Książkowe_Wyliczanki 
ksiazkowewyliczanki.pl
Czytam od kiedy pamiętam, choć z różną częstotliwością i zaangażowaniem. Jest czas kiedy codziennie poświęcam po parę godzin na książki a są tygodnie kiedy nie mam ochoty nawet wziąć jej do ręki. Ulubiony gatunek? Fantastyka. Choć nie pogardzę żadną książką która jest dobrze napisana i ma coś do przekazania.
34 lat, kobieta, Otwock, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-14 20:32:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
Cykl: Nadkomisarz Rafał Król (tom 2)
 
2018-10-10 21:19:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
Cykl: W lekarskim fartuchu (tom 1) | Seria: Brak
 
2018-09-23 11:03:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. amerykańska
 
2018-09-23 10:52:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
 
2018-09-15 15:28:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. japońska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/przedpremierowo-poznaj-cuda-za-rogiem.html

Opowieść o ludzkich losach osnuta odrobiną mistycyzmu, tego właśnie było mi trzeba. Wciągnęłam się w tę historię od pierwszych stron. Tajemnica sklepu wielobranżowego, historie ludzi, którzy potrzebują porady w życiowych wyborach, decyzje, które wpływają drogę życiową, wszystko to tworzy powieść...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/09/przedpremierowo-poznaj-cuda-za-rogiem.html

Opowieść o ludzkich losach osnuta odrobiną mistycyzmu, tego właśnie było mi trzeba. Wciągnęłam się w tę historię od pierwszych stron. Tajemnica sklepu wielobranżowego, historie ludzi, którzy potrzebują porady w życiowych wyborach, decyzje, które wpływają drogę życiową, wszystko to tworzy powieść niezwykle wciągającą i szczerą w odbiorze.

Autor wspaniale przedstawił bohaterów i pokazał, że każdy z nich znalazł się na życiowym zakręcie. Życie wymaga wiele poświęceń, czasami trudno wybrać właściwie. Nie zawsze czyjaś rada jest dla nas właściwa, ale zwierzenie się z problemów jest połową sukcesu. Dzięki temu możemy zrozumieć, czego tak naprawdę chcemy i ile jesteśmy w stanie dla tego poświęcić.

Opowieść Keigo Higashino to książka refleksyjna, a jednocześnie piękna i wciągająca. Wiele ludzkich historii, ich wyborów i decyzji, które prowadzą w różne życiowe kierunki. Powieść daje do myślenia i zostaje w głowie, wracając z wciąż nowymi przemyśleniami.

pokaż więcej

 
2018-09-15 12:07:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. francuska
 
2018-09-01 11:54:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
 
2018-09-01 11:48:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. polska
 
2018-08-16 20:23:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska
Cykl: Spacer Aleją Róż (tom 3)
 
2018-08-13 19:00:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. polska
 
2018-08-12 21:20:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/08/jak-wyglada-droga-do-marzen-krystyna.html

Krystyna Mirek pisze książki z jednej strony lekkie a z drugiej opowiadające o życiu, o zmaganiach człowieka i nadziei na lepsze jutro. W tym wypadku jest tak samo. Przeczytałam ją jednego dnia, z przyjemnością poznając losy bohaterów. Chociaż mam świadomość, że wydarzenia są wyidealizowane, bo...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/08/jak-wyglada-droga-do-marzen-krystyna.html

Krystyna Mirek pisze książki z jednej strony lekkie a z drugiej opowiadające o życiu, o zmaganiach człowieka i nadziei na lepsze jutro. W tym wypadku jest tak samo. Przeczytałam ją jednego dnia, z przyjemnością poznając losy bohaterów. Chociaż mam świadomość, że wydarzenia są wyidealizowane, bo zwykle rozpieszczone księżniczki nie zmieniają się z dnia na dzień a rozkręcenie interesu, który przynosi duże dochody to też nie kwestia miesiąca. Jeśli jesteście w stanie przymknąć oko na tego typu kwestie, to lektura sprawia przyjemność.

"Droga do marzeń" to lekka i przyjemna lektura, którą czyta się błyskawicznie. Niepozbawiona wad, lekko wyidealizowana, jednak jeśli ktoś szuka odskoczni od codziennych problemów, jest to zdecydowanie tytuł dobry do relaksu.

pokaż więcej

 
2018-08-05 12:06:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. amerykańska
Autor:
 
2018-07-22 21:48:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. polska
Cykl: Bez pożegnania (tom 1)

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/08/trudne-losy-w-bez-pozegnania-barbara.html

Po raz kolejny odbyłam ciężką, nieludzką wręcz podróż na wschód, żeby dotrzeć na Sybir. Zostałam wyrwania z codzienności, oddzielona od bliskich, niepewna jutra, za to zmuszona do pracy nad siły, do wykorzystania najdrobniejszych możliwości, aby wytrwać i uratować nie tylko siebie, ale również...
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/08/trudne-losy-w-bez-pozegnania-barbara.html

Po raz kolejny odbyłam ciężką, nieludzką wręcz podróż na wschód, żeby dotrzeć na Sybir. Zostałam wyrwania z codzienności, oddzielona od bliskich, niepewna jutra, za to zmuszona do pracy nad siły, do wykorzystania najdrobniejszych możliwości, aby wytrwać i uratować nie tylko siebie, ale również swoich najbliższych. Podstawiona przed wyborem, czy wracać do Polski, zmuszona do koczowania, trudnej drogi, pokonywania wielu chorób i znów do walki o pracę i najbliższych. To wszystko zafundowała mi Barbara Rybałtowska w swojej książce "Bez pożegnania", która zaczyna się w chwili wybuchu II wojny światowej.

"Bez pożegnania" to ważny wycinek historii II wojny na wschodzie. Pokazuje okrucieństwo i bestialstwo Sowietów, a także wolę walki Polaków zesłanych na Sybir. Historia, która nie pozwala zapomnieć tamtego czasu. Warto poznać losy bohaterów, którzy swoją historią pokazują wycinek tamtych dni.

pokaż więcej

 
2018-07-19 21:32:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza, Lit. polska

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/07/przedpremierowo-ogrod-zuzanny-t-2.html#more

Nie miałam obiekcji zabierając się za lekturę, już od pierwszej strony wgryzłam się w nią z przyjemnością wracając do bohaterów, którzy wcześniej mnie zauroczyli. W tym tomie autorki sporo miejsca poświęciły Wioli, do tej pory lekko zagubionej kobiecie, która wielokrotnie dokonywała złych decyzji....
Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2018/07/przedpremierowo-ogrod-zuzanny-t-2.html#more

Nie miałam obiekcji zabierając się za lekturę, już od pierwszej strony wgryzłam się w nią z przyjemnością wracając do bohaterów, którzy wcześniej mnie zauroczyli. W tym tomie autorki sporo miejsca poświęciły Wioli, do tej pory lekko zagubionej kobiecie, która wielokrotnie dokonywała złych decyzji. Teraz wiele jej wcześniejszych zachowań staje się bardziej zrozumiałych, a tajemnice z przeszłości i rany, które nadal nie potrafi się zagoić, pokazują, dlaczego Wiola w ten sposób żyła. Kobieta poszukuje miłości mężczyzny, szczęśliwego i danego związku, ale żeby tego dokonać, musi najpierw zrobić porządek z przeszłością, zmienić swoje podejście do wielu spraw i sprawić, że jej życie stanie się szczęśliwsze: czy w pojedynkę, czy razem z drugą osobą.

"Ogród Zuzanny. Odważ się kochać" to świetna kontynuacja pierwszego tomu, która trzyma poziom i pozwala spędzić miłe chwile z bohaterami w atmosferze przyjaźni i szczęścia, choć z odrobiną cierpienia. Bohaterowie zdecydowanie do siebie przyciągają, tworząc barwną mozaikę. Po raz kolejny dałam się porwać, spędzając czas na śmiechu do łez i momentach zadumy.

pokaż więcej

 
2018-07-19 21:24:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biblioteczka wydawnicza

Całość na:

Historia opowiada losy czwórki bohaterów i ich wzajemne relacje, miłość która się rodzi, a nie powinna mieć prawa. Codzienne życie, wybory i uczucia zbliżają do bohaterów, sprawiają, że stają się nam blizsi. Ale moje wrażenia podczas lektury były szersze, zwracałam uwagę na konflikt, który pojawił się w I połowie XX wieku, a z czasem nasilił. Można powiedzieć, że Palestyńczycy...
Całość na:

Historia opowiada losy czwórki bohaterów i ich wzajemne relacje, miłość która się rodzi, a nie powinna mieć prawa. Codzienne życie, wybory i uczucia zbliżają do bohaterów, sprawiają, że stają się nam blizsi. Ale moje wrażenia podczas lektury były szersze, zwracałam uwagę na konflikt, który pojawił się w I połowie XX wieku, a z czasem nasilił. Można powiedzieć, że Palestyńczycy żyli od wieków w kraju. Emigracja Żydów, która była spowodowana wydarzeniami w Europie, nie była pokojowa. Chcieli stworzyć (a może odzyskać) swoje państwo, nie zważając na mieszkających tam ludzi. Ci ostatni sami stali się uchodźcami do pobliskich państw, w których nie mieli żadnych praw. Wśród tych wydarzeń pojawia się strach, cierpienie i śmierć. Czy gdyby nie wydarzenia w Europie, Żydzi wrócili by do Palestyny i chcieli odbudować własne państwo? Czy Ci ostatni mieli do tego prawo dosłownie "po trupach"? A może to Palestyńczycy wiele wieków wcześniej pozbawili Żydów ich ojcowizny? To tylko nieliczne z pytań, które nasunęły mi się po lekturze tej książki.

"Oblubienica morza" to książka, która otworzyła mi oczy na nie bardzo dostrzegany konflikt na Bliskim Wschodzie. Historia ludzi, którzy raz byli prześladowani, żeby stać się prześladowcami, utrata majątku, śmierć i cierpienie, wegetacja i wiara w lepsze jutro. A w tym wszystkim codzienne wyzwania, troski i uczucia. Zdecydowanie jest to lektura, po którą warto sięgnąć i poznać realia konfliktu palestyńsko-izraelskiego choć odrobinę

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1042 438 3227
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (100)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd