Kieruj swoim życiem

Tłumaczenie: Marian J. Waszkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki, które Pomagają Żyć". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Pulling your own strings
poradniki
Silence

Wayne W. Dyer, czołowy psychiatra amerykański, zdobył sławę światowym bestsellerem Pokochaj siebie. Książkę tę adresował do osób, które chciały dokonać istotnych zmian w swoim życiu, pozbyć się zahamowań, wypracować sobie nową osobowość i żyć zgodnie z własnymi pragnieniami. Kieruj swoim życiem to kolejny bestseller, w którym Dyer kontynuuje swoje rozważania, tym razem koncentrując się na ludziach oraz instytucjach usiłujących nami manipulować. Wyjaśnia typowe sytuacje, w jakich łatwo można się znaleźć w roli ofiary; uczy jak przeciwstawić się manipulacjom, których nie szczędzą nam nie tylko koledzy w pracy czy też urzędnicy, ale nawet nasi bliscy; a także jak osiągać wytyczone przez siebie cele. Życie przecież tym jest piękniejsze, im w większym stopniu potrafimy nim kierować sami.

Zagan | 2016-01-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Świetna pozycja, tak samo jak "Pokochaj siebie" tego samego autora.

Książka na naturalnych przykładach pokazuje jak łatwo stać się ofiarą w życiu, poddać się wiktymizacji. Zdecydowanie polecam osobom, które dużo analizują nie ważne czy przeszłość, czy teraźniejszość. Myślisz sobie "a co jeśli?", "chyba nie powinienem", "głupio to będzie wyglądać" , "wyśmieją mnie"? Jeśli zbliżyłem się choćby po części do Twojego toku rozumowania, ta książka jest dla Ciebie.

Mariola | 2014-08-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

dobra książka! Daje do myślenia, mobilizuje, uświadamia dotychczasowe zaślepienie. Mi otworzyła oczy na relacje z bliskimi i pokazała że muszę wziąć odpowiedzialność za swoje życie i dążyć do tego aby było jak najlepsze i wartościowe. Nie ze wszystkim się zgodzę, uważam że czasami nie warto być upartym i tracić dodatkowo energię na dyskusję z kierownikami restauracji czy sklepów (o to że trzeba stać w kolejce), lepiej po prostu moim zdaniem zmienić lokal i zakodować sobie żeby chodzić tam gdzie jesteśmy lepiej obsłużeni.

Zośka Majerowska | 2016-05-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Jestem z niej ciut mniej zadowolona niż z pozycji "Pokochaj siebie" tego autora. Zastanawia mnie, czy dlatego że faktycznie jest ona mniej wartościową lekturą, czy dlatego że jest mniej trafna w moim przypadku wyłącznie. Zdecydowanie polecam wszystkim.

Marta B | 2011-07-20
Przeczytana: 11 maja 2005

Książka przede wszystkim o asertywności i o radach, jak nie dać sobą manipulować. Jednak w dużej części widać, że taka "amerykańska", bo niektóre rady, gdyby je zastosować w życiu zostałyby uznane pewnie za tak dojrzałe, że aż śmieszne, jednak mimo wszystko przydatna książka.

Marta Stezaly | 2012-11-07
Przeczytana: 2012 rok

Życiowa Książka.Stawia na nogi. Człowiek bierze się w garść, zmusza do organizacji :D tak jest!

mariola | 2016-10-24
Dropsique | 2016-04-12