Przeklęta bariera

Wydawnictwo: Kobra Media
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Agnieszka

W trakcie tej rozmowy ja prowadziłam samochód i szło mi tak dobrze, że Roman prawie nie musiał już instrukcji udzielać. Słońce wzeszło, ale na szosach jeszcze pusto było, z rzadka się jakiś pojazd pokazywał. Jechałam coraz szybciej aż do chwili, kiedy nagle, już do Honfleur dojeżdżając, psa ujrzałam, który znienacka na drogę wypadł. Przeraziłam się, że go przejadę, a za nic na świecie nie przejechałabym żywej istoty, jęłam hamować, pedał z całej siły naciskając, aż samochodem rzuciło, jakbym na narowistym koniu jechała... A wciąż jeszcze koń był mi bliższy niż jakakolwiek maszyna... Możliwe, że nieumiejętnie się zachowałam, ale noga mi drgnęła, samochód potoczył się jeszcze, znów nacisnęłam, pies w ostatniej chwili spod kół wyskoczył, samochód kawałek obrotu uczynił i zatrzymał się. Motor zgasł. I dokładnie w tym momencie prawe przednie koło nam odpadło.

Opinie czytelników (1972)
Shimik | 2015-09-04

Moim zdaniem zdecydowanie najgorsza książka z jaką miałem do czynienia i chodzi mi tutaj o dorobek Pani Chmielewskiej.

Renax | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Cóż, odpuściłam sobie na 68 stronie. Doszłam do wniosku, że skoro do 68 strony nie widać zawiązania kryminału, to już i się go nie doczekam...
Podczytałam końcówkę jakoś brak zdarzeń.
Cóż mogę powiedzieć o tym kawałku, który przeczytałam? Jest to miła opowieść w stylu filmu 'goście-goście'. Śmieszny film można by z tego zrobić. Ale ja się spodziewałam kryminału, jakiegoś trupa, a nie 'mrożącej krew w żyłach' akcji wybierania rajstop.
Przepraszam, ale trup powinien być w pierwszych pięćdziesięciu stronach kryminału, czyż nie?

Mey-Mey | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Zastanawiając się nad opinią przypomniał mi się cytat z Rodzinki.pl, który idealnie oddaje moje zdanie o tej książce: "dyrdymały i nudy w spray'u"!

Nie polecam ani fanom kryminałów, ani fanom romansów, fanom tanich romansów też nie!

PABLOPAN | 2012-08-25

Rewelacyjna, jedna z moich ulubionych książek Chmielewskiej i jedna z ulubionych w ogóle. Zdecydowanie polecam!

Eponine | 2016-08-12
Przeczytana: 15 lipca 2016

Przyjemna wakacyjna lektura, która z pewnością rozczaruje czytelników nastawionych na typowy kryminał, ale powinna się spodobać tym, którzy szukają lekkiej zabawnej powieści z wartką akcją - w sam raz na urlop na plaży. Ja ubawiłam się setnie, czytając o przygodach bystrej hrabiny we współczesnym świecie.

Hrabina to właśnie główna bohaterka, XIX-wieczna arystokratka, która w jest zmuszona udać się w sprawie spadkowej do Paryża. Jako że dla kobiety w owych czasach taka podróż to bardzo wyczerpujące zajęcie, decyduje się na nocleg w jednej z przydrożnych karczm. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy budzi się w oszczędnie, choć schludnie urządzonym pokoju hotelowym z końca XX wieku, a jej stangret czeka na nią w dziwnym powozie, do którego nie są zaprzężone konie... Kiedy okazuje się, że została w tajemniczy sposób przeniesiona w czasie o ponad sto lat do przodu, wszyscy, których znała od dawna nie żyją, a ona ma funkcjonować w świecie wśród ich potomków i nie mniej aktualnych...

Grażyna | 2015-01-19
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Queequeg | 2014-04-13

Świetny pomysł na fabułę - podróże w czasie. Konfrontacja dwóch różnych światów, dwóch różnych epok wyszła autorce znakomicie.

ardnaskela | 2014-11-09

Podróż w czasie w wydaniu Chemielewskiej! Uwielbiam!

Agacha | 2013-07-04
Przeczytana: marzec 2007

Inne oblicze Chmielewskiej.

atimere | 2015-08-28

Bardzo dziwna książka Chmielewskiej. Powinno się ostrzegać, że ta książka to nie kryminał. Trochę to trwało zanim się zorientowałam, że mam do czynienia z podróżą w czasie. Wcześniej nie mając pojęcia, że to coś na kształt fantasy, zastanawiałam o co tu u lich chodzi. Tak czy inaczej nie przypadł mi do gustu ten nowatorski projekt, choć nie jestem w stanie książce zarzucić jakiś istotnych braków, czy błędów, po prostu nie jest w moim stylu.

zobacz kolejne z 1962