Sprawy do zapomnienia

Tłumaczenie: Julia Wolin
Wydawnictwo: Amber
The Lies About Truth
karollllllla

Teraz Max wraca. Sadie boi się, jak zareaguje, gdy zobaczy jej okaleczoną twarz. Jednak Max patrzy na jej blizny i nie odwraca wzroku. I wie o postanowieniach, które Sadie każdego wieczoru pisze na piasku plaży. To lista rzeczy, które musi zrobić, zanim będzie gotowa zapomnieć o przeszłości. Lista – zdawałoby się – niemożliwych do wykonania celów, które musi osiągnąć, żeby znów zacząć żyć.

"Realistyczna historia o bagażu przeszłości, wartości prawdy i wybaczenia, która przemówi do serca każdego młodego czytelnika".
School Library Journal

"Wypełniona burzą emocji powieść o tym, jak trudno żyć po stracie, ale też o odwadze i nadziei".
Kirkus Reviews

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Bardzo lubię książki z tej serii - są mądre, wzruszające, pełne ciepła. Właśnie po to je czytam - by trochę sobie popłakać...

Niestety akurat ten tytuł okazał się dość słaby - nie czułam właściwie żadnych emocji. Sam motyw - wypadek, śmierć przyjaciela, blizny, strach przed prawdą, ucieczka - bardzo udany, ale przedstawiony w nieciekawy sposób. Bohaterowie papierowi i mało wyraziści, nie umiałam ich sobie dobrze wyobrazić, przez co też nie poczułam ich przeżyć i dramatów. Wszystko było tu mdłe, zarówno żal i smutek, jak i miłość.

Można przeczytać dla zabicia czasu, ale właściwie po co? Jest tyle lepszych książek, które naprawdę zapadają w serce...

Pełna bólu, smutku, smutna i wstrząsająca historia o siedemnastoletniej Sadie, która w wypadku rok temu straciła najlepszego przyjaciela Trenta, a na jej twarzy i ciele pozostały blizny.
Nie może otrząsnąć się po tragedii, piszą codziennie emaile do siebie.
Jednak, gdy powraca jej brat Max, widzi u swojej siostry blizny i, że jest okaleczona.Tylko brat ją rozumie, po za rodzicami.
Wzruszyłam się bardzo, popłakałam się czytając książkę, poruszająca, bardzo życiowa książka młodzieżowa przeczytałam ze łzami w oczach.

Priada | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Książka pokazuje jak tragedia i skutki po niej odbijają piętno na człowieku. Czasami trudno zapomnieć, czasami trudno wybaczyć.
Oparcie w kimś kto rozumie nasz ból jest kojące i leczy choć czasami mimo wszystko trudno zapomnieć.

wiolagg66 | 2016-04-01

Świetna książka.
Doskonale opisuje stany uczuciowe bohaterki.
Pozwala wczuć się całym sobą w tę sytuację oraz wyciągnąć wnioski i przemyślenia odnośnie swojego życia.

POLECAM ! ;)

dkwiatkowska26 | 2016-09-24

Lubie takie książki, dlatego wg mnie czytało się fajnie, choć czasem przewidywalnie :)

Pistacia_Vera | 2016-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 września 2016

krótko o nastoletniej przyjaźni zagubionej w wyniku nieszczęśliwego wypadku, po którym główna bohaterka naznaczona zostaje bliznami na ciele i duszy. mnie niezbyt poruszyła ale może nastoletni czytelnicy znajdą w tej książce coś dla siebie.

LaylaA | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

" Przyjaciele okazali się przyjaciółmi, którzy się stali kimś więcej niż przyjaciółmi. "

Książka o której wam dzisiaj powiem to powieść, którą chciałam już bardzo dawno przeczytać, jednak do tej pory nie znalazłam czasu, aby to zrobić. Ale przed wakacjami postanowiłam sobie, że muszę poznać tą historię i nie ma lepszego czasu, niż letnie, ciepłe wieczory. I tak dzisiaj przychodzę do was z recenzją tej oto książki.

Czasem ciężar tego, co się stało, jest zbyt wielki, by go nieść. Ale miłość daje siłę, by go zrzucić. Dla siedemnastoletniej Sadie życie skończyło się rok temu. W dniu wypadku, w którym zginął jej przyjaciel Trent, a na jej twarzy i ciele zostały blizny. Boi się wyjść z domu, cierpi na ataki paniki. Rozumie ją tylko brat Trenta, Max. Po tragedii wyjechał z rodzicami, ale codziennie piszą do siebie maile. Teraz Max wraca. Sadie boi się, jak zareaguje, gdy zobaczy jej okaleczoną twarz. Jednak Max patrzy na jej blizny i nie odwraca wzroku. I wie o postanowieniach, które...

grejfrutoowa | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Debiutująca w 2014 roku Courtney C. Stevens podbiła serca czytelniczek na całym świecie. Drugą powieścią jej autorstwa są Sprawy do zapomnienia. W Polsce książkę wydało wydawnictwo Amber.
Sadie unika ludzi. Ma do tego całkiem dobry powód – blizny, które znaczą jej ciało i przypominają o wypadku, w wyniku którego zginął jej najlepszy przyjaciel. Jednak nie tylko jego życie zakończyło się tego dnia – także przyjaźń paczki, z którą Sadie spędziła całe życie. Od tego czasu minął prawie rok, dziewczyna ma nowego chłopaka, który jest bratem zmarłego Trenta, nie utrzymuje kontaktów z byłym i najlepszą przyjaciółką, którzy ją zdradzili. Gdy pewnego dnia główna bohaterka znajduje w zaadresowanej do siebie kopercie tekst, którego nikt nie powinien widzieć, jest przestraszona. Czy ktoś grzebie w jej rzeczach? Kto poznał jej tajemnice? I co jeszcze wie?
Sadie jest narratorką powieści, dlatego lepiej ją poznajemy. W swoich opisach świata nie stroni od uczuć i emocji, jest bardzo naturalna. W...

Martyna | 2016-03-15
Przeczytana: marzec 2016

Kiedy jest się nastolatką, końcem świata wydaje się być kolejna jedynka w dzienniku, kłótnia z przyjaciółką, odrzucenie przez obiekt westchnień lub zwyczajny szlaban. Dopiero, gdy wkraczamy w dorosłość, zaczynamy dostrzegać błahość naszych wcześniejszych zmartwień.
Jakim więc ciosem dla szesnastolatki musi być wypadek samochodowy, w którym traci kogoś bliskiego? Co musi czuć dziewczyna, która zostaje oszpecona na całe życie?

Życie Sadie Kingston skończyło się rok temu, kiedy na skutek tragicznych wydarzeń straciła najlepszego przyjaciela, w zamian zyskując blizny na całym ciele. Od tamtego czasu odcina się od świata, a jedyną formą kontaktu, jaką jest w stanie zaakceptować, są maile do brata nieżyjącego przyjaciela - Maksa. Zrozumienie i rozpacz, jaką dzielą ze sobą, tworzą między nimi niewidzialną, ale mocną więź.
Jednak dla Sadie to nie wystarczy, by na nowo poczuć się szczęśliwą.
Najpierw musi odnaleźć chęć życia.

Jestem pewna, że gdybym przeczytała tę książkę kilka lat temu,...

Milena | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Po przeczytaniu opisu sądziłam, że będzie płacz, lament i wzruszenie podczas czytania, a tu zaskoczenie, bo w sumie żadna scena do płaczu mnie nie zmusiła. Dobra, owszem było trochę smutnych momentów, ale nie aż tak opisanych żeby wzbudziły we mnie te skrajne emocje. Trochę szkoda, bo się trochę zawiodłam w tej kwestii.

Sadie jest młodą dziewczyną, która po wypadku nie wychodzi z domu. Nie uczęszcza do szkoły, nie spotyka się z dawnymi przyjaciółmi. Kontakt listowny ma jedynie z Maxem, bratem chłopaka, który zginął w tym wypadku. Razem próbują się wspierać i wyjść na prostą po ostatnich zdarzeniach. Dziewczyna postanawia ułożyć sobie listę celi do wykonania, które mają jej w tym pomóc.

Nie mam pojęcia co człowiek czuje kiedy traci najlepszego przyjaciela, po wypadku ma na ciele blizny, a i do kompletu traci chłopaka, dlatego ciężko mi oceniać zachowanie głównej bohaterki. Z pewnością podziwiam ją, że chciała walczyć, wyjść na prostą, a lista, którą napisała była świetnym...