Książkowe_Wyliczanki 
ksiazkowewyliczanki.pl
Czytam od kiedy pamiętam, choć z różną częstotliwością i zaangażowaniem. Jest czas kiedy codziennie poświęcam po parę godzin na książki a są tygodnie kiedy nie mam ochoty nawet wziąć jej do ręki. Ulubiony gatunek? Fantastyka. Choć nie pogardzę żadną książką która jest dobrze napisana i ma coś do przekazania.
34 lat, kobieta, Otwock, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-02 19:20:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
 
2018-11-25 17:45:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
Cykl: Dwór w Czartorowiczach (tom 2)

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/jak-wyglada-dwoch-w-czartorowiczach.html

Autorka, chcąc pokazać dalsze losy głównych bohaterek, pokazuje również o wiele więcej z czasów XIX-wiecznych dworków szlacheckich. O ile pierwszy tom zamykał się w roku czasu, tym razem wydarzenia dzieją się na przestrzeni lat. Okres prawie dwudziestoletni pokazuje zarówno codzienne życie postaci (a...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/jak-wyglada-dwoch-w-czartorowiczach.html

Autorka, chcąc pokazać dalsze losy głównych bohaterek, pokazuje również o wiele więcej z czasów XIX-wiecznych dworków szlacheckich. O ile pierwszy tom zamykał się w roku czasu, tym razem wydarzenia dzieją się na przestrzeni lat. Okres prawie dwudziestoletni pokazuje zarówno codzienne życie postaci (a tym razem jest ich naprawdę duża ilość), jak historię i codzienność. Zwyczaje świąteczne, spędzanie czasu w różnych porach roku. Zachowania dzieci i młodych. Pierwsze zauroczenia i rozpacz złych wyborów.

Autorka pokazuje bardzo różne losy młodego pokolenia. Jedni znajdują szczęście w związkach, inni długo szukają spełnienia, niektórzy jednak cierpią latami przez swoje wybory i nieprzemyślane decyzje z młodości. Niektóre wydarzenia sprawiają kłopoty w całej rodzinie. Każdy zna jednak swoje powinności, żyje według przykazań rodziców i czeka na szczęśliwą, spokojną przyszłość.

"Dwór w Czartorowiczach. Nowe Pokolenie" to ciekawe uzupełnienie historii o pannach z Czartorowicz i ich rodzinach. Książka pokazuje spokojne życie, które mimo drobnych przeciwności losu, toczy się leniwie i spokojnie. Tak samo jak tom pierwszy to tytuł dla osób lubujących się w historii, sagach rodzinnych i powieściach obyczajowych.

pokaż więcej

 
2018-11-24 15:25:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/12/drobne-okruchy-dobra-justyna-bednarek.html

Jeśli ktoś czytał jedną z pierwszych książek, która uruchomiła lawinę świątecznych historii na polskim rynku ostatnich lat, czyli "Cichą 5", zbiór opowieści napisanych przez autorów wydających swoje tytuły w Czwartej Stronie, może odnaleźć w tym tytule pewne podobieństwa. Historia mieszkańców...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/12/drobne-okruchy-dobra-justyna-bednarek.html

Jeśli ktoś czytał jedną z pierwszych książek, która uruchomiła lawinę świątecznych historii na polskim rynku ostatnich lat, czyli "Cichą 5", zbiór opowieści napisanych przez autorów wydających swoje tytuły w Czwartej Stronie, może odnaleźć w tym tytule pewne podobieństwa. Historia mieszkańców pewnej kamienicy również tam była pomysłem łączącym historię. Jednak panie Justyna i Jagna poradziły sobie z tym tematem inaczej, dzięki czemu ta historia staje się świeża i ciekawa.

Okres świąteczny sprzyja zmianom w ludzkim zachowaniu, wychodzeniu ze skorupy, otwieraniu się na innych. To właśnie czynią bohaterowie książki, czasami nie z własnej woli, czasami przypadkowo, ale dają drugiej osobie nadzieję, wiarę i siłę na zmiany. A tym samym sami zmieniają odrobinę swoje życie. Zwyczajne życie zwyczajnych ludzi, których bardzo często mamy za własnych sąsiadów, okraszone jest emocjami. I to emocje, duża ich ilość, są bardzo ważną istotą powyższej historii. To one stają się pełnoprawnym bohaterem, który daje nadzieję postaciom, ale i nam, czytelnikom.

"Okruchy dobra" wygrywają dzięki językowi, plastycznemu, prostemu, który dopełnia całą historię. Autorkom po raz kolejny udało się stworzyć korowód barwnych postaci, każdą z innym bagażem doświadczeń, z inną historią ale również bardzo różnorodnych charakterologicznie. To wszystko sprawia, że ta historia jest tak przyjemna i naprawdę szybko się ją czyta.

pokaż więcej

 
2018-11-24 15:05:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. amerykańska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/12/czas-poznac-apartament-w-paryzu.html

Pierwsze strony trochę mnie zaniepokoiły, pokazały postacie, które wydały mi się mało sympatyczne i trochę mdłe. Pełna obaw czytałam coraz to nowe strony, mając nadzieję, że akcja rozwinie się w ciekawym dla mnie kierunku. Nie myliłam się i nie musiałam czekać długo. Autorka poprowadziła historię...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/12/czas-poznac-apartament-w-paryzu.html

Pierwsze strony trochę mnie zaniepokoiły, pokazały postacie, które wydały mi się mało sympatyczne i trochę mdłe. Pełna obaw czytałam coraz to nowe strony, mając nadzieję, że akcja rozwinie się w ciekawym dla mnie kierunku. Nie myliłam się i nie musiałam czekać długo. Autorka poprowadziła historię dwutorowo, od wydarzeń współczesnych, przenosząc czytelnika na koniec XIX wieku, gdzie w ówczesnym Paryżu żyła Marta i to ona staje się postacią ciekawą i intrygującą. Dzięki pamiętnikom, które odkrywa April, możemy poznać losy dziewczyny, która musi odnaleźć się w życiu. Wychowanka domu dziecka, nie potrafi zmusić się do pracy w fabryce, gdzie wiele ówczesnych kobiet traci życie. Alternatywą jest prostytucja, która niszczy bardzo szybko zdrowie, a także doprowadza kobiety do śmierci. Marta znajduje dla siebie inną drogę, niezwykle ciekawą dla współczesnego czytelnika i z czasem zaczyna obracać się w znaczących kręgach.

Muszę przyznać, że odkładając książkę na półkę, byłam niezwykle zadowolona. Nie można zapomnieć że "Apartament w Paryżu" to debiut pisarki. Książka z pewnością miała kilka potknięć i kwestii, które autorka mogła przedstawić lepiej, ale wrażenia po lekturze i przemyślenia, które wzbudza historia, sprawiają, że osobiście oceniam ją wysoko. Wydarzenia z przeszłości, oraz te współczesne, ciekawie się przeplatają, pokazują pewne problemy i aspekty, które są nam bliskie i z którymi stykamy się w mniejszym lub większym stopniu.

pokaż więcej

 
2018-11-12 20:21:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
Cykl: Cykl Szamański (tom 2)

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/jak-wyglada-szamanskie-tango-aneta.html

amotnik, którego widać w pierwszym tomie, zniknął. Tym razem mamy ojca, który nie raz nie wie, jak postępować z córką, a jednak robi wszystko, żeby dziewczyna była bezpieczna, co przy jej pomysłach nie zawsze jest łatwe. Witkac musi dorosnąć, przestać uchylać się od odpowiedzialności (zarówno tej...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/jak-wyglada-szamanskie-tango-aneta.html

amotnik, którego widać w pierwszym tomie, zniknął. Tym razem mamy ojca, który nie raz nie wie, jak postępować z córką, a jednak robi wszystko, żeby dziewczyna była bezpieczna, co przy jej pomysłach nie zawsze jest łatwe. Witkac musi dorosnąć, przestać uchylać się od odpowiedzialności (zarówno tej ludzkiej, jak i nadprzyrodzonej) i pilnować swojej pociechy. Okazuje się bowiem, że Wiktoria widzi trochę więcej, a że ambitna z niej dziewczyna, to chciałaby dowiedzieć się wszystkiego od razu.

Drugi tom Cyklu Szamańskiego czytało mi się o wiele lepiej, niż poprzedniczkę. Mocno wciągnęłam się w przygody Witkaca, odkrywałam z nim nieznane tereny i poznawałam historie z przeszłości. Jednocześnie z przerażeniem patrzyłam na praktyki, które się pojawiały i zastanawiałam się, skąd autorka wzięła pomysły na niektóre sceny.

Historia Witkaca nadal jest inna od pozostałych, a jednak czyta się ją z taką samą przyjemnością. Lekki język i wciągająca historia są znakiem przewodnim autorki i myślę, że fani Anety nie będą zawiedzeni.

pokaż więcej

 
2018-10-27 11:18:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/10/poznaj-teatr-pod-biaym-latawcem-ilona.html

Po raz kolejny muszę stwierdzić, że każdą powieść stworzoną przez autorkę, czyta mi się z przyjemnością. Tworzy ona coraz barwniejsze historie, łączy losy ludzi o różnej przeszłości, charakterze i planach na przyszłość. Potrafi ich skonfrontować i stworzyć bardzo prawdziwe sytuacje, które są często...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/10/poznaj-teatr-pod-biaym-latawcem-ilona.html

Po raz kolejny muszę stwierdzić, że każdą powieść stworzoną przez autorkę, czyta mi się z przyjemnością. Tworzy ona coraz barwniejsze historie, łączy losy ludzi o różnej przeszłości, charakterze i planach na przyszłość. Potrafi ich skonfrontować i stworzyć bardzo prawdziwe sytuacje, które są często punktem zwrotnym w ich życiu. A to wszystko okraszone jest ogromną dawką emocji, które biją z kart powieści.

"Teatr Pod Białym Latawcem" to historia pełna emocji i nadziei na lepsze jutro, pokazuje że życie zawsze daje nam drugą szansę, drugi człowiek może pokazać nam lepszą drogę. Pomoc innym jest istotnym elementem naszego życia i zawsze musimy pamiętać, że życie przynosi wiele niespodzianek, zarówno dobrych jak i gorzkich chwil.

pokaż więcej

 
2018-10-27 11:18:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
 
2018-10-16 21:52:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza
Cykl: Cela 7 (tom 3)

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/10/dokad-doprowadzi-fina-7-kerry-drewery.html

Byłam ciekawa, co tym razem zaproponuje autorka i czy uda jej się na tym samym poziomie zamknąć tę historię. Tym razem walka o wolność i prawdę odbywa się na ulicy, Cela nie jest osią wypadków, choć i tam kilka razy akcja się przenosi. Martha próbuje naprawić sytuację. W tym celu musi wydobyć na...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/10/dokad-doprowadzi-fina-7-kerry-drewery.html

Byłam ciekawa, co tym razem zaproponuje autorka i czy uda jej się na tym samym poziomie zamknąć tę historię. Tym razem walka o wolność i prawdę odbywa się na ulicy, Cela nie jest osią wypadków, choć i tam kilka razy akcja się przenosi. Martha próbuje naprawić sytuację. W tym celu musi wydobyć na światło dzienne grzeszki innych, ale w obecnej sytuacji nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Kilkakrotnie zastanawiałam się, czy bohaterce uda się w końcu przestać odbijać od muru, czy przeskoczy go i zmieni sytuację.

Szukam błędów do wytknięcia, ale ciężko mi je znaleźć. Trzeci tom z pewnością nie będzie odkrywczy, ale jednocześnie trzyma on poziom dwóch poprzednich i do końca nie daje jednoznacznych odpowiedzi, ani w kwestii przebiegu akcji, ani jej rozwiązań. Bohaterowie działają, każde według sumienia, dzieje się dużo, emocje bywają różne, w zależności od sytuacji. A w tym wszystkim autorka przemyciła zagadnienia, które znamy już z poprzednich tomów, o oddziaływaniu mediów na ludzi, granicach ludzkiego sumienia i owcami prowadzonymi w jednym kierunku.

Dla mnie Finał 7 był świetnym zakończeniem historii, które czytałam z zainteresowaniem.

pokaż więcej

 
2018-10-14 20:32:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
Cykl: Nadkomisarz Rafał Król (tom 2)

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/poznaj-ryk-kamiennego-lwa-janusz.html

Widziałam to już przy pierwszym tomie, jednak teraz jest to całkowicie pewne i doskonale widoczne. To nie jest kryminał i nazywanie tak tego tytuły robi krzywdę zarówno książce jak i czytelnikowi, który nastawia się na coś zupełnie innego. "Ryk kamiennego lwa" jest zbieraniną wielu gatunków, których na...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/poznaj-ryk-kamiennego-lwa-janusz.html

Widziałam to już przy pierwszym tomie, jednak teraz jest to całkowicie pewne i doskonale widoczne. To nie jest kryminał i nazywanie tak tego tytuły robi krzywdę zarówno książce jak i czytelnikowi, który nastawia się na coś zupełnie innego. "Ryk kamiennego lwa" jest zbieraniną wielu gatunków, których na pierwszy plan wysuwają się: powieść historyczna oraz przygoda. Oczywiście policjant jako postać pierwszoplanowa i poszukiwania jakie czyni on przez większość książki są istotne i rzeczywiście można odnieść wrażenie, że dlatego powinniśmy zakwalifikować ją go kryminału. Jednak podczas lektury jak i po jej zakończeniu uważam, że wątki kryminalne są pourywane, często gdzieś się po drodze gubią, żeby za chwilę zacząć w innym momencie. Nie, zdecydowanie nie jest to ten gatunek.

"Ryk kamiennego lwa" to ciekawa pozycja z pogranicza powieści historycznej, przygody, z elementami kryminału. Patrząc na ten tytuł w takim kryterium można poznać kawałek zapomnianego już miasta, z całym jego ówczesnym klimatem, słyszanym na ulicach bałakaniem i pograniczem kultur. Autor pokazał kilka ważnych tematów, wyciągnął na światło dzienne przestępstwa, które w czasach II wojny były podwójnie potępiane moralnie. A czy bohater w końcu odnalazła osobę, której szukał? Okazuje się na samym końcu.

pokaż więcej

 
2018-10-10 21:19:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
Cykl: W lekarskim fartuchu (tom 1) | Seria: Brak

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/jak-wyglada-obsesja-katarzyna-berenika.html

Wystarczyło kilkanaście pierwszych stron i już wiedziałam, że połknę ten tytył szybko i z przyjemnością. To nic, że czytam gatunek, po który zazwyczaj nie sięgam. Wciągnęłam się błyskawicznie, na co wpłynął lekki styl autorki i bohaterowie, których polubiłam od pierwszych stron. Pisarka chciała...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/11/jak-wyglada-obsesja-katarzyna-berenika.html

Wystarczyło kilkanaście pierwszych stron i już wiedziałam, że połknę ten tytył szybko i z przyjemnością. To nic, że czytam gatunek, po który zazwyczaj nie sięgam. Wciągnęłam się błyskawicznie, na co wpłynął lekki styl autorki i bohaterowie, których polubiłam od pierwszych stron. Pisarka chciała stworzyć klasyczny thriller medyczny, choć chyba nie do końca jest aż taki klasyczny. Oprócz wizji morderstw, dyszenia w kark i naprawdę makabrycznych korytarzy w szpitalu, pojawia się tu również wątki miłosne. Na drodze Joanny staje dwóch bohaterów, którzy chcieliby zwrócić jej uwagę. Każdy robi to na swój sposób i momentami robi się zabawnie.

"Paranoja" pokazała mi, że nie powinnam zwracać uwagi na gatunek, jeśli chodzi o twórczość autorki, bo każdy czytam z równą przyjemnością. Świetny język, dobrze nakreśleni bohaterowie i ciekawa akcja sprawiają, że lektura tego tytułu jest szybka i niezwykle przyjemna. Jeśli macie ochotę na lekko napisaną historię, ale jednak z dreszczykiem, to ta książka jest zdecydowanie idealna.

pokaż więcej

 
2018-09-23 11:03:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. amerykańska
 
2018-09-23 10:52:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/kiedy-powiesz-ze-miosc-ma-twoje-imie.html

Powieść wzbudza wiele emocji, ale też powoduje, że człowiek myśli o życiu, trudnościach i wyborach, których dokonuje każdy z nas. Czasami jedno spotkanie może zmienić bieg historii, może właśnie tej małej, dotyczącej kilku osób. Autorka świetnie prowadzi wydarzenia, które wielokrotnie zmuszają...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/kiedy-powiesz-ze-miosc-ma-twoje-imie.html

Powieść wzbudza wiele emocji, ale też powoduje, że człowiek myśli o życiu, trudnościach i wyborach, których dokonuje każdy z nas. Czasami jedno spotkanie może zmienić bieg historii, może właśnie tej małej, dotyczącej kilku osób. Autorka świetnie prowadzi wydarzenia, które wielokrotnie zmuszają bohaterów do przeanalizowania dalszego postępowania.

"Miłość ma twoje imię" to wspaniała historia, która wzrusza, wzbudza złość, żal, ale też łzy radości, do końca trzymając w niepewności. Mimo, że Saga o Starym Domu bardzo mi się podobała, to właśnie ta powieść bardziej przypadła mi do gustu. Byłam w stanie w wielu wypadkach bardziej zbliżyć się do bohaterów i razem z nimi odczuwać wiele różnych wydarzeń. Autorka rozwija się z każdą kolejno wydaną książką, coraz bardziej zapadając w czytelniczą pamięć.

pokaż więcej

 
2018-09-15 15:28:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. japońska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/przedpremierowo-poznaj-cuda-za-rogiem.html

Opowieść o ludzkich losach osnuta odrobiną mistycyzmu, tego właśnie było mi trzeba. Wciągnęłam się w tę historię od pierwszych stron. Tajemnica sklepu wielobranżowego, historie ludzi, którzy potrzebują porady w życiowych wyborach, decyzje, które wpływają drogę życiową, wszystko to tworzy powieść...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/przedpremierowo-poznaj-cuda-za-rogiem.html

Opowieść o ludzkich losach osnuta odrobiną mistycyzmu, tego właśnie było mi trzeba. Wciągnęłam się w tę historię od pierwszych stron. Tajemnica sklepu wielobranżowego, historie ludzi, którzy potrzebują porady w życiowych wyborach, decyzje, które wpływają drogę życiową, wszystko to tworzy powieść niezwykle wciągającą i szczerą w odbiorze.

Autor wspaniale przedstawił bohaterów i pokazał, że każdy z nich znalazł się na życiowym zakręcie. Życie wymaga wiele poświęceń, czasami trudno wybrać właściwie. Nie zawsze czyjaś rada jest dla nas właściwa, ale zwierzenie się z problemów jest połową sukcesu. Dzięki temu możemy zrozumieć, czego tak naprawdę chcemy i ile jesteśmy w stanie dla tego poświęcić.

Opowieść Keigo Higashino to książka refleksyjna, a jednocześnie piękna i wciągająca. Wiele ludzkich historii, ich wyborów i decyzji, które prowadzą w różne życiowe kierunki. Powieść daje do myślenia i zostaje w głowie, wracając z wciąż nowymi przemyśleniami.

pokaż więcej

 
2018-09-15 12:07:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. francuska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/jaki-jest-tajemniczy-czarny-kot.html

Biorąc do ręki tę książkę od razu zwraca się uwagę na jej wydanie. Twarda oprawa, złocenia na brzegach, twardy, piękny papier i wewnętrzna zakładka, ten tytuł nie tylko dobrze się czyta, ale również pięknie prezentuje się na półce czy też może być dobrym pomysłem na prezent, szczególnie dla osoby...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/jaki-jest-tajemniczy-czarny-kot.html

Biorąc do ręki tę książkę od razu zwraca się uwagę na jej wydanie. Twarda oprawa, złocenia na brzegach, twardy, piękny papier i wewnętrzna zakładka, ten tytuł nie tylko dobrze się czyta, ale również pięknie prezentuje się na półce czy też może być dobrym pomysłem na prezent, szczególnie dla osoby kochającej koty.

Mimo niewielkiej objętości można w niej znaleźć wiele informacji, od czasów najdawniejszych po współczesne. Niektóre wiadomości zaskoczyły mnie i kazały po raz kolejny zastanowić się nad ludzkim sadyzmem. Historia kota bywała różna, w pewnej chwili był stworzeniem czczonym jako bóstwo, jednak później nastały mroczne czasy, kiedy czarny kot utożsamiany z czarownicami i diabłem, stały się wrogiem ludzi. Wielokrotnie były one zabijane na wiele okrutnych sposobów, które współczesnego człowieka mogą przyprawić o mdłości.

Jesteś zwolennikiem kotów? Ten tytuł zdecydowanie powinien trafić na półkę w twoim domu. Jeśli jednak wolisz psy, nic strasznego. To dziełko może sprawić ci również wiele radości, a może w twoim otoczeniu znajdzie się ktoś, komu taki prezent spraw wiele radości. "Tajemniczy czarny kot" to lektura bardzo szybka, a przy tym niezwykle odkrywcza.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1050 451 3335
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (100)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd