Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Fabryka Słów
The Heist
agentka Kate O’Hare
aspolski

Zespół złożony z Janet Evanovich, autorki książek o Stephanie Plum, najlepiej sprzedającej się serii wszechczasów i Lee Goldberga autora bestsellerów i scenariusza do serialu o detektywnie Monku, przedstawia elektryzująca serię o agentce FBI, która zawsze dopadnie tego, kogo ma na celowniku i nieustraszonym oszuście, który uwielbia pościgi. Nicolas Fox to międzynarodowy aferzysta, słynący ze...

Nicolas Fox to międzynarodowy aferzysta, słynący ze swych przekrętów na miarę Żądła, których ofiarami padali potężni i bogaci. Wie, że FBI od lat podąża jego tropem, szczególnie agentka Kate O’Hare. I gdy już wydaje się, ze Fox skończy za karatami, on wykręca największy swój numer: przekonuje FBI by zaoferowała mu pracę, oczywiście u boku O’Hare.
Ich pierwsze zadanie zaprowadzi ich na boczne uliczki Berlina, pustynie Kalifornijską i odległe wyspy Indonezji. Ich celem jest Derek Griffin skorumpowany bankier, oskarżony o defraudacje milionów należących do jego klientów. Pogoń za Griffinem na jego prywatną wyspę, będzie prawdziwą próba dla umiejętności Foksa i cierpliwości O’Hary. Pościgi samochodowe, piraci, czekoladki Toblerone od rana do wieczora. O ile Fox i O’Hare najpierw się nie pozabijają.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl

8_oclock | 2016-01-20
Na półkach: Przeczytane, A_Sk, 2016
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Podczas czytania przychodziło mi do głowy, że to materiał na sympatyczny film - lekką komedię kryminalną. Obejrzałabym z przyjemnością. Proponuję tytuł "Przekręt" (daleki krewny "Żądła").
Książka jest niezła, ale cykl o Stephanie Plum, przy którym rzeczywiście dobrze się bawię, to nie jest. Może główna bohaterka, tu nieco drewniana, rozkręci się w dalszych częściach.

Wybredna Maruda | 2015-11-28
Przeczytana: listopad 2015

Czy wiecie, co łączy takie filmy jak Ocean's Eleven czy Iluzja? W każdym z nich mamy do czynienia z przekrętami i pogonią władzy za złodziejami. I jednocześnie w każdym z nich napady są bardzo szczegółowo zaplanowane i sprytnie zrealizowane. Macie ochotę na wersję książkową takich zadziwiających nasz umysł zagadek kryminalnych?

Janet Evanovich zebrała już grono swych fanów serią o Stephanie Plum, łowczyni nagród uganiającej się za przestępcami. Tym samym zagwarantowała nam niezwykle emocjonującą przygodę pełną pościgów i strzelanek, okraszoną świetnym humorem. Pani Evanovich postanowiła stworzyć nową serię utrzymaną w podobnym klimacie, tym razem w duecie. Jej współpracownikiem został Lee Goldberg, ojciec bestsellerów i scenariuszów o detektywie Monku, z którym na pewno zetknęliście się w wersji papierowej lub serialowej. W tym zespole powstała seria Fox and O'Hare, lekki kryminał rozpoczynający się od "Skoku".

Kate O'Hare jest ambitną agentką FBI, byłą Foką czyli członkinią...

agatrzes | 2015-12-29

W książkach wszystko zależy od autorów, którzy powołują do życia postacie i kreują ich losy decydując o ich doli, przebiegu wydarzeń i samym zakończeniu. Nic w tym dziwnego, bo przecież takie jest ich zadanie, a im ciekawszy pomysł i sposób jego realizacji, tym więcej wrażeń i emocji dla czytelnika. Ale kiedy matka Stephanie Plum - Janet Evanovich i ojciec detektywa Monka - Lee Goldberg postanawiają wspólnie spłodzić dziecko, oczywiście nie w sensie dosłownym lecz literackim – trzeba być gotowym na wszystko, a sama historia może okazać się mieszanką równie kolorową co wybuchową.

„Skok” to pierwsza część elektryzującego cyklu o agentce FBI zawsze dopadającej tego, kogo ma na celowniku, i o nieustraszonym oszuście, którego ofiarami padają potężni oraz bogaci. Ona ściga jego od kliku lat, a kiedy wreszcie jej działania kończą się sukcesem Nicolas Fox zamiast trafić za kraty wywija numer stulecia i przekonuje FBI by zaoferowała mu pracę, oczywiście u boku mocno zaangażowanej w jego...

_Sol | 2017-06-18
Na półkach: Mam na półce, Przeczytane

Już na okładce krzyczy do nas – Matka Stephanie Plum i ojciec Detektywa Monka. Jedno i drugie jest mi dość znane, ona jednakowoż lepiej, ale pedantycznego paranoicznego detektywa też miałam nie raz okazję oglądać.
I jak podobieństw do niego w książce się nie doszukałam, tak do Plumki a i owszem. Może niewiele, może szczątkowo ale są i naprawdę nie sposób nie zwracać na nie uwagi i nie porównywać ;)
Obie są sensacjami. Obie wydała Fabryka Słów, przy obu majstrowała Evanovich :P a od kiedy to nie porównujemy książek jednej autorki? Ale żeby nie było to nie jest na jedno kopyto. Na pewno nie ma tu dwóch rywalizujących facetów, a panna nie ma nic przeciwko praniu gości po pyskach, noszeniu pistoletu i robieniu z niego użytku. Ba! Ona i granatnikiem nie pogardzi ;)

No dobrze, ale o co w tym nowym cudzie chodzi. Jest sobie pan złodziej. Genialny, sprytny, no czarodziej w swoim fachu. Nick Fox. On swoją bajerą i uśmiechem sprzeda lód Eskimosom, a Talibów przekona do tańców na ukwieconej...

Marta Zagrajek | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Janet Evanovich już znam z wcześniejszych przygód Stephanie Plum (już w Polsce przetłumaczonych zostało czternaście tomów jej ekscesów), które stały się bestsellerem na świecie i dzięki nim uplasowała się na liście najlepiej zarabiających pisarzy. Lee Golderg to scenarzysta i dziennikarz, który spełnia się zawodowo także pisząc książki. Uważa się za szczęściarza i absolutnie nie chciałby robić w życiu nic innego. Aktualnie promują najnowszą książkę z cyklu zatytuowaną „The scam”. Seria Fox & O’Hare napisana wspólnie z Lee Goldbergiem ma już siedem tomów, z czego u nas został wydany dopiero pierwszy. Wychodzę z założenia, że musiały odnieść sukces, skoro na ich kanwie idą następne – i bardzo dobrze, bo to lekka, przyjemna i ciekawa literatura. Spodoba się fanom Stephanie Plum, ale nie wiem czy zatrzyma ich na dłużej – w tamtej serii jednak więcej rzeczy mnie przyciągało niż tym tomie przygód agentki FBI Kate O’Hary. Czy to kwestia nowej bohaterki, czy być może wspólnej twórczości...

ElViento | 2015-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 listopada 2015

Całkiem niezła, nieco inny styl, niż śliwkowa Stefa, ale nadal bardzo lekki i udany. Czekam na kolejne części, bo pierwsza jest zachęcająca, polecam :)

Blair | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, *2015*
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Zabawnie, interesująco, wciągająco - bardzo przyjemna lektura. Nie ma tutaj może takiego humoru, jak w Śliwce (tego często wymuszonego też nie - co jest plusem), ale za to można powiedzieć, że intryga jest trochę bardziej skomplikowana i do rzeczy. :)

Czytając, nie mogłam pozbyć się porównań do serialu "Uczciwy przekręt", który dawno temu oglądałam z wielkim zainteresowaniem. Po przeczytaniu "Skoku" jestem pewna, że jego autorzy też oglądali go z WIELKIM zainteresowaniem. :)

Nicole Chloe | 2016-02-01
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2016
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Kocham Stephanie Plum, i zakochuje się w Kate O'Hara. Dwie kobiety, niby różne a jednak tak podobne.
Polecam tą książkę wszystkim faną Śliwki, i wszystkim, którzy jeszcze nie poznali Śliwki :)

Versatile | 2016-01-25
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Agentka FBI Kate O'Hara już od paru dobrych lat ściga międzynarodowego przestępcę Nicka Foxa, który dziwnym trafem non stop jej umyka i nie daje się złapać w żadną z jej zasadzek. Bohaterka nie spocznie, póki nie dopadnie przestępcy i nie doprowadzi go przed wymiar sprawiedliwości, nawet jeśli sposób w jaki miałaby go schwytać był nie do końca zgodny z prawem. Jakie jest więc jej zdziwienie, gdy nagle zamiast ścigać Foxa … musi z nim współpracować!

W głównej bohaterce “Skoku” nietrudno nie dostrzec pewnych podobieństw do Stephenie Plum, tytułowej łowczyni nagród znanej z kultowej już poprzedniej serii Janet Evanovich. Obie te postacie są zdeterminowane w drodze do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu, nie boją się podejmować ryzyka, a swoją postawą i zachowaniem pokazują, że kobiety całkiem nieźle potrafią sobie radzić w typowo "męskich" profesjach. Mimo łączących je zbieżności, nie miałam najmniejszego problemu ze zdecydowaniem, że to historię Kate O'Hary czytało mi się...

Lustro Rzeczywistości | 2015-12-23
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Świetnie zapowiadający się cykl.Recenzja dostępna tutaj: