Spirala

Okładka książki Spirala Igor Brejdygant
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Spirala
Igor Brejdygant Wydawnictwo: Znak Seria: Znak Crime kryminał, sensacja, thriller
Znak Crime
Znak
2023-04-26
2023-04-26

Wyróżniona opinia i

Spirala

przeczytanych książek 509 napisanych opinii 177

Słaba, nudna, w ogóle mnie nie wciągnęła. Historia mocno naciągana. Bohaterowie też jacyś tacy... nijacy.

"Spirala" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Igora Brejdyganta, które uważam za dość udane. Może nie było ogromnych zachwytów, ale całość czytało mi się lekko i przyjemnie.

Fabuła pełna intryg, tajemnic, niebezpiecznych sytuacji, szemranych typków. Początkowo akcja rozwija się bardzo spokojnie, a nasza główna bohaterka ma sporo miejsca na przemyślenia, którymi dzieli się z czytelnikami. Na szczęście później tempo wzrasta, robi się ekscytująco i ciekawie.

No może z perspektywy już przeczytanej książki, owa historia wydaje się bardzo naciągana, a postać religijnej, ułożonej i dystyngowanej żony wysoko postawionego ministra, nagle staje się tajną agentką, łamiącą wszelkie zasady, działającą na szkodę swojej rodziny, przyjaciół, kraju. Dominika jest tutaj aż nadto przerysowana.

Pozostali bohaterowie także nie wykazali się czymś wyjątkowym w moich oczach. Mąż Dominiki wiedziała na prawdę sporo, a jednak nie zrobił nic, by powstrzymać zbliżającą się klęskę jego rodziny. Jednak jest ktoś, kto mnie mocno zaintrygował. To nikt inny, jak policjant prowadzący dochodzenie w sprawie śmierci kochanki Dominiki, a później nieoceniony pomocnik wyżej wspomnianej kobiety. To mężczyzna, którego przeszłość nie została tutaj nawet zarysowana, ledwo autor coś tam napomknął. A to z kolei wystarczyło, by mnie zafascynować. Szkoda, można było ten wątek nieco bardziej rozwinąć, by całość wypadła jeszcze lepiej. I to chyba ze względu na postać tego policjanta, z chęcią oddawałam się tej lekturze.

Jak widać, ta historia ma swoje minusy, jednak czytając ją odczuwałam przyjemność, prostotę w odbiorze i spokój. Zapewniam, że nie jest to jedyna książka tego autora, bowiem bardzo mnie zaciekawił jego styl pisarski.

Słaba i nudna. Są o niebo ciekawsze kryminały. Przereklamowany autor jeżeli chodzi o Spiralę🫤☹️

Niezła książka, szybko się czyta, ciekawy wątek główny. Chwilami historia trochę naciągana, słabo wyjaśniony motyw policjanta pomagającego głównej bohaterce, ale całość wg mnie jakoś się broni. Myślę, że można było bardziej rozbudować, a później wyjaśnić kilka wątków pobocznych. Nie jest to lektura wybitna, ale na 2-3 zimowe wieczory się nadaje ;)

Bardzo dobra. Świetnie uknutą intryga no i taki swoisty morał, że zazdrość prowadzi do zbrodni, a nasi z pozoru "przyjaciele" mogą okazać się naszym największym koszmarem.

Psycholog Dominika Stawecka, żona wysoko postawionego w hierarchii polityka i funkcjonariusza struktur bezpieczeństwa kraju wdaje się w romans z inną żoną polityka Olą Myśliwiec. Ktoś wchodzi w posiadanie filmów z udziałem kobiet i postanawia je szantażować. Dominika przystaje na warunki, bojąc się społecznego ostracyzmu. Ich historia zaczyna się od momentu, w którym Dominika idzie na spotkanie z kochanką, by zakończyć romans, a znajduje jej zwłoki.

Książka wciąga w spiralę intryg. Liczne zwroty akcji przeplatają się z opisami wewnętrznych przemyśleń Dominiki. Powieść czyta się dobrze i szybko, ale fabuła jest naciągana, a dywagacje bohaterki zbyt częste. Historia nieco słabsza niż inne, które czytałam spod pióra autora.

Książka nudna, nieciekawie napisana ale tez okropnie przeczytana. Szkoda :'(

Książka nudna, nieciekawie napisana ale tez okropnie przeczytana. Szkoda :'(

Tyle się nasłuchałam o Brejdygancie... Że taki ciekawy, że dobrze się czyta... "Spirala" mnie niestety dosyć mocno rozczarowała.
Intryga grubymi nićmi szyta, postaci schematyczne, mało wiarygodne, relacje sztuczne. Nic mnie nie zaskoczyło.
Przeczytałam i na pewno nie zapamiętam, a to najgorsze, co może spotkać książkę.

Długo się rozkręcała, głównie emocjonalnie. Potem akcja ruszyła i już do końca po prostu była. Kolejna fajna książka pana Brejdyganta.

Czytałam inną książkę tego autora i byłam pozytywnie zaskoczona, tutaj tego zabrakło. Infantylna, naciągana...

• Sensacja
  • Przeczytane w 2023