Diablo III: Nawałnica światła

Wydawnictwo: Insignis
Diablo III: Storm of Light
Diablo
aspolski

Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta. Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w roli nowego Uosobienia Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie...

Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w roli nowego Uosobienia Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie samym i w Niebiosach, wyczuwa złowieszcze oddziaływanie Czarnego Kamienia Dusz na swoją ojczyznę. Tam, gdzie niegdyś panowała harmonia światła i dźwięku, teraz wkrada się przybierający na sile dysonans, który zwiastuje nadciągające nad krainę niebezpieczeństwo. Imperius wraz z pozostałymi archaniołami ostro sprzeciwia się pomysłom przeniesienia lub zniszczenia kryształu, co zmusza Tyraela do złożenia losu Niebios w ręce ludzkości

Tyrael gromadzi wokół siebie obdarzonych wielką mocą bohaterów z najdalszych krańców Sanktuarium, by wskrzesić starożytne Bractwo Horadrimów. Powierza im praktycznie niewykonalne zadanie: mają wykraść Kamień Dusz z samego serca Niebios. Pośród wybrańców, na barkach których ma spocząć to brzemię, znajduje się Jacob ze Staalbreak, były awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El’druina; Shanar, czarownica dysponująca fenomenalną mocą; Mikułow, zwinny i nabożny mnich; Gynvir, nieustraszona i zaprawiona w boju barbarzynka oraz Zayl, tajemniczy nekromanta. Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają zjednoczyć się i wypełnić tę niebezpieczną misję nim Niebiosa legną w gruzach?

Historia opowiedziana w powieści Nate’a Kenyona stanowi pomost między wydarzeniami z Diablo III, a fabułą pierwszego dodatku do gry – Reaper of Souls.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/book/index/90/Diablo-3--Nawalnica-swiatla.html

źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/90/Diablo-3--Nawalnica-swiatla.html

PAWEŁ82 | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Nawałnica Światła jest czymś w rodzaju " mostu " łączącym fabułę gry Diablo 3 a dodatkiem fabularnym Reaper of Souls i opowiada o Tyraelu oraz grupie horadrimów która ma za zadanie wykraść "Czarny Kamień Dusz" z Królestwa Niebios po pokonaniu najwyższego zła.

Muszę przyznać iż jestem fanem gry oraz całej otoczki fabularnej z tym związanej to jednak czytanie tego opowiadania przekładałem z dnia na dzień na rzecz innych tytułów gdyż miejscami książka była dość nudna i mało ciekawa a czasami miałem wrażenie iż autor miejscami pisał ją na siłę.

Czytelnik który po nią sięgnie nie znający fabuły z gry może być lekko zawiedziony gdyż nie jest to wybitne dzieło i najzwyczajniej w świecie pogubi się w fabule opowiadania ale fani Diablo powinni być zadowoleni.

Mefisto | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

"Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają zjednoczyć się i wypełnić tę niebezpieczną misję nim Niebiosa legną w gruzach?"
Książka opowiada nam o losach Archanioła Tyraela i jego oddanych wojownikach.Grupa ma za zadanie wykraść z Królestwa Niebios tajemniczy Kamień Dusz,który zagraża całemu wszechświatowi.Ludzie by dokonać tego jakże trudnego zadania muszą połączyć swoje siły i bezgranicznie sobie zaufać.Czy uda im się odpędzić wszelkie wątpliwości i stanąć do walki przeciwko chordom demonów i zastępom królestwa niebieskiego?To nie będzie takie łatwe.Zwłaszcza,że tajemniczy zwiadowcy odcisnęli już swe piętno na jednym z bohaterów grupy,napastując go przykrymi wspomnieniami z przeszłości.Czy owy osobnik będzie w stanie im się przeciwstawić by służyć wyższym celom?Tego wszystkiego dowiemy się czytając tą książkę.
Byłam bardzo podekscytowana kupnem "Diablo|||"i nie ukrywam,że spodziewałam się po niej odrobinę więcej.Moim zdaniem zabrakło trochę tej...

Mani | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Ilekroć decyduję się na przygarnięcie książki o grze, bądź czymkolwiek o czym nie mam zielonego pojęcia, zastanawiam się co mną kieruje. Zazwyczaj jest to jakieś widzimisię, tym razem jednak sprawa była nieco łatwiejsza, gdyż moja przyjaciółka baaardzo chciała tę książkę mieć. Tylko, że ja, w przeciwieństwie do niej, nigdy nie grałam w Diablo.

Najwyższe Zło zostało pokonane, Niebiosa odrodziły się, a Archanioły zdecydowały się strzec Czarnego Kamienia Dusz w swoim królestwie. Ta decyzja może mieć tragiczne skutki, co zdaje się zauważać jedynie Tyrael - Archanioł Mądrości. Jego decyzja jest nieodwołalna i nie spotyka się z przychylnością braci - anioł odrzuca skrzydła i jako człowiek schodzi na ziemię. Jego celem jest zebranie grupy nefalemów, którzy będą mieli dość siły i odwagi, by wraz z nim udać się do Niebios i wykraść szerzący zło kamień. Misja jest niebezpieczna i może sprowadzić śmierć na nich wszystkich.

Co mnie troszkę zdziwiło, to bardzo długi opis z tyłu okładki. Może...

NihilusX | 2015-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Książka o niebo lepsza od Zakonu, poprzedniej książki Kenyona osadzonej w świecie Diablo. Najlepsze w tej książce jest to, że poza byciem pomostem między Diablo III i Reaper of Souls, nawiązuje ona do innych pozycji z uniwersum, jak książek "Czarna Droga", "Pajęczy Księżyc", "Zakon", trylogii "Wojna Grzechu" oraz komiksu "Sword of Justice", co stanowi spory smaczek dla fanów tych pozycji. Najlepsze dla mnie było to że możemy ponownie spotkać nekromantę Zayla, który był jedną z ciekawszych postaci stworzonych przez Richarda A. Knaaka. Ogółem książkę warto polecić każdemu fanowi Diablo, który chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o uniwersum. Lektura powinna być zwłaszcza przyjemna dla tych którzy znają inne powieści osadzone w tym świecie.

Piotr | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Jak na uniwersum Diablo dobrze się czyta, całkiem dobrze przestawione postacie, choć sama przygoda wydaje się byc prowadzona trochę na siłę. tylko dla fanów

dask | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

Książka dla fanów Diablo3.

Tak, tak, tylko tej części. Jako miłośnik uniwersum Sanktuarium, uważam, że książki osadzone w tym uniwersum są o wiele lepsze niż, opowieść pisana pod konkretną cześć gry. O ile "Zakon" był dobry, to "Nawałnica..." wypada o wiele słabiej.
Fani Diablo powinni być zadowoleni.
Jeżeli nie grałeś w Diablo3 i dodatek, ta książka może być nie do końca zrozumiała.
Opowieść jest osadzona pomiędzy D3 a dodatkiem i może być traktowana jako wprowadzenie do V aktu gry.

Fantasy-Bestiarium | 2014-09-22

„Diablo III: Nawałnica światła” to kolejna książka wydana na podstawie znanej i cenionej gry, zło nie zostało unicestwione ostatecznie i po dwudziestu latach powraca znacznie silniejsze aby siać śmierć i zniszczenie. Czy śmiałkom uda się pokonać nadciągających wrogów? Czy wypełnią karkołomne zadanie nim Niebiosa zostaną zniszczone? Lektura pełna jest epickich momentów i potrafi przyprawić o szybsze bicie serca, w szczególności fana Diablo.

Nieustraszeni wojownicy muszą wykonać niezwykle trudne zadanie aby uratować cały wszechświat. Muszą wykraść z Królestwa Niebios tajemniczy Kamień Dusz, będą musieli pokonać chordy demonów i zastępy królestwa niebieskiego, Archanioł Tyrael i jego oddani wojownicy będą również walczyć o swoje tajemnicze i niepojęte interesy. Bohaterowie zostaną postawieni przed różnymi okrutnymi próbami, fizycznymi jak i tymi mentalnymi. Czy uda im się je przezwyciężyć i dobrnąć do celu? Czy wykradną z Królestwa Niebios tajemniczy Kamień Dusz? Przekonacie się o...

Grzegorz | 2014-06-10

Nie jest to wybitny przedstawiciel literatury fantasy. Jednak dla fanów serii Diablo jest rewelacyjną pozycją, która w fajny sposób uzupełnia braki w fabule gry. Dlatego trochę nie rozumiem, dlaczego często czytam tak negatywne opinie tej książki. Generalnie, fan gry odnajdzie się doskonale w świecie jaki zarysował na stronicach autor. Dla osoby, która nie miała przyjemności ująć kawału żelastwa i przedzierać się przez hordy piekieł w różnych, mrocznych miejscach ze wspaniałą muzyką będzie to tylko średnie fantasy.

Dominik Zieliński | 2014-05-09

O dziwo książka w odróżnieniu od Gdy zapada mrok rodzą się ... oprócz okładki i paru kartek zawiera również autora który wie co zamierza napisać. Nie jest to dzieło godne nagród ale skoro książki typu Piękny Kraj je otrzymują lepiej chyba ich nie odbierać. Grając obecnie dosyć aktywnie w diablo 3 czuć ten klimat w książce i to chodzi!

mukodemolud | 2014-05-29

Największy plus? Dzięki tej książce wygrałem w konkursie dodatek do Diablo. Minus? Wszystko. Kiepska, nieciekawa fabuła i marne postaci. Mam wrażenie, że książka była pisana na kolanie, byle by zdążyć przed premierą. Szkoda, bo były już lepsze książki w uniwersum Diablo