Warcraft. Oficjalna powieść filmu

Wydawnictwo: Insignis
Warcraft
EIGHT

W Azeroth dotychczas panował pokój, lecz teraz kraina ta stoi na skraju wojny – jej cywilizacja musi stawić czoła przerażającej rasie najeźdźców: wojowniczych orków, którzy uciekają ze swego konającego świata i zamierzają podbić inny. Kiedy otwiera się łączący światy portal, jedna armia staje w obliczu zniszczenia, druga – zagłady. Dwaj bohaterowie z dwóch wrogich sobie stron zmierzają do konfrontacji, która rozstrzygnie o losie ich rodzin, poddanych i ojczyzn. Tak oto rozpoczyna się opowieść o potędze i poświęceniu, w której wojna ma niejedno oblicze, a każdy walczy o słuszną z jego punktu widzenia sprawę.

Film Warcraft: Początek to pełen rozmachu obraz z wytwórni Legendary Pictures oraz Universal Pictures, stworzony na podstawie globalnego rozrywkowego fenomenu firmy Blizzard.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/

Mikołaj | 2019-06-24

„Warcraft: Początek” książka na podstawie filmu o tym samym tytule. Cóż nie ukrywam, że wybrałem ją, jako letnią lekturę tylko i wyłącznie z powodu postanowienia ze serie Warcraft należy przeczytać, w jako takiej chronologii , a najlepszym tego wyborem jest rozpoczęcie od czegoś, co w tytule ma „początek”. Od momentu, kiedy zdejmowałem tą pozycję z półki przyświecało mi przekonanie, że będzie to katorga jak każda książka pisana na podstawie filmu czy tez gry, z którymi miałem do czynienia. I tutaj pierwsze zaskoczenie, książka jest pisana i tłumaczona na dobrym poziomie. Nie ma, co ukrywać, że czytelnik odnajdzie w niej jakieś głębokie przesłanie czy też nieumieszczone w filmie sceny, po prostu jest to tylko i wyłącznie jałowa, czytelnicza rozrywka. Z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że znajomość fabuły filmu nie przeszkadzała w czytaniu książki, ponieważ akcja jest na tyle wartka i przystępnie napisana, że właściwie przypominanie sobie scen z filmu zbiega się równolegle z...

Proudmoore | 2018-09-12
Na półkach: Przeczytane, Dno

Dawno książka mnie tak nie zawiodła. Rozumiem, że film, że szum medialny, ale to? Wydaje mi się, że Golden pisała to "dzieło" na kolanie, jadąc do pracy. Wszystko to jedna wielka tragedia - dialogi, opis fabuły, kreacja bohaterów, no wszystko. Poza okładką nie doszukałam się w tym zupełnie nic wartościowego, a mogłoby się wydawać, że mając praktycznie wszystko podane na tacy (mówię o filmie) stworzenie przyzwoitej pozycji powinno być tylko formalnością. No niestety.

Film oglądałam dawno temu i chyba nawet na raty, więc niewiele z niego pamiętałam. Dlatego byłam ciekawa tej książki.
Jest to lekka i przyjemna lektura, całkiem zgrabnie napisana, z dobrze nakreslonymi bohaterami. Akcja jest wartka, świat opisany barwnym i plastycznym językiem.
Przeczytałam w jeden dzień i uważam, że to była dobra rozrywka. Oczywiście nie jest to powieść wysokich lotów, ale swój cel - dostarczyć czytelnikowi rozrywki - spełnia.
Zastrzeżenia mam tylko do korekty, raz mamy nazwy np. miejsc czy przedmitów oryginalne, raz spolszczone. Wkurzało mnie to.
Poza tym książka całkowiem przypadła mi do gustu.

Paula | 2018-03-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Najpierw zobaczyłam film.
Lubię klimaty fantasy, a i historia Azeroth zaciekawiła mnie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po książkę. Niestety czytanie książki szło mi dosyć opornie.

STRESZCZENIE!SPOILERY!ZAKOŃCZENIE!
Orkowie poszukują nowego miejsca do zamieszkania. Poprzez magię spaczenia, którą praktykuje zły mag ich świat umiera. Ludzie oczywiście nie tak łatwo chcą oddać swoje terytoria. Na ich stronę przechodzi Durotan - jeden z przywódców rasy Orków. Niestety ten jest w mniejszości. Jak kończy się ta historia ?
Durotan ginie. Jednak jego śmierć nie poszła na marne - udowadnia swoim ludziom, że magia spaczenia i sam Mag to największe zło jakie ich spotkało. Orkowie buntują się.Garona pół człowiek-pół ork zabija króla ludzi z jego rozkazu (tylko tak mogła stać się przywódczynią orków i dokonać sojuszu z ludźmi i orkami). Niestety dla całej reszty świata nie będzie to takie oczywiste i będą święcie przekonani, że Garona ich zdradziła. Największy cios zadaje Anduinowi...

Chibi | 2018-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Przed przeczytaniem książki obejrzałam film. Zazwyczaj w takiej sytuacji uważam, że popełniam błąd. W tym wypadku jednak tak nie jest.
Książka w pełni oddaje to, co działo się w filmie, dokłada parę szczegółów, przyjemnie się czyta.

NieTylkoGry | 2017-11-11

Niedawno recenzowałam dla Was książkę będącą prequelem filmu Warcraft: Początek, który oczywiście doczekał się również swojej książkowej wersji. Warcraft: Oficjalna powieść filmu, bo o tej niej właśnie mowa, przedstawia wydarzenia rozgrywające się tuż zakończeniu Durotana. Tamta lektura okazała się całkiem sympatycznym czytadełkiem – niezbyt wymagającym, ale przyjemnym, zapewniającym niewymagającą rozrywkę. Czy Oficjalna powieść filmu okazała się równie dobra? Już od samego początku wiedziałam, że na to pytanie trudno będzie odpowiedzieć – głównie dlatego, że po Durotanie mój apetyt wzrósł, ale w pamięci nadal tkwiło wspomnienie o filmie, który był, jaki był.

Stało się, klan Mroźnego Wilka postanowił przyłączyć się do Hordy czarnoksiężnika Gul’dana. Chcąc dostać się do nowego, pełnego łownej zwierzyny świata, pomagają w przygotowaniach. Kiedy tylko przekraczają magiczny portal – którego otwarcie, a jakże, wiele kosztuje – dotychczas żyjące w pokoju Azeroth znajduje się na skraju...

Fillon | 2017-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warcraft
Przeczytana: 10 września 2017

Miłe uzupełnienie dla filmu, ale korektor w wydawnictwie pijany chyba był, dawno nie spotkałem tyle byków w jednej książce.

Karolina | 2017-09-07
Przeczytana: 06 września 2017

Tak jak w przypadku poprzedniej książki z serii "Warcraft" tak i i tym razem jestem mile zaskoczona jak fajnie się czytało tą powieść. Dalsze losy walecznego orka Durotana i jego ludu, który tym razem musi stoczyć walkę o przeżycie w świecie ludzi. Książkę czytałam z dużą przyjemnością, szybko i fajnie.

Sadi | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

Można powiedzieć, rozbudowany scenariusz do filmu w postaci opowiadania.

hongi | 2017-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 15 lipca 2016

Film Warcraft: Początek był wyczekiwanym i nad wyraz wymarzonym filmem dla graczy na całym świecie. Niestety nie odniósł takiego sukcesu w Ameryce oraz w Europie, w stosunku do tego, czego pragnęli twórcy. Natomiast w Azji to już inna liga. Dzięki tym trzecim otrzymamy kolejne filmy oparte na największym MMO na rynku. Zdziwiło mnie więc, że wydawnictwo Insignis po wypuszczeniu Warcraft: Durotan (wstępu do filmu) oraz Illadana postanowiło w ciągu dwóch tygodni wypuścić kolejną opartą bezpośrednio na scenariuszu filmu książkę. Na moje usta i wielu z was cisnęło się pewnie pytanie. Po co? Oczywiście dla kasy. Czy się opłaciło? Tego nie wiem. Wiem natomiast to, że ja jestem zadowolony jako gracz. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza, gdzie opowiem, dla kogo jest książka Warcraft: Początek.

Więcej na Gameplay.pl. Zapraszam.