Gwiazda Wschodu

Wydawnictwo: Lucky
chłopak, dziewczyna, tajemnica
Iga

"Ale pamiętaj, że życie to nie książki, które tak namiętnie czytamy. Jeśli Aleksander złamie ci serce, będziesz płakała prawdziwymi łzami." Tajemniczy chłopak, który dołącza do klasy. Niepozorna nastolatka, zbierająca figurki aniołów. Rzeźba płaczącej anielicy na miejskim cmentarzu. Trzepot kamiennych skrzydeł. I historia, która lubi się powtarzać… Powieść o zagadkowej znajomości skromnej,...

Tajemniczy chłopak, który dołącza do klasy.
Niepozorna nastolatka, zbierająca figurki aniołów.
Rzeźba płaczącej anielicy na miejskim cmentarzu.
Trzepot kamiennych skrzydeł.
I historia, która lubi się powtarzać…

Powieść o zagadkowej znajomości skromnej, czarnowłosej Anabel i nieziemsko przystojnego Aleksandra. Kolejna fascynująca i niepokojąca książka autorki "Nocnego motyla" i "Pięciu minut".

źródło opisu: http://www.wydawnictwolucky.pl/gwiazda-wschodu

źródło okładki: http://www.wydawnictwolucky.pl/gwiazda-wschodu

Beata | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Ta książka to bardzo miłe zaskoczenie. Zapowiadało się na typową powieść dla młodzieży o miłości między skromną, zamkniętą w sobie dziewczyną i tym najprzystojniejszym w okolicy i tajemniczym chłopakiem... Ale nie, autorka zaskoczyła mnie inwencją i wychodzeniem poza utarte szablony. Poza tym klimat powieści - niepokojący, wywołujący dreszczyk... Świetna książka. Moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie.

Skąd my to znamy? Nieśmiała, wycofana, szara myszka, o zerowym poczuciu własnej wartości - i tajemniczy przystojniak, jakby nie z tego świata. No tak - "Zmierzch". I nie tylko. Właściwie mamy tutaj mnóstwo nawiązań do słynnej serii Meyer - i jest to najzupełniej celowe.

Jednak zupełnie nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. Nie ma tu wampirów, a Aleksander nie świeci w słońcu. Nie ma tu wilkołaków, cuchnących mokrym psem... Nie wiadomo aż do samego końca, kim (lub czym) jest piękny chłopak... I przyznaję, że czułam się nawet zaintrygowana, mimo że ta powieść niczym szczególnym się nie wyróżnia - aż do zakończenia, które rzeczywiście jest zaskakujące, niebanalne i nie do przewidzenia. Tutaj nic nie kończy się tak, jakbyśmy się tego spodziewali, i do czego przyzwyczaiła nas tego rodzaju literatura. I to jest głównym atutem tej powieści, dzięki czemu jestem w stanie ocenić ją nieco wyżej.

Warto przeczytać, jeśli mamy ochotę przeczytać coś lekkiego i na sam koniec szeroko otworzyć...

WampirkaJustynka | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Książka dziwna. Jednak nawet szybko się czyta. Totalnie jestem zachwycona okładką. Tylko dlaczego ona przypomina mi inną wersję okładki "Nieprzekraczalna granica". Tak czy inaczej książka idealna na rozluźnienie i spędzenie miło wieczoru.

Claryyy | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Zapowiadało się tak zwyczajnie. Nieśmiała dziewczyna, która zakochuje się w tajemniczym i piekielnie przystojnym chłopcu. Od razu widać, że temat oklepany do bólu. Jednak w miarę jak historia się rozwijała przestała przypominać... choćby "Zmierzch". Lepiej poznawaliśmy główną bohaterkę, która wcale nie była taka słaba. A zakończenie... Kto by się spodziewał takiego obrotu akcji?

Książka na pewno wybiła się poza inne paranormalne historie miłosne. POLECAM!

wiolagg66 | 2015-08-23

Wspaniała... I książka i okładka są niesamowite.
Najlepsze w tej historii jest chyba zakończenie,którego nikt nie mógł się spodziewać :D Sama byłam w szoku, gdy prawda wyszła na jaw...

Koniecznie musicie przeczytać,bo inaczej możecie żałować takiego wyboru :D

POLECAM !!!

witcherrie | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Ogromne WOW!
Jestem świeżo po przeczytaniu ''Gwiazdy Wschodu'' i nadal jestem zszokowana.
Historia specjalnie jest wzorowana specjalnie na ''Zmierzchu''- ciągle pojawiają się nawiązania, fabuła jest podobna, ale to zakończenie...Zwala czytelnika z nóg. Czytałam opinie o zaskakującym zakończeniu, jednak w połowie książki zaczęłam w to wątpić. Podejrzewałam, że bohater będzie jakimś wampirem czy inną istotą z książek o paranormalnej miłości, ale...Tego się nie spodziewałam. Kilka razy czytałam epilog, aby do końca zrozumieć co tak naprawdę się stało.
Gorąco polecam, mimo, że opis wydaje się zwyczajny to epilog jest niesamowity.

FannyBrawne | 2016-03-08

Jestem osobą, która lubi od czasu do czasu przeczytać jakiś lekki i przyjemny romans paranormalny. ,,Gwiazda Wschodu” sprawiała wrażenie takiej właśnie idealnej lektury na jedno popołudnie, więc zabrałam się do niej z przekonaniem, że miło spędzę przy niej czas.

Anabel to skromna i nieśmiała nastolatka, która po śmierci rodziców mieszka u ciotki. Pewnego dnia poznaje nowego ucznia, tajemniczego i bardzo przystojnego Aleksandra. Chłopak ją fascynuje. Zaczynają się spotykać. Wkrótce Anabel uświadamia sobie, że się zakochała. Jednak wciąż ma przeczucie, że jej wybranek nie jest do końca człowiekiem. Przed tym związkiem próbuje ją ostrzec jej jedyna przyjaciółka, Klara.

Pierwsze strony bardzo mnie nudziły. Miałam wrażenie, że w tej książce nie ma niczego, czego nie czytałabym w innych romansach paranormalnych. Anabel wydawała mi się zbyt nudna i nijaka, taka całkowicie bez charakteru, a Aleksander mnie irytował. Jednak później akcja zaczęła się rozkręcać i nabierać tajemniczości....

gleism | 2018-11-08

Jednym słowem zaskakująca, a szczególnie niektóre elementy zakończenia. Zapowiada się jak typowa młodzieżówka, ale nie dajcie się zwieść. Bohaterka się rozkręca i na końcu niczego nie jesteśmy już pewni.

Lustro Rzeczywistości | 2015-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2015

Zakończenie to najmocniejszy punkt powieści. Niepokojące i oryginalne, łamiące wszelkie schematy i wymykające się jakimkolwiek klasyfikacjom. Tak wzburzyć czytelnika potrafi niewielu autorów, dlatego mimo, że nie jest to moja ulubiona pozycja autorki serdecznie polecam wam wzięcie jej pod uwagę przy okazji najbliższych zakupów, a sama z niecierpliwością czekam na kolejne papierowe wydania powieści jednej z najzdolniejszych autorek młodego pokolenia.
Całość recenzji tutaj:

Nie zrażajcie się słodką, miłosną historyjką na początku, dajcie Gwieździe Wschodu szansę a gwarantuję, że zakończenie was zaskoczy tak samo mocno jak i mnie. Z pewnością sięgnę po inne powieści Igi Wiśniewskiej.