drepers

W jaki sposób hrabina Katarzyna Lichnicka, młoda wdowa, przeniosła się z XIX do XX wieku? Czy odnajdzie się we współczesnych realiach? Konfrontacja dwóch różnych światów, dwóch odległych epok. A przy tym romans, sprawy spadkowe, trup w tle i morderca, który poluje na główną bohaterkę.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/140891-przekleta-b...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/140891-przekleta-b...»

czarownicaa9 | 2019-08-29
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Inny styl niż zazwyczaj, ale mi się podobała. Przenoszenie w czasie zdecydowanie zaskakująca opcja, odrazu fantazja działa. Bawiłam się świetnie

Aneta | 2019-03-27

Pomysł na powieść bardzo dobry, choć brakuje mu momentami detali i przemyślenia. Przenosząca w czasie bariera wprowadza nas w magiczny nastrój. Czyta się szybko i lekko. Fajna książka na wakacyjny urlop.

Ewelina | 2018-12-01

Chmielewską uwielbiam ale tutaj książka bardziej mnie irytowała niż śmieszyła. Sam koncept przenoszenia w czasie i rozterek kobiety XIX-wiecznej która pojawia się pod koniec wieku XX jest niezły, choć szczegóły w kontekście fizyki chyba trochę niedopracowane. Ale jedna rzecz bardzo mi się nie spodobała - główna bohaterka chcąc oznajmić ukochanemu, że jest w ciąży, bierze butelkę wina i dwa kieliszki po czym kieliszek tego wina wypija. No błagam.

Zosia Filipiuk | 2018-08-21
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Kocham tę książkę. Czytałam ją z milion razy i zawsze jak chcę sobie poprawić humor to po nią sięgam.

malg0rzatka | 2018-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Kiedyś, jako dzieciak ja przeczytałam i bardzo mi się podobała. Sięgnęłam po nią ponownie i nie wiem co się stało. Czy dorosłam? Czy po prostu miałam ochotę czytać coś innego ?

Nie mniej patrząc na świat oczami bohaterki z XIX wieku, oczami Chmielewskiej w latach 90. i swoimi na obecny to śmiem wyciągnąć wnioski, że mimo obłudy XIXw było tam lepiej. Kobiety się szanowały. kobiety szanowano. Teraz jak nie sprzedajesz nagości i seksu to nie masz szans na rynku. Niestety.

Katarzyna | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Chmielewskiej nigdy nie czytałam , ale muszę przyznać ,że język którym się posługuje zafascynował mnie. Super pomysł ,świetnie napisana książka czyta się jednym tchem z dziką przyjemnością.

Emilia Mówińska | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 października 2017

Książka nadaje się do przeczytania, chociaż nie pochłonęła mnie doszczętnie... Uznawana za kryminał - według mnie to za dużo powiedziane. Zbrodnia jest, owszem, ale opisana w tak lekki (w dodatku żartobliwy!) sposób, że kompletnie nie przyprawia o dreszczyk. Myślę jednak, że taki był zamysł autorki i nie mogę jej odmówić zabawy podczas czytania.

Szybko, lekko, całkiem przyjemnie. Ale bez wodotrysków.

Szampon | 2017-09-14

Słaba. Historia osadzona w dawnych czasach, nie pasuje do twórczości pani Chmielewskiej, wątek kryminalny mało ciekawy.

Aga W | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Ciekawa, lekka lektura, z pewną dawką humoru autorki :)

Editb | 2017-07-14

Po latach przerwy powróciłam do Chmielewskiej. I chyba t apozycja to był zły wybór. Pamiętałam tę książkę baaardzo mgliście, ale raczej pozytywnie. Tymczasem książka mnie wynudziła i zirytowała. Brak logiki w tym wszystkim. Kasia się przeniosła z XIX do końcówki XX wieku, ale okazuje się, że ma wielu znajomych, przyjaciół. Jakim cudem? Czy po prostu zamieniła się miejscami z Kasią z XX wieku? To jeszcze mogłoby być ciekawe. Ale nie. Nic z tych rzeczy. Autorka wymyśla fizyków, którzy coś tak robią z czasem, ale jest to zbyt skomplikowane, więc nie wdaje się w szczegóły. Nie podobało mi się zakończenie. Trywialne. Z braku innych pomysłów po prostu dokonała zbrodni. Reasumując: odradzam. To nie jest dobra pozycja w dorobku Chmielewskiej.