Największe kłamstwa naszej cywilizacji

Okładka książki Największe kłamstwa naszej cywilizacji Beata Pawlikowska
Okładka książki Największe kłamstwa naszej cywilizacji
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: W dżungli zdrowia (tom 4) zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
W dżungli zdrowia (tom 4)
Burda Publishing Polska
2015-04-22
2015-04-22
cywilizacja zdrowie mięso cukir aspartam glutaminian sodu alkohol margaryna dieta

Nieprawdopodobna jest hipokryzja Beaty Pawlikowskiej, która w książce suplementy zalicza do jednego z największych kłamstw naszej cywilizacji, zapewnia że ich nie używa bo to samo zło, a teraz sama je zachwala i sprzedaje w swoim sklepie - ponad 20 rodzajów!!! Co za tupet!!!

W 2023 roku większość treści tej książki to bzdura. Zwłaszcza ostatnie rozdziały. Napisana zbyt dramatycznie i z wyrzutem, bo owszem uświadamia o zagrożeniach kryjących się w żywności, ale jednocześnie nie daje przykładów, co w takim razie zdaniem autorki warto jeść.

Ksiazka Pani Pawlikowskiej nie jest podręcznikiem,ale w prosty sposób przedstawia wiele ciekawych zagadnień,uważam że powinna być lekturą obowiązkowa dla dzieci i młodzieży,bo brak im edukacji jak dbać o zdrowie,to wcale nie znaczy że chce coś ujmować tej pozycji.to samo dotyczy dorosłych,bo niby wiedzą,niby wszystko takie proste i jasne ale nie jest tak naprawdę,co widać po epidemii chorób cywilizacyjnych.serdecznie polecam tą książkę!

Niewątpliwie Beata Pawlikowska porusza w tej książce istotne i ważne tematy, z których większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Samo przesłanie książki jest bardzo wartościowe, otwiera oczy i daje do myślenia, jednak styl pisania autorki, ciągłe powtórzenia i ton z jakim zwraca się do czytelnika jest po prostu nie do przyjęcia. Męczyłam się czytając w kółko o tym samym, bo treści które chciała nam przekazać autorka z pewnością zmieściłyby się na kilkudziesięciu stronach. Uważam też, że nie można dać się w życiu zwariować, bo niestety nie da się wszystkiego ograniczyć do zera, tak jak sugerowałaby autorka.

Hmmm... Styl książki troszeczkę infantylny - ale może tak miało być, w końcu to nie rozprawa naukowa. Baaaardzo irytujące permanentne wstawki typu..."Rozumiesz?". Jednak idea, która za jej napisaniem stoi, jak najbardziej chwalebna [dla idei - 9/10, za styl - 2/10]. Warto przeczytać [ponieważ pozycja opiera się na ogólnikach, warto przy okazji zrobić dodatkowo samodzielny "reaserch"].
BTW osobiście uważam, że to co dzieje się obecnie na styku [przemysłowo-korporacyjnego]rynku rolnego i spożywczego to jakaś ponura farsa i dla osoby nieświadomej PEWNA droga do tzw. "nieuleczalnych chorób cywilizacyjnych".🥵

Sugestia? Zrób głęboki wdech, przymruż oko na formę, skup się na treści... i kupuj żywność, dla siebie i rodziny, bardziej świadomie...Rozumiesz? :-))

Osobiście nie lubię jak podróżnicy zabierają się za politykę, zdrowie, couching itp., zamiast pisać o podróżach. Ale z drugiej strony podróże kształcą i pozwalają dojść do ciekawych wniosków na temat otaczającej nas rzeczywistości... I tak jest z tą książką. Bez teorii spiskowych, przystępnym i nie naukowym językiem, logicznie napisana i dająca do myślenia książka o tym, jak kasa rządzi światem jedzenia...

Otwiera oczy, fakt faktem często powtarzane "rozumiesz"? Może irytowac, ale jednak mimo wszystko jest napisana prostym jezykiem, który zrozumie typowy kowalski, polecam!!!

Typowy styl pisania Beaty Pawlikowskiej, można go lubić lub nie. Natomiast treść jest ciekawa, ale niestety bardzo mało tu konkretów, bardziej slogany i hasła. Dlatego dla mnie ta pozycja jest przede wszystkim inspiracją do własnych poszukiwań niż źródłem wiedzy. Taką żaróweczką, która powinna się zapalić i wywołać ciąg dalszych reakcji poszukiwawczych. Na niektóre z argumentów pani Beaty pojawiły się teorie alternatywne też podparte badaniami, np. o mikrofalówkach.
Moje wrażenie jest takie, że Pani Beata sugeruje trochę odejście w niebyt: jeść proste produkty, ale i tak wszystko jest pryskane, więc najlepiej mieć własne zagonki i to najlepiej gdzieś daleko od cywilizacji. Piękne, ale nierealne. I tego moim zdaniem jest za dużo w tej książce.

Już dawno tylu głupot w jednej książce nie widziałam.. a myślałam że w 2020 już mnie nic nie zaskoczy

Książka napisana w bardzo przystępnym stylu, który momentami jest w moim odczuciu zbyt dziecinny. Autorka dodaje różne przenośnie i przedstawia analogiczne sytuacje, które, podejrzewam, mają na celu ułatwienie zrozumienia tematu. Moim zdaniem te fragmenty są zbędne. Sama treść jest ciekawa - dowiedziałam się nowych rzeczy o jedzeniu, jego składnikach i sposobach przyrządzania.

• Zdrowie
  • 2015