Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres

poradniki
Edipresse
2021-01-13
2021-01-13
literatura polska rozwój osobisty psychologia motywacja stres

Jakież było moje zdziwienie czytając opinie o tej pozycji. Nie miałam do czynienia z wersją papierową, ale z audiobookiem. Nigdy w przeszłości nie miałam uczucia tzw. "zapychania czasu". Nawet sobie nie wyobrażałam, że to możliwe w przypadku audiobooków. Dużo rysunków w książce? Wielka czcionka? Wiele pustych stron na notatki? Tak się da łatwo. Ale by ten zabieg się udał w wersji słuchanej? Ja rozumiem, że 102 sposoby na stres już w swojej budowie nie miały pędzić. Możliwe, że miały wymuszać zwolnienie zabieganego życia i umysłu, ale ... no bez przesady. W tle między każdym punktem grała przed i po melodia. Co więcej często dzielona ciszą. Słuchałam audiobooka w przyśpieszeniu 1,4, co mi się nie zdarza, a i tak mogłam swobodnie przesuwać czas o kilkanaście sekund do przodu, by pominąć tą bezsensowną ciszę i melodyjki.
Same sposoby, wiadomo... My je w większości znamy. Ze skutecznością ich... Również wiadomo... bywa różnie. Niektóre z tych rad mnie irytowały brakiem podstaw naukowych, a nawet propagowaniem pseudonauki, ale nie będę na to narzekać, bo 102 sposoby na stres, nie jest tak łatwo stworzyć. Czy ta książka mi pomogła? Trochę. Pomogła mi zrozumieć, że niestety, żadne mycie rąk, patrzenie w lustro, przeciąganie się, ani oglądanie kotków na YouTube, nie zadziała tak skutecznie, jak uświadomienie sobie, że na wiele rzeczy, które się dzieje wokół nas, a które tak bardzo na nas oddziałują, nie mamy wpływu, więc samo pogodzenie się z tym, że nie zawsze będzie miło i przyjemnie, przynosi ulgę. Człowiek przestaje się tak szarpać, osiąga choć nikły poziom spokoju i panowania nad sobą. Trochę jak ten mem z płonącym budynkiem i psem pijącym kawę: "This is fine". Nawet jeśli wszystko płonie, to chociaż kawę będę miała gorącą.

Kompletny poradnik po stresie - od przyczyn stresu, wpływu cywilizacji po radzenie sobie ze stresem, skutki przewlekłego stresu czyli choroby wywołane stresem po zmianę mentalności i myślenia na temat stresu i czynników stresogennych oraz 102 sprawdzone sposoby na stres - jest naprawdę w czym wybierać! Dzięki tej książce odkryłem olejek z drzewa sandałowego przez który pachniałem jak ciocia Idzia, muzykę relaksacyjną "Tybetańską" i jogę Nidrę na której to zasnąłem - "good shit" ;), działa antystresowo i jest za darmo na YouTube - oraz wiele więcej.

Książka wydana na fajnym papierze w miarę dużym formacie i z nie za małym drukiem lecz w sam raz, elementu odprężenia dopełnaiją kolorowe strony i rysunki które nie są "zapychaczami" lecz mają swój terapeutyczny cel.

Z pewnością będę wracał do tej książki gdyż stresorów w cywilizowanym Świecie nie brakuje!

Dziękuję Pani Beato!

czy zmagacie się na codzień ze stresem? Badania wykazują, że większość z nas ma do czynienia z przewlekłym stresem, który niesie za sobą negatywne skutki nie tylko dla naszego samopoczucia, ale także zdrowia i ogólnego funkcjonowania organizmu. Dlatego warto poznać kilka trików i sposobów jak sobie z nim radzić. Może w tym pomóc książka Beaty Pawlikowskiej „Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres” którą miałam ostatnio okazję przeczytać ❤️

Jak wskazuje sam tytuł Pani Beata w książce zawarła 102 sposoby na radzenie sobie ze stresem. Na początku jednak poznajemy źródła powstawania stresu i dowiadujemy się czym on właściwie jest. Cała książka została napisana łatwym językiem, a wiedza przekazana została w przestępny sposób. Wszystko okraszone zostało niezwykle ciekawymi historiami z podróży w różne zakątki świata. Na szczególną pochwałę zasługuje przepiękne wydanie, które jest pełne ilustracji i kolorów.
Uważam, że książka jest obowiązkową pozycją dla większości z nas - motywuje i zawiera gotowe sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

To będzie recenzja ku przestrodze!
Sama bym tej książki nie kupiła, bo książki tej autorki są dla mnie nudne i powtarzalne, kupiłam na prośbę mamy i przeczytałam żeby móc wystawić recenzję.
Ludzie kochani jak ja nienawidzę książek których autor nie mając czym wypełnić stron zapycha je niepotrzebnymi bzdurami i kupą pustych miejsc !
Gdyby wyciąć to wszystko i zostawić sam tekst to zostałoby może z 50 stron ?
Chyba w żadnej innej książce pani Beaty nie ma czegoś takiego - malutko tekstu, mnóstwo rysunków, zdjęć z shutterstock, szlaczków, pustych linijek, kilometrowych akapitów, książka ewidentnie pisana na kolanie, byle szybko wydać bo kasa potrzebna.

Przykre jest, że pani Beata żeruje na naiwności swoich fanek którym można wszystko wcisnąć, po raz kolejny te same teksty o działaniu podświadomości, DO ZNUDZENIA ZNANE Z POPRZEDNICH KSIĄŻEK.
Ile razy jeszcze będzie o fałszywych zapisach w podświadomości?
To chyba najbardziej "przegadana" książka jaką czytałam.
W pierwszej części MIELENIE TEGO SAMEGO, obracanie się wokół tych samych kwestii i kilka "życiowych" historyjek.
Druga część to sposoby, które niby to mają działać (?)
Na mnie jakoś nie działają.
Myjecie ręce wiele razy dziennie prawda?
I co?
Pomaga Wam to na stres?
Jak się nie ma nic nowego do napisania to się nie pisze, a nie przerabia teksty wyczytane na jakichś stronach dotyczących zdrowia i medycyny.
Tu muszę się zgodzić z poprzednią recenzentką.
Mechanizmy stresu, jego objawy oraz sposoby na złagodzenie są normalnie dostępne w google.
Bez trudu wszystko znalazłam.

Stylistyka mi nie odpowiada, bo temat niby poważny, a książka przypomina elementarz dla dzieci albo jakieś kolorowanki.
Całość i treść infantylna, o sztucznym zdjęciu na okładce nie wspominając, przecież pani Beata tak nie wygląda!!!

To będzie recenzja ku przestrodze!
Gdyby wyciąć to wszystko i zostawić sam...

Książkę dostałam niestety na urodziny.
Piszę "niestety" bo połowa to rysunki i puste miejsca a reszta to rzadko rozmieszczony tekst. Postanowiłam jednak podejść do recenzji z humorem bo.... darowanemu koniowi w zęby nie będę zaglądać.

Ponieważ przeczytałam jakieś 40 książek tej autorki postanowiłam stworzyć schemat typu “jak spłodzić kolejną książkę gdy już nie ma o czym pisać a trzeba wydać następną bo wygodne życie sporo kosztuje ?

1) Powtarzać się i powtarzać tak często, aż uzbiera się odpowiednia liczba stron.

2) Wstawić mnóóóóstwo pustych miejsc. Nieważne, że czytelnik na tym traci - grunt że książka pogrubiała.

3) Dorysować szlaczki, gryzmołki i inne pierdołki, które znakomicie zwiększą objętość.

4) Wstawić przerobione teksty z poprzednich swoich książek. A nuż czytelnik się nie zorientuje?

5) W razie gdyby jednak się zorientował należy uzasadnić to “oddziaływaniem na podświadomość “.

6) Zaprojektować wyrazistą okładkę z mocnym retuszem, żeby w empiku w oczy się rzucała.

7) Zastosować dużą interlinię.

8) Pisać metodą “prawie każde zdanie oddzielnie “.

9) Jeśli to książka podróżnicza napchać czarno-białych zdjęć na których i tak niewiele widać.

10) Jeśli to nie książka podróżnicza rozpisywać się szeroko o kochaniu siebie i pozytywnym myśleniu.

11) Intensywnie narzekać na śmieciową cywilizację, która produkuje śmieciowe jedzenie.

12) Dopełnić mądrościami życiowymi à la Paulo Coelho.

13) Kompletnie nie przejmować się krytycznymi opiniami tych którzy to kupili.

14) Regularnie sprawdzać stan konta czy aby wpłynęło już honorarium za książkę.

15) Radośnie planować kolejną podróż za pieniądze naiwnych czytelników.

I to by było na tyle.

Z szelmowskim uśmiechem dziękuję za uwagę ;-)

A już za dwa miesiące następna książka o fałszywych kodach, śmieciowym jedzeniu itd. !

P. S. No a co właściwie jest napisane w tej książce?
To samo co w poprzednich, a reszta znaleziona gdzieś w google i odpowiednio przerobiona, choć jak wszyscy wiemy pani Beata wiedzy naukowej nie ma, ale wcale się tym nie przejmuje bo ma za to tupet i ambicję, która pozwala jej wydawać takie "mądrości".
Jeśli szukacie sensownych informacji o stresie kupcie jakiegoś innego autora, który ma solidną wiedzę medyczną a nie "wygooglaną".
Może zostawmy kwestie medyczne specjalistom?
Lekarze nie udzielają porad na temat podróżowania.
Kiedy pani Beata studiowała medycynę, że porusza taką tematykę?
Podróżniczka ma z pewnością rozległą wiedzę na temat fizjologii, anatomii i procesów zachodzących w ciele podczas stresu bo prowadziła długoletnie badania naukowe na ten temat 🙄
I taka ciekawostka na deser ;-)
Jak zapewne wiecie na szczycie stresujących zdarzeń znajduje się śmierć dziecka, śmierć współmałżonka i utrata pracy.
Jakie rady ma na to autorka?
Oto niektóre z nich.

- Wyjdź na spacer (a jakże! tego to nie mogło zabraknąć! wiadomo, że spacer to pewny sposób na "leczenie" depresji to i stresowi da radę!)

-Znajdź powód do śmiechu (osoba w żałobie z pewnością znajdzie ich całe mnóstwo)

-Zrób listę spraw do załatwienia (jasne, to na pewno pomoże)

- Znajdź w internecie filmiki pod hasłem "śmieszne pieski" lub "śmieszne kotki"

-Posłuchaj sitaru

-Zweryfikuj swoje myśli

-Oddychaj (to dopiero odkrywcze)

-Posłuchaj mantry pokoju

-Zapal świeczkę

-Zagraj w grę

-Masuj palce

-Zrób bransoletkę

-Uprawiaj sport (to też odkrywcze jest bardzo)

-Wyśpij się (wow!)

-Przeciągnij się (jeszcze większe wow!)

-Spójrz w lustro

-Pij wodę

-Umyj ręce (pozostawię tę radę bez komentarza)

-Posprzątaj (ta "genialna" rada też już była w książce o depresji)
- i..... tadam!!!....

Prasowanie Proszę Państwa 😀
(Nie znam nikogo kto uwielbia prasować, to żmudna, nudna czynność ale cóż... może komuś pomoże.? ...)

Książkę dostałam niestety na urodziny.

Dodaj cytat z książki Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres