i Lee Goldberga autora bestsellerów i scenariusza do serialu o detektywnie Monku, przedstawia elektryzująca serię o agentce FBI, która zawsze dopadnie tego, kogo ma na celowniku i nieustraszonym oszuście, który uwielbia pościgi. Nicolas Fox to międzynarodowy aferzysta, słynący ze...

Nicolas Fox to międzynarodowy aferzysta, słynący ze swych przekrętów na miarę Żądła, których ofiarami padali potężni i bogaci. Wie, że FBI od lat podąża jego tropem, szczególnie agentka Kate O’Hare. I gdy już wydaje się, ze Fox skończy za karatami, on wykręca największy swój numer: przekonuje FBI by zaoferowała mu pracę, oczywiście u boku O’Hare.
Ich pierwsze zadanie zaprowadzi ich na boczne uliczki Berlina, pustynie Kalifornijską i odległe wyspy Indonezji. Ich celem jest Derek Griffin skorumpowany bankier, oskarżony o defraudacje milionów należących do jego klientów. Pogoń za Griffinem na jego prywatną wyspę, będzie prawdziwą próba dla umiejętności Foksa i cierpliwości O’Hary. Pościgi samochodowe, piraci, czekoladki Toblerone od rana do wieczora. O ile Fox i O’Hare najpierw się nie pozabijają.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl

8_oclock | 2016-01-20
Na półkach: Przeczytane, A_Sk, 2016
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Podczas czytania przychodziło mi do głowy, że to materiał na sympatyczny film - lekką komedię kryminalną. Obejrzałabym z przyjemnością. Proponuję tytuł "Przekręt" (daleki krewny "Żądła").
Książka jest niezła, ale cykl o Stephanie Plum, przy którym rzeczywiście dobrze się bawię, to nie jest. Może główna bohaterka, tu nieco drewniana, rozkręci się w dalszych częściach.

Sol | 2017-06-18
Na półkach: Mam na półce, Przeczytane

Już na okładce krzyczy do nas – Matka Stephanie Plum i ojciec Detektywa Monka. Jedno i drugie jest mi dość znane, ona jednakowoż lepiej, ale pedantycznego paranoicznego detektywa też miałam nie raz okazję oglądać.
I jak podobieństw do niego w książce się nie doszukałam, tak do Plumki a i owszem. Może niewiele, może szczątkowo ale są i naprawdę nie sposób nie zwracać na nie uwagi i nie porównywać ;)
Obie są sensacjami. Obie wydała Fabryka Słów, przy obu majstrowała Evanovich :P a od kiedy to nie porównujemy książek jednej autorki? Ale żeby nie było to nie jest na jedno kopyto. Na pewno nie ma tu dwóch rywalizujących facetów, a panna nie ma nic przeciwko praniu gości po pyskach, noszeniu pistoletu i robieniu z niego użytku. Ba! Ona i granatnikiem nie pogardzi ;)

No dobrze, ale o co w tym nowym cudzie chodzi. Jest sobie pan złodziej. Genialny, sprytny, no czarodziej w swoim fachu. Nick Fox. On swoją bajerą i uśmiechem sprzeda lód Eskimosom, a Talibów przekona do tańców na ukwieconej...

Treść "Skoku" jako scenariusz filmu zapewne wypadłby dobrze, natomiast jako powieść lekkiego gatunku (komedia sensacyjna) potrzebuje czegoś więcej niż chwytliwych dialogów. Przede wszystkim postać agentki FBI jest pozbawiona cech, które nadały by jej albo zdecydowanej "lekkości" albo pazura, bo w obecnym wydaniu Kate O'Hara jest na rozdrożu i ilekroć dochodzi do głosu (a jest postacią wiodącą w książce) myślałam sobie: "chciałaby, a boi się". To znaczy bohaterka niczego i nikogo fizycznie nie boi się. Tak została wykreowana, iż tworzy przeciwieństwo wiecznie wplątującej się w nieciekawe historie Stephanie Plum. Tylko, że założenia autorki o stworzeniu nowej superwoman sprawdziły się w zrealizowanym projekcie może gdzieś w pięćdziesięciu procentach.
Od początku da się zauważyć, iż barwniejszy kostium przywdziewa w "Skoku" Nicolas Fox, gdzie już na same jego riposty uśmiechamy się odprężeni i z tym większą przyjemnością czytamy o kolejnych jego wyczynach zanim ten podejmie współpracę...

Wybredna Maruda | 2015-11-28
Przeczytana: listopad 2015

Czy wiecie, co łączy takie filmy jak Ocean's Eleven czy Iluzja? W każdym z nich mamy do czynienia z przekrętami i pogonią władzy za złodziejami. I jednocześnie w każdym z nich napady są bardzo szczegółowo zaplanowane i sprytnie zrealizowane. Macie ochotę na wersję książkową takich zadziwiających nasz umysł zagadek kryminalnych?

Janet Evanovich zebrała już grono swych fanów serią o Stephanie Plum, łowczyni nagród uganiającej się za przestępcami. Tym samym zagwarantowała nam niezwykle emocjonującą przygodę pełną pościgów i strzelanek, okraszoną świetnym humorem. Pani Evanovich postanowiła stworzyć nową serię utrzymaną w podobnym klimacie, tym razem w duecie. Jej współpracownikiem został Lee Goldberg, ojciec bestsellerów i scenariuszów o detektywie Monku, z którym na pewno zetknęliście się w wersji papierowej lub serialowej. W tym zespole powstała seria Fox and O'Hare, lekki kryminał rozpoczynający się od "Skoku".

Kate O'Hare jest ambitną agentką FBI, byłą Foką czyli członkinią...

agatrzes | 2015-12-29

W książkach wszystko zależy od autorów, którzy powołują do życia postacie i kreują ich losy decydując o ich doli, przebiegu wydarzeń i samym zakończeniu. Nic w tym dziwnego, bo przecież takie jest ich zadanie, a im ciekawszy pomysł i sposób jego realizacji, tym więcej wrażeń i emocji dla czytelnika. Ale kiedy matka Stephanie Plum - Janet Evanovich i ojciec detektywa Monka - Lee Goldberg postanawiają wspólnie spłodzić dziecko, oczywiście nie w sensie dosłownym lecz literackim – trzeba być gotowym na wszystko, a sama historia może okazać się mieszanką równie kolorową co wybuchową.

„Skok” to pierwsza część elektryzującego cyklu o agentce FBI zawsze dopadającej tego, kogo ma na celowniku, i o nieustraszonym oszuście, którego ofiarami padają potężni oraz bogaci. Ona ściga jego od kliku lat, a kiedy wreszcie jej działania kończą się sukcesem Nicolas Fox zamiast trafić za kraty wywija numer stulecia i przekonuje FBI by zaoferowała mu pracę, oczywiście u boku mocno zaangażowanej w jego...

Marta Zagrajek | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Janet Evanovich już znam z wcześniejszych przygód Stephanie Plum (już w Polsce przetłumaczonych zostało czternaście tomów jej ekscesów), które stały się bestsellerem na świecie i dzięki nim uplasowała się na liście najlepiej zarabiających pisarzy. Lee Golderg to scenarzysta i dziennikarz, który spełnia się zawodowo także pisząc książki. Uważa się za szczęściarza i absolutnie nie chciałby robić w życiu nic innego. Aktualnie promują najnowszą książkę z cyklu zatytuowaną „The scam”. Seria Fox & O’Hare napisana wspólnie z Lee Goldbergiem ma już siedem tomów, z czego u nas został wydany dopiero pierwszy. Wychodzę z założenia, że musiały odnieść sukces, skoro na ich kanwie idą następne – i bardzo dobrze, bo to lekka, przyjemna i ciekawa literatura. Spodoba się fanom Stephanie Plum, ale nie wiem czy zatrzyma ich na dłużej – w tamtej serii jednak więcej rzeczy mnie przyciągało niż tym tomie przygód agentki FBI Kate O’Hary. Czy to kwestia nowej bohaterki, czy być może wspólnej twórczości...

Papaveryna | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Ciężko mi ją ocenić i cokolwiek o niej napisać. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Zabrakło mi humoru występującego w serii o Stephanie Plum, za mało dla mnie było wspólnych momentów głównych bohaterów. Nie znalazłam żadnego punktu zaczepienia, czegoś co by mnie jakoś mocniej zaciekawiło i korciło, aby się przekonać, co będzie dalej. Zupełnie nie moje klimaty.

Nicole Chloe | 2016-02-01
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2016
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Kocham Stephanie Plum, i zakochuje się w Kate O'Hara. Dwie kobiety, niby różne a jednak tak podobne.
Polecam tą książkę wszystkim faną Śliwki, i wszystkim, którzy jeszcze nie poznali Śliwki :)

ElViento | 2015-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 listopada 2015

Całkiem niezła, nieco inny styl, niż śliwkowa Stefa, ale nadal bardzo lekki i udany. Czekam na kolejne części, bo pierwsza jest zachęcająca, polecam :)

Blair | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, *2015*
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Zabawnie, interesująco, wciągająco - bardzo przyjemna lektura. Nie ma tutaj może takiego humoru, jak w Śliwce (tego często wymuszonego też nie - co jest plusem), ale za to można powiedzieć, że intryga jest trochę bardziej skomplikowana i do rzeczy. :)

Czytając, nie mogłam pozbyć się porównań do serialu "Uczciwy przekręt", który dawno temu oglądałam z wielkim zainteresowaniem. Po przeczytaniu "Skoku" jestem pewna, że jego autorzy też oglądali go z WIELKIM zainteresowaniem. :)