Twardy zawodnik

Okładka książki Twardy zawodnik Marek Stelar
Okładka książki Twardy zawodnik
Marek Stelar Wydawnictwo: Videograf Cykl: Krugły i Michalczyk (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Krugły i Michalczyk (tom 2)
Videograf
2015-10-21
2015-10-21
Twardy Zawodnik Marek Stelar

Czy jedna chwila słabości może być dla nas znamienna w skutki ? Prokurator Michalczyk już to wie. Czy może liczyć na przyjaciół? Polecam.

Zamordowano właściciela kliniki, doktora Strobisza. Jego ciało znaleziono w parku, w pobliżu jego domu. Kolejna sprawa, którą zajmie się Krugły, niestety tym razem bez prokuratora. Michalczyk znalazł się w nie lada kłopocie i sam potrzebuje pomocy. Jest poszukiwany jako podejrzany o zamordowanie pewnej kobiety. Krugły zajmuje się więc oficjalnie sprawą zamordowanego Strobisza a także na własną rękę próbuje pomóc Michalczykowi. Jakby tego było mało dochodzi sprawa napadu na konwój z pieniędzmi. Wiele wątków, dużo komplikacji, przyda się ktoś do pomocy.

Ja polubiłam obu głównych bohaterów, a i oni jak widać polubili się na tyle, że jeden na drugiego może liczyć, zwłaszcza w tak poważnej sprawie. Chyba tak powinno być, prawda?
Sprawa kryminalna dość ciekawa, również ta dotycząca prokuratora, bo chociaż niby od początku wiadomo, jak do tego doszło, to nie wiadomo było jak się zakończy.

Są tu zwroty akcji, dowcipne dialogi, chociaż jest to historia nieco mroczna to jednocześnie w jakimś stopniu lekka w czytaniu. Jak niedawno pisałam "Rykoszet" bardzo mi się podobał, ale "Twardy zawodnik" chyba podobał mi się jeszcze bardziej. Może to przez ten wątek z prokuratorem. Czy do końca realny, nie wiem, ważne że miałam ogromną frajdę czytając książkę.
Polecam.

Kolejny świetny kryminał Marka Stelara. Wyraziści bohaterowie, dobre dialogi, wartka akcja i czegóż więcej trzeba? No i jak tu nie lubić komisarza Roberta i prokuratora Mateusza? Dobrana para.

Rasowy kryminał, nie można się oderwać.
Trzyma w napięciu do ostatnich stron.
Świetni bohaterowie.
Biorę się za tom III.

Rasowy kryminał, nie można się oderwać.
Trzyma w napięciu do ostatnich stron.
Świetni bohaterowie.
Biorę się za tom III.

Druga część "przygód" komisarza Krugłego i prokuratora Michalczaka nabiera zupełnie niespodziewanych kolorów.
Bardzo fajnie poprowadzona fabuła, świetne rozmowy między dwoma panami pełne pstryczków i przekąsów.

Bardzo fajna pozycja, autor utrzymuje poziom, może trochę więcej dedukcji niz akcji ale nadal trzymająca w napięciu

Genialny tytuł – od razu mnie zaciekawił, zaczęłam zastanawiać się nad tym, kto okaże się tym twardym zawodnikiem – przestępca czy ścigający?

Jeżeli szukaliście świetnego kryminału – wciągającego, o dynamicznej akcji, osadzonego w realistycznej scenerii – to dobrze trafiliście. Komisarz Robert Krugły i prokurator Mateusz Michalczyk znowu współpracują w duecie, tym razem jednak w zaskakującej konfiguracji… Koniecznie musicie dowiedzieć się, co łączy śmierć bogatego właściciela kliniki z medycznymi przekrętami, morderstwem prostytutki oraz kradzieżą pieniędzy przez policjantów. Dużo tego, ale wszystko składa się w niezwykle porywającą, spójną całość.

Dodatkowym atutem jest postać komisarza – urzekającego wręcz, zwykłego, normalnego faceta, cieszącego się stabilizacją i osobistym szczęściem, bez mrocznej przeszłości i dramatycznych tajemnic. Krugły jest przeciętnym, ale sympatycznym i rozsądnym mężczyzną. Przede wszystkim jest jednak prawdziwym przyjacielem, takim, na którego można liczyć, który nie opuści w potrzebie i pomoże, nie zważając na cenę takiego zaangażowania.

Podoba mi się poczucie humoru autora, sposób prowadzenia akcji, ale przede wszystkim umiejętność zajrzenia do psychiki człowieka, analiza motywów postępowania. Ostatecznie każde działanie jest przecież reakcją na pewne czynniki i okoliczności… Absolutnie nie można jednak tłumaczyć i usprawiedliwić niegodziwości! I ja się z tym zgadzam…

Po pierwszej dobrej części spodziewałem się równie dobrej drugiej... Niestety zmęczyła mnie ta książka, za bardzo naciągana za dużo wątków niekoniecznie potrzebnych a przy niektórych autor odpłynął ...

Przypadkiem rozpoczęłam tę serię właśnie od drugiej częśći - Twardy zawodnik! Jednak do samego końca nie byłam tego świadoma i uważam, że niczego mi nie brakowało aby przez nią przejść z zadowoleniem. Mam wrażenie, że większość aktualnych książek kreuje powieść tak aby czytelnik odkrywał wszystko wraz z detektywem, czy biegiem śledztwa. Jednak Pan Marek Stelar zaproponował czytelnikowi na wstępie więcej informacji, abyśmy wiedzieli jaka była prawda. Co dla mnie jest super zabiegiem i dlatego ta książka mnie aż tak zachwyciła. Od razu sięgnęłam po niej po pierwszą część aby poznać wcześniejsze perypetie komisarza i prokuratora.

Ciekawe wątki kryminalne, wartka akcja, mniej mroczne niż pierwsza część. Całość oceniam pozytywnie, może poza zakończeniem, które w moim odczuciu było bardzo szybkie, wyjaśnienia przedstawione na samym końcu. Lekki zawód jeśli chodzi o końcówkę.

• Kryminał