Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień

Wydawnictwo: Insignis
Darmowe dodatki Edytuj książkę
poradniki
Ag2S

Książki Reginy Brett cieszą się w Polsce olbrzymią i niesłabnącą popularnością. Felietony tej amerykańskiej pisarki i dziennikarki – czy też, jak sama o nich pisze, lekcje – pełne ciepła, nadziei i wzruszeń, są dla wielu osób cenną podporą w życiu i drogowskazem na jego nierzadko krętych drogach. Już same tytuły lekcji są cennym zbiorem dających do myślenia sentencji... Wielu z nas chciałoby, by celne komentarze, spostrzeżenia i myśli Reginy były dostępne na co dzień, byśmy mogli po nie łatwo sięgnąć, robiąc sobie czasem krótki przystanek w pędzącym nieustannie świecie. Tak zrodził się pomysł TWOJEGO DZIENNIKA, uniwersalnego kalendarza na każdy rok. Przedstawiliśmy go latem tego roku Reginie, a ta podeszła do niego z wielkim entuzjazmem i radością.

Regina Brett na naszą prośbę napisała 12 zupełnie nowych lekcji, z których większość jest inspirowana jej dwukrotnym pobytem w Polsce. Każda z tych lekcji otwiera miesiąc, którego dni (każdy na oddzielnej stronie) opatrzyliśmy inspirującymi cytatami z książek Reginy i symbolicznym rysunkiem nawiązującym stylistycznie do okładek ich polskich wydań.

TWÓJ DZIENNIK to osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy na każdy dzień i nową lekcją na każdy miesiąc.

To źródło Twojej codziennej inspiracji.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/

Oficjalna recenzja
Róża_Bzowa książek: 6118

Zostajesz tu czy idziesz naprzód?

Wyznam, że nie wiem, co mnie tak uwodzi w tekstach Reginy Brett. Z zasady nie czytam poradników, unikam książek oferujących tani optymizm i nie cierpię haseł typu „Co nas nie zabije, to nas wzmocni” (warto zaznaczyć, że autorem tej myśli jest Friedrich Nietzsche, który – umówmy się – nie należy do moich autorytetów naukowych ani etycznych). Tym razem przeczytałam publikację z tej półki, może dlatego, że książka Reginy Brett to nie typowy poradnik, a raczej uniwersalny terminarz-dziennik na każdy (lub konkretnie wybrany) rok. Dzięki temu, oprócz dwunastu nowych lekcji – po jednej na każdy miesiąc – czytelnik otrzymuje codziennie krótkie, inspirujące zdanie, które może potraktować jako impuls do rozmyślań, a odważniejsi – do działania. Myśli te (pochodzące z trzech książek Reginy wydanych w Polsce) mogą się czasem okazać nadzwyczajnie odkrywcze w swej prostocie, a ich siła polega na autentyczności – zostały zweryfikowane w życiu ich autorki.

Regina nie moralizuje, unika też nachalnego nawracania na cokolwiek. Z jej słów przebija ogrom doświadczenia życiowego, akceptacja różnorodności życiowych doświadczeń, ale przede wszystkim sympatia dla siebie i innych oraz wiara w możliwość zmiany na lepsze, która może się zacząć już, tu i teraz, bez specjalnych przygotowań czy określonych zdolności i wykształcenia. Sama jest najlepszym dowodem na prawdziwość przekazywanych refleksji o życiu – po wielu trudnych doświadczeniach, m.in. trudnym dzieciństwie, samotnym macierzyństwie, chorobie nowotworowej, żyje obecnie pełnią i cieszy się każdym dniem. Cenię u tej autorki to, że nie epatuje hurraoptymizmem spod znaku „wszystko będzie dobrze”, przeciwnie – wie i pisze o tym, że czasem będzie bardzo trudno. Jednocześnie wskazuje wagę naszej decyzji, co zrobimy z tym co nas spotyka – czy zatrzymamy się użalając się nad własną niedolą, czy popatrzymy naprzód, w kierunku tego, co możemy osiągnąć? Przed nami bowiem czasem niesamowite wydarzenia, dobrzy ludzie i piękno ukryte nawet we łzach. Co wybierasz?

„Twój dziennik” niesie nadzieję na zmianę bez zbędnych przygotowań. Forma publikacji pozwala na własną kreatywność – dopisywanie zakończenia myśli autorki oraz tworzenie własnych przemyśleń. Tom może się stać dziennikiem rozwoju osobistego, pamiętnikiem, notesem, zbiorem inspirujących myśli lub ciekawych cytatów i czym tylko zechce czytelnik. A może stanie się dobrym pretekstem do systematycznego utrwalania na papierze własnych przeżyć i myśli, a także początkiem trwającego po zapełnieniu tego woluminu nawyku prowadzenia dziennika?

Warto docenić pojawiające się w jej nowych lekcjach akcenty polskie. Autorka była w naszym kraju dwa razy w związku z promocją swoich książek i w swych nowych esejach odwołuje się do tych doświadczeń. W ciekawy sposób nawiązuje do polskiej kultury i historii oraz do naszych narodowych cech. W delikatny sposób punktuje nasze słabości (czytaj: narzekanie) pozwala dzięki temu popatrzeć na nie z dystansem i humorem. Autorka zauważa także dobre cechy naszych rodaków, chwali kuchnię i – co niecodzienne – pamięta i przytacza niektóre z wypowiedzi czytelników czy dziennikarzy, których spotkała w Polsce. Pokazuje przez to bardzo wyraźnie, że każde zdarzenie i doświadczenie traktuje jako kolejną szansę, lekcję życia, możliwość nabycia jakiejś wiedzy o sobie i świecie, a przede wszystkim okazję do zachwytu i radości. Zatem – zostajesz tu, gdzie jesteś, czy idziesz naprzód?

Jowita Marzec

Książkowo_czyta | 2015-12-18
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Regina Brett od momentu wydania swojej debiutanckiej książki „Bóg nigdy nie mruga…” zyskała rzesze wiernych fanów, który z niecierpliwością czekają na jej kolejne publikacje jej autorstwa.

W listopadzie bieżącego roku pojawiła się na rynku wydawniczym czwarta już odsłona twórczości Reginy Brett, tym razem jest to gratka dla fanów pozycji nietypowych. Nakładem Wydawnictwa Insignis ukazał się dziennik połączony z kalendarzem. Publikacja ta nosi tytuł „Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień” jest to niecodzienny notatnik, który wraz z autorką możemy tworzyć w sposób bardzo osobisty.

W niniejszej książce znajduje się dwanaście felietonów pani Brett – każdy kolejny miesiąc otwiera felieton – w większości dotyczą one pobytów autorki w Polsce i związanych z nimi różnorodnych spostrzeżeń.

Miejsce na nasze prywatne zapiski przeplatane jest z krótkimi myślami z książek autorki, na kartach notatnika widnieją również symbole obrazujące myśli, o których wspomniałam wyżej....

Beremis | 2016-02-22
Przeczytana: 05 lutego 2016

Uniwersalny terminarz w różowej okładce. Dorzucone 12 stron tekstu i już stoi na półce z książkami. Teksty krótkie i dość banalne, cytaty na dzień również. Aż szukałem takiego w stylu "umyj zęby".
Biznes się kręci.
Pozycja tylko i wyłącznie dla fanów Pani Reginy Brett.

Kiedyś, nie wiem czy obecnie też, były takie kalendarze naścienne, codziennie się wyrywało kartkę. Z przodu oprócz daty i imienin, był jakiś cytat, z drugiej strony kartki, były porady, przepisy i dowcipy. Przy takim terminarzu jak ten, to wręcz były wiszące encyklopedie a i tak stały na półkach z kalendarzami a nie książkami.

Zakładka | 2016-01-01

Mam dylemat, gdyż nie wiem od czego zacząć, oceniając tę książkę/notes. I tak sobie myślę, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, więc przyjrzyjmy się samemu wykonaniu. Zaokrąglony grzbiet, miękka ale usztywniona okładka i zakładka w formie wstążki tworzą na pierwszy rzut oka bardzo dobre wrażenie. Nie dość, że uzupełniają się kolorystycznie, bo róż i szarość idealnie do siebie pasują, to i ich wykonanie jest w miarę staranne i opracowane. Choć mam pewien zarzut co do okładki, w której przy użytkowaniu mogą się zaginać rogi, lecz gdyby była ona twarda książka byłaby jeszcze cięższa i przez to nieporęczna.
Jeśli chodzi o wnętrze to i tu jest czym cieszyć oko. Każdy miesiąc rozpoczyna się od krótkiego ciekawego tekstu i charakteryzuje się wybranym stylem ozdobienia. Kratka, paski, kropki, gwiazdki, półkola...Dowolność. Przyjemna dla oka czcionka i ciekawe hasło na każdy dzień wpływają pozytywnie na ogólną ocenę.
Co ważne, całość jest uniwersalna, więc nie podlega żadnemu...

Wiedźminka | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Tytuł: "Twój dziennik".
Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 432
Data premiery: 04.11.2015

Z panią Reginą Brett miałam już "do czynienia" podczas czytania "Bóg nigdy nie mruga". Zapamiętałam, że każda jej książka jest wydana w fajnej, miękko-twardej okładce (jak kalendarze), oraz dość minimalistycznie.
Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu.

"Twój dziennik" to kalendarz-notes, wraz z 12 nowymi lekcjami, napisanymi specjalnie dla polskich Czytelników. Autorka dwukrotnie bywała w Polsce i zna swoich fanów. "Dziennik..." jest dość gruby, posiada zakładkę, oraz fajnie rozpisane dni, święta, różne daty. Słowem - wszystko, co jest przydatne dla kogoś, kto ma potrzebę "nie rozstawania się" z kalendarzem, lubi notować, mieć pod "kontrolą" każdy dzień. :)

Muszę przyznać, że kiedy...

Paulina Kwiatkowska | 2015-11-12

,,Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień" to najnowsza pozycja, która ukazała się tydzień temu na polskim rynku. Muszę przyznać, że nie wiedziałam, czego się spodziewać. Szczerze jednak powiem, że jestem zachwycona! To najpiękniejszy kalendarz z myślami, sentencjami, jaki kiedykolwiek widziałam. Zupełnie nie przesadzam. Ostatnio widziałam w sprzedaży planner na przyszły rok w cenie 100 złotych. Tymczasem, za 35 złotych dostaniemy nie tylko kalendarz, ale i motywacyjne hasła, które zachęcą nas do działania i pomocy innym.

Co istotne, nie jest to kalendarz, który musicie już kupić, bo w 2017, czy 2020 roku będzie już nieaktualny. Nie. Jego ogromną zaletą jest to, że można go zakupić w dowolnym momencie i będzie dobry, bowiem ma pokazane daty, ale bez dnia tygodnia i roku. Został stworzony z myślą o korzystaniu z niego przez 365 dni w ciągu najbliższych 5 lat. Przed każdym miesiącem znajdziemy list od Reginy z jedną główną myślą, która powinna przyświecać nam nie...

Marcin | 2017-10-07
Przeczytana: 28 września 2017

Do wszelkich poradników typu "Jak żyć, osiągnąć sukces i być szczęśliwym!" mam ambiwalentny stosunek. Niby mnie ciekawią ale podchodzę do nich ostrożnie i z dystansem. Filozofia typu "możesz wszystko!" i hurraoptymizm mnie odstraszają i (paradoksalnie) dołują, ale czasem trafiają się rzeczy które pozytywnie do mnie przemówią. Jak jest z Reginą Brett i jej głośnymi zbiorami felietonów? Nie wiedziałem czy warto się za nią brać, więc w pierwszej kolejności sięgnąłem po jej taką skróconą wersję. "Twój dziennik" - kalendarz, notatnik, terminarz, z sentencją na każdy dzień i krótkim felietonem na każdy miesiąc. Nie mam w zwyczaju prowadzić terminarzy, kalendarzy i tego typu rzeczy, po prostu potraktowałem ten dziennik jak książkę i "przeczytałem" wszystko na raz. Pomyślałem, okej zobaczymy na szybko co ta Pani swoim czytelnikom proponuje.

I co się okazało? Nie jest źle, a nawet jest ze wskazaniem na jakąś wartość. Co prawda czasem zdarzy się jakaś "oczywista oczywistość",...

Adrian | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Twój Dziennik to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć świat w innych barwach - zdecydowanie bardziej kolorowych. Regina Brett przekazuje nam 12 nowych lekcji, a dodatkowo na każdy dzień dostajemy ciekawą myśl, która zapewne na długo zapadnie nam w głowie. Dziennik bardzo mi się spodobał, zarówno treść, jak i jego oprawa i z przyjemnością z niego korzystam codziennie odkrywając go na nowo.

Zapraszam do przeczytania całej recenzji oraz obserwowania bloga -> http://przeczytali.blogspot.com/2015/12/twoj-dziennik-regina-brett.html

Kaś | 2016-02-01
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Kiedy zobaczyłam w zapowiedziach nazwisko Reginy Brett, aż pisnęłam z zachwytu – poprzednie książki autorki znam i uwielbiam, więc nic dziwnego, że i kolejna mnie zainteresowała. Szybko jednak przyszło rozczarowanie, gdy zobaczyłam, co tak naprawdę jest zapowiadane. Dość długo trzymałam się od tej książki z daleka, ale jak wypadła, gdy w końcu trafiła w moje ręce?

Tym razem wydawnictwo Insignis zrezygnowało z dotychczasowej formuły tekstów Reginy Brett – zamiast zestawienia 50 lekcji otrzymujemy… kalendarz. Jest to terminarz uniwersalny, nieprzypisany do konkretnego roku, pozwalający na używanie go według własnego uznania i kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Każdy miesiąc poprzedzony jest jedną lekcją autorki. Ponadto książka aspiruje do miana dziennika kreatywnego, co mają odzwierciedlać zawarte w niej proste i powtarzalne zadania, a także krótkie motywatory.

Dlaczego nie sięgnęłam po Twój dziennik od razu, skoro tak bardzo uwielbiam teksty Reginy Brett? Przede wszystkim w...

ksiazkaznadzieja | 2015-12-07

To kalendarz, nie kalendarz. Jego ogromną zaletą jest to, że można go zakupić w dowolnym momencie i będzie dobry, bowiem ma pokazane daty, ale bez dnia tygodnia i roku. Zaprojektowano go tak aby korzystać z niego przez 365 dni w ciągu najbliższych 5 lat. Każdy miesiąc zaczyna się listem od Reginy z jedną główną myślą, która powinna przyświecać nam nie tylko przez najbliższe 30 dni, ale i cały rok.

Publikacja będzie Waszym osobistym dziennika, notatnika, a zarazem oryginalnego kalendarza. Może być inspiracją, a zarazem otwartą kartą gotową na działania czytelnika.

Cała recenzja:

| 2016-01-12

Nie mam pojęcia czy mogę dać tą książkę/kalendarz/dziennik do listy PRZECZYTANE, bo cały czas go używam, ale muszę przyznać, że to naprawdę niecodzienny i oryginalny kalendarz. Codziennie daje nam dawkę pozytywnej energii i optymizmu. Jest dobrym pomysłem na prezent. Wydany jest przepiękne, a rysowanie własnych symboli i pisanie swoich myśli tylko go urozmaica. Nie musimy używać go tylko 2016, bo nie ma napisane PONIEDZIAŁEK, tylko np. 14 LIPCA, oczywiście możemy sobie zaznaczyć co to za dzień, bo umożliwią nam to napisy na górze strony. Po 12 dniach używania mogę serdecznie polecić! A jak nie w tym roku, to w następnym!