Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!

Wydawnictwo: Editio
radzka, moda
poradniki
Patrycja

„Uroda kobiety jest formą władzy!” Susan Sontag Sylwetki i kolory — jak właściwie ocenić swoje cechy wizualne? Prawdy i mity – jak odnaleźć się w gęstwinie sprzecznych sygnałów modowych? Żelazne zasady stylu — jak ubrać się stosownie do okazji? Moda jest jedną z najbardziej ulotnych dziedzin kultury, lecz jednocześnie ma duży wpływ na to, jak się czujemy we własnej skórze, co osiągamy dzięki...

„Uroda kobiety jest formą władzy!”
Susan Sontag

Sylwetki i kolory — jak właściwie ocenić swoje cechy wizualne?
Prawdy i mity – jak odnaleźć się w gęstwinie sprzecznych sygnałów modowych?
Żelazne zasady stylu — jak ubrać się stosownie do okazji?

Moda jest jedną z najbardziej ulotnych dziedzin kultury, lecz jednocześnie ma duży wpływ na to, jak się czujemy we własnej skórze, co osiągamy dzięki swojemu wizerunkowi. Ktoś, kto wie, że świetnie wygląda, zupełnie inaczej myśli, jest pewny siebie i bardziej zmotywowany. To nie głupie ciuszki, to potężna energia, którą można w pełni wykorzystać. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak podkreślić ubiorem swoją urodę, znaleźć atuty sylwetki, zatuszować niedoskonałości i świadomie dobierać ubrania idealne — koniecznie kup tę książkę.

W tym poradniku, napisanym przez Magdalenę Kanoniak, specjalistkę od stylu i wizerunku, autorkę popularnego modowego vloga, znajdziesz przegląd najważniejszych kwestii związanych z modą. Dowiesz się, jakie kolory pasują do Twojej karnacji, a jakie fasony do Twojej sylwetki. Wspólnie z autorką obalisz mity modowe i zrozumiesz, jak ważną rolę może odgrywać dress code. Odkryjesz, jakie właściwości mają różne tkaniny i dlaczego warto stawiać na najwyższą jakość. Radzka doradzi Ci też, jak z głową robić zakupy i na co zwracać uwagę. Przeczytaj, wypróbuj w praktyce i ciesz się swoją kobiecością!

- Kolory oraz ich znaczenie
- Historia mody XX wieku w pigułce
- Sylwetki — gruszka, klepsydra, modelkowa, jabłko oraz ultrakobieca
- Złota piętnastka Twojej garderoby
- Dress code biznesowy, wyjścia formalne i imprezowe
- Jakość tkaniny i wartość metki
- Zakupy internetowe

źródło opisu: Editio

źródło okładki: Editio

Od dłuższego czasu śledzę kanał Radzki na YouTube i oglądam jej filmiki.Gdy dotarła do mnie informacja o wydaniu przez nią książki,to nie zrobiłam nic innego,jak tylko poszłam i zamówiłam ją sobie w księgarni.

Nie należę do osób,które jakoś szczególnie interesują się modą.Jednak dobrze jest znać swój typ figury oraz ubrania,które do naszej sylwetki pasują.Nie macie o tym najmniejszego pojęcia albo też nie znacie się na tyle dobrze,aby same to ocenić ? To dla was jest poświęcony rozdział 5 ''Sylwetki'',w którym wszystko jest jak najprościej wyjaśnione.Dodatkowym plusem są zdjęcia dzięki którym będzie wam łatwiej szukać ubrań dla was stworzonych !

Oprócz tej najważniejszej części książki (czytaj : poradnika sylwetkowego) czekają was również inne równie ciekawe rozdziały,z których można wynieść wiele cennych informacji,które z kolei mogą się wam przydać w przyszłości.Mnie najbardziej spodobał się rozdział 2 mówiący o znaczeniu poszczególnych kolorów i rozdział 6,w którym to Radzka...

red_diva | 2017-08-01
Przeczytana: 2014 rok

Jeżeli chociaż trochę interesujemy się modą, to ta książka nic ciekawego nie wniesie w nasze życie. Myślałam, że dowiem się z niej czegoś więcej niż już wiem, niestety myliłam się. Ogólnie napisana w przyjazny sposób, dużo ilustracji. Polecam osobą które kompletnie nic nie wiedzą o modzie i przede wszystkim nie oglądają kanału Radzkiej na Youtube.

ardnaskela | 2014-12-03

Bardzo lubię Radzką. Książka jest merytorycznie świetna ale same propozycje ubrań były dla mnie dość nijakie. Rozumiem, że zamierzeniem było przedstawienie sylwetek ale same ubrania były takie sobie. W takiej książce chcę popatrzeć na super fajne ciuchy które chcę mieć jak patrzę na zdjęcia. Wybranych ubrań do stylizacji z Answear mieć nie chcę, bo przeciętne.

Agata Garbowska | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Od dziecka okłamywano nas, że owoce to zdrowie. Ja przez nie straciłam te psychiczne. Nienawidziłam ich coraz bardziej, kiedy z każdym dniem nie mogłam połapać się w tym czy jestem gruszką, jabłuszkiem czy brzoskwinką. Potrzebowałam, by ktoś udzielił mi rady.

Do tej pory kwestie ubioru traktowałam czysto intuicyjnie, na zasadzie „nie ważne czy modne – ważne, że wygodne”. Skupiałam się jedynie na tym, by wszelkie trendy czy style przenosić do swojej pracowni, a nie do szafy. Takie podejście do mody przestało mi wystarczać i poczułam, że chcę wyglądać lepiej. Chcę poznać sposoby łączenia ubiorów i wiedzieć co do mnie pasuje.

Ewa | 2014-12-18

Bardzo przyjemna pozycja przeuroczej stylistki z YouTube, Radzkiej, w której dowiadujemy się co nieco o historii mody, kilku niezbędnych elementach wygodnej garderoby oraz o specjalności stylistki, czyli dobieraniu ubrań do typu sylwetki.

Wydanie książki bardzo ładne (twarda oprawa, wyraźne, duże zdjęcia, błyszczący papier). Nie jest to może jakaś odkrywcza książka, która wstrząśnie sposobem ubierania się Polek, niemniej jednak polecam, jako wygodny, lekki poradnik.

Wielkie rozczarowanie. Przerost formy nad treścią. Przede wszystkim odniosłam wrażenie, że książka jest katalogiem sklepu odzieżowego answear.com (co w sumie jest zrozumiałe,gdyż książka powstała przy współpracy z tą firmą, ale nie przesadzajmy...). Jeśli chodzi o analizę kolorów - podstawowe informacje (ogólnie znane) można znaleźć wszędzie w internecie, a opisanie znaczeń kolorów niczego nie wnosi. Natomiast rozdział dotyczący historii mody autorka mogła sobie darować, jest naprawdę słaby i jeżeli ktoś poszukuje informacji na temat tego, co było modne w minionych czasach niewiele się dowie i powinien raczej sięgnąć po inną pozycję. Książkę mogę polecić jedynie osobą, które kompletnie nie znają się na modzie i nie mają bladego pojęcia jak i w co się ubrać.

Zania | 2018-06-21

Książa, napisana przez nieznaną mi wcześniej YouTuberkę, oczarowuje kolorowymi ilustracjami i zdjęciami. Treść może być uznana za ciekawą, a nawet momentami wciągającą - jednak wciąż pozostaje ona zwięzła, w typowo poradnikowym klimacie. Rady w niej są rzeczywiście ciekawe i godne wypróbowania, a przyprawione psychologicznym uzasadnieniem i własnymi doświadczeniami autorki prezentują się na prawdę realistycznie, rzetelnie i profesjonalnie. Czytając ją jednak, radze mieć przy sobie słownik lub telefon z dostępem do internetu, aby orientować się w "modowym" słownictwie. Wydaje mi się również niepotrzebna "krótka" historia mody, zamieszczona na końcu książki.

Angeee | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

W tej książce niestety o treść ciężko, zwłaszcza jeżeli oczekuje się od treści, aby była wartościowa. Jedyną wartą uwagi stroną jest ta tłumacząca oznaczenia na metkach ubrań. Autorka raczej po łebkach przeskakuje temat dobierania kolorów oraz ubrań do sylwetki zamykając się tylko w tych najbardziej oczywistych. Ja, jako bardzo drobna klepsydra nie znalazłam dla siebie żadnej wartościowej rady, za to co najmniej dwie antyrady owszem. Mały plus za historię mody i popularnych w ostatnim czasie dodatków, szkoda, ze także została potraktowana po macoszemu.

Natalia Bachryj | 2018-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Pierwszym błędem jaki zauważyłam na okładce to czcionka jak od pędzla malowana, a Radzka w ręku trzyma ołówek. No może innym to nie przeszkadza. Mi to przeszkadza i to bardzo! Jestem okładkową sroką i jak widzę takie błędy i to u osoby, w której gust ślepo wierzę to aż mi się robi słabo ;(.
To teraz dla zrównoważenia coś o pozytywnym wydaniu tej książki, twarda oprawa i bardzo fajny papier! Dodatkowo zawartość tekstu oprawiona w ogromną ilość zdjęć pomagających w wizualizacji.

Żeby nie było aż tak kolorowo to zaznaczę, że niektóre zdjęcia bardzo fajnie wizualizują to co autorka miała na myśli, a niektóre wyglądają jak modelka ubrana w wielką czarną plamę.

Książka zaczyna się od zestawu ciekawostek modowych, historia i klasyki mody. Teraz mam ochotę kupić sobie trencz oraz torebkę 2.55! Było tam jeszcze sporo innych ciekawostek. Miałam tutaj też problem z hasłem, że coś wydarzyło się zaledwie dwa/cztery lata temu. Ja np. czytam tę książkę kilka lat po jej wydaniu... więc...

pennyroyal | 2017-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Książka to niestety przerost formy nad treścią.
Rozdział drugi zatytułowany "Kolory" mówi o tym, że nie ma czegoś takiego jak niepasujący kolor, może być jedynie niepasująca jego barwa - brzmi ciekawie, ale potem autorka skupia się na znaczeniu kolorów (np. czerwień - dodaje energii i odwagi, niebieski - dla artystów i marzycieli), co uważam za całkowicie zbędne. W kolejnym rozdziale możemy poczytać historię mody XX wieku. Jeśli ktoś się tym interesuje, to fajnie, ale większość kobiet raczej sięga po książki tego typu po praktyczne wskazówki i informacje, a nie żeby dowiedzieć się, co było modne przez kolejne dziesięciolecia. Następnie "Ściąga" czyli przegląd najbardziej klasycznych modeli torebek, płaszczy, okularów. Szkoda, że tak bardzo konkretnie. Nie wystarczy napisać, że must have w szafie to mała, czarna i porządnie wykonana torebka, zamiast rzucać hasła "Torebka Chanel 2.55"? Mam wrażenie, że pierwsze trzy rozdziały powstały tylko po to, aby książka miała więcej stron....