Dobry człowiek

Okładka książki Dobry człowiek Mariusz Kanios
Okładka książki Dobry człowiek
Mariusz Kanios Wydawnictwo: Wydawnictwo Piąte Marzenie Cykl: Komisarz Zuzanna Nowacka (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Zuzanna Nowacka (tom 3)
Wydawnictwo Piąte Marzenie
2022-04-14
2022-04-14
Komisarz Zuzanna Nowacka śledztwo zbrodnia

Autor porusza temat prawości i przestępstwa. Pokazuje jak wątła jest granica między niewinnością a zbrodnią i jak łatwo ją przekroczyć
Niesłusznie skazany Sławomir Kosior odkrywa, że żona zdradziła go z najlepszym kolegą i to właśnie oni stali za jego skazaniem. Postanawia zatem się zemścić. Sytuacja jednak, jak to zwykle bywa, wymyka się spod kontroli. Czy da się ją uratować, czy jednak trzeba będzie zaprzeć się siebie i przejść na mroczną stronę prowadzącą do morderstwa z zimną krwią.
Krótkie rozdziały i lekki humor to dodatkowe atuty książki.

32/52/2024

32/52/2024

Dla mnie najgorsza z trylogii.
Pierwsza swoją tematyką i lekkim piórem zachęciła mnie do kolejnego tomu.
Druga była ciekawa, ale zwyczajna. Temat i motyw powtarzany wielokrotnie w innych powieściach i filmach.
Trzecia... Cała sprawa prowadzona okiem policji jako dodatek. Czytelnik bardziej widzi akcje oczami "złej strony". Opisy brutalnych aktów, zbrodni (ta część jest najbardziej krwawa i mroczna),wątek komisarz Zuzanny skupiony bardziej na jej prywatnym życiu.
Podobało mi się za to połączenie wątków, kiedy dowiadujemy się o co właściwie chodzi i jak wszystko się ze sobą łączy.
Lektura dość ciekawa, ale nie wyróżnia się niczym specjalnym. Pomysł na główny motyw super, jednak drastyczność, zepchnięcie policji do roli "nieporadnych" służb i dość odrealniona akcja troszkę pogorszyła moją ocenę książki.

Dla mnie najgorsza z trylogii.
Pierwsza swoją tematyką i lekkim piórem zachęciła mnie do kolejnego tomu.

Wspaniałe zwieńczenie trylogii. Według mnie to najlepsza książka o komisarz Zuzannie.
Autor podjął ciekawy temat- czy pobyt w więzieniu rzeczywiście resocjalizuje? Odsiadujący wyrok za oszustwa, których nie popełnił, Sławomir Kosior traci najlepszego przyjaciela, żonę i perspektywy. Kiedy dowiaduje się, że został wrobiony właśnie przez najlepszego kumpla, złość i poczucie krzywdy popychają go do kontaktu z kolegą z celi- bardzo niebezpiecznym Wiesławem Gabrysiem. Aby dokonać zemsty Sławek zaczyna żyć jak kryminalista, choć w gruncie rzeczy do tej pory był… dobrym człowiekiem.

Ogromnie poruszyła mnie historia i charakterystyka nieszczęsnej rodziny Gabrysiów. Pozostaje mieć nadzieję, że takie rodziny jednak nie istnieją naprawdę…
Na uwagę zasługuje też spaczone uczucie Kosiora do psychiatry, którą poznał, próbując pomóc najmłodszemu z rodziny Gabrysiów.

Rozwinął się również wątek życia osobistego pani komisarz, ale jak wcześniej- nie był on nachalny, dopóki nie okazało się, że Zuzanna została osobiście wplątana w sprawę Kosiora.

Książki wysłuchałam w formie audiobooka. Po zapoznaniu się z całą trylogią mogę stwierdzić z całą pewnością, że będę sięgać po inne pozycje autora. Polecam!

Po trzeciej części pozwolę sobie na podsumowanie całości:
Cz1. Trudna tematyka, ale trzyma w napięciu i po przeczytaniu udanego debiutu byłem ciekaw dalszych losów naszej bohaterki.
Cz. 2 Trochę zbyt brutalne opisy, ale intryga oraz rozwiązanie ciekawie poprowadzone.
Cz. 3 Pełna niepotrzebnych barbarzyńskich opisów. Sprawcę znamy od początku - więc nie jest to tak ciekawe jak poprzednie części.
Dla miłośników kryminałów na pewno będzie to ciekawa pozycja, zapewniająca rozrywkę na wysokim poziomie.

Po trzeciej części pozwolę sobie na podsumowanie całości:

„Dobry Człowiek” to trzecia a zarazem ostatnia część przygód z komisarz Zuzanna Nowacką tu już Widacką.Genialna książka, nie mogłam się od niej oderwać.Od początku akcja toczy się dwoma torami aby później złączyć się w spójną całość.Autor świetnie prowadzi obie historie przez co książkę się pochłania.Książka mroczna,trzymająca w napięciu,wartka akcja, świetne zwrotny, niebanalni bohaterowie,fabuła gnająca do przodu to coś co powinien zawierać rasowy kryminał.Czytelnik nie ma czasu na nudę, nie znajdziemy tu zbędnych opisów a ogrom dialogów Zdecydowanie najlepsza książka autora.Duży plus za krótkie rozdziały i humor, śmiałam się do łez.Historia daje do myślenia bo pokazuje,że niesłuszne oskarżenia człowieka mogą obudzić w nim mroczną stronę która zdolna jest posunąć się do morderstwa.✨„Jeżeli raz przekroczysz granicę zła,to nocą łatwiej będzie ci zabić,niż spokojnie spać.”✨
Polecam gorąco!🔥

Kolejny raz brawo!! Świetna książka, świetny pisarz, świetna robota! Dziękuję i polecam teraz już czystym sumieniem wszystkie książki autora, bo przeczytałam wszystkie. Zatem czekam ......

Chyba najlepsza z serii o Zuzannie. Zdecydowanie warto! Pełna zwrotów akcji, zwarta i skladna fabuła. Częstej krwi kryminał. Brawo panie Mariuszu!!💪

Świetna książka, sprawny, dobrze piszący autor.

Świetna książka, sprawny, dobrze piszący autor.

Genialna książka, nie mogłam się wprost od niej oderwać. Szkoda, że to już ostatnia część z serii z Komisarz Zuzanną Nowacką, chociaż gdzieś tam jednak tli się nadzieja, że może autor się pokusi i napisze jeszcze jedną część! :) Podobało mi się, że w serii nie było miejsca na traumatyczne przeżycia z przeszłości głównych bohaterów, tylko faktycznie przedstawiany był nam pewien wątek i to wokół niego kręciła się cała fabuła, dzięki czemu akcja rozwijała się naprawdę szybko. Bardzo polecam zapoznać się z literaturą pana Kaniosa, bo po prostu warto.

• Audiobooki