100 happydays, czyli jak się robi szczęście w 100 dni

Okładka książki 100 happydays, czyli jak się robi szczęście w 100 dni Mateusz Grzesiak
Okładka książki 100 happydays, czyli jak się robi szczęście w 100 dni
Mateusz Grzesiak Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Helion
2015-06-03
2015-06-03

Nie jestem chyba zwolenniczką jego formy pisania. Zbyt dużo takiego cwaniakowanie i pewności siebie. To forma nie przemawia do mnie wolałabym chyba więcej pokory byłoby to zdecydowanie bliższa mnie.

Dawno nie czytałam tak słabej, irytującej książki. Lubię poradniki, tematy pozytywnego myślenia czy szczęścia, więc spodziewałam się kolejnego fajnego lekkiego poradnika. A znalazłam tu irytujące przechwałki autora. Te treści powinny zostać w jego pamiętniku i nie ujrzeć światła dziennego. Płytka, infantylna. Dobrze, że nie kupiona, ale z biblioteki ;) w zasadzie to przekartkowana, bo czytanie jej w całości byłoby dla mnie stratą czasu. Zdecydowanie nie polecam. Autor mnie do siebie nie zachęcił, a wręcz zniechęcił.

Ksiazka bardzo słaba i taka infantylna, odkładam zniesmaczona, bo szkoda mi na nią czasu. To taka biografia w skrócie,, patrzcie jaki jestem zajebisty”.

Świetna książka

Świetna książka

Systematycznie wracam to książek ze "szczęściem" w temacie. Nawet nie wiem kiedy stało się to moim "konikiem", historie ludzi i ich indywidualne postrzeganie, rozumienie szczęścia. Co czyni nas szczęśliwymi, co robić by być szczęśliwym? - sam spis treści tej książki to szczęście na 100 sposobów. Temat stary jak świat, dla mnie inspirujący.

Katastrofa - kolejny poradnik, powierzchowny i pełen naiwnych bełkotów rodem z prasy kobiecej. Strata czasu

Nie mogę jednoznacznie powiedzieć "ta książka jest dobra" lub "jest zła". W mojej opinii jest "dobro-zła".

Pozycja swoim tytułem obiecuje co znajdziemy w środku. Niby jest to przekazane, ale w jakiś taki mdły sposób, który zniechęca do dłuższej sesji czytania. Po każdym rozdziale są ćwiczenia do wykonania. Cały czas podczas czytania lektury miałem wrażenie, że są one "niepotrzebne i dodane na siłę". Na końcu okazuje się, że zostało mu narzucone dodanie ich.

Jeżeli jest się osobą, która szuka "szczęścia" i chce pozytywniej patrzyć na świat, to warto sięgnąć po tytuł. Zaś gdy jesteście już pozytywni i nie macie potrzeby "ratowania się" w szczęściu, to raczej odradzam i polecam zachować na gorszy okres.

Lekka i przyjemna!

Lekka i przyjemna!

Myślę, że Grzesiak miałby lepszy odbiór gdyby przestał się przechwalac o swoich dokonaniach i życiu a zaczął faktycznie przekazywać merytoryczne treści (które nota bene twierdzi, że przekazuje) dla osoby czytającej.
Bardzo pragnie być osobą, którą warto naśladować i paradoksalnie ego, nad którym myśli że panuje to w mojej opini go zjada.
Z drugiej znów strony 100happydays w zamyśle miało być o nim, miał opisać swoje szczęście a przy okazji posłużyć jako przykład dla ludzi.
Na plus jest to, że po prostu trafia do mnie jego światopogląd. O zaniku patriarchatu, o "robieniu" Szczęścia, mentalnosci globalnej - nie przynaleznosci do jednego panstwa, etc.
Myślę, że każda książkę warto przeczytac żeby mieć o czymś opinie :)

Z drugiej znów strony 100happydays...

Czytając dr Mateusza Grzesiaka na Facebook;u odnoszę wrażenie, że myślimy bardzo podobnie. Nie wiem więc dlaczego gdy zaczynam czytać jego książki to zwyczajnie się nudzę... brzmi inaczej w książkach niż w postach. Kolejne rozczarowanie. Książka napisana tylko dla sztuki.

• 2017
  • Do kupienia

Mateusz Grzesiak 100 happydays, czyli jak się robi szczęście w 100 dni Zobacz więcej