Siła woli. Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej!

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Wydawnictwo: Helion
The Willpower Instinct: How Self-Control Works, Why It Matters, and What You Can Do To Get More of It
siła woli, samokontrola
poradniki
boogislav

Zanim sięgniesz po tę książkę, zastanów się: ile razy w życiu udało Ci się storpedować własne ambitne plany? Nadal jesz za dużo słodyczy, chociaż codziennie obiecujesz sobie: „Od jutra to rzucam”? Wciąż palisz, mimo że wiesz, jakie to dla Ciebie szkodliwe? Nie uczęszczasz na kurs angielskiego, choć w pełni rozumiesz, że zamykasz przed sobą drogę do awansu? Wiesz, dlaczego robisz sobie krzywdę? Brakuje Ci siły woli, prawda? Wszyscy mamy ten problem — w mniejszym bądź większym stopniu. Wiemy, że powinniśmy kontrolować w zasadzie każdą dziedzinę swojego życia: począwszy od tego, co jemy, a skończywszy na tym, co robimy, mówimy, kupujemy. A jednak poddajemy się i nie doprowadzamy spraw do takiego finału, jakiego byśmy pragnęli.

Ta książka powstała w oparciu o kurs pod tytułem The Science of Willpower, odbywający się w ramach programu kształcenia ustawicznego na Uniwersytecie Stanforda. Na ten kurs Kelly McGonigal zaprasza wszystkich chętnych i z roku na rok uczestniczy w nim coraz więcej słuchaczy. Poznają oni wyniki najnowszych badań naukowych dotyczących samokontroli w takich dziedzinach, jak psychologia, ekonomia, neurologia, medycyna. Kurs uczy, jak uwalniać się od dotychczasowych nawyków i kształtować zdrowe przyzwyczajenia, jak pokonywać skłonność do odkładania wszystkiego na później, jak rozwijać umiejętność koncentracji, jak zarządzać stresem; pozwala także zrozumieć, dlaczego ulegamy pokusom, i odkryć, jak można się im opierać. Poza treściami przekazywanymi kursantom niniejsza książka zawiera najciekawsze badania i ćwiczenia praktyczne, wykorzystywane w ramach zajęć, a także najnowsze odkrycia i mądre spostrzeżenia setek uczestników szkolenia.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/sila-woli-wykorzystaj-s...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/sila-woli-wykorzystaj-s...»

Izoldka | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Nareszcie trafiłam na książkę, która w rzetelny, profesjonalny i naukowy sposób opisuje zagadnienie siły woli. Po raz pierwszy nikt mi nie wmawia - rób to, to i to, a na pewno odniesiesz sukces. Za to prezentuje wyniki badań, omawia je i mówi - spróbuj, zobacz czy to działa i sam wyciągnij wnioski. To odróżnia Kelly McGonigal od innych autorów poradników na temat odnoszenia sukcesu.

Papierowa Kobietka | 2015-08-09
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Jak stres wpływa na siłę woli? O jakiej porze dnia tryskasz energią? Jak osiągnąć pełnię satysfakcji z wykonywanych działań? Sięgnij po "Siłę woli" i wykonuj ćwiczenia, będące podstawą kursu The Science of Willpower. Nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Kelly McGonigal stworzył książkę, która uczy nie tylko efektywnego korzystania z samokontroli ale też pokazuje czytelnikowi, jak może "dokopać się" do wielu swoich nieznanych (lub nienazwanych) cech i odsłonić je, czasem nawet mimo braku świadomości o ich istnieniu.

Dzięki książce można się zagłębić w wielopłaszczyznowość własnej osobowości, która niejednokrotnie jest sprzeczna sama ze sobą (chyba nie tylko panie coś o tym wiedzą :P). Czasem czegoś chcemy, ale jednocześnie nie chcemy, bo się tego boimy. Czasem chcemy jednego, ale pragniemy drugiego. Chcemy zjeść kaloryczne ciasto ale jednocześnie pragniemy mieć świetną figurę. Książka ta przedstawia naukowe wytłumaczenie działania mózgu w takich sytuacjach oraz (co...

Runior | 2018-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Książka przystępnie i przyzwoicie napisana. Brak tutaj wyników przełomowych badań, mamy raczej do czynienia z kompilacją odkryć współczesnej psychologii w temacie nawyków. Trzeba jednak podkreślić, że są one efektem badań na studentach i trudno brać je za stuprocentowo pewne.
Plusem są opisy prawdziwych przypadków, uczestników prowadzonego przez autorkę kursu uniwersyteckiego. Dodają ona książce wiarygodności i pozwalają czytającemu odnieść się do praktycznego aspektu tematyki.

Każdy rozdział zawiera podsumowanie oraz zadania dla czytelnika chcącego pracować nad siłą woli.
Lektura obowiązkowa dla osób dopiero zaczynających interesować się tematem. Dla bardziej zagłębionych w temat, co najwyżej źródło ciekawostek.

Herald | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Książka podzielona jest na dziewięć części, jest dobrze ułożona, zawiera podsumowania rozdziałów i ważniejszych zagadnień.
Autorka przedstawia w prosty sposób jak działa kontrola tego co robimy, popierając to badaniami, przykładami i dość dużą liczbą odnośników do innych publikacji. Dodatkowo sama zajmuje się tym tematem prowadząc szkolenia.

Pierwsza część to podstawy i rozdzielenie samokontroli na trzy części.
Druga opisuje koszty nadmiernej samokontroli, ujmując ją jako instynkt.
Trzecia dotyczy porównania siły woli do mięśnia, czyli opis czym ona właściwie jest i dlaczego rozrasta się wraz z jej ćwiczeniem.
Czwarta zawiera informację o tym jak mózg robi z nas głupców i jak dobre uczynki dają przyzwolenia na złe.
Piąta to kolejne pułapki umysłu, kolejne oszustwa aby podążać za nędzą i mieć poczucie że to szczęście. Tutaj szczególnie warto się zastanowić czy to co robimy daje nam szczęście.
Szósta "Do diabła z tym" to kolejna pułapka, lawinowa utrata kontroli nad własnym życiem,...

sylwiaa | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Zawarta w książce najnowsza wiedza dotycząca tematu (jak w tytule) może się okazać bardzo przydatna wielu czytelnikom. Świetnie napisana, a do tego znakomicie przetłumaczona pozycja. Tłumaczce należy się pochwała. Czyta się lekko, treść zaskakuje. Do wykorzystania zarówno dla ludzi zajmujących się zawodowo 'motywowaniem', jak i dla poszukujących pomocy przy wyznaczaniu i osiąganiu przeróżnych celów. Można w niej znaleźć wiele praktycznych porad i ćwiczeń. Wiedza rzetelna,oparta na badaniach. Książka nie z typu "10 kroków do zmiany przyzwyczajeń", takie rzadko wnoszą coś nowego i są mało przydatne przy wprowadzaniu rzeczywistych zmian w życiu (choć oczywiście nie wszystkie). Gorąco polecam!

książek: 2068
natalia | 2017-09-07
Przeczytana: 06 września 2017

To naprawdę solidne opracowanie zagadnienia - jako studentka psychologii mówię to z pełnym przekonaniem. Autorka opiera się na licznych badaniach, wybierając te szczególnie intrygujące, znalazłam też kilka nazwisk naukowców do dalszego poszukiwania informacji na ich temat, a do tego mocno zaznaczony jest wątek uważności. Zabieram się za robienie notatek z lektury, bo ilość kolorowych znaczników i zakreśleń ołówkiem jest naprawdę spora, co mówi samo za siebie!

MoznaPrzeczytac | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Kelly McGonigal jest psychologiem zdrowia, wykłada na Uniwersytecie Stanforda. Znana jest ze swojej pracy na rzecz popularyzowania i aplikowania wyników badań naukowych do codziennego życia. Zajmuje się m.in. kwestiami wzmacniania woli, medytacją, strategiami radzenia sobie ze stresem, w tym rolą mindfullness oraz samowspółczucia.

Książka jest zapisem kursu prowadzonego przez autorkę na uniwersytecie w ramach otwartych zajęć. Zawiera najciekawsze badania i ćwiczenia praktyczne wykorzystywane przez nią oraz opisy przypadków wykorzystania ich w życiu przez kursantów, co zdecydowanie uatrakcyjnia lekturę.
Publikacja składa się z 10 rozdziałów, każdy z nich odpowiada jednemu wykładowi. Autorka proponuje by, podobnie jak kursanci uczestniczący w wykładach co tydzień, czytelnicy robili przerwy po każdym rozdziale, by zaobserwować różne zjawiska oraz przećwiczyć proponowane strategie radzenia sobie. McGonigal zachęca do przyjęcia postawy badacza-eksperymentatora obserwującego...

Derbeth | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Świetna książka. Pisana przystępnym językiem, ale zawsze wskazująca na uzasadnienie w aktualnych badaniach naukowych, więc nie jest to ślepe podążanie za guru. Zaskakujące anegdoty, informacje podawane w niedużych dawkach i przejrzyste podsumowania pozwalają łatwiej zapamiętać treść. Świetną ilustracją tematów są historie uczestników kursu związanego z książką. Nie ma zarzucania wiedzą naukową, jest tyle objaśnień, żeby można było zrozumieć, jak działają mechanizmy związane z siłą woli, i nie więcej. Dobrze sprawdza się czytanie tylko jednego rozdziału na raz, z kilkudniową przerwą na "zadania domowe".

Damian | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Spora dawka wiedzy i to w bardzo dobrej formie. Ciekawe i wciągające, polecam.

Piotrek | 2016-05-14
Przeczytana: 14 maja 2016

Moim zdaniem bardzo dobra książka. Autorka bardzo prostym i przystępnym językiem pisze o ludzkiej naturze. Dzięki tej książce uświadomiłem sobie że warto pracować nad siłą woli. Ponadto ta książka zmotywowała mnie do stawiania sobie celów i ich realizowania. Teraz moje życie jest jakby bardziej poukładane. Książa ta pomogła mi też uświadomić fakt że należy koncentrować się na tym czego pragniemy a nie na tym czego nie chcemy. Stawianie sobie celów niewątpliwie mi w tym pomaga bo nie zaprzątam sobie myśli czymś czego nie chcę. O tej książce mógłbym pisać jeszcze bardzo długo bo jest po prostu arcydziełem. Polecam tę książkę wszystkim którzy chcą aby ich życie było jeszcze lepsze.