Jaglany detoks

zdrowie, medycyna
Pascal
2015-09-09
2015-09-09
dieta zdrowie medycyna odżywianie gotowanie kulinaria profilaktyka detoks

Jagła rządzi!

Dla przeciętnego polaka to rzeczywiście może być wartościowy detoks. Dla ludzi którzy naprawdę interesują się zdrowiem to jest średni detoks. Tuńczyk w przepisie? Jedna z bardziej skażonych ryb. Indyk w przepisie? Drób raczej będzie działał odwrotnie do oczyszczenia. Śniadania są najważniejsze? To stwierdzenie jest już nieaktualne i nikomu nie polecam jeść od razu po przebudzeniu. Polecam zapoznać się z postem przerywanym. Dużo w książce jest takich rzeczy wątpliwie zdrowych. Książkę mogę polecić tylko osobie która dopiero wchodzi w zdrowe życie bo jest tam trochę wartościowych informacji. Dla osoby bardziej zaawansowanej jest masa lepszej literatury.

Książka spełniła dla mnie jedną istotną rolę: wprowadziła do mojej kuchni kaszę jaglaną, na którą do tej pory nie miałam ciekawych pomysłów. Niestety „Jaglany detoks” jednocześnie pełen jest powtórzeń oraz indoktrynacji, co sprawia, że część teoretyczna jest trudna do przebrnięcia, a miejscami po prostu drażniąca czytelnika o odmiennych poglądach niż autor. Warto z niej zaczerpnąć kilka przepisów, ale całość raczej mnie rozczarowała.

Polecam zapoznać się tylko z przepisami i odłożyć książkę. No chyba, że ktoś potrzebuje wsparcia w umocnieniu swojej wiary. Nawet wtedy, lepiej będzie sięgnąć po dobrze napisany poradnik, bo ta książka jest po prostu bardzo słaba.

To kolejna książka Marka Zaremby, którą przeczytałam. Bardzo cenna i przydatna wiedza dotycząca naszego zdrowia i leczenia odpowiednią dietą wielu schorzeń.
Autor podchodzi do tematu w sposób całościowy. Opisuje jak dojść do zdrowia oddziałowując na wielu płaszczyznach. Książkę polecam, chociaż mam wrażenie że za wiele w niej powtórzeń a za mało konkretów.

Jeżeli pominąć duchową filozofię p. Zaremby, to książka zawiera wielu cennych wskazówek dietetycznych. Szczerze mówiąc liczyłam na więcej ciekawych przepisów ale się przeliczyłam.

Na czas postu i na nadchodzącą wiosnę postanowiłam powrócić do książki "Jaglany detoks" o oczyszczaniu organizmu (i nie tylko) autorstwa Marka Zaremby, ciekawie wydanej przez wydawnictwo Pascal. Dlaczego polecam tę książkę? Otóż to nie jest tylko poradnik z przepisami kulinarnymi. Dwie trzecie książki stanowi znakomicie przedstawiona teoria i wiedza będące przygotowaniem się do oczyszczania i zmiany naszej świadomości na temat odżywiania. Autor pisze o aktywności, świadomości i tak ważnej równowadze kwasowo-zasadowej, pisze o przyjemności jaką jest przygotowywanie potraw. Spokojnie mogę nazwać tę książkę duchowym przewodnikiem dla każdego, nie tylko dla tych którzy pragną oczyszczać swój organizm. To powinna być lektura uzupełniająca - może już dla nastolatków... im wcześniej zmienimy naszą świadomość kulinarną tym większe szanse ma następne pokolenie na zdrowe życie. Polecam z serca.

Koszmarnie źle napisane nieudolne połączenie poradnika kulinarno-dietetycznego z namolną próbą nawracania. Jestem zniesmaczona tymi kościółkowymi wtrętami, na dodatek autor nie ostrzega o tym na okładce. Jedną gwiazdkę dodaję za pisanie o kaszy jaglanej, bo jest tego warta. Natomiast zdecydowanie nie warto czytać tego czegoś - przepisy banalne, pełno takich w Internecie, pseudomedyczne dywagacje jak wszędzie, zdjęcia zwyczajne jak to w wydawanych obecnie poradnikach kuchennych. Marna redakcja tekstu, mnóstwo powtórzeń (ciągle coś "wcina"😝) i wodolejstwa. Autor jawi się nadętym dewotem, niczym nawiedzony telewizyjny kaznodzieja z amerykańskiej komedii. Oddaję z ulgą do biblioteki.

Zróżnicowana książka wraz z przepisami.Tekst przystępny dla każdego, a na pewno motywuje, żeby tak dobre zboże jak kaszę jaglaną jak najczęściej wprowadzać do swoich posiłków.

Uwielbiam wracać do tej książki. Fantastyczne przepisy oraz fajne spojrzenie na świat. Polecam osobom, które nie tylko szukają sposobu na oczyszczenie organizmu, ale również na uporządkowanie swojej duszy.

Książka "Jaglany detoks" jest fachowym przewodnikiem do zdrowego odżywiania się. Świetne przepisy i dodatkowo możliwość zrobienia ankiety u autora, czy dany przypadek może się poddać tej niezwykłej diecie.

• Kulinaria
  • Zdrowie
  • Kulinarne

Dodaj cytat z książki Jaglany detoks