SPEKTRUM Czuj się lepiej, żyj dłużej i zdrowiej schudnij

Dean Ornish
zdrowie, medycyna 500 str.
The Spectrum: A Scientifically Proven Program to Feel Better, Live Longer, Lose Weight, and Gain Health
9788364190094

Druga Strona
zdrowie, medycyna
zdrowie medycyna dieta styl życia stres aktywność fizyczna

Kup książkę

Powyższą książkę przeczytałem za poleceniem znajomego lekarza. Chociaż nie mam żadnych problemów zdrowotnych, na które Dean Ornish stara się zaradzić, całość przeczytałem w krótkim czasie i ze sporym zainteresowaniem, mimo że nie jest to przecież lektura rozrywkowa. Autor jest lekarzem Billa Clintona (który być może zawdzięcza mu życie) i promotorem leczenia schorzeń...

Książka ciekawa dla osób początkujących, które o żywieniu niewiele wiedzą. Przy czytaniu całości męczy ciągłe powtarzanie faktów, które wynika z tego, że rozdziały można czytać niezależnie np. jeśli interesuje nas strata wagi rozdział x, jeśli chcemy obniżyć ciśnienie rozdział y. Książka trochę zbyt rozwlekła, ale mimo wszystko warta przeczytania.

Dieta dra Ornisha to jedyna dieta, która jest refundowana w USA w przypadku leczenia chorób serca. Jest to najlepsza książka o zdrowiu jaka kiedykolwiek wyszła. Nic dodać nic ująć. Wielka księga ogromnej ilości cennych i dowiedzionych naukowo informacji.

Książka dla osób chcących zmienić swoje żywienie i sposób życia i potrzebują motywacji.Dla osoby zajmującej się żywienie nie ma tu nic nowego.

Jest to ciekawa gruba książka o zdrowym jedzeniu i zdrowym stylu życia, które może nas uratować przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi. Gdyby ta sama treść była zawarta w trzy razy cieńszej książce, to zasługiwałaby na 10 gwiazdek. W książce jest sporo lania wody i mało treści. A trochę szkoda, bo temat i rady zawarte w książce są bardzo ciekawe i pomocne.

Wyobraź sobie, że wkrótce umrzesz na zawał serca. Aby temu zapobiec możesz poddać się operacji wszczepienia by-passów, ale prawdopodobnie w ciągu najbliższych pięciu lat twoje serce i tak przestanie bić. Jeśli masz trochę szczęścia i mieszkasz w USandA twój ubezpieczyciel może ci zaproponować alternatywne rozwiązanie – udział w programie dr Ornisha. To pierwszy i póki co...

• Dietetyka
  • Chcę w prezencie