Skok

Janet EvanovichLee Goldberg Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Fox and O'Hare (tom 1) Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
The Heist
Fabryka Sensacji
agentka Kate O’Hare

Okładka książki The Big Kahuna Janet Evanovich, Lee Goldberg
7,5
The Big Kahuna Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Pursuit Janet Evanovich, Lee Goldberg
9,0
The Pursuit Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Job Janet Evanovich, Lee Goldberg
7,3
The Job Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Scam Janet Evanovich, Lee Goldberg
9,0
The Scam Janet Evanovich, Le...

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam serię o Stephanie Plum🥰

Gdy zobaczyłam "Skok" Janet Evanovich i Lee Goldberga, kupiłam bez zastanowienia. Myślałam, że będzie to również jakiś zabawny i wciągający kryminał... Niestety grubo się pomyliłam😕

Jak dla mnie, ta książka to totalny niewypał. Pomysł fajny, ale ona jest po prostu nudna. Niestety główni bohaterowie Fox i O'hare nie dosięgają do pięt...

Super! Lekka i przyjemna, wartka akcja, zabawne momenty; całość utrzymana w duchu Stephanie Plum. Czytadło bez wielkich aspiracji, ale bardzo przyjemne.

Nakręciłam się na "Skok" głównie ze względu na nazwisko Janet Evanovich, której serię o Stephanie Plum po prostu uwielbiam. Niestety rzeczywistość rozczarowała mnie i chociaż "Skok" to nie jest zła książka, bardzo wiele jej brakuje. Miałam wrażenie, że historia jest zbyt przekombinowana, zbyt rozwlekle opisana i nie posiada humoru do którego przywykłam u Janet Evanovich....

Bardzo przyjemna książka sensacyjna, przy której nie sposób się nudzić. Szkoda, że więcej części tej serii nie zostało przetłumaczonych na język polski, bo naprawdę fajnie się czytało tę historię. Wartka akcja, ładnie wykreowane, pełne charakteru postacie... Co prawda nie mogłam nie widzieć podobieństwa Willie do Luli z cyklu o Stephanie Plum, ale na tym się kończyły...

Nie ma co ukrywać, że seria o Stephanie Plum jest o wile lepsza i przede wszystkim zabawniejsza od tego co serwuje nam "Skok".
Nie mogę jednak twierdzić, że jest to książka niewarta czytania.
Do tej pory w tłumaczeniu ukazała się jedynie pierwsza część cyklu. Jeśli jednak wpadną mi w ręce pozostałe z pewnością się z nimi zapoznam.

Jest tu ktoś kto oglądał Miss Agent? Zapewne wszyscy.
Zrozumiecie o co mi chodzi po przeczytaniu tej książki.

Gracie Hart ekhem Kate O'Hare nie nadaje się do działania w zespole, wychowana na silną kobietę woli mieć przy sobie glocka i kamizelkę z kevlaru a niżeli torebkę i szpilki od Jimmy Choo. Jest pewna siebie jako agentka FBI a mniej jako kobieta.

Od dłuższego...

Na półkach: , , , ,

Treść "Skoku" jako scenariusz filmu zapewne wypadłby dobrze, natomiast jako powieść lekkiego gatunku (komedia sensacyjna) potrzebuje czegoś więcej niż chwytliwych dialogów. Przede wszystkim postać agentki FBI jest pozbawiona cech, które nadały by jej albo zdecydowanej "lekkości" albo pazura, bo w obecnym wydaniu Kate O'Hara jest na rozdrożu i ilekroć dochodzi do głosu (a...

Już na okładce krzyczy do nas – Matka Stephanie Plum i ojciec Detektywa Monka. Jedno i drugie jest mi dość znane, ona jednakowoż lepiej, ale pedantycznego paranoicznego detektywa też miałam nie raz okazję oglądać.
I jak podobieństw do niego w książce się nie doszukałam, tak do Plumki a i owszem. Może niewiele, może szczątkowo ale są i naprawdę nie sposób nie zwracać na nie...

Książki Janet Evanovich są jak kostki czekolady, biorąc jedną do ust nie można przeżyć bez sięgnięcia po następną, bo w przeciwnym razie ma się niedosyt. Skok to właśnie taka książka. Czekam na przetłumaczenie kolejnych części jak na następną kostkę czekolady, a Janet i Lee to czekolada rozmiarów XXL.

Nie wiem dlaczego ale strasznie męczyłam się czytając "Skok". Seria ze Stephanie Plum jest świetna a tutaj mamy drętwą i nudną bohaterkę, sama historia też do porywających nie należy... czekałam na hit a wyszedł kit :(

Dyskusje

• 2018