Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu

Tłumaczenie: Piotr Kwiatkowski
Wydawnictwo: Aetos Media
Unstoppable: The Incredible Power of Faith in Action
Ag2S

Miliony ludzi na całym świecie rozpoznają uśmiechniętą twarz Nicka Vujicica. Nick urodził się bez rąk i nóg, jednak przezwyciężył ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i prowadzi dziś życie, które sam określa jako „obłędnie szczęśliwe”. Jest jednym z najsłynniejszych współczesnych mówców motywacyjnych. Angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje firmą szkoleniową,...

Jest jednym z najsłynniejszych współczesnych mówców motywacyjnych. Angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje firmą szkoleniową, nagrywa programy radiowe, pisze bestsellerowe książki i występuje w filmach – by wymienić tylko niektóre z jego licznych aktywności. Swój sukces życiowy Nick przypisuje postawie streszczającej się w dewizie „wiara w działaniu”.

W książce „Niezwyciężony!” Nick podpowiada, jak konsekwentnie stosować wiarę w działaniu w różnych dziedzinach życia – jak przekuć wiarę w czyn w konfrontacji z problemami i wyzwaniami takimi jak:

kryzysy osobiste,
trudności w relacjach z innymi ludźmi,
wyzwania związane z pracą i karierą,
problemy zdrowotne i utrudnienia wynikające z niepełnosprawności,
autodestrukcyjne myśli, emocje i uzależnienia,
nietolerancja, dyskryminacja, znęcanie się i przemoc,
zaburzona równowaga ciała, umysłu, serca i ducha.

źródło opisu: Wydawnictwo Aetos, 2015

źródło okładki: http://aetos.pl/

Oficjalna recenzja
pheosia książek: 1404

No limits!

Nick Vujicic to młody mężczyzna, o którym usłyszały dziesiątki, może i setki tysięcy ludzi na świecie. Dlaczego? Nick urodził się bez rąk i nóg. Ale nie stał się bohaterem mediów dlatego, że potrzebował pomocy z powodu swojej niepełnosprawności. Wręcz przeciwnie – to Nick pomaga innym! Niemożliwe? A jednak…

Mimo braku rąk i nóg, Nick Vujicic nie czuje się w żaden sposób ograniczony („Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” to nawet tytuł jednej z jego książek). Podróżuje po całym świecie, opowiadając o Bogu, sile wiary, nadziei i o tym, jak radzić sobie z problemami. Jest doskonałym mówcą i na żywo słuchało go już kilka milionów ludzi w prawie pięćdziesięciu krajach. Kolejne rzesze sięgnęły po jego publikacje. Nick założył też fundację No Limits a na co dzień jest… szczęśliwym mężem i ojcem. Prowadzi aktywne życie, podróżuje, realizuje swoje pasje a nawet surfuje.

„Niezwyciężony” to opowieść o tym, że wystarczy wiara, by nie dać się złamać żadnym przeciwnościom. Autor, który połączył formę poradnika z elementami biografii, radzi jak pokonać różnorodne trudności. Każdą opisuje na swoim przykładzie i wcale siebie nie oszczędza, pisząc otwarcie o tym, co przeżył. Czytelnika prowadzi do wniosku, że skoro mężczyzna bez rąk i nóg tak doskonale sobie radzi, to przecież on tym bardziej powinien. Bo tak wiele problemów nagle traci swoją wielkość przy takim porównaniu.

Vujicic uczy przekuwać wiarę w czyn i mierzyć się z problemami natury osobistej, zawodowej, z trudnościami w relacjach z innymi, problemami zdrowotnymi i ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności. Sporo uwagi poświęca też radzeniu sobie z emocjami, które rodzą się w człowieku i pozostają stłumione, zatruwając życie a czasem wręcz uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Pomaga je odkryć i zmienić.

Z pewnością dla wielu czytelników styl tej książki okaże się zbyt kwiecisty i kaznodziejski, sztucznie napompowany entuzjazmem i optymizmem. Nic bardziej mylnego. To nie jest sztuczny entuzjazm, Nick naprawdę tak bardzo chce się podzielić z innymi swoim doświadczeniem i pomóc jak największej liczbie osób. Próżno też szukać tutaj optymizmu na pokaz. Autor jest człowiekiem wielkiej wiary, spełnionym i szczęśliwym. Naprawdę ma w sobie tak wiele radości, co można zobaczyć na każdym z licznych filmów dostępnych w sieci. I może warto to zrobić, najpierw zobaczyć Nicka Vujicica w akcji, posłuchać, a później sięgnąć po tę książkę.

Katarzyna Marondel

N I E S A M O W I T A K S I Ą Ż K A !!!
Nick urodził się bez rąk i nóg. A jednak jeździ po całym świecie, porusza się na deskorolce i uprawia sporty wodne. Podróżując daje ludziom nadzieję, pokazuje nam jak przetrwać kryzys, pokonać własne lęki i problemy. Jak niwelować destrukcyjne myśli, jak walczyć z niechęcią innych i jak uczyć się pokochać własne ciało. Daje ukojenie zwykłemu człowiekowi, przybliża do marzeń i inspiruje do zmian.
Książka napisana jest prostym językiem. Tekst jest czytelny i przejrzysty. I pomimo wszelkich przeciwności nasze życie ma sens i nieskończoną wartość oraz, że każdy ma do odegrania rolę na tym świecie.
Z całego serca polecam.

Madi | 2017-03-04
Przeczytana: 03 marca 2017

Może to kogoś zdziwi,ale nie znałam ani nie słyszałam nigdy o Nicu,więc czytając tą książkę byłam w ogromnym szoku-oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu.
Bardzo zainteresowała mnie jego historia jak i też historie ludzi których opisał w tej książce -uważam jego słowa za bardzo mądre,ale z realizacją ich nie jest tak kolorowo i prosto.Na pewno jedno przemówienie lub jedna rozmowa nie jest w stanie tak nagle zmienić człowieka.Do takiej duchowej przemiany jest daleka droga.

JaneS | 2015-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2015

"IM CIĘŻSZA WALKA, TYM WSPANIALSZE ZWYCIĘSTWO"

Każdy z nas marzy o szczęściu, miłości, dobrze płatnej pracy, o założeniu rodziny. Jednak niekiedy w naszym życiu dzieje się inaczej niż sobie to początkowo zaplanowaliśmy. Dlaczego? W czym tak naprawdę leży sekret udanego, wartościowego życia? Na to postara się Wam odpowiedzieć druga książka w dorobku Nicka Vujicica.

Wydaje mi się, że każdemu z Was chociaż raz mignęła informacja o Nicku i z pewnością bez większych trudności rozpoznalibyście pośród tłumu uśmiechniętą jego twarz.
Nick Vujicic- mówca motywacyjny, ewangelizator, dyrektor fundacji Life Without Limbs, autor książek. Urodził się on bez rąk i bez nóg, ale dzięki sile, która płynie z jego serca pokonał swoją niepełnosprawność i żyje najlepiej jak tylko potrafi dzieląc się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z ludźmi z całego świata.

Założę się, że jak pierwszy raz zobaczyliście Nicka gdzieś w sieci, pomyśleliście: "Co za biedny człowiek. Współczuję mu". Tylko,...

Stworek_vel_Oka | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Nick Vujicic nie ma rąk, ani nóg. Od zawsze. Niepełnosprawność jednak nie odebrała mu pogody ducha, ani chęci do urozmaicania swoich dni (Vujicic surfuje, pływa, podróżuje, jest szczęśliwym mężem i ojcem – po prostu żyje pełnią życia!). Odkrył, że jego kalectwo wcale nie musi go ograniczać, a wręcz może okazać się pomocne w ewangelizacji (nie da się ukryć, że to charakterystyczna persona, a co za tym idzie rozpoznawalna), a to, jak on radzi sobie z problemami, będzie motywacją dla zagubionych i narzekających. Pokazuje ludziom potęgę wiary w działaniu.

Ta książka jest takim trochę poradnikiem, który powstał na podstawie pytań zadawanych przez ludzi, z którymi się spotyka się Nick. Opowiada o jego recepcie na sukces w różnych dziedzinach życiowych: o radzeniu sobie z trudnościami, gdy dotkną nas kryzysy osobiste i wpadniemy w dołek który będzie tak głęboki, że sami nie będziemy w stanie się z niego wydostać; o miłości i jej poszukiwaniach, niezależnie od tego jak wyglądamy i ile...

lotosu_kwiat | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Pewnie zostałabym ostro skrytykowana za moją ocenę i gdyby była tylko możliwość znalazłoby się sporo krytycznych komentarzy pod moim. I nie ukrywam, że trudno mi przekonać innych dlaczego oceniam Nicka tak jak kity typu Paulo Coelho, ,,Zmierzch", czy ,,50 twarzy Greya". Sęk w tym, że posiadam empatię jeśli chodzi o ludzi niepełnosprawnych, jednak właśnie z szacunku dla nich wolę oceniać ich szczerze niż przez pryzmat ich choroby. Myślę ze dawanie ,,forów" osobie w takiej sytuacji i przymykanie oka sprawia że tak naprawdę ich krzywdzimy, gdyż w końcu oceniamy ich pracę umysłową, a nie fizyczną. Myślę że z pewnością Nick wiele jest w stanie osiągnąć dzięki uzyskanemu rozgłosowi i może sam w sobie cel ukazywania sensu zycia w obliczu nieszczęścia sam w sobie jest godny pochwały nie mogę przyznać bym nie sądziła że przez jego wypowiedzi -zarówno ustne przemówienia, filmy czy wreszcie ta książka nie trąciły infantylnością, wymuszonym happy endem i zarobkiem speców od reklamy za wszelką...

Ursa | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

„Im cięższa walka, tym wspanialsze zwycięstwo”

Myślę, że każdy z nas choć raz w swoim życiu słyszał o Nicku Vujicic, albo przynajmniej mignęła nam przed oczami jego uśmiechnięta sylwetka. Nick od urodzenia cierpi na fokomelię, czyli wrodzony brak kończyn. Jednak pomimo niepełnosprawności i trudności, z jakimi zmaga się na co dzień, cieszy się pełnią życia i prowadzi życie, o jakim niejeden zdrowy może tylko pomarzyć. Vujicic jest przede wszystkim znanym i cenionym na całym świecie ewangelizatorem, mówcą motywacyjnym, autorem książek oraz dyrektorem założonej przez siebie fundacji Life Without Limbs. Obecnie mieszka w Kalifornii wraz z żoną Kanae i synkiem Kiyoshi.

Do tej pory pamiętam, jak wielkie wrażenie wywarła na mnie pierwsza książka autora „Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń!”. Przeczytałam ją z zapartym tchem, wprost nie mogąc się od niej oderwać. Zmieniła ona niejako mój światopogląd i pozwoliła mi spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Więc, jak tylko...

Monika | 2015-09-05
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Kompletnie nie tego oczekiwałam po tej książce. Pan Nick chyba jednak minął się z powołaniem. Myślę, że byłby idealnym księdzem.

Profesorek | 2015-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 26 maja 2015

Od razu lepiej się robi na Sercu, kiedy w świecie, nad którym kontrolę zaczyna przejmować szatan, są ludzie, którzy zakochali się w Bogu. Nie ma dla mnie większego znaczenia, czy Nick ma ręce i nogi czy ich nie ma. Bo wcale nie trzeba czegoś stracić, żeby miłość Bożą zauważyć i na nią odpowiedzieć. Choć Nick w swojej książce skupił się jednak nad ludźmi z problemami. Książka przekazuje to, co najważniejsze; by Boga pokochać, zaufać Mu i w Jego plan wobec nas. Nick poprzez spotkania z tak wieloma ludźmi, przez swoją działalność i doświadczenia, przeplata książkę historiami zwykłych ludzi, którzy w Bogu znaleźli pocieszenie i szczęście. W końcu to także książka, która pozwala docenić to, co mamy. Pokazuje, z jak błahymi problemami borykamy się na co dzień i że warto cieszyć się z każdej chwili życia.

Czasem miałem tylko wrażenie, jakby Nick nieco się pysznił. Lecz z drugiej strony, ma się w końcu czym pochwalić. I wiele osób powie, że to biznes, że zarobek dla Nicka, dla speców od...

venezja1983 | 2018-07-20
Przeczytana: 15 lipca 2018

Druga część książki Nicka Vujicica. Nick zdradza w niej czytelnikowi swój sekret, podaje prostą odpowiedź: „Modlę się o Bożą pomoc, a następnie przekuwam swoją wiarę w działanie”. I o tym jest ta książka. Niepełnosprawność nie przekreśla szansy na udane życie rodzinne i sukcesy w życiu zawodowym. Autor proponuje aby wszelkie sprawy z którymi nie dajemy sobie rady powierzać Bogu - on się nimi zajmie, a my tymczasem mamy żyć i działać zgodnie z Jego naukami. Przytacza również historie swoich przyjaciół dotkniętych różnym cierpieniem, którzy również przyjmują taką postawę w życiu i odnoszą zwycięstwo, mimo, że ich sytuacja często nie uległa zmianie. Jest to bardzo cenne, gdyż nie mamy tu tylko czystej teorii, ale konkretne przykłady, w których sami możemy się odnaleźć. Niesamowicie ważne jest pomaganie innym ludziom i temu zagadnieniu Nick również poświęca sporo miejsca w lekturze. Postawa bierności nie przynosi niczego dobrego, jedynie pogłębia przygnębienie. Warto przeczytać!

Szyszkass | 2015-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Słaba. Jakoś nie przemawiają do mnie teksty typu "Jeżeli bardzo czegoś chcesz to próbuj i módl się, a na pewno się uda, a jak nie... to nic, widocznie Bóg miał dla ciebie inny 'wspanialszy' plan". W ogóle nie trafiła do mnie chociaż jestem osobą wierzącą-praktykującą. Jeżeli jesteś ateistą lub innego wyznania to tym bardziej nie przypadnie ci do gustu.
Jednak bardzo kibicuję Nickowi, oglądałem jego przemówienia, "Cyrk motyli" i na prawdę są dużo lepsze i ciekawsze. Pokazuję, że tak naprawdę ograniczenia są tylko w nas. Wielka szkoda, ale muszę być sprawiedliwy i ocenić samą książkę, inaczej wystawił bym mu 10;)