SPEKTRUM Czuj się lepiej, żyj dłużej i zdrowiej schudnij

Tłumaczenie: Jerzy Wołk-Łaniewski
Wydawnictwo: Druga Strona
The Spectrum: A Scientifically Proven Program to Feel Better, Live Longer, Lose Weight, and Gain Health
9788364190094
zdrowie, medycyna
Ka_Ha

Doktor Dean Ornish to założyciel i przewodniczący Instytutu Badawczego Medycyny Profilaktycznej w Sausalito w Kalifornii. Wykłada medycynę na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Kształcił się w zakresie medycyny wewnętrznej w Baylor College of Medicine, w Harvard Medical School, a także w Massachusetts General Hospital. Od ponad trzydziestu lat prowadzi badania kliniczne, jest autorem 6 bestsellerów i felietonistą w newsweeku. Wyznaczony na członka Komisji Białego Domu do spraw Funkcjonowania Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej.

Spektrum - bez względu na to, czy pragniemy zrzucić wagę, obniżyć poziom cholesterolu, zwalczyć postępy poważnej choroby czy też wypracować sobie zrównoważony i radosny tryb życia, jest w stanie diametralnie odmienić nasze zdrowie i samopoczucie.

Najnowsze badania dr Ornisha jako pierwsze udowodniły, że zmiany w naszym trybie życia wpływają też na nasze geny. Uaktywniają te z nich, które powstrzymują schorzenia oraz „wyłączają” inne, zwiększające prawdopodobieństwo raka piersi, chorób serca oraz innych schorzeń. Wspomniane zmiany trybu życia mogą znacząco zwiększyć produkcję enzymu, który wydłuża nasze telomery – końcówki chromosomów, od których zależy, ile lat będziemy żyli. W miarę jak wydłużają się telomery, wydłuża się i nasze życie. Geny nie decydują o naszym losie.

Ponadto książka zawiera sto pysznych i łatwych w przygotowaniu przepisów kulinarnych Arta Smitha, które pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów, zmianie stylu odżywiania i zwalczeniu postępów poważnych chorób.

źródło opisu: http://www.tetraerica.pl/pl/p/Spektrum/294

źródło okładki: http://www.tetraerica.pl/pl/p/Spektrum/294

Ka_Ha | 2015-06-16

Wyobraź sobie, że wkrótce umrzesz na zawał serca. Aby temu zapobiec możesz poddać się operacji wszczepienia by-passów, ale prawdopodobnie w ciągu najbliższych pięciu lat twoje serce i tak przestanie bić. Jeśli masz trochę szczęścia i mieszkasz w USandA twój ubezpieczyciel może ci zaproponować alternatywne rozwiązanie – udział w programie dr Ornisha. To pierwszy i póki co jedyny tego typu program zmiany stylu życia, który został objęty powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym (odpowiednik naszego NFZ). W trakcie 30 lat badań prowadzonych przez autora książki udowodnił on na wiele sposobów, że zmiana nawyków żywieniowych, stosowanie aktywnych metod radzenia sobie ze stresem i podstawowa aktywność fizyczna może nawet w kilka tygodni cofnąć choroby serca, raka prostaty i prawdopodobnie raka piersi, obniżyć poziom cholesterolu, wyeliminować nadciśnienie, zlikwidować cukrzycę typu II, przedłużyć życie na poziomie komórkowym, a przy okazji zbić wagę. Wyniki tych badań są wręcz spektakularne....

Ela | 2015-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: wrzesień 2015

Jest to ciekawa gruba książka o zdrowym jedzeniu i zdrowym stylu życia, które może nas uratować przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Gdyby ta sama treść była zawarta w trzy razy cieńszej książce, to zasługiwałaby na 10 gwiazdek. W książce jest sporo lania wody i mało treści. A trochę szkoda, bo temat i rady zawarte w książce są bardzo ciekawe i pomocne.

honesta1994 | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Książka ciekawa dla osób początkujących, które o żywieniu niewiele wiedzą. Przy czytaniu całości męczy ciągłe powtarzanie faktów, które wynika z tego, że rozdziały można czytać niezależnie np. jeśli interesuje nas strata wagi rozdział x, jeśli chcemy obniżyć ciśnienie rozdział y. Książka trochę zbyt rozwlekła, ale mimo wszystko warta przeczytania.

Ann83 | 2017-03-27

Dieta dra Ornisha to jedyna dieta, która jest refundowana w USA w przypadku leczenia chorób serca. Jest to najlepsza książka o zdrowiu jaka kiedykolwiek wyszła. Nic dodać nic ująć. Wielka księga ogromnej ilości cennych i dowiedzionych naukowo informacji.

izapast | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Książka dla osób chcących zmienić swoje żywienie i sposób życia i potrzebują motywacji.Dla osoby zajmującej się żywienie nie ma tu nic nowego.

max | 2018-09-23
akbla | 2018-08-23