Gwiazda Wschodu

Lucky
2015-06-18
2015-06-18
chłopak dziewczyna tajemnica

przyjemna lekturka na jeden wieczór. dosyć wciągająca, chociaż bez wielkich fajerwerków.

Pierwsza mysl po przeczytaniu książki była taka,że autorka albo jest wielką fanką "Zmierzchu" albo swoją książkę napisała zaraz po przeczytaniu tamtej. Plusem jest,że jest krótka i szybko się czyta. Fabuła nie jest jak dla mnie porywająca i nawet jak na młodzieżówkę uważam,że jest słaba. Chociaż podobało mi się zakończenie trochę mnie zaskoczyło,bo spodziewałam się całkiem innego 😅

Gwiazda wschodu to książka, którą można przeczytać raz, odłożyć na półkę i o niej zapomnieć. nie jest jakaś porywająca w akcji czy ciekawa, pomysł jak wiele innych o aniołach i demonach. jedyne co zachęciło mnie do dania tak wysokiej oceny to zakończenie. ono jako jedyne zapiera dech w piersi.

Książkę przeczytałam bardzo szybko w jeden, może dwa wieczory... Powiem tyle fajnie się czyta, ale strasznie rozczarowuje... Co nie zmienia faktu, że cytat znajdujący się na tyle okładki stał się moim ulubionym ;)
"Pamiętaj, że życie to książki, które tak namiętnie czytamy, jeśli Aleksander złamie ci serce, będziesz płakała prawdziwymi łzami. "

Ta niezbyt obszerna historia zdecydowanie wymaga, żeby przeczytać ją do końca. Bo to właśnie to zakończenie zmienia całą percepcję wydarzeń, każe jeszcze raz zastanowić się nad czytaną historią, a może nawet przeczytać od początku ze świadomością tego zakończenia.

Ta historia dzieli się na trzy etapy: klasyczny PR, przez który większość osób może stwierdzić że ta powieść to kolejne popłuczyny. Drugim etapem jest końcówka wydarzeń między Anabel a Aleksandrem, który zaskakuje, z cukierkowej powieści tworząc tą mroczną i koszmarnie prawdziwą.. a może nie? Trzeci etap po raz kolejny zmienia percepcję. A pisarka pokazuje, że potrafi bawić się z czytelnikiem.

Więcej na: http://ksiazkowewyliczanki.blogspot.com/2016/10/kim-jest-gwiazda-wschodu-iga-wisniewska.html#disqus_thread

końcówka jest zdolna zszokować każdego.

końcówka jest zdolna zszokować każdego.

Powieść wyraźnie skierowana do młodzieży. Problemy i zachowania bohaterów typowe dla nastolatków. Czytanie nie zabijało ale takie problemy już dawno za mną ( kilkakrotnie :)).

Jednym słowem zaskakująca, a szczególnie niektóre elementy zakończenia. Zapowiada się jak typowa młodzieżówka, ale nie dajcie się zwieść. Bohaterka się rozkręca i na końcu niczego nie jesteśmy już pewni.

Bardzo fajna książka. Czyta się przyjemnie szybko. Polecam.

Bardzo fajna książka. Czyta się przyjemnie szybko. Polecam.

Książka z jednej strony przewidywalna i prosta, z drugiej zapewniła mi przyjemne spędzenie wieczoru.
Dobra dla wielbicieli romansu i fantastyki, nawet tych doroślejszych :)

Dobra dla wielbicieli romansu i fantastyki, nawet tych doroślejszych :)

• 2016
  • Literatura młodzieżowa