Trzeci grób na wprost

Cykl: Charley Davidson (tom 3)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Third Grave Dead Ahead
olciak84

Trzeci grób na wprost to długo wyczekiwany trzeci tom przygód Charley Davidson, zwariowanej detektyw-kostuchy, którą polscy czytelnicy poznali w poprzednich tytułach z tego cyklu: Pierwszy grób po prawej i Drugi grób po lewej. Po raz kolejny można spodziewać się niezapomnianej dawki dynamicznej akcji, inteligentnego humoru i zmysłowej erotyki oraz kontynuacji wątków zawartych w poprzednich tomach tej bestsellerowej serii.

Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia swą profesję na kofeinowym gazie, i to sporym, jako że gorąco pragnie wywołać u siebie bezsenność. Ilekroć zmruży oczy, pojawia się Reyes Farrow - pół-człowiek, pół-supermodel, całkiem syn Szatana. Problem tylko w tym, że jest odrobinę poirytowany. W sumie Charley spętała go na całą wieczność, więc trudno się chłopu dziwić. Jednak trzynaście dni bez spania ma prawo zrobić z dziewczyny wariatkę.

Kiedy więc pewien mężczyzna zatrudnia ją, by znalazła jego żonę, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadzić gościa, i to bynajmniej nie na stołku w barze. Wina wprost od mężczyzny bucha, więc Charley poprzysięga znaleźć zwłoki jego żony i udowodnić, że jest on mordercą.

W międzyczasie Reyes wrócił do więzienia i nie jest z tego powodu specjalnie zadowolony... A przynajmniej Charley tak sądzi, dopóki ten ciemnowłosy szelma jej nie uprowadza. Zarzeka się przy tym, że człowiek, którego rzekomo zabił, żyje i ma się dobrze, a w dodatku przebywa gdzieś w pobliżu. A Reyes chce, by Charley go znalazła.

Wizyta u starego kumpla, Rocketa, nie rzuca światła na sytuację Reyesa, Charley odkrywa jednak, że żona jej klienta nadal żyje. Co oznacza, że czasu jest niewiele. Znaleźć ją, zanim umrze, graniczyłoby z cudem, ale Charley musi chociaż spróbować. Z pomocą swej modnej inaczej recepcjonistki Cookie kostucha wyrusza na misję, by postawić łajdaków przed obliczem sprawiedliwości. Oby tylko Reyes nie okazał się jednym z nich. I oby nie wyszło na to, że z tej wymuszonej bezsenności ma omamy.

źródło opisu: http://www.papierowyksiezyc.pl/

źródło okładki: http://www.papierowyksiezyc.pl/

Monia | 2019-09-26
Przeczytana: 26 września 2019

Wprost nie mogę się oderwać od przygód Charley Davidson - prywatnej detektyw i kostuchy w jednym.

Uwielbiam ten humor i jej cięty język. Bardzo lubię, gdy bohaterka ne jest damulką w opałach, tylko ma dość ikry, by skopać męskie tyłki.

Kolejne zlecenie - odnaleźć zaginioną żonę. Sprawa z pozoru prosta, komplikuje się coraz bardziej, gdy na jaw wychodzą nowe dowody.

A gdyby tego było mało, to Reyes postanawia udowodnić swoją niewinność i w tym celu porywa kogo?...... Tak właśnie Charley. Co zrobić gdy jesteś w kimś zakochany, a ten ktoś przystawia ci nóż do gardła.... Tak, życie nie jest proste.

Polecam.

katala | 2018-06-25
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Chyba trochę się pogubiłam w tej części. Zwykle nie mam nic przeciwko starciom partnerów, czy przyszłych partnerów, ale tutaj miałam wrażenie, że oni chyba nie do końca wiedzą o co im chodzi. Sex mają świetny. Czasami przy pełnym pozwoleniu, czasami nie do końca, ale to ich łączy. Ale czy cokolwiek więcej? Po raz pierwszy po długim czasie widzą się. Mogą rozmawiać. Może w nie najlepszych warunkach, ale stają twarzą w twarz. I co? W zasadzie nic z tym nie robią. Albo robią nie do końca. O tyle to dziwne, że Reyes ukazany jest jako cudowny przyjaciel, ukochany wujek, który kradnie serca małym dziewczynkom i młodym chłopcom. Człowiek, dla którego inni ryzykują wszystko co mają, a co mogliby tak łatwo stracić. Lubię Garetta i złego chłopca od motorów Donovana. Lubię też Reyes’a, i coraz bardziej jestem przekonana, że autorka też go lubi. Może pozwoli mu znormalnieć. Byle nie w 15 części, bo nie wiem czy wytrzymam.
Końcówka zbiła mnie z nóg. Zdrada, w zasadzie podwójna, tylko dołożyła...

Aga | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Pełna emocji kolejna część przygód Kostuchy, która swoim sarkazmem powaliła nie jednego przestępce. Zaginiona żona znów, ale w zupełnie innym kontekście, czasu jest coraz mniej, a w pobliżu do rozwiązania jeszcze dwie sprawy. Jak udowodnić, że facet, który nie żyje, tak naprawdę żyje, a w więzieniu siedzi niewinny człowiek, a tak właściwie uciekł, by to udowodnić. Nie byłoby to tak straszne gdyby nie fakt, że to największe emocjonalne zagrożenie dla Charley, okazuje się też, że bez kłopotów i otarcia się o śmierć się nie obędzie. Do głosu dochodzą też nowi bohaterowie, którzy dobrych wieści nie mają o losie Kostuchy, a pewna groźba rodzi tak wielkie emocje, że trudno odłożyć książkę. Bohaterka się rozwija, popełnia nowe błędy, ale wraca też niestety do starych, a na końcu trauma może ją przytłoczyć. Polecam, skoro do 2 w nocy ją czytałam, żeby dowiedzieć co się wydarzy to wiedz, że coś się dzieje i że warto przeczytać. Dawno już tak emocjonalnie nie przeżywałam przygód z książki,...

Zaczytana_Maniaczka | 2017-08-19
Na półkach: Przeczytane, Chcę

Cyriaanne | 2017-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Uwielbiam. Szkoda ze nie ma po polsku kolejnych tomow serii.

Wybredna Maruda | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Darynda Jones wciąż mnie zadziwia. Jestem skłonna pożyczyć jej trochę kasy na wizytę u psychiatry.

W pierwszym grobie po prawej zakopano kostuchę widzącą zmarłych i z ich pomocą - oraz z pomocą swojego ADHD - rozwiązującą sprawy kryminalne. W kwiatach na grobie ukryto mnóstwo specyficznego poczucia humoru. W drugim grobie po lewej zakopano kostuchę wraz z cudowną przyjaciółką, Szatanem i książeczką "suchary na każdą okazję, które wydrukujesz sobie na koszulkach". Co znalazło się w trzecim grobie na wprost?

Tym razem nie jestem w pełni zachwycona, jak było to podczas czytania drugiej części tej serii; autorka stylem wróciła do pierwszego spotkania z Charley Davidson. Sprawa kryminalna, z którą przyjdzie jej się zmierzyć, wydała mi się przedstawiona chaotycznie i dopiero pod koniec lektury zaczęłam układać sobie w głowie, kim są poszczególne postaci. Do tego pierwsza połowa skupia się na relacjach Charley z Reyesem, a nie jestem wielką fanką tego związku. O wiele bardziej polubiłam...

ewa | 2017-04-17

uwielbiam cały cykl,głównie dzięki bohaterom i chemii wyczuwalnej między nimi.Innym powodem są świetna fabuła i cudne napisy widniejące na koszulkach Żniwiarki...W sumie polecam cały cykl.Dla mnie idealna lektura na poprawę humoru.

wwprost_123 | 2017-02-26

Rewelacyjna książka opowiadająca o kobiecie pracującej jako detektyw. W międzyczasie dorabia jako konsultantka ds. zabójstw, a po godzinach kostucha pełnej krwi. Niezwykle odważa, pewna siebie Charley Davidson posiada wszystkie cechy jakie chciałabym mieć. Pomijając oczywiście umiejętność przyciągania niebezpieczeństw. Dzień bez próby bycia zabitą to dzień stracony.

Po przebrnięciu przez poprzednie dwie doskonałe części nadchodzi czas na poznanie Reyesa w swojej cielesnej formie. Tak, to typowy bad boy, nie mający problemu z przecięciem kręgosłupa jeśli choć odrobinę go rozzłościsz. Ba, nie zawaha się porwać naszej nieustraszonej Charley oraz wystawić jej na przynętę szaleńcowi, który upozorował swoje własne morderstwo...
Miłym akcentem było również poznanie gangu motocyklistów.

Porównując poprzednie dwie części tak zdecydowanie jest najlepsza. Już znamy postacie, mamy zalążek umiejętności kostuchy i oczywiście mamy Reyesa z krwi i kości.
Co do stylu pisania autorki nie mam...

Jestem zdołowana, jestem smutna i mam kaca książkowego.
A to wszystko przez tę niedobrą, złą i brzydką kostuchę, która skradła moje serducho. Tak ją pokochałam, że aż płaczę na samą myśl, że na następne części trochę poczekam. Idę się zabić albo zjeść pierniki, których nienawidzę.

Całą serię czytałam dosłownie z otwartą buzią, z której czasami pociekła ślina, z wypiekami na twarzy, aż mi gorąco było i z emocjami takimi, że myślałam, że serce wyskoczy mi z piersi. Nie mogłam się oderwać od książki, a gdy musiałam robiłam to z wielkim żalem i tęsknotą za Charley, Reyesem, Cookie i wszystkimi bohaterami, bo polubiłam ich wszystkich. Duchy jak zawsze wymiatają.
Sądziłam, że dalsze tomy będą gorsze od pierwszego, bo tak niestety często bywa, ale nieee, oj nie, tym razem to im dalej tym coraz lepiej. Pierwszy tom to w sumie wprowadzenie do świata kostuchy, zapoznanie się z nią a dalej to już akcja nabiera tempa, humoru coraz więcej i ciętych ripost bohaterów, szczególnie głównej...

Basiek | 2017-01-01

Według mnie najlepsza część :)
Humorku, tego lekko wrednego, w niej dostatek, akcji nie brak, zaskoczeń mniejszych i większych też. Zmiany zachodzące w głównej bohaterce - zdecydowanie na plus. Zawirowania z Garrettem - bomba, kto nie czytał, niech żałuje. Wednesday - przeurocze stworzenie (w nieco makabrycznym sensie). No i pojawił się bohater, który z miejsca stał się moim ulubionym - Artemis (dzięki serii o "Mrocznych Łowcach" imię kojarzyło mi się dość jednoznacznie, ale teraz przestanie).
Na koniec minus, jeden: tłumaczenie wydawało mi się nieco niechlujne. Sporo w książce literówek (np. "suę" zamiast "się") i drobnych pomyłek, które wprowadzają niepotrzebny chaos.
Poza tym, książka świetna!